Léčba alergie v těhotenství. Mám brát prášky?

hojda
5. led 2011

Ahoj,
trpím pylovou alergií a lékař mi nabídl novou léčbu. Místo vakcín, na které už jsem kdysi chodila, si pacient v klidu polyká přášky doma, což je určitě super. Prý je možné brát tyto léky i těhotenství. V podstatě je to celkem logické, protože jde vlastně jen o pyly, se kterými se také bězně setkávám, ale nejsem si jistá jestli do toho má opravdu jít. Nemáte s tím někdo zkušennost?

díky

sauvinex
19. led 2011

Ahoj. Já jsem alergická na kde co, na pyly také. Můj alergolog mi přes všechno doporučil během těhotenství i kojení vše vysadit a "vydržet" to na kapkách do očí a se sprejem do nosu při potížích. Všechno přechází do mimíska, ikdyž se zdá, že jen v malém množství - ale oni taky malinkatí jsou, tak jim stačí i málo. Ty pyly vyvolávají v těle obrannou reakci organismu a podle mě se tím zbytečně vyvolávají reakce i u miminka. Např. setkání dítěte s dispozicemi k alergiím s alergeny psa či kočky po prvé, po druhé nemusí udělat nic, ale jak začne tělíčko reagovat při dalším setkání se neví a naopak se tím můžou různé alergie vyprovokovat. Dlouho jsme sháněli různé informace ohledně alergií, setkala jsem se i s názory - vždyť to je jen alergie, nic hrozného. Ale sama jistě víte, jak je alergie otravná a omezující. Nemluvě o atopickém ekzému... Hodně štěstí! 🙂

quitko
21. led 2011

Ahoj,též jsem alergik. Léčbu vakcínami jsem také absolvovala, ta by ale měla trvat max 3-5let. Takže už nějakou dobu při potížích beru antihistaminika. Když jsem otěhotněla,napsala mi Dr. Zyrtec kapičky. Denně je možné 20kapek,lépe rozložit do dvou dávek (2x denně 10 kapek). Ještě jsou možné i Fenistil kapky (předepisují se i malým dětem při laryngitidě). V příbalovém letáku je samozřejmě napsáno, že kontraindikací je těhotenství a kojení. Ale to je proto, že nikdo léky na těhotných a malých dětech netestuje.
A asi 2 měsíce před porodem jsem absolvovala spirometrii, aby zjistili, zda porod "udýchám".
Tož tak,

zvirka
21. led 2011

Ahoj, já jsem to loni radši vydržela, jen při větším alerg. záchvatu jsem zobla půlku Zodacu. Nejlepší je nebrat nic, potvrdily mi to gynekoložka i alergoložka. Nejsou na to žádné výzkumy a každý lék je pro mimčo potenciálně nebezpečný. Ještě mě čeká jedna bezprášková a bezkapková sezóna, protože kojím. Tak hodně zdaru a vydržet!

efkas
21. led 2011

Taky mi ty prášky doktorka nabízela,ale když jsem jí sdělila,že se chystám být těhotná,tak jsme to radši odložili.
Jinak názory na braní antihaminik a jiných léků na alergii v těhotenství jsou různé.
Já první těhotenství přežila bez léčby(občas jsem se bála,že při tom hrozném pšikání,ze mě vystřelí dítě i s dělohou 😀 )
Pak jsem slyšela diskuzi,že pro plod je tato neléčba horší to braní léků a klid.
Tech přípravků je opravdu mnoho a lékař vám doporučí,ten ideální i v těhotenství 😉
Ale co člověk,to názor a každý to cítí jinak 🙂 a je to jen a jen jeho věc 😉

dadka2
21. led 2011

Ten přípravek na léčbu alergie se jmenuje Oralair. Neberete to někdo? Pokud ano napište mi prosím do IP. Díky.

coxa
21. led 2011

Ahoj, jsem taky pylový alergik, měla jsem taky imunoléčbu v injekcích, měla jsem dva roky za sebou a pak jsem otěhotněla, doktorka mi doporučovala přerušit, takže jsem se na to vybodla. Žádnou náhradu mi nenabídla, ale já v tom jako laik ani rozdíl nevidím a nešla bych do toho. Během kojení a těhu jsem měla aerius, sice mi nestačil, ale byla jsem ráda alespoň za něco.

vendulak
21. led 2011

Taky jsem alergik na spousty věcí. Včetně pylů. Na vakcíny jsem chodila několik let a výsledek 0. Takže jsem od malička prostě pořád na antihistamikách. Přiznávám se že jsem si alergie a prášky na alergie s těhotenstím v době snažení vůbec nespojila 😒. Až když jsme poprvé otěhotněli byl ze mě pan doktor - gynekolog v CAR v šoku, že je beru a nařídil okamžitě vysadit. Při potížích se domluvit s alergoložkou na jiné léčbě. Moje tehdejší alergoložka mě dst zklamala, protože ta mi řekla, že v tom případě mi nemůže dát vůbec nic a nazdar! Bylo to jaro - duben všude neskutečně pylů a já trpěla až do aleluja. Nicméně o miminko jsme pak přišli. A poté jsem začala chodit k jiné alergoložce, která mi předepsala opět Xyzal, který jsem brala už předtím, ale také potvrdila že se léky v těhotenství nesmějí, čili nařídila, že vysazovat hned jak bych měla byť jen malé podezření že jsme otěhotněli. A dál doporučila vyplachovat nos Vincentkou, koupit spray do nosu Physiomer, a homeopatika Rhinalergy. Otěhotněli jsme na podzim tak sem si říkala super, že teď to snad nebude až tak těžké. Ale chyba lávky...po vysazení prášků které jsem brala už tak dlouho to moje tělo asi nějak nezvládlo a rozjel se mi obrovský suchý kášel, kdy jsem se dusila a nemohla vůbec dýchat - astma. Nyní tedy chodím na plicní a stříkám astmatický inhalátor a spray do nosu. Paní doktorka byla skvělá hodná, moc mi tehdy pomohla (ty dny dušení byli peklo) a vysvětlila, že tohle miminku vůbec nevadí. Rýmu mám občas pořád, někdy kejchám či svědí oči, ale jen v takové malé snesitelné míře 🙂.

baca
21. led 2011

Já jsem na antihistaminikách od 15 let, brala jsem různé - Claritine, fenistil, Xyzal... Mám chronickou kopřivku, tedy mě svědí kůže a mám ji extrémně citlivou na dotek - červená mi. Do toho ještě trochu rýma obzvlášť červen, červenec. Při prvním těhotenství jsem prášky vysadila, 14 dní myslela, že se uškrábu a pak to přešlo. Si ce ne úplně , ale na snesitelnou míru. Po porodu se to jednu chvilku trišku zhoršilo asi dalším výkyvem hormonů, ale stále jsem byla bez prášků. První porod proběhl v červenci. Te%d jsem těhotná podruhé, od května. Tentokrát se mi rapidně zhoršila rýma a mám náběh na astma. nemhla jsem spát, totál oteklý nos, půldenní kašel, kdy jsem nemohla pořádně dýchat jen jsem sípala. To už jsem nevydržela a skončila na kortikoidech do nosu (avamys) a pak mi alergoložka přidala i na vdechování sprej Seretide. Ještě mám Ecosal pro akutní případ, ale zatím nepoužit, stačí mi tyto dva léky a jsem bez obtíží. Po porodu mám zkusit snižovat dávky, co to se mnou bude dělat. Pevěn doufám, že to bude dobré, protože to evidentně bylo zhoršeno právě těhotenstvím. 😖 Všichni dr. mi říkali, že je lepší něco lokálního než antihistaminika v práškách, které musím polknout.

sichatka
21. led 2011

@hojda - já jsem alergická na kde co. Pylová sezona pro mě trvá od února do prosince. V těhotenství jsem nic nebrala, nedoporučoval to gynekolog ani alergolog. Kupodivu mimičo si s tím poradilo samo,rýma se dala zvládnout mořskou solí (Libenar), žádný záchvat. až mě to překvapilo. Možná se z v těhotenství vše utlumuje, ale být tebou, zkusila bych to bez léků a až když to nepůjde, nasadila bych léčbu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru