Křečové žíly v těhotenství, máte s tímto problém?

verry
2. zář 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli s tímto máte některá problém? A co na to pomůže??
V rodině křečáky máme snad všici, já to nemam ještě tak hrozné. Jen mi jsou více vidět žíly po nohou. A asi tak 10 let mám na každý noze takovej fialkovej flek(popraskaných žilek) vypada to jak modřina, ale nijak mi to nikdy nevadilo. Ovšem ted jsem v 19tt a zjištuju že na jedný tý noze se mi to zvětšuje a udělal se mi tam další fialovej flek.... já nechců mít fialový nohy! 😖 Jak zabránit dalšímu praskaní?? Existuje na to nějaká mast, nebo co pomohlo vám???
prosím poradte.
Děkuji.

tital
6. lis 2012

@nany123 Jo, jo 😉 vse ok. Az me to prekvapuje. PRace je vic, casu min ale vetsi pohoda nez po prvnim diteti. Preji to same !

mer
11. zář 2014

@anitram18 Chci se zeptat, jak moc js měla ty křečové žíly, já mám na jedný noze,ale byli to původně metličkové žílky, ale vypadájí hůř, plánujeme druhé dítě a před tím chci jít na sklerotizaci, tak odufám, že to pomůže, ale jinak jak moc si to měla,že ti hrozily císařem?

tarra27
11. zář 2014

@mer doporučuji jít na výkon až po druhém porodu...sejne se to ještě změní....až skončíte s detmi, tak pak si zajdi na výkony 🙂

mer
11. zář 2014

No jo jasně, že s myslím že se to zhorší, ale právě chci aby se to aspon trochu zlepšilo než je to ted, a po druhém porodu uvidíme, při prvním to dost bolelo na konci těhu, tak právě chci aby sem to měla aspon trochu lepší

tarra27
11. zář 2014

@mer uvidíš...muj manžel je lékař cevní a mě taky řekl, že by to řešil až po porodu...až budeme mít doma plný počet 🙂))

uvidíš sama...tak konzulatce pro svůj klid...proč ne...ale hlavně dobře vybírej...někdy co jim udělají...je fak hruza...pečlivě zvaž, ke komu pujdeš...nejlíp se poptat kamarádek, jejich maminek atd a abys i videla, jak jim to udělal....

mer
11. zář 2014

No jako já sem to chtěla řešit až pak, ale bolí už ted normálně, a gynekolog mi to schválil též, už jsem objednaná do Kojetína na říjen tak uvidíme

mer
11. zář 2014

@tarra27 Ted jsi mě docela vyděsila, ale představa že bych chodila celých devět měsíců a bolelo mě to

tarra27
11. zář 2014

@mer jsou punčochy....stejne ti je doporučí....mě je taky doporučill muj chlap 😀 a toho doktora si fakt vyber podle kamarádek a nebo jejich maminek....at to máš krásný...a bez kompikací....

nebo podle čeho si vybíráš pediatra, zubaře, gynekologa atd...ty se vůbec neptáš, zda je dobrý, precizní, zda s ním mají dobré zkušenosti???

Tohle je stejne....

anitram18
11. zář 2014

@mer já na nohách jako takových neměla nic, absolutně....to dr. nechápala...já měla varixy v obl. třisla s zevních rodidel, něco zasahovalo i do porodních cest....takže proto ten císač, kdyby mě potřebovali nastřihnout, došlo byk nekontrolovatelnému krvácení, ev. to mohlo rupnout i tím tlakem samo...
Co se sklerotizace týká, šla bych určitě po druhém porodu, resp. po odstavení druhého miminka....

lenicka07
11. zář 2014

@mer Opravdu co nejdřív nasaď punčochy, při druhém těhotenství obvykle ty žíly jsou o dost horší. Jakmile jsem je začala používat, přestalo se to zhoršovat, škoda že jsem je začala nosit až ve 3. měsíci, mohla jsem to mít o dost lepší... I proti otékání to funguje dobře. Hradí to pojišťovna.

anitram18
11. zář 2014

@mer jinak na sklerotizaci můžeš jít i ted...ale počítej, že po druhém těhot. bude třeba opakovat...jako ostatně i dále do budoucnosti....výsledek většinou není trvalý...

mer
12. zář 2014

JJ, ptala jsem se hodně si ho chválí,ale někteří nee zase tak uvidím, je mi jasné, že punčochy mě v těhu čekají, ale nesnáším je, má dost velké lýtka a strašně to táhne - teda ymslím hlavně nahoře ty gumy u kolene, možná mám špatnou velkost, ale tyhle byl největší co měli

baru88
12. zář 2014

Ahoj holky ke křečákům taky můžu říct své. Před pěti lety (v mých dvaceti!) jsem byla na operaci s jednou nohou, od té doby jsem měla nohy v pořádku, neotékaly, nebolely, nezhoršovaly se...ale to všechno samozřejmě do doby než jsem otěhotněla...cca do 18 tt bylo všechno dobré, ale pak to začalo. Obě nohy se mi dost zhoršily, máme je flekaté, žíly ošklivé, vystouplé, často bolestivé...Navštívila jsem tedy svého cévaře, který mi udělal ultrazvuk nohou a řekl, že hluboký žilní systém je v pořádku, což je hlavní, a s tím povrchovým v těhu bohužel nic neudělá..Předepsal mi punčochy, který jsem vzorně nosila. Nohy mne nebolely, neotékaly, žíly nevystupovaly...ale zhruba po měsíci, kdy jsem punčochy nosila se mi udělali ošklivé žíly v třísle a na pochvě :/ takže něco za něco..nohy dobrý, ale zbytek hrozný...krev hůř proudí do končetina proto se mi udělaly tam, kde jsou :/ gynekolog mi řekl, ať už ty punčochy nenosím jinak si vykoleduji plánovaného císaře..

TAKŽE HOLKY, MOJE RADA ZNÍ, S PUNČOCHAMA OPATRNĚ. NA JEDNU STRANU POMÁHAJÍ, ALE ...!!!!

mer
15. zář 2014

Tak to by mě nenapadlo.-s

anikaee
28. lis 2014

krecove zili mame vsichni doma, nez jsem otehotnela uzivala jsem pripravek senzycol, ktery mi skutecne ulevoval a bylo to fajn, ale kdyz jsem otehotnela vysadila jsem ho a vyrazne se mi to zhorsilo. pancuchy mi nejsou prijemne ted kdyz mam privaly tepla mi fakt prekazi, lekarka mi rekla at vydrzim a po porodu to budeme resit

mer
23. dub 2015

Tak křeč. žilky jsem byla na sklerotizaci, ale nic moc, a ted jsem těhu podruhé na lýtku celkém dobrý spíš furt stejný, ale naskákali hrozný křečáky na stehně a svědí docela, představa punčoch je hrozná ted na léto, ale asi mi nic jiného nezbyde? nebo nevíte něco na to ? mastičku třeba?

mer
7. kvě 2015

Tak mi byl doporučen přípravek diohes nebo diovarix a punčochy

mer
12. kvě 2015

@baru88 Ahojky a jak to nakonec dopadlo - rodila jsi normálně nebo císařem? dostala jsem vysoké punčochy protože se mi křečáky udělali na stehně, ale bojím abych je neměla na těch rodidlech, tak to asi nebudu přehánět s punčochama, stejnak to v létě asi moc dávat nebudu, je v tom horko už teď

baru88
12. kvě 2015

@mer Ahoj, nakonec jsem rodila normálně..Měla jsem rychlý porod a nikdo se nad žílama nepozastavoval..dokonce jsem si ani nestihla obléct k porodu punčochy 😀

po porodu se mi ty žíly v tříslech i na rodidlech ztratily, takže to bylo tlakem miminka v bříšku..určitě ty punčochy nos, co nejvíc to půjde. i v létě, kdy hrozí tromboza ;)

mer
13. kvě 2015

@baru88 No jo toho se bojím, ale když to tak strašně škrtí, asi se z toho brzo zblázním

baru88
13. kvě 2015

@mer škrtit by neměly...zkuste větší velikost

mer
13. kvě 2015

Velikostně si myslím, že dobrý, akorát mi vadí na mych silných stehnech ty silikonový gumičky ty fakt těško snáším

@baru88

ranysek
18. dub 2016

Ahoj, když mám vystouplou žílu jen na jedné noze a na druhé nic, musím nosit punčochy na obou nohách nebo jen na té postižené? Díky

dajkatana
22. srp 2016

Dobry den jsem v 33 tt a uz druhym mesicem mám v trisle modrinu ktera boli je to i takova tupa bolest pri chůzí a semtam to mam otekle a z ni mi jdou žíly ktere jdou dost videt a az pod kolenem a nad mam male krecove žíly. Nevíte prosim co by to mohlo byt?

upari
6. zář 2016

Zdravím maminky nebo těhulky, já s křečáky trpím už pár let, ale až letos v létě to vyvrcholilo, když jsem skončila na trombocentru s tunou léků. Pro okamžitou úlevu je určitě dobrý magnésko. Mastičky taky uleví, ale řeknu vám moji čerstvou osobní zkušenost - NEBOLÍ - po několika týdnech mě v neděli přestaly bolet lýtka-křečové žíly a to beru teprve čtvrtý den pouze směsi bylinných produktů!! Chemický léky, které mi v červenci na trombocentru dali, sem brala jen asi 10dní, pak vysadila a opět trpěla bolestí a hledala něco nechemickýho. Už můžu zase normálně chodit, běhat, hrát si 😉 Fakt doporučuju. Už nejsem ani tak natelká, nejsem tak zavodněná a díky očiště se dají bylinky nakombinovat i na úbytek váhy, podporu tvorby mateřského mléka, posílení imunity. Můžu napsat víc info, chcete-li, klidně i do zprávy. ŽÁDNÉ PUNČOCHY, ŽÁDNÉ CHEMICKÉ LÉKY, jen přírodní bylinky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru