Kvasinky, co vám pomáhá? Jak se jich zbavím?

pajapaja19
7. led 2013

Ahoj holky, ráda bych se zeptala co vam na to pomaha jak se zbavit těch kvasinek nebo aspon toho škrábání. Já zjistila že mi pomaha když chvilku tam dole leduju .... aspon se pak celou noc vyspím bez škrábání ale rano to je na novo .... od doktota mastičkou mažu a sladké nejím.

schnek
7. led 2013

mně pomáhalo mýdlo Lactacid a kapky BioGaia - nakapat si na prsty, potřít a i zavést.

slundo
7. led 2013

mýt se lactacydem a dobré jsou čípky Gyntyma

smileym
7. led 2013

mě pomáhá Canesten Mast a ještě zaváděcí tablety 🙂) nedám na ně dopustit 🙂)

nerreidda
7. led 2013

Využívej Candivac...a máš na hodně dlouho vystaráno........... 🙂 Nevěřila bych,ale mám vyzkoušené 🙂
@pajapaja19

alisek
10. led 2013

urřitě bych zašla za dr. pro čípky aby se to nerozjelo do dlouhotrvající infekce, v těhu fakt nebezpečné, Dobrý je ten canesten jak tableta tak i ten krém.Osobně nedoporučuju gel lactofeel, nepomůže!!! dle dr,.je to jen desinfekce, to samé i výplachy rosalgin, chce to fakt léčit!!!

berynka
10. led 2013

určitě čípky. Zvenku pomáhá Jarischův roztok a nejen na to 🙂 . A určitě přeléčit i partnera! Jinak se to vrací 😒

2hanah
10. led 2013

@pajapaja19 Mně pomáhá mast Canesten nebo Gynopevaryl, ta se prodává i s čípky a můj doktor mi poradil používat každý večer nádobu z lékárny Rosalgin k výplachům pochvy a do ní si připravovat roztok voda+ocet v poměru jeden díl octa a devět dílů vody.

novynka
10. led 2013

@2hanah ty bláho, ocet? to by mě nikdy nenapadlo :/ a pomáhá? není to cítit? 🙂

2hanah
11. led 2013

@novynka Já jsem to ještě nezkoušela, zatím mám od kvasinek pokoj, ale doktor říkal, že to používá spousta jeho pacientek hlavně jako prevenci a mají pokoj, protože ocet zničí ty choroboplodné zárodky, může se to použít taky po pohlavním styku na upravení poševní kyselosti, hlavně nezapomeňte zředit 1:10 A podle mě, když se udělá před spaním ve sprše, příp. po probuzení znovu opláchnout, cítit to nebude, je to zředěné. A ještě jsou dobré probiotické tampóny, ty už ale stojí asi 208,-Kč a spotřebujete je zhruba to jedno balení na jednu menstruaci, ale taky jsou dobré.

ahoso
21. led 2013

Mi v lékárně doporučili čípky Gyntima probiotica. Ale četla jsem, že obsahují šalvěj a ta se prý v těhotenství nesmí. Nemáte někdo zkušenosti?

jennyska
12. lis 2013

Ahoj @pajapaja19 @ahoso @2hanah @novynka @berynka @alisek @nerreidda @smileym @slundo @schnek a další maminky 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s kvasinkovou infekcí, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂 Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru