Křeče v nohou. Mohla bych mít problémy u porodu?

kamcatko
15. zář 2007

Ahojky,chtela sem se zeptat....uz asi tyden mam kazdou noc krece v nohou a ted sem slysela,ze bych mohla mit naky problemy u porodu.Nemate s tim prosim nekdo zkusenosti??

lendy1
15. zář 2007

Ahoj kamcatko,

já jsem měla v těhotenství také křeče v nohách, respektive v lýtkách a byla to kolikrát taková bolest až jsem brečela a nemohla jsem se ani pohnout. Žádný velký problém jsem ale u porodu neměla, je fakt, že jsem jednu chvíli křeč do lýtka dostala, ale to jsem už byla na sále a jak jsem měla ty nohy nahoře, tak mě to chytlo, ale rozhodně to nebylo tak strašné jako v těhotenství a jen jsem řekla porodní asistentce, že mám v lýtku křeč a ta mě promasírovala a bylo po problému. Jinak bych ti doporučila jíst nějaké vitamíny, nejsem si jistá jestli na křeče pomáhá hořčík. To ale fakt nevím jistě...

petraluk
15. zář 2007

Lendy máš pravdu, na křeče je hořčík. Kamcatko kup si hořčík a pij magnezii neperlivou. 😉 Ale jak je to s porodem to netuším, já naštěstí žádný velký problémy s křečema neměla 🙂

maly_strom
15. zář 2007

Kamcatko já měla velký křeče, nejhorší bylo, když jsem dostala křeč zároveň do levé i pravé. Doktor mi na to předepsal hořčík (3x1) a bylo po problému. Musím zaťukat, od té doby nic.
Ale jak je to s porodem, to nevím 😒

vivian
15. zář 2007

Já mám tyhle noční křeče už roky, měla jsem je i když jsem nebyla těhotná, a hořčík (magnézium) mi na ně moc nepomáhá... Spíš už jsem si na ně za ta léta zvykla a vždycky, když ta křeč začíná, tak mě to probudí a já tu nohu natáhnu a ta křeč se pak nerozvine.
Už kdysi jsem na ně zkoušela brát hořčík, ale bylo to k ničemu. Nechala jsem si udělat vyšetření krve, jestli nemám hořčíku málo, a měla jsem ho v normě, takže si myslím, že ty křeče mají i jiné příčiny. Teď mi doktorka napsala hořčík na "tvrdnutí břicha" a taky je to na prd. Ze začátku, když jsem ho začala brát, tak jsem sice měla pocit, že to trošku zabírá, ale asi to byla jen přechodná úleva, je to pořád stejné...
Mám takový pocit, že to může být i špatným prokrvením nohou, my máme v rodině žilní onemocnění... a že když člověk v noci třeba spí dlouho v jedné poloze, tak se jakoby přeleží a jak se ta noha chvíli nedokrvuje, tak vzniká ta křeč...

gabbi
15. zář 2007

Me taky pomaha horcik. No a kdyz si ho nevezmu tak se muzu od bolesti rozbrecet tak jako dneska.. 😠

vivian
15. zář 2007

gabbi: jo, když se ta křeč rozběhne na plno, tak bych taky řvala 😢 ... Jako když se ti do lejtka zakousne pes 😲 A to už se to nedá ani rozmasírovat ani rozcvičit, protože se na to nedá sáhnout, natož s tím hýbat... Mně pomůže leda když se mi podaří se nějak vykutálet z postele a postavit se, to pak pomalu přejde, asi jak se ta noha prokrví...

romana27
15. zář 2007

Měla jsem je taky, i když v těhu moc né, protože jsem měla od doktorky Magnesolv.
Teď nedávno mě jedna potkala v noci, bolestí jsem musela zakřičet, až se můj vzbudil, Daneček naštěstí ne 🙂, tak jsem si zase koupila horčík v tabletách a občas si zobnu.
Hořčík by se pak neměl jíst ke konci těhotenství.

balsiger
15. zář 2007

kamcatko...mozna malo pijes...je to nedostatkem tekutin a telo potrebuje i magnesium...pokud ho uzivas,tak uzivej vecer,budes mit v noci klid...mne MUDr ujistil,ze to s porodem nema nic spolecneho,zkratka se oivitaminy a mineraly momentalne s nekym delis...hodne stesti 😉

kachnik
16. zář 2007

Holky, já četla, že je dobré na křeče kalcium.

kamcatko
autor
16. zář 2007

Tak to ste me uklidnili.Ja totiz slisela,ze to souvisi s tim,ze mam naky spatny zily nebo co a ze u porodu muzu mit embolii.......

listicka77
16. zář 2007

Taky je na to dobrý pravidelně cvičit. Sednout si s nataženýma nohama a kroužit kotníky na obě strany a pak dělat střídavě "špičky" a "fajfky".

ina.b
16. zář 2007

Ahojky, také mívám v noci (nebo spíš ráno) křeče. Teď si dávám pozor na protahování po ránu, protože jak napnu obě nohy, tak mě do obou lýtek chytnou křeče, že s nima nemůžu ani hnout. Ale když zůstanu chvíli v tý nepříjemný pozici, ve které mě to chytlo, tak to po chvíli zase povolí. Pak mě ale stejně celý den bolej lýtka - taková táhlá bolest 😖

ina.b
16. zář 2007

Taky se mi stalo, že jsem si protáhla tělo a držela mě křeč v břišních svalech. To bylo ale šílený, nemohla jsem se ani pohnout. Stává se vám to také někdy? Nemůžu v těhotenství /ze zdravotních důvodů/ moc cvičit, tak mam oslabený svalstvo.

nykynka13
12. črc 2022

@ina.b tak tu tahavou bolest po každé večerní křečí mám také a teď se mi drží už třetí den, chodím jak se zlomeninou do schodů. Hrůza a hořčík beru ale ne pokaždý tomu zabrání.

kubesovaadelka
13. črc 2022

@kamcatko křeče jsem měla pouze občas ale dost často mravenčení v končetinách, Dr mi řekla ať beru 3krat denně 2 tablety Magnesii leciti ( nebo tak nějak, google ti to nejde😂 bílo modrá krabička) volně prodejné, mě to nepomohlo tak mi Dr předepisovala do určitého týdne těhotenství normálně magnosolv a bylo po problému, musí se přestat brát teď nevím přesně kolikátý týden před porodem neboť to i udržuje plod, to jsem ale nějak zapomněla a tak jsem týden přenášela, křeče však nebyli😁

eloise02
13. črc 2022

@kubesovaadelka Ten dotaz je z roku 2007, autorka dávno neaktivní...

kubesovaadelka
13. črc 2022

@eloise02 ahaaa, koukala jsem na sekci, kde se právě diskutuje že tu psala paní predemnou 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru