Ležíte někdo s vysokým tlakem v nemocnici?

lenus202
9. bře 2014

Ahoj zdravím všechny kdo jako já, leží s vysokým TK v nemocnici, dneska u vizity mi pan primář řekl, že tu budu až do porodu, což je do termínu ještě 14 dní, bože, jak já to přežiju... ☹

muddledgirl
13. bře 2014

@lenus202 ahoj kočko 14 dní zvládneš...jsou maminky,které leží celé těhu....já ležela v 1.trimestru měsíc...takže se člověk hodně bál o miminko..Ty to máš už za pár a buď ráda,že jsi pod dohledem... 😉

te_rez_ka
13. bře 2014

Také jsem ležela před Vánoci 10dní v nemocnici pro podezření na preeklampsii. Měla jsem jí v prvním těhu, a tak mi víc hlídaly tlak, a jakmile mi sestra naměřila 140/80 už mě hnala Dr. k hospitalizaci ☹ Naštěstí se bílkovina v moči neukázala, 3x za těch 10 dní jsem sbírala 24h moč na kdejaké vyšetření, a naštěstí vše v pořádku, takže jen Dopegit na tlak, a 23.12. mě pustili domu 🙂 Těch 14 dní je brnkačka, neboj 🙂 alespoň se nemusíš strachovat, a fakt budeš pod dohledem kde ti tlak budou měřit. Jakmile je spodní tlak 90 a vyšší, tak se k miminku prý dostává méně kyslíku a daří se mu hůř, tak mysli že tam jsi kvůli mrňouskovi, aby byl v pohodě.. to oni už ohlídají 🙂

lenus202
autor
13. bře 2014

@muddledgirl Ahoj 🙂 děkuju, já vím, že je to oproti jiným "brnkačka" ale je to děsný 🙂 nikdy jsem v nemocnici neležela...ale vše je v pořádku, já i mimčo, nasadili mi léky a v sobotu by mě mohli pustit na víkend na propustku, tak jsem zvědavá 🙂

lenus202
autor
13. bře 2014

@te_rez_ka to si pořád říkám, že jsem tu kvůli malýmu, ale jsem v pořádku a miminko je taky v pořádku, což jsem ráda...taky mi nasadili Dopegit , ale pan primář říkal, že bych mohla na sobotu neděli domu, tak uvidíme 🙂 já vim, že 14 dní uteče jak voda, jen jsem si to takhle nepředstavovala...nikdy jsem v nemocnici neležela, tak jsem z toho taková nesvá...

muddledgirl
13. bře 2014

@te_rez_ka ježiš....já teď měla 149/80 a nikdo mě nikam nehnal..jinak mívám cca 137/78...od 3. měsíce těhu...

lenus202
autor
13. bře 2014

@te_rez_ka
@muddledgirl no holky já mám dneska okolo 150, spíš víc, takže už mě cpou dalšíma Dopegitama a když to tak půjde dál, tak vyvolání nebo císař...už chci, aby byl malej s námi

muddledgirl
13. bře 2014

@lenus202 no vidíš, aspoň Tě hlídají,to bude dobrý.neboj.. 😉

lenus202
autor
13. bře 2014

@muddledgirl no jo, ale příjde mi, že ten tlak jen "honí" a nic se neděje...už chci rodit 🙂

muddledgirl
13. bře 2014

@lenus202 jak to myslíš? 😲 Sakra holka, buď ráda,že jsi před porodem pod kontrolou....

lenus202
autor
13. bře 2014

@muddledgirl nemyslim to zle, jen mi připadá, že ani sami nevědí co a jak, čekaj jestli ty léky zaberou...zítra se zeptám, co mají v plánu

muddledgirl
13. bře 2014

@lenus202 léky nikdy nezaberou hned kočko...věř,že ví co dělají.... 😉 😉 😉

muddledgirl
13. bře 2014

@lenus202 jak se jmenuje primář..nějakej z Turnova nebo odkud k nám do nemocnice občas jezdil nebo jezdí makat na víkendy občas...

lenus202
autor
14. bře 2014

@muddledgirl ležím v Jičíně, primář je MUDr. Lubomír Voltr v Turnově není porodnice už dlouho, jen gynda a to bude asi taky končit, podle mě bude spadat pod jednodenní chirurgii, primář v Turnově se jmenuje Lydák

muddledgirl
14. bře 2014

@lenus202 no tak Lydák mě jednou prohlížel,když jsem ležela u nás....v listopadu..nebo prosinci... 😉 Tak říkal,že dokud nemám křeče,tak že je to o.k...krvácela jsem..víš...

A jak Ti je čiči miči?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru