Krvácela jsem z placenty ve 30tt, máte zkušenost?

petulisek16
10. kvě 2013

ahojky, včera mě propustili ze špitálu - v neděli jsem z ničeho nic začala dost silně krvácet jasnou čerstvou krví - do rána to s injekcema a kapačkama ustalo,a za 2dny mi bylo řečeno, že jsem krvácela z placenty - ta je ale na štěstí neporušená, a dál nám malýho vyživuje.... je to proto, že je na přední stěně, a nízko položená - máte s tím někdo zkušenost ? řekli mi, že se to může opakovat, že se může plac. začít odlučovat, a malej by musel ven - ale že taky klidně můžeme vydržet až do konce..... máte s tím někdo zkušenosti prosím?

veruska007
10. kvě 2013

@petulisek16 Jsem 28.tt, placentu mám na přední straně, ale dole s tím, že trochu zasahuje do porodních cest. Krvácení jsem kvůli tomu neměla, ale po běžném vyšetření dost špiním, sex nemáme celé těhu. Jinak se s tím nedá nic dělat, leda nenamáhat se, ... ta placenta se s rostoucím mimčem prý často vytáhne nahoru. Pokud se začne odlučovat, měla bys akutního císaře... ale to je výjimečná situace, většinou se nic takového nestane. Neboj, miminko už je veliké, zvládlo by to. Můj druhorozený se tvářil, že chce ven ve 32.tt, dr. mě poslala do rizikovky, tam udělali utz., dr. prohlásil, že má prcek 2 kg a klidně se narodit může... tak jsem vesele odjela na dovču, pak téměř každý den jezdila s dvouletým prckem po výletech a vydrželi jsme bez problému do 38+0 😉.

dadka0816
10. kvě 2013

Já kvůli placente krvacela od 10tt, vydrželi jsme to do 38+0, hlavně bych doporucila lezet, lezet, lezet a odpocivat, těch 6tydnu to zvladnes. Já ležela celé tehu, hlavně ať nemusím do špitálu 🙂. Myslím, ze by to mělo být dobre kdyz se budes šetřit. Drzim pěstí 🙂

boban
10. kvě 2013

Já jsem tím neprošla, ale švagrová ano..byla v 34týdnu a začla silně krváce..rychlá jí vnoci odvezla do nemocncice a časně ráno měla akutního císaře, protože jí placenta praskla..malý musel okamžitě ven...ale vše nakonec dobře dopadlo..určitě bych doporučila jen ležet, odpočívát a nechat se hýčkat 😵 😵

petulisek16
autor
11. kvě 2013

Veruška - ano, placenmta se může vytáhnout - já ji měla původně přes vnitřní branku - teď už do ní nezasahuje, ale je pořád hodně nízko - tak snad se ti vpohodě vytáhne 😉 jinak co se váhy mimča týče - mě doktoři řekli, že váh není rozhodující - že je to hlavně o gestačním stáří těhotenství, a tudíž i miminka - takže každej den navíc je k dobru.....
Dadka - snad taky vydržím takhle dlouho 😉
Boban - to je právě ono - to nejvbětší riziko - tím, že je to z placenty, to krvácení, tak velké riziko pro prcka....
holky, moc vám děkuju - některý těhotenství je opravdu zážitek 😉

lakomamichaela
28. srp 2020

@petulisek16 Ahoj tak jak jsi dopadla? Mám teď to sami a jsem v nemocnici docela se bojím😌 Jak dlouho si tě tam nechali? A bylo potom už vše v pořádku?

petulisek16
autor
29. srp 2020

@lakomamichaela byla jsem v nemocnici týden, dali mi kortikoidy na dozrani plic prcka.... Za 14dni jsme skončili v nemocnici znovu a nakonec ho 40+5 vyvolával, nakonec se vše uklidnilo a ven nechtěl. Před měsícem oslavil už 7.narozeniny 🙊

lakomamichaela
29. srp 2020

@petulisek16 Mohla bych ti napsat do zprávy? Měla by jsem pár otázek mám vážně obavy😔

petulisek16
autor
30. srp 2020

@lakomamichaela jasně, není problém

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru