Křečové žíly a hemeroidy v těhotenství. Co pomůže?

janana
18. čer 2007

Ahoj holky!
Mohly byste mi poradit co je dobré v těhotenství proti hemeroidům a křečovým žilám? dají se užívat nějaké prostředky? Beru Varixinal, ale zatím to moc nepomáhá. Díky.

kalo
18. čer 2007

Na křečové žíly prý pomáhá sprchovat si nohy střídavě teplou a studenou vodou. Pak jsou na to různé cviky (na posílení žilních stěn) Já od zač.těhu si nohy studenou sprchuju i cvičím, protože k tomu máme v rodině velký dispozice...No zatim (musim zaklepat) je nemám, ale tohle všechno je jen prevence...

mikca
18. čer 2007

ahoj jana, nevim zda si už těhotná nebo ne, ale jestli trpíš na křečové žíli normálně tak hudeš mí s nima problémy asi i v těhotenství, nejlepší je hodně odpočívat mít nohy nahoře a cvičit a vyvarovat se dlouhému stání. jinak preparáty na KŽ v těhotenství to nevim, ale snad něco existuje,a hemeroidy v těhotenství asi jen správnou stravu

denisia
20. čer 2007

ahoj, tak problem so zilami mam aj ja. Krcove zily som mala trosku aj pred tehotentstvom, hlavne na lytkach a pod kolenami, a teraz mi vystupili este viac. Teplu a studenu vodu aplikujem kazde rano, cvicim, beriem anopyrin a anavenol, ale zial nic nepomaha. Nastastie nebolia, ale vyzeraju hrozne. az sa hanbim ist na plavaren 😢 😢 prepac, asi som ta velmi nepotesila ...

adkag
20. čer 2007

ja mam zase problem s hemoroidmi,lekarka mi poradila mast z dubovej kory na to,tak som si ju vcera kupila a vyskusam. ono to neni nejak velky problem,lebo to mam len ked mam zapchu,pokial chodim pravidelne na wc,tak problemy nie su.ale je to dost neprijemne,kedze zapcha je dalsim problemom,ktory sa dost casto v tehotenstve vyskytuje. vobec sa neviem proti nej branit,jem vela zeleniny,ovocia,dokonca som zacala jest aj aktiviu s cerealiami, stamy chlieb a pecivo a aj tak mavam dost casto zapchu.

elucinka
21. čer 2007

Ahoj holky, hemoroidy jsem bohužel mělauž před těhu, takže teď se mi to dost zhoršilo, před 2 týdny jsem po wc pěkně krvácela, nic moc ☹ křečové žíly nemám, ale udělaly se mi na žebrech pod prsama takové fialové metličky, Dr. mi na to dala Detralex. Není mi po něm ale dobře od žaludku, takže to neberu.Zatím se to nijak nezhoršuje, tak snad to nějak do toho konce doklepu bez prášků. Na hemoroidy doporučuji sprchu po každé stolici, mastičku FAKTU a koupele z vývaru dubové kůry, pomáhá to.

janana
autor
21. čer 2007

holky dík, tak já to zkusím. Sama sem si naordinovala mast na hemeroidy Dobexil H a Varixinal, tak doufám, že to malinký nijak neublíží. Partner tvrdí, že ne.

denisia
21. čer 2007

adkag, na zapchu vraj pomahaju lanove semiacka. Neviem, zatial tento problem nemam, takze som neskusala. Ale pijem rano nalacno vodu s citronom a trochu si pocvicim, to mi rozhybe creva a ziaden problem. Cerealie by mali pomoct, skus celozrne. Drzim palce, zapcha veru nie je nic moc ...

verca77
23. čer 2007

Ahojky, já křečové žíly neměla, ale v těhotenství mě začaly trápit, nejdříve tak, že jsem měla v 15tt křeče v lýtkách. Doktor mi naordinoval Detralex, ale já ho nebrala a zkusila jsem bylinou mastičku a kompresivní punčochy, křeče ustaly, ale objevily se mi křečové žíly na těch nejintimějších místech (nazývá se to varyxy vulvy). Nikdy před tím jsem je tam neměla, bolelo to úplně hrozně (jak když mi má vše dole upadnout), takže jsem po poradě s doktorem začala brát ten Detralex a můžu říci, že mi pomohl. Žíly se uklidnily. Teď jsem v 35tt, tak doufám, že s tím nebudu mít při porodu nějaké komplikace!!! Nebo máte někdy podobné problémy????? 😒 😒

mmmk
8. únor 2010

tiki • 1d, 32tt • Dnes ve 21:03
Ahoj, nikde jsem nenašla, že by se to tu řešilo... Dělají se vám v těhotenství taky křečáky na nohách? Mně při prvním dítku vylezlo ke konci pár žilek, zato teď mám nohy místama modré 😒 . Přitom cvičím různé cviky na prokrvení nohou rozhodně intenzivněji než minule, ale tělo už to asi nějak hůř zvládá. Pak občas zkouším střídání studené a teplé vody, dr. mi doporučila jíst pohanku. Neznáte ještě jiný fígl???

mjanca • 1d, 20tt • Dnes ve 21:09
ahoj tiki
mne se taky delaji krecaky, chodim k dr. a ta radila hodne vody, pohybu a kdyz vim, ze budu cely den sedet (coz u Lucky nehrozi), tak si vzit puncochace, cvicit. Vsechno tohle delam a citim, ze se mi zase delaji, jenze mne se delaji vzdy v trislech a vagine, nic moc prijemne to neni ☹. U Lucky jsem si pichala injekce a brala Detralex - ten by ti mohla dr. eventuelne napsat.

tiki
9. únor 2010

No, já mám pocit, že se hýbu dost, rozhodně na podzim, kdy se mi začaly dělat, jsem byla pořád v pohybu. Dr. mi říkala, že když by mne to nějak dost bolelo, že mi na to něco předepíše, ale že to má spíš jen uklidňující účinek, než že by to pomáhalo...

ajjik
1. bře 2010

Ahoj, také jsem tu toto téma marně hledala. Také se mi dělají křečové žíly, ale bohužel také na intimních místech a nic příjemného to rozhodně není. Hlavně mám strach jak stím zvládnu porod☹. Snažím se sprchovat střídavě studenou a teplou vodou, hýbu se hodně, spím s podloženýma nohama, ale nic nepomáhá. Asi se zkusím zeptat dr. také na ten Detralex.

collette
1. bře 2010

Ahojky,

už jsem psala do diskuze na téma křečových žil na genitáliích. Tak ještě něco sem 😉

Máme v rodině dispozici ke křečovým žilám. Proto jsem hned od začátku nosila podpůrné podkolenky. Ale ne takové ty obyč, nechala jsem si je přes zdravotnické potřeby udělat na míru. Vyšly asi na 500 korun, ale mám je ještě dneska. Moc mi pomohly, i s otoky koncem těhotenství. Pokud se pro ně rozhodnete, doporučuji ty bez špičky, jinak se vám budou kroutit prsty. Jsou děsně sexy 🙄 , ale pomáhají 🙂 Mé "válečné" šrámy zahrnují jen pár metliček 🙂

Co se Detralexu týče, ten je třeba brát dlouhodobě a MOŽNÁ pomůže 😀 Je to blbý, ale je to tak...

ajjik
1. bře 2010

Collette, má cenu začít Detralex brát ještě teď v 9.měsící? U nás v rodině měl s křečovýma žílama problémy jen děda. Mě se objevily v cca 8.měsíci a jen na těch genitáliích a jedna v tříšle. Jinak na nohách nemám ani je ani otoky.

doorka
1. bře 2010

Taky jsem měla podkolenky speciální. Ale proto,že jsem stála do 32tt na nohách skoro 12hodin denně,udělaly se mi nad kolenama zezadu a z boku velké modré metličky-mám to jako dlaň a taky křečáky na genitáliích. Ty podkolenky mi to tlačily nahoru,takže já je doporučit nemůžu.Jedině celé punčochové kalhoty. Ale to nevím,jestli by zas nestahovalo břicho.
Mudr mi dal cyclo3fort a nezhoršilo se to. Ale ani nezlepšilo.
Teď před porodem mi předepsal Aktiferrin.

collette
1. bře 2010

ajjiku - hele, rozhodně neuškodí a může pomoci s regenarací po. Takže ho klidně ber, už třeba jen pro dobrý pocit, že něco děláš. To pomáhá taky 😀 A ta sprcha je super, jen si dej pozor, abys vždy skončila studenou vodou. Aspoň budeš zvyklá. Věř mi - na zadek po porodu není nic lepšího než studená sprcha. Teda v okamnžiku, kdy sprchuješ nic moc, ale potom - paráda 😀

doorka - podkolenky jsou u varixů pod koleny průser ☹ Omlouvám se za slovník 😉 Tam jsou potřeba punčochy vysoké. Ty se dají objednat také, stojí kolem 900 korun. A můžete si vybrat se sexy krajkou 😀 Vypadají jako důkladné samodržky 😀 Jen ten tělocvik při nasazování, zvláště s bříškem, je děsnej 🙄

Ty podkolenky/punčochy bez špiček mají také tu výhodu, že se snáz nasazují. Je k nim totiž taková punčoška ze saténu, takže se krásně dostanete přes patu a pak to jen tou otevřenou špičkou vytáhnete. V návodu píšou, že by se měly nasazovat dřív, než vstanete z postele, tedy než se do nohou nahrne krev. Což by pak znamenalo (alespoň v mém případě) jít s nimi do sprchy 😅 Takže jsem dávala sprchu, zakončila ji skotskými střiky, lehla na postel, hodila kopyta nahoru (máme kousek od posele žebřiny, ale opření o stěnu stačí) a nasazovala po 5 minutách. Teda, později už je nasazoval manžel. Než jsme na to našli grif, tak se teda z ložnice ozývaly zvuky 😀

Děvčátka, vidím, že se vám to krátí, tak držím pěstičky! 😵

ajjik
2. bře 2010

Collatte, děkujeme, pěstičky pro štěstí určitě budeme potřebovat. Také děkuji za pozitivní myšlenky 🙂. Už to vážně hodím za hlavu, ono to nějak dopadne 😎

petula70
15. dub 2010

Na křečové žíly se mi osvědčily stahující punčochy, což je pro mě nejpraktičtější řešení. Teď používám Avicenum od Aries a jsem velmi spokojená. Nabídka je široká a dá se dobře vybrat na www.aries-shop.cz
🙂

helulela
25. dub 2010

Taky vřele doporučuju jako prevenci kompresní punčochy. Koupila jsem stehenní (lýtkové fakt ne!) ve zdravotnických potřebách asi za 300 Kč, nasazovala vždycky ráno, ještě v posteli. Křečáky se mi až do porodu neudělaly a ještě to super pomáhá proti těžkým a bolavým nohám.

prcekpet
18. čer 2010

ahoj,
ja mam triselne krecove zily, beru detralex (ktery podle dr. nemusi pomahat, ale pri prvnim tehu mi pomohl s otokama), zily se objevily az u druheho tehu a dr. mi predepsala kompresivni puncochy, mozna je to dobra vec, citila jem zlepseni, ale vyzkousel nekdo tehotenske kompresivni puncochy, kdyz je venku nad 25st.? Ty puncochy konci pod prsama.... ☹ opravdu nejsem masochista, ale toto je opravdu nad me sily. Odjakziva jsem zivy, sportem naladeny clovek, maly mi nenecha ani minutu na oddech, takze pohybu mam vic nez dost.
Jak to vypada u a po porodu, zmizi ty krecaky anebo nee. Muzou ohrozit nejak dite, popr. mne? Dnes jsem zjistila, ze nad trislama mam nateklou pulku "buchticky", volala jsem na flebologii a tam mi rekli, ze asi dite priskrtilo zilu, ze mam jit na gyndu, na gynde dovolena.....co mam delat, kdyz se to bude zhorsovat? Nema s tim nektera zkusenost? diky

maciatkolp
2. črc 2010

TO: PRCEKPET Ahoj, mohu se prosím zeptat, jak dopadlo vyšetření? Mám totiž ten samý problém - nateklou celou levou půlku "buchticky" az ke trislu. Protoze mi pri chuzi vystreluje bolest az do nohy, myslela jsem, ze se jedna o triselnou kylu, ale jak tady ctu, vypada to spise na skriplou zilu......Jsem 21tt. Diky.

prcekpet
13. črc 2010

@maciatkolp promin, ze reaguji tak pozde, nestiham chodit na net. Nakonec jsem musela vydrzet 14dni a ono to samo ustoupilo, pak jsem na flebologii dostala zadanku na nejake specialni vysetreni a tam mi dr. rekla, ze mam lezet JEN na levem boku, mam mit porad nohy nahore a odpocivat....haha a kdo mi pohlida moje neunavne zihadlo = dite? Rady k nezaplaceni 😀
tak se muzu jen domnivat, ze dite priskriplo zilu a ted je zase otoceny jinak a je vetsi a snad se to uz nestane. Jen si mam davat jeste bacha na otoky, v pripade otoku okamzite volat dr.. Ted me vystrasila dr. ze pri komplikovanem porodu mam dostat heparin a strasila trombozou mozku / plic. Ani se nejdu podivat na net, co to vsechno znamena, dala jsem ukol muzskemu....protoze chci byt do porodu POZITIVNE naladena a i tak myslet! Verim a doufam, ze se nic nestane a ZADNE komplikace neprijdou!!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru