Kýla v těhotenství. Máte podobný problém?

apricots
5. bře 2007

Nenašel by se tu někdo, kdo by o tomhle tématu něco věděl nebo měl podobný problém jako já?Mám totiž malinkou kýlu v pupíku(od narození) a ted, když mi už pořádně roste břicho, to začíná trochu i bolet...Nebudu s tim mít nějaké vážné problémy?Už to někdo zažil?

siduska
5. bře 2007

ahojky nepisem s vlastnej skusenosti, ale mojej znamej se tu udelalo v tehu, ju to taky trosku bolelo, no apak jej to zustalo jak porodila, ma dost velky bricho, tak nevim
radsej se opytej doktorou ty ti poradi co s tym 🙂

apricots
autor
5. bře 2007

siduska: ale udělalo se jí to až v těhu jo?a měla to taky v pupíku nebo jinde?

siduska
5. bře 2007

apricots
no jo az koncom tehu nekdy uz si to presne nepamatuji, mala to v pupiku
ona byla s tym i u doktora, povedali jej , ze to se da pak lecit, ale kedze byla zase v tom, tak jej povedali, ze je to teraz zbytocne, lebo by sa jej to mohlo opbjavit znovu, takze az potom jak nebude tehu, jej to odstrania

abela
6. bře 2007

apricots: já měla tříselnou kýlu v místech, kde je pravý vaječník, ale před těhotenstvím jsem si ji nechala odoperovat. Ke konci těhotenství mě to místo bolívalo, někdy jsem měla problémy s chozením. Před porodem jsem v porodnici oznámila, že mám odoperovanou kýlu. Měla jsem strach, aby se mi nevyvalila znovu tím tlačením při porodu. Vše dopadlo dobře, řekni to svému lékaři, on tě pohlídá

sabs
14. únor 2009

Ahoj holky,

mám pupecni kylu, mela jsem jit na operaci, ale zjistila jsem, ze jsem tehotna. Nemate nekdo podobnou zkusenost? jak jste to resili? K dr jdu v utery..

krista
15. únor 2009

slunickor • 60tt • 5. červen 2008 ve 14:49
Ahojky, dneska mi našli kýlu kousek od třísla a v podstatě mi k tomu nic moc neřekli, jen že se to bude operovat až porodím. Jsem momentálně ve 23 týdnu a vůbec nevím, jak to bude potom probíhat. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

klarka80 • 2d • 9. červenec 2008 v 09:04
Ahoj Slunicko, já mám taky kýlu, ale pupeční, udělala se mi po předchozím těhotenství. Nyní jsem ve 33tt, zatím nedělá problémy, ale po porodu bych se jí chtěla zbavit. Pobolívá tě nějak?
Máte někdo podobný problém?

berynka • 1d • 9. červenec 2008 v 11:22
Ahoj, nedávno jsem se dověděla, že se kýla udělala švagrové. Termín má začátkem října. Pobolívá ji to vždycky ráno a večer. Dr. řekl, že teď se s tím nedá nic dělat a pak dokud nepřestane kojit, tak taky ne. Jen kdyby to prý ztvrdlo nebo se zvětšilo, tak by musela na operaci 😒 . Doufám, že se to nemůže nějak zkomplikovat.

hlavinka
27. čer 2011

Ahoj holky, co jste mely pupecnikovou kylu, mohly jste rodit normalne? A jak se to vubec v tehu pozna?
Mne ted strasne narotslo bricho a prijde mi, ze ten pupik je nejaky vic venku, nez pri minulem a boli mne to, nejvic, kdyz vstavam, sedam, proste "zatinam" svaly.
Diky za info 😉

jennyska
8. led 2014

Ahoj @apricots @hlavinka @krista @sabs @abela @siduska a ostatní těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenostmi s Kýlou v těhotenství podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/kyla/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @apricots . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

verimo
8. led 2014

Měla jsem také kýlu před druhým těhotenstvím v třísle - někdy bolela a byla hodně vidět, někdy jsem o ni ani nevěděla
a to ani pohmatem.Těhotenství jsem v prvních dvou měsících prožila s hyperstimulákem a ten se u mne dostal do kritické
fáze,kdy už mi šlo o život. Po druhém nebo třetím vypouštění nahromaděné tekutiny se mi opět má kýla ukázala- v několikanásobně větší velikosti - bolela a protože jsem byla přes dva měsíce hospitalizována,tak mi dělala kontrolu i prim. na chirurgii - jednoznačně kýlu potvrdila, ale důvod k operaci v těhotenství nebyl - po odeznění hyperstimulačního syndromu přestala bolet i kýla a po nějaké době - s narůstajícím bříškem jsem ji přestala vnímat. Porodila jsem císařem nádherného zdravého chlapečka. Shodila jsem těhotenská kila a kýlu v třísle necítím, tak nevím, jestli ji ještě mám. V době,kdy mě ale trápila, jsem se také všude doptávala, jestli ji odstranit v těhu nebo ne - všechny rady zněly - nechat, mimču to nevadí a po porodu se uvidí. Tak radím totéž z vlastní zkušenosti. Moc držím palečky, ať vše dobře dopadne!

krista
26. led 2014

@jennyska já jsem kýlu neměla, kdysi dáááávno jsem byla admin, který kopíroval příspěvky.... 😉

kodrlka
11. srp 2015

Ahoj, pupecni kyla v tehotenstvi je dost casta, ale neda se s tim nic delat. Je v podstate miziva sance, ze by uskrinula, jeji podloz v tehu nejsou strevni klicky, ktere uskrinuji, ale deloha. Dost casto se stava, ze po porodu se kyla sama zatahne a proste zmizi, pokud ne je bezpecnejsi ji chirurgicky odstranit 😉

mila89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru