Kvasinková infekce v pochvě, II. trimestr. Neublíží?

terik23
9. kvě 2008

Ahoj tak já jsem tu nováček, něco jsem hledala na netu a přivedlo mě to na stránky MK, za což jsem ráda, je tu toho spousta ke četní, plno témat, které nejsou určitě k zahození.
Ale hned sem musím napísat dotázek.Mám asi 14 dní kvasinkovou infekci, mykózu a doktorka mi na to nic nepředepsala, prý si tam mám mazat tvaroh nebo Activii bílou, prý v těhu nechce předepisovat žádné čípky ani masti.Jenže mně nic nepomáhá, mám to pořád a šíleně to svědí a pálí.Což já bych to vydržela o mně nejde, ale bojím se aby nebyl pak náš malej nějak nemocnej, protože mi přijde že to určitě není nic dobrého mít to takhle dlouho a přijde mi že i miminka jsou s "tím"jakoby ve styku, vždyt je to uvnitř - nějaká bakterie.Možná je to blbost, nevím, jen jsem se nad tím zamyslela a trápí mě to.Budu ráda když některá z vás napíšete co si o tom myslíte nebo napíšete nějaké vaše rady a zkušenosti.Předem všem moc moc děkuji 😵

motylek
9. kvě 2008

Kup si Gyntima čípky nebo Femigel, já mám teď taky kvasinkovou infekci, ale mě na to dr dala čípky, trpěla jsem jako blázen a hned první čípek mi zabral 100% (a mám pokoj, jsem šťastná, bylo to k nevydržení), a řekla ať si ješte koupím toto a potom si zavádím i ob den jeden čípek jako prevenci. Ten Femigel jsou takový ampulky.

terik23
autor
9. kvě 2008

Jééé motylku děkuju 😉 Koupím.A dá se to užívat i v těhu jo?Mně právě doktorka tvrdila že nic není bezpečné pro mimčo (jako ty čípky atd) ale určitě lepší než mít furt infekci ne? 😖 ještě jednou děkuju, ahoj 🙂

lisounek
9. kvě 2008

terik: co to mas za gynekolozku to nechapu?? muj gynekolog rika, ze kvasinky v tehu jsou hrozne caste a taky kdyz jsem mela problem, tak mi hned napsal takovy boratovy cipky, jsou asi v tehu setrnejsi, jsou jakoby gelovy a pruhledny ...a pomahaji, ale jsou na predpis a ty bez predpisu no radeji se na ne zeptej v lekarne....a hlavne ty cipky jsou prece do pochvy a mimco je chraneno za cipkem a jeste v deloze, takze to jsou fakt divny nazory tohle....infekce je samo horsi nez cipky....dosla bych teda asi k jinemu gynekologovi.... 😕

miquel
9. kvě 2008

terik, no já nevím, v předchozím těhu jem měla kvasinky asi 3x a vždycky mi dr. hned napsal cannesten, pokud máš už rozjetou infekci tak to tvaroh nebo jogurt fakt nespraví 😖 a navíc kdo má vydržet to pálení 😲 to fakt není nutný

jinak souhalím s motylkem, gyntima čípky jsou dobrá prevence a ještě se mi osvědčil rosalin roztok, ten je dobrý třeba po koupání v bazénu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru