Listerióza a těhotenství. Jaké jsou příznaky?

lucias1
10. led 2007

Jestli je tohletéma už někde založené tak se předem omlouvám 😉
Ale zajímalo by mě,kde všude se může vyskytovat,jaké jsou její příznaky a vše kolem.Předem děkuji za příspěvky 🙂

bibi78
9. srp 2009

po case mam zase chrobaka v hlave. neviem, ci niektora viete odpovedat na tuto otazku: da sa listerioza zistit z bezneho rozboru krvi, teda nie kompletneho rozboru, ale takeho, kde sa zistovala toxoplazmoza a cmv virus?

danize
16. pro 2009

ahojte mam listeriozu a potratila jsem moje první dítě kvuli nemoci dnes si mam jít pro výsledky jak si to budu léčit .niní to nic strašného ale je mi to moc líto že jsem kvůli tomu došla o první dítě

andicek
5. zář 2011

Ahojky, může být listerie v 5 dní prošlé parenici na které byla bohužel trošku i plíseň, nevšimla jsem si toho.. ☹ 2 dny před tím jsme ji koupili v obchodě, takže mě to ani nenapadlo ☹ Poradíte někdo? ☹ Jsem 15tt. Díky

kalo
5. zář 2011

@andicek Vůbec na takové věci nemysli a nestresuj se 😉

pavlousek
15. zář 2011

Andicku, myslím, že v pařenici se listerióza neobjevuje, a nehraje na tom roli ani fakt, že byla prošlá..Pokud je balená, nemá se tam podle mě ta bakterie jak dostat.

ladybirdie
9. led 2012

Ahojte. potrebovala by som poradit. Pred 1,5 rokom som potratila kvoli listerioze. Vtedy som brala ATB, vyliecili ma. Pred mesiacom som mala mimomaternicove tehotenstvo. V nemocnici mi zase zobrali krv na zoonozu, a mala som vraj "velmi vysoke" protilatky (titery). O mesiac mozeme zacat skusat o babatko, len neviem, co s tymi protilatkami listeriozy. Lekar mi povedal, ze to netreba liecit, ale ked otehotniem, budem musiet ist na vysetrenia na infekcne oddelenie.
Ma niekto take skusenosti? Lebo po potrate a mimom. tehotenstve by som uz nechcela este raz potratit.

kikina9
6. srp 2012

Holky, zkusím obnovit toto téma, třeba mi někdo poradí 😉
Včera jsem k obědu pekla kuře, asi 1,5 hod. na 200 st., zvrchu už bylo pěkně opečené, ale až při jídle jsem zjistila, že je maso ještě u kosti trochu růžové, a šlo hůř od kosti, takže asi nebylo úplně dodělané ☹ Protože jsem těhotná, a čekáme vymodlené miminko, tak mám teď obrovský strach z listeriozy. Co myslíte, je možné, že bych se mohla listeriozou nakazit z takto připraveného kuřete?
Moc díky za vaše rady a názory

kacok
13. dub 2013

Mile maminky jsem v 11 tydnu tehotenstvi a nebydlime s pritelem v Cr,uz dlouhodobe v Uk.Pred tim,nez jsem vubec otehotnela nezajimala jsem se o bacterie,ktere Vas bohuzel muzou kompletne oslabit a v tom nejhorsim pripade tak jako mou dlouhodobou kamaradku přivést,az do coma a potrat.Samozrejmne je velice hodne baterii,které můžete dostat z jídla,neumiti rukou,na toalete.Ted Vám tady nápisu příběh me kamarádky.Suzi byla v 3mesici tehotenstvi a bohuzel zacala hodne krvacet a potratila Jen bych chtela podotknout,ze je to zdrava velice pozitivni v produktivnim veku a je stastne vdana.Po necelem mesici jsme se dozvedeli vinikajici novinu,ze budou mit dvojcatka identicke,doktorka ji upozornila,ze nesmi pracovat,proto byla stale doma s rodici a venovala se stestim,ktere je potkalo.Stalo se to pred necelym mesicem,kdy jsem jsi psala se Suzi,ale bohuzel zadna odpoved,pozdeji jsem se dozvedela,ze byla prevezena do nemocnice to jsme jeste nikdo netusili jak vazne na tom vlastne je.Prijeli jsme ji navstivit a Suzi lezela v kritickem stavu priblizne 10dni byla v hlubokem komatu,prestali ji fungovat ledviny,nemohla dychat byla na dialize,nikdy jsem netusila co bacteria,ktera ji postihla jmenem Ecoli muze zbusobit.Suzi po 10dnech probrali nic jsi nepamatovala,myslela,ze mela autonehodu,stratila 6mesicni dvojcatka prestala jim bit srdicka,Suzi se momentalne leci doma s maximalni podporou sve rodiny.Vsechny tehotne zeny jsi musi uvedomit,ze jejich imunitni system je oslabeny a jsou 20x vice nachylne chytit jakoukoli bacterii.Nebudu se tady zminovat v jakych produktech se tyto bacterie vyskytujou na Internetu je toho spoustu,Jen jsem Vas vsechny chtela varovat,ze 9mesicu bez majonezy nebo bri syru,sushi atd neni tak hrozne,nejdulezitejsi je neohrozit Vase miminko a samozrejme Vas same.Vsem preji hezky den

rottentocore
3. zář 2016

Holky mohu dostat listerii, když jsem dělala guláš, tak jsem vařečkou od syrového masa strčila do sklenice se sladkou paprikou, abych si ji nabrala. A asi o 2 dny později jsem si z té samé sklenice nasypala papriku do tvarohu a snědla... nějak mi to nedošlo

ferda90
19. črc 2020

Ahoj maminky, včera jsem si dala sushi. Pár kousků s rybkou a většinou jsem jedla kousky kde bylo avokádo a ředkev a nebo kousek rybky obalené ve strouhance, takže by měla být nějak upravena. Docela mám teď po přečtení těch všech článků strach, ale já měla na to Desnou chuť :( Přítel říkal, že mám být v klidu, že se nemusím bát. Jsem ve 13 týdnu a nerada bych miminko nějak ohrozila. Někdo mi zas říká, že si můžu dát ale s mírou a někdo to vůbec nedoporučuje, jaké jsou vaše zkušenosti? Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru