Krvácení a bolest vaječníkú. Mám čekat na revizi?

flor1
29. zář 2007

Ahoj holky, potřebuji radu, v úterý mám jít na revizi, ale dnes jsem začala krvácet, jako při menses a bolí mě vaječníky, není to nebezpečné čekat do úterý? Ráno jsem tam volala a sestra mi řekla, že pokud to není akutní mám vydržet.. 😨

loren
29. zář 2007

aka revize? si tehotna? ak ano utekaj k doktorovy neriskuj.

flor1
autor
29. zář 2007

no, ano i ne...jsem zacatek 5.tyden, ale jedná se o zamlklé těhotenství, plod se přestal vyvíjet ☹ No, jenže dnes jsem začala krvacet, né nějak masivně, třeba se jen tělo čistí samo a bolí mě podbříšek, proto chci vědět, jestli mám čekat nebo jet..Aby mě z nemocnice nevylifrovali zpět..

smartik11
29. zář 2007

Ahoj flor1!necakej a utekaj k doktorovy mozes dostat otravu krvy a to neni ziadna sranda,do utorka je este dlho aj do zajtra by bolo cim skor hot na pohotovost oni ti uz povedia co dalej!NERISKUJ!!!! 😒

leva
29. zář 2007

flor,len pekne chod,nech ta pozru,tu sestru by som poslala do haja,vraj ak to neni akutne ako ona moze vediet co sa tam zmenilo alebo nezmenilo.Tak necakaj a chod.

flor1
autor
29. zář 2007

jezis, vy jste me pekne vystrasily...

flor1
autor
29. zář 2007

No, asi budu muset vydržet do rána a pomažu, protože před zákrokem musím být 12 hod lačná...

veva1
29. zář 2007

flor s najvacsiou pravdepodobnostou si sa zacala cistit sama a zakrok uz ani nebude treba 😔 Chod na pohotovost nech usudia ci tomu treba pomoct,alebo cakat,aby sa s tym telo potrapilo samo.S tym jedenim si starosti nerob,ked je nejaky akutny pripad tak tiez jedlo neriesia. Drzim palceky,nech si co najskor v poriadku 😔

flor1
autor
29. zář 2007

Zrovna jsem tam volala, tak sestra nebyla moc nadšená a říkala, že mám počkat do rána.. 😒 Asi se fakt čistím sama...no, jen mám strach...Díky všem..

bubaczik
29. zář 2007

tak ja by som sla radsej zbytocne,ako neskoro..a nech ma pozrie lekar,a nie nejaka sestricka po dráte 😖

doriska
29. zář 2007

Flor,
já s tím mám poměrně čerstvou zkušenost (koncem minulého roku). Spontánní potrat v 6tt. Začalo to jako špinění, které přešlo v krvácení. Lékaři byli naopak svým způsobem rádi, že jsem nakonec na revizi nemusela. U mě to proběhlo jako silnější a trochu bolestivější menstruace. Akorát jsem musela několikrát na krev kvůli hladině hcg (zda klesá) a parkrát na UZ, jestli v děloze něco nezůstalo. Protože děloha byla čistá a hcg kleslo pod 5, na revizi jsem nakonec nemusela. Každý lékař má na to ale jiný názor. Někteří posílají na revizi vždy, tak nějak pro jistotu, někteří vyčkávají, zdali si tělo neporadí samo. Do zítřka klidně můžeš počkat. Kdyby bylo něco špatně, měla bys během krátké doby horečku 38 a víc a velké bolesti v podbříšku. Já myslím, že to bude dobré. Držím palce.

flor1
autor
29. zář 2007

Dorisko díky, na krvi jsem byla v úterý a ve čtvrtek, a to mi kleslo myslím pod 50 ze 149..Bylo by super, kdybych na revizi nešla..mám z toho strach ☹
Ale proč mi dr.říkala, že když začnu krvácet mám naklusat a sestry říkají čekat? Kocourkov..opravdu..A co ty jsi těhotná? 😉

doriska
29. zář 2007

Ahoj Flor,
tvoje paní doktor asi patří mezi ty lékaře, co posílají na revizi pro jistotu vždy. Já jsem se o to v té době hodně zajímala a nejnovější doporučení je vyčkávací metoda, pokud se tedy jedná o "mladé" těhotenství do 6. týdne. Když jsi těhotná déle, už to asi neusmlouváš. Já jsem ale byla ráda, že jsem na revizi nakonec nemusela. Nikdy totiž nevíš, jestli nepřijdou nějaké komplikace. Já jsem teď zase těhotná (v mém případě je to téměř zázrak, protože už se pár let potýkám s neplodností), ve 31. týdnu, tak doufám, že to snad tentokrát dobře dopadne. Je to už moje 5. těhotenství. Z 1. mám holčičku, 13 let, pak jsem měla zamlklý potrat, tedy to, co ty - embryo bez srdeční akce v 9tt. Šla jsem na revizi a po ní se mi udělaly srůsty v děloze. Prý se to stává vzácně, ale já jsem prostě smolař. Přitom jsem po zákroku žádné potíže neměla. Poznala jsem to podle toho, že jsem místo MS měla jen takové špinění, které trvalo jen dva, tři dny. Od té doby se mi už přirozeně otěhotnět nedařilo. Chlapečka, kterého teď čekáme, máme z inseminace. Jestli si chceš o tom zda revizi či spontánní potrat něco přečíst, mrkni na www.porodnice.cz , část poradny, konkrétně MUDr. Koucký. Je tam vyhledavač, když si zadáš revize, nebo 5tt, vyběhnou ti nějaké odkazy. Samozřejmě, že ten vyčkávací přístup se taky nemusí vyplatit. Může se stát, že budeš nějaké dva týdny lítat po doktorech, na krev a na UZ a nakonec ti řeknou, že na UZ je v děloze stále něco vidět (nebo 2. špatná varianta je, že hcg přestane klesat) a ta revize tě stejně nemine. Každopádně ti přeju, ať to v tvém případě dopadne co nejlépe a ať se brzy dočkáš vzorného těhotenství bez komplikací. Kdyžtak písni, jak jsi dopadla. Držím palce!!!

flor1
autor
30. zář 2007

Ahoj Dorisko..dneska se to zmírnilo, takže vydržím do úterý a pak poreferuju..no, mám z toho teda pěkný strach.. 😨 Díky za te webovky, pomohly mi..Tobě přeji krásné a pohodové těhotenství bez komplikací 😉

svetluska.p
30. zář 2007

ahoj flor. no ak krvacas, tak radim utekat do nemocnice. my sme prisli o miminko v 13tt - missed . tzn ja som nekrvacala ani nespinila. dost dlho doktorovi trvalo, kym zistil, ze male je uz skoro mesiac mrtve. kazdopadne, potom ma poslal vybavovat kyret. to bola streda. doktor, s ktorym som sa na vykonani kyretu dohodla povedal, ze mam prist do spitala v piatok. avsak, ak zacnem krvacat al. mat nejake bolesti, mam prist okamzite. tak aj bolo. v stredu v noci som zacala krvacat, zavolali sme do spitala a sestricka kazala okamzite prist. uz nas cakali aj s doktorom. s tym, ze kyret nerobili v noci, lebo som chcela pockat na vybaveneho dokiho. ale sledovali ma az do rana s tym, ze ak sa to doktorovi nebude zdat idem na salu ihned. preto si myslim, ze ak mas ist na kyret a zacala si krvacat, chod hned do nemocnice. Drzim palcule moja.

loss
30. zář 2007

flor je mi to moc luto,drzim palce radsej chod do nemocnice Svetluska ma pravdu aj ja som po missede a viem ze ked krvacas nie je to nic dobre

flor1
autor
2. říj 2007

Ahoj, tak jsem zpět, ráno si mě dr. prohlédla, zhodnotila, že jsem asi během víkendu dost krvácela, vzala mi krev, odpo jsem tam sice čekala přes hodinu, hcg kleslo na 2, takže na revizi nemusím 🙂
Dr.říkal, že se můžeme hned snažit, mám brát vitamíny, a že ten potrat byl asi způsobený št.žlázou. 😖 Pokud neotěhotním do půl roku, tak se tam mám stavit...Jinak všem děkuji za podporu...

doriska
2. říj 2007

Ahoj Flor,
tak to jsem ráda, že ti to dopadlo a nemusíš do nemocnice. Hele, tu štítnou žlázu by ti měli vyšetřit. Pozná se to z krve. A může ti to udělat i tvůj praktický lékař, zkus s ním hodit řeč. Držím ti moc palce, ať jsi brzy těhotná a ať je všechno v pořádku.

loss
3. říj 2007

flor ja ja ti drzim palce nech si coskoro tehulka s veselym bruskom 😵
a pi alchemilkovy cajik ten robi zazraky vela stastia

flor1
autor
3. říj 2007

Ahoj holky, díky všem, jste hrozně hodné...Se štítkou jdu příští týden, tak vydržím na výsledky a budeme se snažit.. 😉 Všem krásné těhotenství... 🙂

loss
3. říj 2007

flor si zlata dakujeme a tebe vela vela stasticka nech sa k nam coskoro pridas 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru