Léčba rýmy během těhotenství

vampirice
20. lis 2007

Ahoj holky,
potřebuji radu. Bojuji už přes 14dní s rýmou, nejsem nemocná a ani nekašlu, ale když se v lékárně zmíním o tom že jsem těhotná, dostanu max.mořskou vodu.
Snažím se oblékat, nikde nepromrzám (jezdím autem) a pořád mi to nechce ustoupit a to není ani měsíc co jsem se vyhrabala z předchozí rými.
Dík za každou rozumnou radu

weroni
8. pro 2007

audrey: ani si nevies predstavit ako si ma potesila 🙂
ja som totiz uz od minuleho tyzdna riadne nachcipana a napriek tyzdnu v posteli, spaniu, poteniu, morskemu roztoku (ktory inac zo zaciatku fatk zazracne pomahal), vitaminom, ovociu, nahrievaniu, kloktaniu - nic nepomohlo.
Vcera som uplne stratila hlas a vece som sa dusila - uz som nemohla dychat - a nevedela som si predstavit ze ma caka dalsia neprespata noc tak manzel volal na pohotovost ci si mozem dat kvapky nasivin - lebo tie mi fakt vzdy a vzdy a vzdy zaberu do minutky - su uplne super a lekarka povedala ze skludom. Ale poznas to - aj tak som mala vycitky a bala som sa ale napadlo ma presne to iste co teba - ze urcite ked si takto prilezitostne tie kvapky dam malickemu neublizim tak ako ked sa dusim, nemam dostatok vzduchu a som slaba jak mucha lebo nemozem v noci spat.
A dnes som si ho dala po druhy raz lebo na obed som nemohla jest - kvoli tomu ze som nemohla dychat. A este doteraz volne dycham.
Takze velka vdaka za podporu 🙂

audreyd
8. pro 2007

weroni, nemáš za čo 😉 prečo sa trápiť, keď nemusíme!!! inak vraj dobre zaberá aj bioparox, je to lokálne antibiotikum a tiež sa môže v tehu, je to tam napísané!!! ale odporúčam ho až vtedy, keď treba preliečiť nejakú infekciu. je to tiež sprej do nosa a do hrdla...

weroni
8. pro 2007

audrey- ano ten bioparox poznam, parkrat som ho uzivala ked som nebola tehu ale neznasam ho... takze fakt len v krajnom pripade

weroni
8. pro 2007

audrey - inac ten solny roztok ma dokonca naposledy aj napol parkrat- jak mi stiekol do hrdla, brrrrr
takze som fakt strasne vdacna nasivinu a aj tebe ze si mi rozplynula moje obavy 🙂

audreyd
8. pro 2007

weroni, ak ti ešte môžem doporučiť, muconasal je lepší ako nasivin... nie je taký agresívny a obsahuje aj éterické oleje, ktoré zvlhčujú sliznicu 🙂 a lepšie sa aplikuje 🙂 ja tie soľné vymýšľance moc nemusím, mne vôbec nezaberajú ☹ ale celkom závidím tým, ktorým hej 🙂

weroni
8. pro 2007

audrey, dik, ten muconasal skusim 🙂 v pondelok pojdem do lekarne, uz som tam skoro kazdy tyzden 😉 😅

m615
9. pro 2007

Ahojky som v 3mesiaci a mám strašne zapchatý nos.Dávala som si olynth ale čítala som že tehotné by to nemali užívat,tak som si kupila morsku vodu ale tá mi vôbec nepomáha.V noci neviem riadne dýchat.Poradte prosím k doktorovi idem len buduci týžden. ☹

weroni
9. pro 2007

m615: ja som mala presne tento isty problem - zo zaciatku mi ta morska voda velmi pomahala ale po tyzdni uz nie, tak som si bola nutena dat NASIVIN - tu audrey pisala ze predavaju aj taky pre deticky - skus ten mne vzdy zabral do minutky. Ak mas po ruke otvorenu lekaren - audrey pisala aj o muconasale - vraj je este lepsi

marianella
9. pro 2007

Ahoj vampirice.
Tak ja mám podobný problem už asi mesiac. Ale doktorka mi povedala že si môžem kludne dávať kvapky do nosa lebo dýchanie je velmi dôležité... tak si ich dávam pár krát za den a ešte aj v noci ma budí upchatý nos. inak tiež nie som chorá. bola som aj na krčnom- nosnom a doktor mi povedal že to môže mať spojitosť s tehu. no čo už? budem ich brať hoci aj celé tehu, hádam sa nemám zadusiť 😉 ?

m615
9. pro 2007

Ďakujem že ste mi poradily hned bežím do lekárne.

deina
18. pro 2007

Takze nasivin je vcelku okay v tehotenstve, ten detsky? Ja uz neviem, co mam s touto hroznou nadchou robit, take tie s morskou vodou mi nepomahaju.

holidayinn
18. pro 2007

ahoj holky, ja si davam ted pinsol a piju sipkovy caj s medem a hodne horkych ovocnych caju. S rymou prebehnu do prace nebo se projdu, proste, kdyz je mi fajn, tak to nema smysl resit. Holky nejsme nemocne, je to jen jiny stava u kazdeho probiha samozrejme jinak a u kazdeho probiha zcela odlisne. Proto koukam, ze nejvice stunou i holky, ktere jsou doma a nechodi do spolecnosti. Ja chodim do prace a vecer si jenom lehnu.

svataterezicka
13. říj 2008

Ahoj holky. Já jsem v 8týdnu a mám taky rýmu. Doktor mi doporučil každý den citron aspon jeden. A med. Ale není ta rýma škodlivá takhle brzo?

krista
13. lis 2008

martii07 • 10tt • Dnes v 11:39
Ahoj holky,moc moc vás prosím o radu!Jsem 9tt těhu a trápí mě ucpaný nos a velká rýma!vůbec nemůžu dýchat nosem!krásně se mě uleví po nosním spreji Olynth.snažím se to s ním nijak nepřehánět a doufám že tím nijak neubližuji miminu.Co vy jaké s tím máte zkušenosti popř.co je míň škodlivé na ucpaný nos a rýmu.Za každou radu budu moc ráda

motylek • 1d • Dnes ve 12:21
Napařit si pod ručníkem hlavu, např. heřmánek. Několikrát denně. Ale jak se říká: Neléčená rýma trvá 7 dní a ta léčená týden 😀 😀 😀 . Jinak stříkat Vincentku, ale taky nepřehánět, je tam dost solí 😉

bobas • 20tt • Dnes ve 13:26
hojiky na rymu je dobrej cajik a postel nejlepe s citronem nebo mede. Naparovat jak tady psal motylek. Jinak me dali v lekarne primo pro tehu, jmenuje se to Mar a je to v podstate jen morska voda a i tak jsem si to radej strikala do nosu jen rano a vecer a jen dva dny, ale mela jsem pokoj 😉

katka82 • 8tt • Dnes ve 13:41
Marti na rýmu je úplně nejlepší toto:naleješ do slenky trochu vlažné vody a přisypeš trochu soli a to pak frkneš alespoň 2x každou nosní dirkou 🙂 ale jan tak 2x denně 😉 stoprocentně to pomáhá a není potom ten hnusný pocit v krku jako po kapkách 😉

kvetulda • 13tt • Dnes ve 14:16
marti: slyšela jsem o tý mořský vodě, ale snad žádný holčině tady na koníkovi pořádně nepomohla.. v různých těhu poradnách psali, že kapky do nosu (pokud se nepřehánějí) zakázané nejsou, doporučovali pinosol a snad i olynth

mataharyy • 19tt • Dnes ve 14:21
Ahoj,
mě v lékárně dali homeopatika a zabrali jen nevím jméno, ale v lékárně určitě poradí 😉

martii07 • 10tt • Dnes ve 14:22
katka82 jak frkneš?myslím že to s tím sprajem moc nepřeháním.dávám si ho hlavně v noci,abych se trošku vyspala i když v poslední době se k tomu přidala ještě i nevolnost!takže nic příjemnýho

princeznicka1 • 20tt • Dnes ve 14:51
ahoj já jsem dostala rýmu 2 dny pře operací na které jsem byla před týdnem. Zvládla jsem to díky medu a vymačkanému citronu, který jsem celý den pojídala,dále vincentka, a také nosní spray MAR(mořská voda). Pomohlo to a taky jsem měla paralen a celou noc se potila.

katka82
13. lis 2008

Martii07 frkneš-no přiložíš si okraj sklenky k nosu a nosem nasaješ 😉

deathy
16. lis 2008

Ahoj, narazila jsem na tuhle diskusi, protože sem dnes tak nějak odpadla, sice ne s rýmou, ale bolestí krku a celkově mi není fajn. Taky nevím jak co léčit, zítra je svátek, takže dr. není k dispozici, tak tu hledám..
Našla jsem fajn stránku, tak snad pomůžu a poradí.
http://www.pilulka.com/text-200-lecba-nachlazen...
Ahoj

alik30
17. lis 2008

Ahoj, hned si to jdu přečíst, protože mě v sobotu taky přepadlo nachlazení (kašel, ucpaný nos, bolest v krku). Ležení a horké čaje s medem moc nepomáhají.

janika7
17. lis 2008

Ahoj holky, jsem nemocna dost casto, tak snad vam trosku pomuzu. Na chripku muzete paralen, kdyz mi u toho bolelo silene v krku, tak mi pomohlo kloktat vincentku (je ale hnusna). V lekarne mi dali cucavy tabletky z islandskyho lisejniku- ty jsou uplne na nic, a pak jeste Mullerovi pastilky-trochu zabraly. Doktor mi rikal, ze muzu Bioparox, protoze je lokalni. Do nosu ted pouzivam morskou sul, ale jen na preschlou sliznici, a neni to spatny. Tak hodne zdravi, at vas ty nemoci moc netrapi.

deathy
18. lis 2008

Ahoj, ještě jsem objevila, že je nějaký (asi) homeopatikum, jmenuje se to Angin Hell S, je to cucací, na bolest v krku, a asi to má i jinačí účinky, třeba celkově na to nachlazení.
Já teda nakonec skončila s anginou, takže mám antibiotika. Tak všem držím palce ať je to jen rýma. Ahoj

alik30
18. lis 2008

Ahoj, ja dostala nejake antibiotika, kdyby se to nelepsilo, pry vhodne i pro tehotne, ale jinak na kasel jsem si koupila homeopaticky sirup Stodal. Pro jistotu jsem sla k doktorce a nastesti je to opravdu jen silnejsi nachlazeni. Hlavne aby to zacalo prechazet.

katka82
22. led 2009

Tak pro všechny nachcípané těhulky 🙂 vyštrachala jsem neco na netu:http://vitaminy.pramenyzdravi.cz/854/Vitamin-C-zmirnuje-skodlive-ucinky-koureni-behem-tehotenstvi.php 😉

katka82
22. led 2009

Jé tak to se mi to nepovedlo a tak ještě jednou 😅
Moc se omlouvam:http://www.safebryo.cz/nachlazenidop.htm 🙂

katka82
22. led 2009

Jo tak to už je ono 😉

alen78
23. říj 2009

přidám je k těm mořským vodám - je opravdu důležité sledovat, jestli je to hypertonický nebo isotonický roztok. Jen ty hypertonické roztoky vedou k uvolnění otoku a ucpaného nosu. Isotonické jsou zase naopak vhodnejší při např. při pobytu v suchém a přetopeném bytě
http://www.samoleceni.cz/setrne-proti-ryme

wsmoulinkaa
23. říj 2009

😀 tak to je téma pro mě jak dělaný...já jsem si musela stříkat otrivin, olynth....bohužel jsem byla závislá na něm....miminko je zdravé!! ale dr jsem to neřekla, protože vím, že by se to němělo jako jiné prášky, ale já neměla vůli přestat a věřila jsem že bude vše ok a bylo.

ted už jsem z toho venku a mám děsnou radost, že to je vše za mnou....!! nikdy už žádný sprej 🙂 😉

guava
10. kvě 2011

@jetko

prosim te nebalzni.....

balisek
3. led 2012

Ahoj holky, tak jsem taky dostala parádní rýmu,jsem ve 22,tt ale co mě štve fakt nejvíc je to šílený kýchání, kýchám furt a nejhorší to je když si lehnu na záda a chci pozorovat kopanečky tak bych se ukýchala, vždycky si musím rychle sednout,protože v leže je to šílený, a při tom kýchnutí se mi zmačkne bříško ze stran a uplně zamačkne a když to povolí,tak je znát jak je tam malej narvanej uprostřed,protože se asi lekne a pak i přestane kopat chudák malej,nemůže mu to nějak ublížit?

kackaaaa
5. led 2012

Já v prvním těhu měla rýmu neustále. A na noc jsem kapala Olynthem či podobným, ale v dětské verzi. Ptala jsem se i dotkora, a ten mi řekl, že pokud nekapu Sanorynem či podobným "dryjákem", tak to nevadí, ale nesmím kapat moc. Mám zdravou dceru. Při nynějším těhu jsem opět měla rýmu jako trám, a abych se na noc trochu vyspala, kapala jsem pár dní Olynthem pro děti od roku. Myslím, že pokud 1x v noci kápnu dětskými kapkami, tak je to lepší, než se neustále budit "polopřidušená", že nemůžu dýchat - určitě tím trpí i miminko...

elfka3
7. únor 2012

Ahoj holky těhulky,
píšu asi poprvé na nějaké fórum, ale musím přidat svůj postřeh ohledně léčby rýmy. A jestli to některé jenom trochu pomůže, má to význam 🙂 já bojuju s rýmou čtrnáct dní, ten druhý týden se to ještě zhoršilo, měla jsem pocit ucpání všech dutin. Ale nebolely mě. Kapu si nosní kapky Nasivin pro kojence a Mudr. na ORL mi schválila, že můžu používat jeden týden jeden druh kapek, např. Nasivin, ale druhý týden musím vyměnit za jiné-např. Olynth. No ale teď k věci - vyzkoušejte do každé nosní dírky si strčte kousek česneku a vydržte s tím jak dlouho můžete. Po 20minutách mi začalo téct samo z nosu a dokonce jsem vysmrkala najednou tolik, co třeba za celý den.Opakujte víckrát denně. Mě to zabralo 😉 Hodně zdaru při boji s rýmou 😵

sloto
7. únor 2012

@elfka3 prave trpim hroznou nadchou, uplne upchaty nos ako som si precitala tvoj prispevok, tak som vystartovala do spajzky pre cesnak, ze to reku vyskusam, lebo uz som z toho uplne hotova :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru