Léčba rýmy během těhotenství

vampirice
20. lis 2007

Ahoj holky,
potřebuji radu. Bojuji už přes 14dní s rýmou, nejsem nemocná a ani nekašlu, ale když se v lékárně zmíním o tom že jsem těhotná, dostanu max.mořskou vodu.
Snažím se oblékat, nikde nepromrzám (jezdím autem) a pořád mi to nechce ustoupit a to není ani měsíc co jsem se vyhrabala z předchozí rými.
Dík za každou rozumnou radu

maja25
20. lis 2007

Ahoj vampirice,

tak píšu znovu. Moje první odpověď se mi nějak smázla, takže doufám, že se to neobjeví dvakrát. Takže k věci 🙂 🙂 Já zrovna taky bojuju s rýmou. Řeším to tak, že jsem si vzala dva dny dovolenou. Ležím v posteli, leju do sebe čas s citronem a medem. V lékárně mi doporučili nosní kapky PINOSOL. V příbalovém letáku je napsáno, že jej můžou užívat i těhotné. Jsou docela příjemné. Pak jsem si koupila čaj na nachlazení a taky radši každé ráno piju Actimel. A taky jím spousty ovoce (kiwi, pomeranče, grepy). Prostě vše, kde je hodně vitamínu C.
Nevím, jestli to vše pomůže a jestli je to rozumná rada, ale určitě mám z toho lepší pocit a to je taky důležité 🙂 🙂
Jinak v kolikátém týdnu jsi?

kathus
20. lis 2007

ahoj holky taky ted nejak zapasim s tou hroznou rymou . v lekarne mi doporucila pani jen nejaky Mar myslim a to je presne s tou slavnou morskou vodou .... ktera tak "straaaasne" pomaha 🙂
takze asi fakt nejvic pomaha se zachumlat do postele .. a nejak to vylezet .. jinak fakt nevim .. 😒 😠

maja25
20. lis 2007

katus, zkus ten Pinosol. Je to trochu i mentolovy, takze se po nem hezky dycha. Je i pro deti od 1 roku, takze si myslim, ze uskodit to nemuze. Mne je dali v lekarne rovnou. Jo, a jelikoz se jedna o olejicek, tak se může dát i do vody a inhalovat nebo dat do aromalampy. Ale jak pises, vylezet to v posteli je asi nejlepsi.

kathus
20. lis 2007

jojo zkusim to, hned zitra si ho zabehnu koupit .. 🙂 dik moc za radu 😉

zirafka105
20. lis 2007

Ahoj, mne na rymu nejvic zabira odvar z cibule a majoranky... ma to zajimavou chut, ale clovek si zvykne 😉 Recept - nakrajime na drobno stredni cibuli, na to nasypeme asi rovnou polevkovou lzici majoranky, zalijeme vrouci vodou (tak 3/4 litru, plus minus...) a nechame 10 minut louhovat. Scedime, dle chuti dosladime nejlepe medem a pijeme.

kathus
20. lis 2007

uff .. no neco podobnyho se mi snazi muj pritel vnutit akorat ze jen cibuli s cukrem .. blee 🙂 😀

maja25
20. lis 2007

Cibuli s cukrem znám, to mi docela chutná, ale je to spíše na kašel. Cibule s majoránkou zní zajíměvě 😉 , ale nevím, jestli budu tak odvážná 😀 Když mě ale rýma nepustí, tak zkusím i toto.

kacka.va
20. lis 2007

tak já obyč. rýmu neléčím ani mimo těhu, prostě jen piju víc horký čaj a hotovo.

jetko
20. lis 2007

Holky pozor na ty čaje na nastydnutí a tak, dává se tam mnoho bylin, které mohou vyvolat potrat, před. porod nebo jinak uškodit. Vyzkoušejte raději čerstvý čaj z kořenu zázvoru s citronem a medem. Pomůže proti chřipce i na těhu nevolnosti...

krista
20. lis 2007

Ahojky holky,
právě bojuju s rýmou a kašlem, tak mi byla teda doporučena taky na cibule, ale s medem - tak se na to chystám až budu po testech na cukrovku (abych si nezvyšovala cukr 😅) a na rýmu používám kapky Olynth, přímo tyhle (jiné Olynth se prý v těhu nemůžou, řekli mi to v lékárně):
http://www.lekarna.cz/olynth-ocean-spray-20ml/ a řekla bych že docela zabírají, jen se musí po vstříknutí natáhnout do nosu a nezůstat ležet ... projít se aby se to pročistilo 😉 Rýmu mám teda skoro celý těhu, ale jsem šťastná když se můžu aspoň vysmrkat a nemám ucpanej nos, to je fakt děs 🙄 A pak taky piju lipový čaj - ten se může 😉

Co se týče kašle, na to mi pomáhal čaj na kašel a průdušky, ovšem dneska jsem četla bylinky co obsahuje a zakázané bylinky v těhu - obsahuje jich dost, takže bacha na něj - v těhu nepoužívat!!!! No a to je zatím můj jediný lék, který mi zabíral, na kašel mám smůlu, byly časy kdy jsem ho měla vždycky od zimy do léta a takový ten dusivý, tak jsem zvědavá jak to v těhu vyléčim ☹

Tak všem hodně štěstí!!!!! A hlavně zdraví!!!! 🙂

kachnik
20. lis 2007

Holky, mně radili v lékárně sprej do nosu i krku Vincentku a myslím že na cucání při bolestech krku mi říkali, že jediné co jde použít je Septisan.

biba12
20. lis 2007

Ahoj,

skus sa naparovat kazdy den po 10-15 minut a vecer si dat strucik cesnaku. A mas za tri dni po nadche. Aspon u mna to tak funguje.

martina46
20. lis 2007

Tu sú názory lekára, trošku iný pohľad na vec...
http://www.porodnice.cz/node/7221
http://www.porodnice.cz/node/12801

kacka.va
21. lis 2007

ten Olynth je dobrej, taky jsem si to stříkala na noc na uvolnění nosu, ale taky mi říkali, že se během těhoteství nesmí. A na vykašlávání je dobrý sirup, ale za boha si teď nevzpomenu na název

mkr
21. lis 2007

martina:popravdě když někdo čtu odpovědi tohoto pana doktora na porodnice.cz tak se musím smát

vampirice
autor
21. lis 2007

Ahoj maminy,
jsem trochu v šoku !!! Přečetla jsem si odkazy od Martiny, taky na ty stránky chodím a ten doktor je fakt kapacita, takže nepochybuji o jeho slovech!!!! My se tady mordujeme s cibulí, zázvorem a podobně a přitom je to tak jednoduché. Prostě si nakapat "normální" kapky. Hned po cestě domů si nějaké koupím a třeba se konečně po deseti dnech vyspím 😀 .
Všem přeji brzké uzdravení a děkuji za odpovědi

many
21. lis 2007

holky já mám strach brat nějaké kapky,ale naštěstí mně se rýma jestě nerozjela a doufám,nerozjede,ale budím se v noci s ucpaným nosem 😠 nepříjemné 😉

pavlinka3
21. lis 2007

tak mě v lékárně doporučili jedině homeopatický sprej do nosu....stál 160,- ale může se používat i v těhu i při kojení a trvačku má až do 2012 takže super - pomohl mi do dvou dnů...po rýmě ani památka

martina46
21. lis 2007

Mkr a prečo sa smeješ z jeho odpovedí?
Ja som sa moju 1. nádchu vytrápila bez kvapiek alebo spreja, to najhoršie bolo tak 3 dni. Zlé na tom bolo, že som mohla dýchať iba ústami a potom ma z toho hrozne škrabalo hrdlo. 2.x mi dr predpísala také kvapky na recept, názov si nepamätám a že to môžem, lebo sa to nevstrebáva. A 3.x som si dávala muconasal a nasivin, ale snažila som sa nie viac a dlhšie ako je prepísané.

mkr
21. lis 2007

martina:třeba dotaz na něj ohledně magnézka, že se předepisuje hlavně kvůli psychice mamin,což je krav..., a že cítíte pohyby 20 tt tak to je úplně normální já už je mám 16 tt, už dlouhou dobu je mám pravidelný podle něj je začínáš pořádně vnímat 28 tt, no každej si o něm můžem myslet svoje
a když si nejsem s něčím jistá ptám se hlavně svého dr., protože co doktor to jiný názor

kacka.va
21. lis 2007

jééé, já už si vzpomněla na ten sirup - Fenorin, ale nevím, jestli se smí v těhu

martina46
21. lis 2007

Mkr, čo sa týka magnezia, mne vôbec nezabralo na tvrdnutie, iba na kŕče v lýtkach, takže na mňa to platí 🙂
A o pohyboch mal na mysli určitú pravidelnosť, napr. že večer viac, potom nad ránom atď... Ja som cítila cca okolo 20tt ale trvalo ešte pár týždňov, kým som ich cítila pravidelne, akoby pohybový režim bábätka.
Tiež sa samozrejme pýtam najprv môjho lekára, už som počas tehu u druhého, ale keď dostanem vyhýbavú odpoveď, alebo ju musím dolovať, tak sa obraciam aj inde.
Ten doktor z porodnice.cz je naozaj kapacita, preto mám odvahu mu dôverovať, na začiatku ma o tom presvedčil článok, o bolestiach a tvrdoutí brucha v tehotenstve. V živote mi nikto take zrozumiteľné a logické vysvetlenie nepodal, samozrejme vrátane lekárov.

sorrelia
21. lis 2007

aaach jaj ... tiez som ochorela, a lieky sa bojim uzivat, radsej by som to presla bez nich... no cibula a cesnak mi nerobia dobre, vlastne je mi po nich neskutocne zle... teraz pijem cajik z medovky s medikom a citronom, papam ovocie
neviete este nieco poradit ?

martina46
21. lis 2007

Sorrelia, preplachovanie nosa slanou vodou, ak máš aj nadchu. Musí byť dosť slaná, potom neštípe v nose. Dobre to vyčistí dutiny. Ja som sa aj infra lampou ožarovala, pomohla uvoľniť tlak v dutinách.

sorrelia
3. pro 2007

no a uz som zase chora 🙄 vobec ma to nebavi staci ak na mna niekto kychne a ja som na druhy den v horuckach... Ked som rpisla k lekarke tak sa na mna pozerala ako na idiota, ze preco chcem aby ma vypisala .... co ma nastvalo lebo hrdlo mi ide roztrhnut, som unavena a boli ma cely clovek i ked uz nemam horucku (hura).
najprv sa mi spytala co teraz ? potom mi predpisala penicilin a poslala na ORL tam mi povedali ze mi nic neni. Pani doktorka zobrala obriu vatovu tycinku namocila ju do jodu a max. nesetrnym sposobom mi presla po mandliach - este ze som neranajkovala inak neviem neviem...
ked som sa spytala na ten penicilin - povedala, ze je pre dieta uplne bezpecny - no ja si niesom ista
navyse mi predpisala nasivin do nosa (mam pocit ze v tehotenstve je povoleny len pinosol)
no neviem mozno sa mylim ... mate niekto s takymi liekmi skusenost v tehotenstve ?

vampirice
autor
7. pro 2007

Ahoj sorrelia,
nejsem sice nemocná, ale ta rýma se mě drží od té doby co jsem tuhle diskusi založila. Co se týče kapek do nosu tak pokud jsou to tyto novější (nasivin, olynth apod.) tak jsme se s holkama shodli na tom že se můžou. Ptala jsem se i doktorky a taky to odkývala.
Horší ten penicilin, sice nevím, ale myslím že antibiotika jsou špatné všechny. Akorát je dobré, že si doktorka nemyslela že jsi nemocná a rovnou ti jako těhotné napsala antibiotika !!! To mi připadá uvalené.
Hlavně se šetři a ať jsi brzy zdravá.

mircka
7. pro 2007

Ahoj, taky jsem si pročetla odkazy od martina46 a musím říci, že když mě před cca 1-2 měsíci trápila rýma, tak mi můj gynekolog doporučil prakticky to samé. Ještě v případě horečky si vzít paralen. Ten prý neuškodí.
Jinak lehce se zmiňují o lékách v těhotenství na těchto webovkách: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/leky-v-teh...

mircka
7. pro 2007

Jo a ještě jsem cumlala pálivé bonbony jako např. anticol apod. Sice neléčí, ale uvolní nos a rýma s bolestí v krku je o něco snesitelnější. 🙂

sorrelia
8. pro 2007

Ahoj Vamoirice - nj nic ine mi neostalo len dat si ten penicilin, lebo mi bolo naozaj zle. Aspon, ze sa mi po par dnoch polepsilo a teraz mi je uz omnoho lepsie...
Ale zistila som ze na nadchu mi perfektne zabrala vincentka, nechala som ju vyprchat a injekcnou striekackou som si vyplachla nos - fantazia pol dna minimalne som mala pokoj od nadchy...

audreyd
8. pro 2007

ahojte, pripájam sa do diskusie, lebo mám chronické problémy s dutinami každý rok pol roka!!! v prvom tehu som mala hroznú nádchu, ktorá trvala až do pôrodu. brala som kvapky nasivin, inak by som sa jednoducho zadusila. také "zázraky", ako je morská voda a pod. pomáhajú možno tým, ktoré trápi nejaká ľahká forma nádchy. mne určite nie!!! v tomto tehu mám samozrejme tiež nádchu, teraz ju "riešim" muconasalom a bioptron svetlom, tiež užívam sinupret a zdá sa mi, že pomáha. nechcem, aby ste sa hneď vrhli na kvapky, ale keď to inak nejde, tak prečo sa trápiť?! myslím si, že viac sa dá bábu ublížiť nedostatkom vzduchu, nespokojnými nocami a nervozitou, ako malou dávkou nosných kvapiek!!! možno niektorej zaberú aj kvpky pre bábätká - vyrábajú nasivin aj pre novorodencov! ten určite neublíži 😉 a ešte niečo, náš prvý chlapček sa narodil úúúplne zdravý bez akýchkoľvek známok poškodenia, doteraz nebral žiadne atb a ani nebol vážnejšie chorý! verím, že aj druhé bábo bude úplne v poriadku 😉
a ešte niečo - nádcha, resp. zdurenie nosových slizníc patrí k prirodzeným sprievodným javom tehotenstva 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru