Léčba rýmy během těhotenství

vampirice
20. lis 2007

Ahoj holky,
potřebuji radu. Bojuji už přes 14dní s rýmou, nejsem nemocná a ani nekašlu, ale když se v lékárně zmíním o tom že jsem těhotná, dostanu max.mořskou vodu.
Snažím se oblékat, nikde nepromrzám (jezdím autem) a pořád mi to nechce ustoupit a to není ani měsíc co jsem se vyhrabala z předchozí rými.
Dík za každou rozumnou radu

elfka3
7. únor 2012

@sloto Tak pak napiš, jestli to trochu zabralo 🙂 Ale je asi potřeba vytrvat alespoň 2-3 dny. No, ale co by člověk neudělal, ta rýma mě zabíjí, takže bojuju jak se dá 😉

sloto
7. únor 2012

@elfka3 no nevydržala som ani 5 minút to mať v nose, lebo ja už mám ten nos taký rozdráždený, že ma ten cesnak strašne štípal :(

martinakl
7. únor 2012

@sloto Ahoj, ja mela taky nedavno ucpany nos. Krome kapek Pinosol (ktere jsou skoro nanic) jsem mela nejake od Dr, co se michaji v lekarne. Takze bohuzel nevim nazev. Ale byly o neco lepsi. K tomu jsem tak 3x denne inhalovala paru z horke vody se soli a eucalyptovym olejem, to taky za par dni docela pomohlo. Tak hodne stesi, at se toho zbavis co nejdriv 😉

sloto
7. únor 2012

@martinakl veru zajtra skusim aj ja to naparovanie. este mi trosicku pomaha aspon na to aby som mohla ako tak dychat nosom, ked si nos vytren eukalyptovym olejom

martinakl
7. únor 2012

@sloto Jj, ten eucalyptus to aspon na chvili trochu protahne... Tak snad ta para zabere. Je to dost neprijemny, co 😒

elfka3
7. únor 2012

@sloto no mě ze začátku taky strašně štípal, ale překonala jsem to. Dokonce tekly i slzy 🙂 A strašně jsem u toho kýchala. Teď už zvládnu třeba půl hodiny s česnekama v nose 😀 Tak zkus ještě nějak bojovat, je to snad horší než kašel ☹

lucille85
7. únor 2012

Holky dle rady velmi dobré doktorky z ORL, je lepší rýmu léčit než trpět...v klidu si můžete nakapat Nasivin, Sanorin, Muconasal, pokud si nekapete stokrát denně tak to fakt nevadí...mám chronickou rýmu a v těhotenství zduří sliznice i bez rýmy, tak holt musim občas nakapat...

majinka1981
8. únor 2012

Já na rýmu docela trpím, i když v těhotenství se to hodně zlepšilo. A stačí mi Muconasal 1x si stříknout na noc do nosu a přes den to přežiju i bez něj. Krásně uvolní a zastaví rýmu na celou noc. Funguje hned. Ostatní přípravky na rýmu, jsem vždycky vykýchala.

prdecek
2. čer 2012

@lucille85 já si kapu Olynth na noc, přes den to něják vydržím, ale můžu ho na tu noc kapat pořád nebo musím po tom týdnu přestat????nebo změnit kapky? bez něj neusnu, jak lehnu, tak mám "ucpanej nos".

petja
2. čer 2012

slaná voda a homeopatie 😉

lucille85
2. čer 2012

@prdecek hele všude píšou po týdnu vysadit, ale to bych už byla udušená...ten sprej je dobrej že tam toho tolik nedáš jak když kapeš kapky, takže klidně i dýl jak týden, ono teda pak hrozí že ta sliznice si na to zvykne, ale když to vysadíš tak nebudeš stejně moct dejchat jak to budeš mít nateklý 🙂 takže jak chceš bu´d si nech ten Olynth nebo si kup ještě třeba ten Muconasal nebo Otrivin a střídej to po týdnu...ale ono to máš jedno, ty účinný látky jsou velmi podobný...

prdecek
3. čer 2012

@lucille85 díky, no uvidím. ale bez nich fakt nejde usnout :( ještě se zeptám na gyndě. Stejně je to jen lokální ne? do krve by se to moc dostat nemělo a tudíž ani k miminku, si myslím já tedy.

clloi
3. čer 2012

mně v těhu napsala nasivin bez problémů, gynekolog říkal, že lepší,než se dusit, tak si tam něco kápnout, samozřejmě se tím neprolévat každých 10 min 🙂, brala sem i léky na alergii a vše v pohodě 🙂

mousle
21. bře 2013

Kdo máte v těhotenství rýmu,můžete Nasivin, neyly na zvířatech prokázány žádné teratogenní účinky a ani u žen které v 1.trimestru Nasivin užívaly nebyl prokázán žádný nežádoucí vliv na plod.Mě také dali v lékárně mořskou vodu, takže jsem se vesele dusila dál, neříkejte jim, že jste těhotné, to vám ty magistry nedají, ale teď mi to zjišťoval lékař v práci.Téměř žádné kapičky nijak šíleně neohrožují, pouze Olynth uvádí, že není dostatek dat, to také neznamená, že škodí, ale samozřejmě raději sáhneme po tom, co nějakou studii už má.
Dost často se stkávám s tím, že nás raději nechají trpět, než aby si sehnali nějaká data a pomohli.

zena27
24. říj 2013

dnes jsem byla u Dr, jak na gyn tak u obvoďáka a oba mi potvrdili, že kapky(spreje) do nosu můžu, působí lokálně a mimi neohrozí

karbi
5. lis 2013

Můj gynekolog mi na rýmu doporučil quixx. Může se užívat v těhotenství i během kojení. Je šetrný a bez vedlejších účinků. Děti ho mohou od 6 měsíců 🙂

zuzanaa2
5. lis 2013

jojo ten je fajn, obsahuje vice soli nez bezne pripravky jako je ten Quixx takze lip ucnkuje a mne se po nem ulevilo.

pavlina12345
16. pro 2013

Ahojte! 🙂 Dobrý nápad, vyzkouším doma, akorát v práci, když nemůžu dýchat, si nemůžu nacpat česnek do nosu:D To by v práci na mě koukali asi jako na blázna.. V lékárně mi doporučili nosní spray Rymastop, je prý čistě z bylinek, tudíž ho můžeme i my těhotné a kojící! Účinkují hned, takže kapesník při ruce!;) A opatrně - obsahují eukaliptovou silici, takže je opravdu, ale opravdu silnej. Kladu na to důraz, protože vím proč, hodně štěstí!! 🙂

klatusa
16. pro 2013

caute, tu mate pekne rozpisane co môžme ako tehotné proti nádche bezpečne užívať http://www.tvojlekarnik.sk/kategorie/tehotenstv...

mircaaa
19. pro 2013

Musím se přidat, rymastop jsem vyzkoušela a musím říct, že opravdu funguje a také se přidávám k tomu česneku, doma po večerech vyzkouším, zatím ještě pracuji 🙂 . Rymastop obsahuje hlavně i kyseliny hyaluronovou a extrakt z boswellie, což Vám velice rychle uvolní ucpaný noc!

pitrisek88
19. pro 2013

Ahoj holky, smím se zeptat, jak dlouho můžu Rymastop užívat a jak dlouho mi vydrží?

mircaaa
19. pro 2013

Rymastop právě můžeš užívat jak dlouho chceš! Jelikož je čistě z bylin, tak ti to neublíží, ba naopak, můžeš si ho stříkat pořád preventivně, třeba můj muž si ho stříká každý večer před spaním, že se mu lépe spí.. Jak dlouho vydrží jsi myslela záruku nebo?

pitrisek88
19. pro 2013

Ne ne, záruku ne, ale kolik toho asi je, jestli mi to vydrží na jednu, dvě, tři rýmy..?? Děkuji!

mircaaa
19. pro 2013

:D :D těžko říci, jak dlouho vydrží, záleží jak často máš rýmu, jakou máš rýmu, jak často si do nosu budeš stříkat:D Tak třeba mě vydrží tak 2-4 měsíce, ale záleží jestli k tomu má rýmu i manžel :D Vyzkoušej a uvidíš!

lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hela_h
9. říj 2014

já v těhotenství v lékárně moc nepochodila, jediné, co mi dovolili byl quixx, protože obsahuje mořskou vodu a je tedy vhodný i pro miminka třeba..naštěstí dobře zvláčňoval a nos se uvolnil.
teĎ ho často používám i preventivně..hlavně ta soft varianta je super.

mamasara
22. zář 2015

V těhotenství mě hodně trápil ucpaný nos...pomohla mi mořská voda...je to přírodní a nenávykové. Quixx sprej je super a jsem ráda, že existuje i varianta v kapičkách Quixx baby i pro nejmenší miminka.

polkaklarka
29. říj 2015

No já jsem musela mít Quixx pořád po ruce...v práci klimoška a léto.....a i na rýmu,mnohem líp se mi pak dýchalo...A co jsem koukala,tak pro děti začali dělat ten Quixx baby v kapkách,....a už jsem ho odzkoušela na dcerce,čistíme s ním nosánek a i jako prevence funguje...

sephorka
10. lis 2015

SOS… už čtvrtý den bojuji s příšernou rýmou, vodovou, takže se mi po vysmrkání moc neuleví… zázvorový čaj piju po litrech, ale žádný velký efekt, kapky Pinosol nic moc nezabírají, med a citron mi dráždí žaludek… druhý den jsem v posteli a mám pocit, že to snad nikdy nepřejde. Jsem ve 12.tt, radši ležím, bojím se, že jinak ohrozím miminko. Holky, je něco, co vám pomohlo nebo alespoň zmírnilo rýmu?

pistaoun
26. lis 2015

@polkaklarka Quixx baby jsou super kapičky,....já spreje pro děti moc ráda nemám a vlastně ani pro sebe nic moc...raději kapu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru