Jsou na trhu těhotenské vitamíny bez jodu?

kikina9
3. dub 2012

Jsem krátce těhotná, a chtěla bych si koupit nějaké vitamíny pro těhotné. Zatím jím jen kyselinu listovou. Mám sníženou funkci štítné žlázy a užívám Letrox 125. Na endokrinologii mi bylo doporučeno, že bych neměla užívat vitamíny s jodem. Máte někdo zkušenost, jestli jsou na trhu vůbec nějaké vitamíny bez jodu, nebo jak jste to řešily vy, které máte stejný problém.

jabluncanka
3. dub 2012

Elevit. 😉

svoba
3. dub 2012

přesně tohle mi řekli taky. těhotenství mi rozhodilo štítku. zpočátku jsem brala jen listovku, ted beru mamvit i s jodem. 🙂

elana
3. dub 2012

v I. trimestru jsem brala čistou listovku (800mcg), ve II. a III. Folgravid (listovka+DHA+EPA).

karina1
4. dub 2012

Bez jódu je Prenatal DHA Elasti-Q.

werunqa
4. dub 2012

Ahoj, taky jsem shanela na trhu nejaka vitaminy bez jodu na zacatku tehu 😉 .Mam take snizenou funkci zlazy-beru Euthytrox 50 a v tehu mi davku zvedli-kvuli miminku.
Proto jsem chtela nejake bez jodu-abych toho nemela zase moc.Ale me naopak endokrinolozka rekla, ze MAM mit vitaminy z jodem 😉

Jinak ja na zacatku brala jen kys. listovou, potom Femibion s DHA-to bylo ke konci 1. trim.
Ten je ale drahy, tak jsem presla na GS Mamavit a ten jsem brala az do nedavna..momentalne uz neberu nic..jen ten Euthyrox 🙂

petulka03
4. kvě 2012

Ahojky, já jsem natrefila v lékárně na novinku. ProMimi DHA od Elasti-Q. Neobsahuje jod, má navíc vitamín D ten je důležitý pro růst kostí. Je o hodně levnější než například Femibion. Obsahuje všechny vitamíny a minerály ve vyváženém poměru. Tobolky jsou malé,to mi vyhovuje a hlavně se bere jen jedna a v té je obsažené všechno. Takže doporučuji..

ladida.l
4. kvě 2012

Já jsem brala při obou těhotenství Elevit

katschka
4. kvě 2012

Podle mýho je nejlepší se na vitamínové doplňky uplně vykašlat. Stejnak toho velkou většinu vyčůráš. Teď je sezona všeho ovoce a zeleniny, tak se láduj tím a daleko líp se to z toho čerstvého vstřebá. 🙂 Ale listovku je prý dobrý brát i tak. Teda aspoň ten první trimestr. Já nevím, ostatní mi přijde spíš jen jako velký obchodní tah.. maminky jsou, bohužel, velmi snadný terč farmaceutických společností. Páč jak jde o děti, tak člověk udělá cokoliv. A na to hřeší... prevíti.... 😠

coxa
4. kvě 2012

Brala jsem Elevit - jod jsem vynechávala kvůli problémům se štítnou žlázou.

mamkamarketa
4. kvě 2012

elevit uz se nevyrabi. bez jodu je fertilcare

karlam
5. kvě 2012

já jedla spofavit, je to komplex vitamínů bez jodu, ale u mně teda pak byl opačnej problém, mám taky hypofunkci a beru euthyrox 75 denně, tudíž jsem si myslela že taky nesmím jod, ale byla jsem vyvedena z omylu, že jod právěže musím

lucille85
5. kvě 2012

Ahoj mně přišli při odběrech v 8tt na mírnou hypofunkci, takže beru Euthyrox 50 jeden denně a už před těhu jsem brala femibion 800, doktorka říkala, že to klidně můžu brát dál i s tím Euthyroxem, kontrolní odběry po dvou měsících byly dobrý, takže to nevadí...te´d už teda beru femibion 400...u hypofunkce to nevadí, když tam bude jod, to by vadilo u hyperfunkce-zvýšené fce štítné žlázy...navíc euthyrox (nebo letrox, to je totéž) už je přímo ten hormon, ne čistej jod...

janca32
17. kvě 2012

Ahojky, já si teď koupila ProMimi DHA Elasti-Q a ten neobsahuje Jod. Jsem s ním spokojená, vůbec není drahý o proti jiným přípravkům a hlavně obsahuje mimo jiné vitamíny DHA, to je látka kterou mimi potřebuje pro zdravý vývoj mozku. Moc doporučuji

beruska0
18. kvě 2012

ahoj holky, obracim se na vas zkusenejsi s prosbou o uklidneni 🙂
v 16 tydnu pri tripple testech mi byla zjistena snizena funkce ŠŽ, ted jsem ve 20. tydnu a konecne po dalsich testech a doktorech jsem zacala brat Euthyrox 50-pulku denne. mam spatny pocit z toho, ze jsem vlastne do ted miminku nedavala jod, co potrebuje. do 13.tydne jsem ale brala Femibion. snad to bylo mimcu dodavano aspon takhle? a od toho 12.tydne si pry z casti jod uz tvori samo? mozna jsem z toho vseho jeste zmatena, tak se omlouvam, jestli jsem tu neco popletla...jsem laik a teprve zjistuju, co mi vlastne je. diky za rady.

andulka444
30. kvě 2012

já mám teď od Elasti-Q ProMimi DHA a moc mi vyhovuje. Je levnější a má víc vitamínů než jiné přípravky. Tobolky se mi dobře polykají a hlavně je všechno obsažené jen v jedné. Jod neobsahuje. Moc doporučuji.

verry
30. kvě 2012

Holky, tak to by mě teda zajímalo taky toto. Jsem na uplném začátku těhu. Mám sníženou fci štítky, beru Letrox 150 a ted jsem začla brát Femibion. Já si právě myslela, že když mám sníženou,tak jako jood potřebuju. Zatím jsem u endošky nebyla, chystám se tam,až budu mít potvrzené těhu z UTZ. Jak to tedy je s tím jodem??????????????? vite někdo??????? Může Femibion uškodit?????

aknel72
31. kvě 2012

Já se léčím 6let se sníženou funkcí štítné ,beru Letrox 100 a od 15tt beru jod v tabletách že ho potřebuji víc i pro mimčo .Femibion jsem brala jen 3měsíce.

sylvia11
1. lis 2012

Já si koupila taky super přípravek,je levný a má velmi dobré složení.Navíc vitamín D,důležitý pro vývoj kostí.Nemá žádné konzervanty ani umělé barviva,to je pro mě moc důležité.Úrčitě si ho budu kupovat.Je moc důležitý pro vývoj mozku miminka a já chci mít chytré miminko..Je to ProMimi DHA..

zdenka17
20. lis 2012

Mě bylo doporučeno nebrat jód, protože mám HYPERfunkci štítné žlázy. Myslím si tedy, že při hypofunkci je vhodné jód užívat, ale nejlepší je asi zeptat se gynekologa nebo endokrinologa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru