Kampylobakterie ve 39tt, jak se to léčí?

quiquo
20. čer 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s kampylobakterií. Jsem teď v 39tt a dceři dnes zjistili tuto bakterii. Už cca 3 týdny mám taky průjem a tak mám bobky, že bych to mohla mít taky, což určitě mít budu, ale na vyšetření jdu až zítra. Chtěla jsem se zeptat, jeslti někdo nemáte zkušenosti s touto bakterií při porodu? Jak se to léčilo či jestli se může přenést na mimčo atp? Díky

baru7
20. čer 2013

myslím, že se přenáší jen kontaminovanou potravou (třeba špatně tepelně upravená drůbež), takže bys to od dcery chytit neměla....

cacenka_d
19. únor 2014

Sice vam uz tahle informace nepomuze, ale ne muze se to z vesela roznaset lavne hovinkem. Nez jsme na to prisly, tak to ma pulka rodiny, znacka kde luc kakala zustala za ni na 1-2 dny po inkubacce stopa ve znameni prujmu a zvraceni. Vsichni tedy jen v noci. Snad se s tim nenarodi mala, cela rodina na vyterech, vsichni na lactobacilech prima proste 😒 😉

majdalajda
20. únor 2014

Ahoj, asi uz ti nepomuzu, ale muzu pomoct pripadne dalsim chorym s timto bacilem. Byla jsem na tom uplne stejne. Ke konci tehu to zjistili dceri. Nez mi vysly vysledky, tak jsem rodila. Musela jsrm hlasit na porodni, ze je moznost, ze tu bakterii mam. Nejdriv se na me cuceli jak na nejaky pako, nevedeli, co to je. Pak ale volali nekam na hygienu, ci kam, a nastal chaos...prenasi se to jak kontaminovanym jidlem, tak taky hovinkama, takze museli chranit jak sebe, tak mimco, no proste davali hoooodne bacha. No nakonec jsem ale rodila akutne cisarem, takze mimco bylo nadtesti mimo. Po porodu mi dali samotku, nesmela jsem byt ve spolecnych orostorach s ostatnimi a musela jsem byt opatrna na hygienu kvuli malymu. Pak asi po 2 dnech prisli vysledky, ze jsem negativni, tak jsme si vsichni oddechli. Takze tak....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru