Když praskne plodová voda, jak se to pozná?

klarikp.
9. kvě 2008

Ahoj mám dotázek.Když praskne nebo "uniká" plodová voda, jsou u toho i bolesti břicha nebo jak se to pozná?Já měla totiž před týdnem infekci, doprovázenou vysokými teplotami a ted ráno jsem koukala když jsem šla na WC že mám na kalhotkách celkem velký mokrý flek.Nevím, možná je to pouze výtok, kterými ted v těhu trpím,ale mám strach jestli se něco nestalo mimi kvůli té infekci a jestli mi nemůže nějak odcházet plodová voda a jestli je to možné že by odcházela takto pomalu a bez bolestí?Omlouvám se za takovýto možná opravdu hloupý dotaz, ale nevím na koho se obrátit a zeptat se. Moc předem děkuji.

zany
9. kvě 2008

Raději bych zašla k doktoru, pověděla mu o tom a nechala na něm, aby rozhodl co dál... Plodovka ti unikat může a podle mě bolesti mít ani nemusíš!!!
Neváhala bych a šupkala bych k dr.
Hodně štěstí ať je vše OK!!! 😵

johanda
9. kvě 2008

klarik - zajdi na gyndu. Vezmi sebou ty kalhotky nebo vložku, udělají ti tam test na plodovku. Jinak to klidně může být větší výtok, to je normální.

svoma
9. kvě 2008

Ahoj,radši zajdi za gyn,,měl by nechat udělat rozbor,jestli je to plodová voda nebo ne.

mausi
9. kvě 2008

Klariku, kdyby se ti neco takovyho stalo vickrat, existujou takovy igelitovy rukavice, ktery maji na ukazovacku testovaci ctverecek, ktery ti zmeri pH v pochve. Ja to mam jako prevenci proti predcasnemu porodu a v podstate bych si pH mela merit dvakrat tydne. Barva na tom ctverecku ti celkem spolehlive ukaze, jestli se treba otviras, nebo jestli je tam jiny problem, treba infekce. Neodhali to samozrejme vsechno, ale clovek uz je s tim jistejsi. Az pujdes na gynekologii, zkus se na to zeptat, treba ti dr. poradi, jestli by ti to k necemu bylo a kdyz tak kde se to da sehnat. 😉

klarikp.
autor
9. kvě 2008

Holky děkuju.Mausi to fakt existuje???Tak to jsem ani nevěděla, to je tedy super věcička, určitě se na to zeptám, díky moc 😉

roxxxana
12. kvě 2008

Existují i vložky, které to testují. Jinak ale když uniká plodovka, tak to věšinou není "nárazově" (to je spíš ten výtok), ale spíš odtéká jakoby pořád...ale každopádně, jestli si nejsi jistá, tak lékař je nejlepší řešení...

pemini
2. čer 2008

ahojky mě v prvním těhu praskla voda a 3 hodiny jsem byla bez bolesti .. teprve pak kontrakce, a udruhého mi unikala voda asi 2 týdny před porodem.. a pak zasepraskla.. bolesti u toho nejsou , nebo aspon nebývají ty teprve příjdou , ale u úniku nic ani nejsou kontrakce.. neboli poslíčky 😉
o těchto vložkách slyším prvně.. to jsou věci 😲 🙂

kacka.va
3. čer 2008

pemini, nepleteš si to s hlenovou zátkou? protože jakmile praskne voda, tak už odtéká až do samotného porodu 😉

krista
3. čer 2008

Já jsem měla v těhu taky dost silný výtok, že jsem se několikrát lekla jestli mi neuniká 😖
Ale když mi praskla doopravdy tak to byla teda spoušť 😅 to už se nedalo zaměnit a chvilku před tím mi odešel kousíček hlenové zátky 😉

minea
3. čer 2008

Plodová voda může odtékat masivně (ručník mezi nohama), ale i úplně pomalu, a to byl můj případ. Prostě jenom takový šplouchnutí při vstání ze židle. Funguje to tak, že když mimi sestoupí do porodních cest, hlavičkou určitým způsobem "ucpe" otvor a plodovka pak teče malým pramínkem jenom po stranách. Fakt se to dost špatně poznává, já jsem nakonec usoudila, že je to jenom hlenová zátka 😀 . O tři hodiny později začaly kontrakce a pak už to jelo....
Když nemáte jistotu, vezměte si vložku a jeďte do porodnice, kde vám udělají Temešváryho test - kápnou tam roztok a když nezmění barvu, je to OK.

schwarzovka
3. čer 2008

jak píše Krista když je to plodovka, tak to odtéká dlouho a je toho opravdu hodně...my jsme měli opravdu plovoucí podlahu a bolesti mi přišli až za hodinu, tetě až 8 hodin po odtoku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru