Klidový režim kvůli zkrácenému čípku, najde se někdo?

rollova
26. dub 2014

Ahoj holky , jsem v 17tt a byla jsem hospitalizována v Podoli pro mírné krvácení a otevírání zevnitř . Ted uz jsem doma a mám předepsaný klidový režim ..Mate nejaké podobný problém ? Rada bych si psala s někým , kdo je na tom podobne. Ted musím jen porad ležet, takže spousta času a hlavne strachu ☹.

gosa22
26. dub 2014

já takhle byla v klidovém režimu od cca 24 tt, něco přes dva měsíce jsem opravdu jen ležela, šourala se na záchod, všichni pomáhali...pila Magnezii a polykala tabletky magnezka...neboj, bude to dobrý...doporučuju si číst a koukat na filmy, nic jinýho se ani nedá, opravdu je potřeba ležet a mít nohy nahoře, žádné vysedávání u pc apod....po zhruba 34 tt už jsem běhala a chodila, kam chtěla...nakonec jsme rodili 9 dní po termínu 😉 😉 😉
ten strach znám, povídej si s mimi, říkej mu, aby se ti ozývalo, že je v pořádku a všechno vyjde...držím pěsti!!!

jamamutka
26. dub 2014

já už měsíc a půl taky ležim, teď už to teda zas tolik nedodržuju, ale v 17tt je to fakt na lehnout a ani se nehnout. 😉 Já jsem byla s krvácením taky v nemocnici v 13tt a pak v 27tt zjistili zkrácený, jak já řikám "píček" 😅 Tvůj strach chápu, ale neboj, všechno dobře dopadne, je to takové na palicu, ale furt lepší ležet doma, než celé těhu v nemocnici, a znám takové případy.. Najdi si nějakou ležící zábavu, čti knížky, můžeš něco uháčkovat miminku, nechej se obletovat partnerem.. 😉 Uvidíš že to nakonec uteče, a ten výsledek za to prostě stojí 😉 Tak se drž 😉

rollova
autor
27. dub 2014

@jamamutka ahoj, no musím to vydržet. Ty uz mas vyhráno 🙂..můj Mudr mi říkal , ze v 31tt je miminko v podstate hotove a klidně se muze narodit. Nejhorší je , ze me boli z toho lezení zadá a to lezim 4 den, uz nevím jsi si lehnout . A na kolik jsi ho měla zkráceny ? Ja mám 35mm z toho 25mm funkci , takže z toho chápu , ze 1cm mám zevnitř otevřeny ..

rollova
autor
27. dub 2014

@gosa22 ahoj, no mimi je v pořádku, tak jde jen v uvozovkách o ten čípek. Me nohy neřekli , ze mám mít zvednute. A taky ses otevírala? Jak dlouhý jsi měla čípek ?me dali Ultrogestan a magnesko. Příští týden jdu na kontrolní UTZ. Původně me chtěli zašít, ale tam je taky riziko potratu , takže si zo nechávají jako poslední variantu ☹.. Diky za info 🙂..budu to muset vydržet :

gosa22
27. dub 2014

@rollova já si podkládala nohy, prý je to dobré proti otvírání a určitě mi neuškodilo...čípek se mi pořád zkracoval, mm přesně nevím, pak mi i kolem 30 tt vyhrožovali nemocnicí, to jsem ho měla něco pod 2 cm, ale nakonec mi v Motole řekli, že to má spousta žen a že jich je hodně i s horším výsledkem (prostě to tak nehrotili) ...pod 2 cm jsme se drželi hodně dlouho, magnesko pomůže, pak se jen včas musí vysadit, aby se to zas nezarazilo...hlavně opravdu NIC nedělat...je to pitomý příkaz, ale věř, že pravdivý...pár týdnů vydrž, těš se na mimi, komunikace s ním ti moooc pomůže, snaž se nemyslet na nejhorší 😉 uteče to a budeš mít doma poklad 😉

gosa22
27. dub 2014

@rollova záda opravdu bolí, nechci strašit, ale až se ti malé narodí, bude to horší... 🙂 🙂 🙂 já už teď tahám na ruce skoro 10 kg a to je teprv záběr na záda.. zkus střídat leh na boku a na zádech, případně si částečně udělej pololeh (podlož se zezadu polštářema, ať jsi v měkkém, tomu podlož nožky)...je to těžký, já vím, ale prozatím ani mini procházka je tabu...až budete kolem toho 30 tt, už bude skoro vyhráno...ale pozor, mudr mi říkal, že sice je mimi po 31 tt "hotové", ale právě do 38 tt se dodělávají plíce (mimi pak může mít problémy s dýcháním)...slyšela jsem i názor, že je lepší porodit v 7 měs než v 8 měs...což mi i doktoři potvrdili, protože 8 měs je prý dost náročný...ale vy to zvládnete až do konce, neboj a nepřipouštěj si nic jiného než 40 tt 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂
pokud máš možnost, ať za tebou občas někdo zajde pokecat a tak...ať přijdeš na jiné myšlenky a nejsi tam jen sama...je to pak na hlavu... 😒

jamamutka
27. dub 2014

já jsem měla nález 2,5cm a dr se rozhodovala jestli mě pošle do nem. nebo ne.. že je to prý na hraně, nařídila mi ležet, za dva dny na kontrolu a uvidí se.. Dva dny jsem opravdu jen ležela a píček byl a je doteď 3,1 cm.. on může jakoby dorůst, nebo se dozavřít, nebo jak to nazvat.. 🙂 taky jsem se začala otevírat zevnitř, zvenku se vše tvářilo že se nic neděje..
Bolest zad je prevít, ale manžel namasíruje když je nejhůř a různě se podkládám polštáři.. nic víc se stim moc dělat asi nedá, ještě existuje nějaký těhotenský pás, ale nemám zkušenost..

rollova
autor
27. dub 2014

@jamamutka tak je mozny , ze se mi zas zavře? A musela si po tom stále ležet?

rollova
autor
27. dub 2014

@gosa22 nesmím si propouštět nic jiného , protože kdyz jenom pomyslím , ze by se něco stalo, brecim jak zalva ..a jsem v těžké depce a to mi moc nepomůže..takže pozitivně se budu snažit 🙂

jamamutka
27. dub 2014

@rollova jojo musim, protože právě chůze a tlak miminka na čípek tě zas může otevřít.. a teď toho fakt moc neujdu a po chvilce cítim spodek, že se tam něco děje.. je pravda že teď jdu alespoň se psem ale nijak to nepřehánim, pořád by to byl nedonošenec a nechci se na něj jezdit dívat do inkubátoru 70km daleko.. ještě 14dní a budu v klidu 😉 a ty koukej být taky v klidu! 17týden není sranda a musí to být trochen na hlavu, ale nestresuj se zbytečně. Dobře to dopadne! 🙂

bonavoxa
27. dub 2014

Ahoj, já té potěším, taky jsem se otvírala zevnitř i zvenku od 28. týdne. čípek 1,5 cm otevřený na prst a zevnitř nálevka jen 6 mm! Každou chvíli čekali, že se rozpadnu, ale uležela jsem do 37. týdne. Jen jsem ležela, přemýšlela nad pěknýma věcma, pouštěla si veselé filmy, pohádky....
@rollova

rheza
27. dub 2014

@rollova ahoj, tak já jsem už 5. den v nemocnici, protože se mi čípek zkrátil během 2 týdnů z 30mm na 1,4mm. To ležení je strašně otravné, ale prostě to musíme nějak vydržet. Já se teď snažím chodít jen na záchod, na jídlo a do sprchy a to máš vidět ten sekec, když za mnou přijde manžel a já si chci na chvilku sednout 😀 My už jsme trošičku dál (konec 27tt), tak doufám, že to dotáhneme co nejdál, ale jak už bylo psáno i výš - musíme se šetřit a uvidíš, že to všechno zvládneme a miminka budeme nakonec i přenášet 🙂

rollova
autor
27. dub 2014

@jamamutka kamarádka porodila dvojčatka ve 32tt a do inkubátoru je uz nedávali , takže ty uz můžeš byt v klidu. Můj MUDr říkal , ze mimi je ve 31tt vyvinuty ..

ivetticha
27. dub 2014

ahoj, tak já už s tímhle ležím druhý týden v nemocnici.. Na kontrole u dr. čípek 25mm, po týdnu ležení na kontrole už jen s bídou 16mm, začínala jsem se otevírat a malá už byla hlavičkou kousek od branky (jsem ještě po konizaci), takže hned špitál :( tady jen ležím, zavádím si utrogestan a piju magnosolv.. Jdu jen na wc a musím říct že se to zlepšilo, v pátek na kontrole už měl čípek 3cm tak očekávám, že mě pustí ležet domů 🙂 Nejhezčí tady na tom je, že dvakrát denně slyším srdíčko malé při vizitě 🙂 jinak jsem konec 23tt, tak opravdu lež ať nemusíš do nemocnice, na psychiku je to tady fakt teror ☹

rollova
autor
27. dub 2014

Ahoj , ja jsem taky po konizaci. A po tydnu lezení se ti zo zhoršilo ? A pak v nemocnici zlepšilo ? Zo je divne , ne? Ty jsi při tom lezení doma nic nebrala? Zádné léky? Ja mám taky Magnesolov a Ultrogestan , tedy ted beru klasické magnesko , protože ten Magnosolov je ba předpis a z nemocnice me propustili v pátek a sebou mi ho nedali. Kde lezis ? Držím palce nám oběma 😉

ivetticha
27. dub 2014

no já tomu doma asi moc nedala, měla jsem jen klasické magnésko na polykání...ale víš jak, čajík jsem si šla udělat, jídlo ohřát, se psem před barák, takže jsem to šidila a nevyplatilo se mi to..a myslím, že tady ve špitále mi hodně zabral ten utrogestan a samozřejmě, tady se nedá dělat nic jinýho než opravdu ležet.. Jinak ležím v Pardubicích 🙂 taky držím palečky 🙂

rollova
autor
27. dub 2014

Tak ja se snažím ležet porad,akorát záchod sprcha s jídlo, ale v tydnu si to jídlo taky budu muset nechat ohrat ..☹.., tak uvidím. Me doktorka řekla , ze hlavní léčba je ten Ultrogestan.

bonavoxa
27. dub 2014

@rollova Mě se nález zhoršil i po týdnu ležení v nemocnici z 11 mm na 6 mm. Ale pak se to zastavilo a vydrželo to tak 3 měsíce. Ale jakmile mi doktorka povolila se hýbat, za pár dní jsem rodila.

rollova
autor
28. dub 2014

To je dost desivy ..a to te nechtěli sit?

adelinkkaa
28. dub 2014

Já jsem sice měla čípek cca 2cm byl hooodně měkký a otevřená pro prst jsem byla od cca 20tt.od 27tt jsem ležela v nemocnici s kontrakcema a opravdu poctivě ležela,nehýbala se.Měla jsem Magnezko 8xdenně,Utrogestan 2denně a Gynipral.Nakonec mě dali Gynipral a magnezko do kapačky a s tímto nalezem a kontrakcema jsem vydržela do 37tt.takže hodně ležet,byt v klidu🙂 často dávají pod postel klínky aby těhotný měli nohy nahoře...držím moc palce

rollova
autor
30. dub 2014

Ahoj holky , tak jsem vcera byla na kontrole a uz se mi pry zavřelo, nic méně klid. Doktor se zhrozil , kdyz jsem mu řekla , ze to mi to síti chtěli dělat laparoskopicky ..to si nikdy nemám nechat dělat. Tak uvidím jak to ted budu mít dal..

misugle
31. kvě 2014

Ahoj holky, tak se přidávám k vám. Včerejší kontrola u dr. mě nepotěšila. Nejspíš nějaká infekce se mi postarala o hodně měkký čípek a zkrácený na 22mm. Doktorka mě ale uklidňovala, že to vůbec není žádná hrůza, že limit je 25mm, takže o tolik zkrácený není. Takže nařízený klidový režim, hlavně nic nezvedat a spíš polehávat. Naštěstí je dcerka docela zlatíčko a když jí řeknu, že jí nemůžu nosit, že by mě bolelo bříško, tak to nevyžaduje. Na noc beru dva utroše a ještě nějaký driák na ten zánět. Teda ale lenošit mi fakt nejde holky, to je hrůza. ☹ Snažím se šetřit, ale opravdu neležím celý den. Spíš dělám všechno tak jako ve větším klidu. To je takový nezvyk - s dcerou jsem ještě snad do 8. měsíce tahala belíky s pískem na stavbě a teď tohle. Kdyby alespoň ten skřítek nekopal neustále do spodku. Asi se chce prokopnout nebo co.

karolinka2021
8. pro 2020

Zdravim, jsem ve 29. taky se zkracenym cipkem 25mm a doma. Nicmene zaroven jsem po vyhrezu plotenky, ktery me chytil ve 14. Tydnu a kdyz jsem konecne po 2,5 mesicich zase zacala trosku chodit a cvicit na zada, vzapeti mi rekli lezet, nebo porodite 🤦‍♀️ Takze se modlim, aby zada vydrzela a zaroven abych donosila, kdyz uz jsem preckala to silene peklo bolesti a to mnozstvi analgetik s vyhrezem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru