Kam s horečkou v těhu? Na pohotovost / do porodnice?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost. Dnes mě začalo bolest v krku, v průběhu dne se vyskytla bolestivost svalů dolních končetin a šíje a co mě znepokojuje nejvíc je vysoká teplota - právě 38 st. 😞 Přemýšlím o návštěvě pohotovosti, ale nevím, zda se vypravit na obecné emergency či rovnou do porodnice (na monitor a USG kvůli miminku).
denousek
14. čer 2012
vem si paralen,a když teplota nespadne tak jed... ale myslim ze to pomuze..paralen se v těhu může..
schnek
14. čer 2012
já bych vyrazila na ORL, jestli tě bolí v krku. Jestli na tebe leze to, co teď řádí u nás, tak bych fakt nečekala. Od pondělí nás bolely klouby, záda, hlava, teplota, brali jsme to jako virozu, zkoušeli zahánět brufenem, jenomže se to nelepšilo a přidalo se hnusný bolení v krku. Na dnešek jsem nemohla ani v noci spát, jak mě v tom krku bolelo, ráno jsme od dr dostali ATB. Už po prvním prášku se mi neskutečně ulevilo. Porodnice mi přijde zbytečná.
cervena_vila
14. čer 2012
Já bych nikam nejezdila.
Teplota v těhu se sráží jako od 38°C paralenem - v příbalovém letáku je popsaná i situace v těhotenství. Podle bolesti svalů na první pohled asi viróza - tedy ne na antibiotika. Co by s tebou teď na pohotovosti dělali? Jestli se ti nechce brát paralen, dej si vlažnou vanu, ať se ochladíš a jdi spát.
Ráno moudřejší večera, zavoláš si svojí doktorce a domluvíš se co a jak.
coxa
15. čer 2012
Paralen a počkala bych na svého obvoďáka nebo jela na všeobecnou pohotovost, myslím, že tohle porodnice neřeší. 🙂
slundo
15. čer 2012
určitě zkusit paralen a uvidíš jak to zabere. K obvoďákovi bych druhý den určitě zašla. Jinak pomáhá horká citronáda - vymačkat citron, přidat cukr a zalít horkou vodou a vypít teplé 🙂 kloktat vincentku ( může se i stopangin a jiná kloktadla, ikdyž je tam psáno, že ne, ale moje gynekoložka v tom neviděla žádný problém) a ležet, odpočívat 🙂 Brzké uzdravení a žádné komplikace