Křeče v podbřišku. Máte zkušenost?

sejinka
3. únor 2011

Ahoj, už týden mě pobolíval podbřišek, pak to přešlo, řekla bych v křeče. Při včerejší kontrole v 16tt jsem se svěřila své gynekoložce. Po prohlídce mi sdělila zkracování děložního čípku, ale hodnota je v normě. Dostala jsem nařízen klidový režim, kontrolu za týden. Tak polehávám a hlavou se mi honí nejrůznějčí věci, nejvíce mě rtápí, zda ty křeče v podbřišku, opravdu souvisí jen s tím čípkem, popsala byh to asi jako nepravidelné ztuhnutí svalů, a pocit jako když přeženete cvičení v posilovně 🙂 . Máte některá podobné zkušenosti? Je to mé první těhotenství, je mi 32 a na to štěstí jsme čekali víc jak rok. Nevím zda jít k lékařce ještě jednou, že se mi neulevuje, nebo to ten týden vydržet.

elana
3. únor 2011

je to blbý, ale i kdybys nakrásně s tím ležela v nemocnici, nic by s Tebou nedělali, jen naordinovali hořčík, což můžeš i sama a ležet a to máš doporučený taky 😖 takže to zkus vydržet radši v pohodlí doma, vstávat jen na WC a do sprchy, manžel ať Ti koupí hořčík Magnesii lactici 0.5tbl, můžeš až 6 tablet denně a za ten týden uvidíš...hodně štěstí 😉

editah222
3. únor 2011

@sejinka já jsem měla křeče v břiše (jako při MS) po celou dobu prvního i druhého těhotenství. Brala jsem jen magnezium a po určité době to začala ignorovat. Pokud se ti nezkracuje čípek nebo se neotviraš tak je to, podle mě, normální. První dítko jsem donosila do 39tt a to druhé vypadá, že se mu ven taky nechce 🙂
O klidovém režimu jsem si mohla nechat v obou těhu jen zdát 🙂

sejinka
autor
3. únor 2011

Ahoj, děkuji za alespoň trochu povzbudivou odpověď, že v těhotenství mám občas jiné pocity, si pomalu začínám zvykat 🙂 . Jak často jsi měla křeče, já to teď ty tři dny pociťuji tak každých 15-20 minut, a v nějakých odborných článcích jsem četla o normální četnosti okolo 10ti denně.

sejinka
autor
3. únor 2011

@editah222 Ahoj, děkuji za alespoň trochu povzbudivou odpověď, že v těhotenství mám občas jiné pocity, si pomalu začínám zvykat . 🙂 Jak často jsi měla křeče, já to teď ty tři dny pociťuji tak každých 15-20 minut, a v nějakých odborných článcích jsem četla o normální četnosti okolo 10ti denně.

editah222
3. únor 2011

@sejinka někdy jsem je taky měla často, ale asi ne tak jak ty. Magnezium mi zabrala tak na půl, snižila se frekvence. Klidně na to svoji lékařku vždycky upozorni.
První těhotenství je vždycky šok 😀 Vše je nové a jiné.

1000
12. říj 2018

Ahoj holky,mam 17 DC myslite,ze uz se muze neco v brisku dit?mam tlaky v podbřišku,tvarohovity bily,nezapachajici hlen,ale jen kdyz si sahnu do vnitr,sex byl minulou sobotu

kizii
12. říj 2018

@1000 Na to tu odpovi jen tehotensky test 🙂

eithelwing
12. říj 2018

V prvním trimestru jsem křečemi taky trochu trpěla. Lékař mi řekl, že nic nevidí, že může jít jen o roztahování dělohy, či co (už je to přes rok). Nekrvácela jsem, nic takového, ale samozřejmě jsem se vyděsila. Měla jsem také výtok, ovšem bez zápachu, infekce nebyla potvrzena. Všechno přešlo s druhým trimestrem, ten byl nejpohodovější. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru