Kvasinka v těhu, můžu zavést do pochvy bílý jogurt?

kristula83
15. srp 2012

Dobry den jsem v sestem tydnu tehu a mam kvasinku.Doktor mi dal mast ale ma znama mi poradila zavest si do pochvy bili jogurt. Chci se zeptat jestli ma nekdo v tehu zkusenost s bilim jogurtem a zda to nemuze nejak ublizit miminku. Dekuji

hanicka27
15. srp 2012

Já teda bych si nikam nezaváděla nic z ledničky a už vůbec ne v těhotenství bez porady s doktorem!!!! Teda pokud to není nějaký jogurt z lékarny...

wwwerca
15. srp 2012

bily jogurt nevadi, celkem dobry a neskodny jsou cipky Globulus cum natrio tetraborico, meli by se dat koupit v lekarne, ja je mela v prvnim trimestru a v pohode

olcab
15. srp 2012

@hanicka27 v lekárně jsem pár let dělala,ale že bychom tam vyráběli jogurt?? 😠

schnek
15. srp 2012

podle mě bílým jogurtem nic nepokazíš, já jsem používala probiotické kapky biogaia + mýdlo Lactacid. Nechápu, proč bys nemohla použít něco nechemického a ještě se o tom musela radit s doktorem... 😕

jitulinas
10. bře 2013

Sice už sem dlouho nic nepsal, ale musím tuto diskuzi doplnit o svou zkušenost🙂 Já vyzkoušela jogurt 4x přes noc - lžičku jog. na slipovou vložku a když se podařilo i přes den - a zabralo to. Zánět se nerozběhl a je klid! Radila to tady nějaká maminka, které to poradil nějaký její doktor, tak sem to zkusila. Právě jsme ve výrobě potomka a ještě nevím, jestli z toho něco bude, tak jsem pro jistotu zvolila tuto přírodní cestu 😎

olasek
10. bře 2013

Take jsem nekolikrat v tehotenstvi mela kvasinky ( nejen v prvnim trimestru ) a pomohli mi pokazde globule na zavadeni ( glubulus cum natrio tetraborico 0, 6 csc) - koupite v lekarne za cca 100,- (10 kulicek v baleni). Jinak tyhle alternativy jsou taky fajn - jogurt nebo tvaroh. A hlavne nekonzumovat zadne sladkosti!!!!

jennyska
12. lis 2013

Ahoj @kristula83 @olasek @jitulinas @schnek @olcab @wwwerca @hanicka27 a další snažilky, těhulky a maminky 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s kvasinkovou infekcí, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂 Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru