Křečové žíly v těhotenství, máte s tímto problém?

verry
2. zář 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli s tímto máte některá problém? A co na to pomůže??
V rodině křečáky máme snad všici, já to nemam ještě tak hrozné. Jen mi jsou více vidět žíly po nohou. A asi tak 10 let mám na každý noze takovej fialkovej flek(popraskaných žilek) vypada to jak modřina, ale nijak mi to nikdy nevadilo. Ovšem ted jsem v 19tt a zjištuju že na jedný tý noze se mi to zvětšuje a udělal se mi tam další fialovej flek.... já nechců mít fialový nohy! 😖 Jak zabránit dalšímu praskaní?? Existuje na to nějaká mast, nebo co pomohlo vám???
prosím poradte.
Děkuji.

mamkamarketa
2. zář 2012

@verry kup si kompresivni puncochy a dr at ti Napise detralex.
Me se strasne krecaky v tehu zhorsily a 19.9. Jdu na operaci

verry
autor
2. zář 2012

@mamkamarketa ahoj, a to mi předepíše gynekolog? dneska ti mě bolí i dost nohy, a to jsme byli včera jen na krátké procházce, chjoo

mamkamarketa
2. zář 2012

@verry jo to tak to znam. Ja od 30tt nemohla bolesti nohou ujit 100m bez toho,abych si sedla.
Me je predepisoval gyndar 😉

jarkalada
2. zář 2012

@verry ahoj, taky jsem na to v těhu trpěla. I jsem si krajíc chleba mazala v kuchyni na barovce, jak mě štípaly nohy. Taky jsem měla od Dr. předepsanej Detralex a stahovací punčocháče, ty pomohly. Většina těch velkých žil po porodu zmizela, některý ale zůstaly, i ty pavučinky, bohužel..

nany123
2. zář 2012

@verry Ahoj, ja v prvni tehotenstvi ani tuk a ani jsem na to nikdy netrpela. Ale zhruba pred vic jak mesicem mi zacalo natekat prave trislo a na te same noze se mi pod kolenem delaji ty cervenofialove fleky (metlickove varixy) 😠 Dr. mi rekl, ze to mam na te jedne strane i zevnitr, na druhe nic (doufam, ze to tak zustane). Beru Detralex (doplatek 300 😒 ) a mam puncochy, jenze v tech vedrech se to nedalo, ale to pomaha hodne. Jeste doporucuji pohanku (rutin). Tchyne mi koupila nejakou mesickovou mast a videla jsem, ze se prodava i konopna a neco od Nobilisu (skoro 400), ale zazrak necekam. Jsou to proste hormony, genetika (ma to babicka, teta, sestrenice). Po porodu by to pry melo zmizet, ale ty fleky pry asi ne-na to jedine sklerotizace 😒 No, jsem z toho nas...a 🙄
Jo a jeste hodne odpocivat a mit nohy nahore...s dvouletakem celkem utopie... 😝

verry
autor
2. zář 2012

@mamkamarketa
@jarkalada
@nany123 holky díky za info, v utery jdu na gyndu, tak to osonduju. tyjoo, a ty metličky nezmizí....chjooo 😕 to je teda naprd. ale hlavně aby mi nezfialoveli nohy cely.... (taky to máme v rodině, takže dědičnost mě neminula..)

mamkamarketa
2. zář 2012

@nany123 nechci ti brat iluze,ale vetsinou po porodu nezmizi 🙄

jarkalada
2. zář 2012

@nany123 taky jsem to měla tak s tím tříslem-pak to i bolelo, udělala se taková vyboulina - a nakonec z toho byla prý tříselná kýla. V těhu s tím většinou nic nedělaj. Naštěstí po porodu sama zmizela.. Snad se už neukáže.

nany123
2. zář 2012

@jarkalada Na tu triselnou kylu mela dr. taky podezreni, ale nepotvrdilo se...a doufam, ze ani nepotvrdi.
@verry: Jdu taky v utery na KO na gyndu a docela mam strach, jak ta noha bude vypadat tesne pred porodem 😕 Ne, ze bych mela nohy jak Sklenarikova 😀 , ale preci jenom ted v lete je to hodne videt...navic furt odpovidat na dotazy "A co se Ti stalo..."? 😖 Rano to celkem jde, ale vecer mam to trislo hodne natekly a tvrdy...i kdyz ted jak nejsou ty hice, je to krapet lepsi...nebo ze by zabiral Detralex 😕
@mamkamarketa..koukam, ze mas vlastni zkusenost, kdyz Te ceka operace 😖 To jdes na odstraneni metlicek ?

mamkamarketa
3. zář 2012

@nany123 Metlicky se snad neodstranujou? 😕 s nima jak to je, netusim...nene ja jdu s krecakama, mam je sileny, mam uplne na tech zilach az boule 😖 dr se celkem zhrozil, kdyz me videl 😅 takze me budou brat ty cely zily. Ale po porodu se mi to urcite nezlepsilo, spis naopak. Dlouhe prochazky s kocarkem, vecne noseni ditete.... To se vsechno na to ma vliv 😒

nany123
4. zář 2012

@mamkamarketa : No, oni ty metlicky odstranujou snad laserem nebo sklerotizaci.., ale detaily neznam, jen co mi rikala dr. Tak drzim palce, at jsi brzo fit 😉
Ja budu moudrejsi az po porodu.... 😝

verry
autor
5. zář 2012

@nany123
@mamkamarketa ahoj holky, tak hlasím, že jsem na gynde vyfasovala recept na punčochy. Dr. že nic jinýho mi nepomůže. Tak už je mam na sobě...je to teda nezvyk...ale snad to pomůže. Dr. říkal,že kdyby něco tak na příští kontrole dá léky k tomu. tak uvidíme.

nany123
6. zář 2012

@verry : Mne ted jiny dr. na gynde rekl, ze puncochy ulevi, ale Detralex pry zabira nejvic. A pak uz jedine cekat na porod 😀 Navic mam moc pozitivni na GBS tvrdne mi bricho, tak jsem vyfasla ATB a magnezko 😒

verry
autor
6. zář 2012

@nany123 no uvidím, ale přijde mi že tu ulevu cítím, že mi tak nohy nebolí. Jen je teda rano docela karambol se do těch punčoch nasoukat... 😅 a co to je GBS?? Magnezko taky beru už dýl, jsem špinila-tak proto. A mam níž placentu mi dr. řekl-ale snad se časem vytahne nahoru.

nany123
6. zář 2012

@verry : Mne ta noha uz neboli (to ted spis spodek 😖 ), ale fialovy fleky tam mam..
Jinak zde: http://www.naseporodnice.cz/pozitivni-gbs-strep...

tital
20. zář 2012

@nany123 Hoj, mela jsem neco podobneho. Varixy na prave strane trisla, na vulve a pod pravym kolenem. Ted hledam jestli se ma detralex dobirat po porodu... A k memu porodu - uvidis, ale me MUDr. na sale rekla, ze musime rodit bez zraneni, ze mam osklive varixy i uvnitr. A udelala to tak, instruovala me k tlaceni a nejakym zpusobem si pootacela mimi a tvarovala ten otvor, takze mam jen dva kosmeticke stehy 🙂 a jsem bez nastrihu. Jsem tyden po porodu, otoky tech varixu zmizely, ale porad to trochu boli, na omak. A na vulve je to porad malicko "vytahane", ale predpokladam, ze je jeste brzy soudit. V porodnici jsem dostala 3x nejakou injekci na redeni krve, aby se to lepsi stahlo a prave doporuceni brat detralex. Ale nevim, jak dlouho 😒

anitram18
20. zář 2012

@tital ahoj a nestrasili te třeba cisarem?

anitram18
20. zář 2012

@tital já u prvního úplně v pohodě,varixy byly,ale i nastrih jsem mohla mít,ale teď u druhého je to des a prej líp císař,což nechci...

tital
20. zář 2012

@anitram18 Nestrasili. Nikdo to do porodu poradne nehodnotil. Prestoze jsem byla ve 34. tt hospitalizovana pro predcasne hrozici porod, a ve 38. tt uz jsem taky stravila par hodin v porodnici, ze se neco deje. V tom 34. tt to rozehnali po par dnech kapackama a ve 38tt. by me uz nechali rodit, ale kontrakce odeznely samy. No, v kazdem pripade me za tu dobu vysetrovalo dost gynekologu, i porodniku a nikdo nikdy nic nerikal. I v nemocnici mi podavali 2 detralexi denne.
Asi zalezi, kde to je a v jakem rozsahu. Drzim palce. Druhy porod, pokud byl prvni prirozeny je snad opravdu snazsi 😉

anitram18
20. zář 2012

@tital no u mě se právě hrozej, že to nepůjde...mám to asi fakt děsivý...ach jo no 😝 snad to nějak dopadne...u Filipa to bylo taky v pohodě, ikdyž jsem je taky měla, ale teď je to masakr ☹

tital
20. zář 2012

@anitram18 Uvidis, jsi 29tt., ne ze by se to zlepsilo, ale posledni slovo ma vlastne porodnik, az zacnes dochazet do poradny do nemocnice, treba Te normalne nechaji...
Ja u prvniho tehu nemela nic, nikde.

anitram18
20. zář 2012

@tital tam právě chodit nebudu, moje dr. si nás nechává až do konce, ona i v nem. slouží, jednou týdně operuje...ke všemu jsem zdravotník, tak jsou všichni posraní až za ušima 😒 i cévař co mě vidět hned mluvil o sekci...takže mě to asi nemine...ale budu mít aspoň třeba v tobě furt nějakou naději...ono samotzné varixy nejsou indikací k SC, jde asi o ten rozsah, což bude u mě ten problém ☹
Držím pěsti, ať s dvěma prckama vše zvládáš, musí to být na palici, taky se "těším" 😉

tital
21. zář 2012

@anitram18 Jo jo, je to hukot, ale da se to 🙂 , jen musi clovek premyslet o tak zhruba 3 hodiny dopredu, mit skveleho muze a smysl pro logistiku - jidlo, pradlo, aktivity, prebalovani... 😀 Vsak poznas. My jsme do toho trosku nemocni, ale jinak dite II je hodnoucke, takze se to da. Drzim palce, snad to vyjde normalne, byla by to skoro skoda, kdyz uz to mas jednou "proslaple".

eloana
21. zář 2012

@verry mela to kamaradka-gynekolog s tim nic nedelal nosila puncochy...v porodnici se zdesili a nasadili ji leky.....
jinak metlicky se odstrauji sklerotizaci nebo laserem.... ja i dotycna kamaradka jsme sklerotizaci podstoupily a musim konstatovat,ze to temer vubec nepomhlo.....mela jsem jeden vetsi flek na stehne.... vyresila jsem to decentim tetovaim,ovsem kamaradka by si musela dat pry potetovat celou nohu🙂

verry
autor
21. zář 2012

@eloana tyjoo, a já doufala že ty fleky pak vyřeším taky tím laserem nebo něčím. Je fakt, že od tý doby co nosím punčochy mě méně bolí nohy. Ale žíly mám naběhlé furt. Za týden jdu na gyndu a nevím jestli říct jestli je to lepší nebo horší... řekla, bych že ty žilky jsou stejné, myslím že to více nepopraskalo. Dr. říkal, že mu povím příště a případně mi nasadí léky.

verry
autor
21. zář 2012

holky ten detralex je vyloženě na co??? a neublíží braní mimču??

eloana
21. zář 2012

@verry sklerotizace je vpichovani takove tekutiny, pak musis nosit 14 puncochy...zilka by se mela zalepit. laser je pry ucinejsi,ale drazsi a zalezi a typu pleti jak ti to zabere

anitram18
21. zář 2012

@verry Detralex je venotonikum, které zvyšuje napětí žilní stěny a odolnost cév a tím vlastně omezuje tvorbu otoků...a působí taky protizánětlivě, mimču neuškodí, normálně ti ho dr. napíše...ale je to celkem drahý, jedna krabička doplatek ( resp. celý to platí pac.) cca 300Kč, s tém, že to je na měsíc...

@tital právě, když už to mám jednou "prošláplé" 😀 😉 jako nemusím mít vše že... 😉

nany123
6. lis 2012

@tital Diky za info...ja mam taky "postizenou pravou nohu"..a prave ze se mi udelaly i varixy na rodidlech. Kdyz jsem to prvne videla v zrcatku, malem jsem se rozbrecela ☹ Uz jsem byla na prvni KO v Motole, zitra jdu zas, tak se zkusim pozeptat co a jak. Koukam, ze jsi uz nejaky ten patek po porodu 😉 Doufam, ze co se tyce varixu a deti vse OK 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru