Kedy je zvracanie a nevoľností veľa a treba vyhľadať Dr.?

alzbetak
25. kvě 2012

Ahojte.
Už tri týždne ma trápia nevoľnosti - som na PN (teraz som na konci 9tt).
Zaujímalo by ma, kedže každá z nás inak má postavený "prah znesiteľnosti", že čo už je "nad limit" a bolo by dobré zájsť k Dr. aby sa neublížilo prckovi.
Zvraciam denne 5 - 12 krát, niekedy už od záchoda pomaly nevládzem ani odísť do izby...
Posledné tri dni sa pridalo pálenie záhy, fakt dosť veľké.
Predtým som nemohla nič piť - čokoľvek som vypila (aj malé množstvo) do pár minút som utekala tiež.
Priberám "naštastie".
Celkovo sa ale cítim strašne slabá už za tie tri týždne...
Tak budem vďačná za informácie, skúsenosti...

slundo
25. kvě 2012

Jak píšeš, je to individuální. Taky mi bývalo hodně špatně, byla jsem zesláblá, ale nezvracela jsem tolik jako ty. Doktorka říkala, že se to musí vydržet 🙂 Ale s tím zvracením je to jiné. Ztrácíš tím minerály a tekutiny, takže hodně doplňuj. Sneseš na pití třeba magnesii ? Klidně si dej i trošku koly, v malým množství mimču neublíží. Brala bych i nějaké těhu vitamíny, ale neboj, mimčo si bere z tvých zásob, ale ty je musíš doplňovat. Máš chuť na ovoce a zeleninu ? Zkoušej to do sebe nacpat, stravitelnej je třeba banán. Doktorce se klidně zmiň, občas se dávají nějaké čípky.... A pro uklidnění, spousta maminek přečkala první trimestr na suchém rohlíku a miminka byla v pořádku 🙂Snad se to brzo zlepší.... přeju hodně štěstí a sil 🙂

evka2011
12. črc 2012

@alzbetak mně doktor předepsal torecan, sama jsem si pořídila coccouline - a pak mě to přešlo. kdybys měla zájem, poraď se s doktorkou, jestli to můžeš a já ti je pošlu, písni mi do IP

alzbetak
autor
12. črc 2012

@evka2011 Ahoj, nastastie uz ma to preslo - resp uz mam "zvracaci den" iba raz do tyzdna (napr tento pondelok 15x) Skor ma teraz bolieva hlava, takze jedno lepsie nez druhe...
Ja som cipky a ine tabletky (na hoc jakej baze) nechcela brat, mam zlu skusenost z minulajska... Dr tiez jedine co povedal tak ze mi da cipky (odmietla som)... resp. na kapacky vitaminove som mohla prist...

@slundo Vitaminov mam aj prebytok (najskor femibion 800, este zvlast dalsiu kyselinu listovu 800 a gravimilk, teraz uz iba femibion 400) si myslim ako v doplnkovej forme tak v cerstvej zo zahradky ... hold moje telo reaguje horsie, ale uz som si zvykla celkom, len snad to nebude trvat uplne cele tehu 🙂)

Ale kazdopadne ako sa hovori ze nevolnosti trvaju prve tri mesiace....tak to sa iba tak hovori ako zistujem... 😀
Diky za reakcie baby

slundo
12. črc 2012

Ty nevolnosti jsou fakt šílený co ? Ale hlavně, ž tělo nestrádá a mimčo je ok 🙂 Některý ženský výstižně říkají, že zvracely ještě na porodním sále.... 🙂 Tak snad bude líp a těhu si užiješ 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru