Lze s těhotenskou cukrovkou rodit v Havlíčově Brodě?

rilwen
5. zář 2013

Ahoj,

zjistili mi těhotenskou cukrovku. K nemilému překvapení jsem zjistila, že v HB není diabetologická ambulance. Můžu teda v HB vůbec rodit? Máte s tím nějaká zkušenost? Pokud ano, jak to tam chodí a jaké jsou zvyklosti - vyvolává se porod, řeší se všechno sekcí? A kdy?

Díky,

Rilwen

llluckaaa
5. zář 2013

Nenapadá mě důvod, proč bys tam rodit neměla... Velmi pravděpodobně nebudeš ani na inzulínu, takže nebudeš muset řešit, kolik při porodu píchnout (a i kdyby, s tím by si podle mě poradili i v běžné porodnici).
Těhotenská cukrovka není indikací k sekci. Možná že by tě zkoušeli tlačit do vyvolání, protože při cukrovce nechtějí nechat přenášet. Ale třeba moje kámoška se domluvila, že vyvolávaný porod nechce a i s těhu cukrovkou rodila přirozeně 42+0 🙂

hrusti
5. zář 2013

Já jsem taky rodila v jiné porodnici, než kam jsem chodila do dia poradny. Jediné, co ti budou hlídat je velikost miminka a že bys neměla přenášet. To, že máš těhotenskou cukrovku automaticky neznamená porod sekcí/císařem.

rilwen
autor
5. zář 2013

@hrusti
@llluckaaa Měla jsem ty výsledky hodně vysoké a malý je už teď větší, místo 500-600g má 750g. Zatím nevím, jak na tom budu, snažím se protlačit do poradny, ale u Apolináře nejdřív měli problém s tím, že nechci rodit u nich a pak ať zavolám za hodinu, že mi řeknou, co a jak. No a od té doby se nemůžu dovolat. 😠
Každopádně mne to ale trochu uklidnilo, protože když jsem si četla, jak vypadá porod u Apolináře a viděla fotky odtama, tak bych udělala cokoliv, abych tam nemusela.

hrusti
5. zář 2013

@rilwen Ja jsem k Apolinari chodila a pak jsem rodila v Krci. No sestricka v te dia poradne mi neprisla uplne nejprijemnejsi. Sprdla i manzu, kdyz ji nesl vratit glukomer 😉 S tim porodem ve finale stejne zalezi na doktorovi. Kazdy ti rekne neco jineho 😉

llluckaaa
5. zář 2013

@rilwen Co je hodně vysoké? A jaké máš teď glykémie? Jestli si teda sama měříš...

aronek
5. zář 2013

@rilwen ahoj, já v Havlíčkově Brodě rodila a byla jsem moc spokojená. Neměla jsem tedy těhotenskou cukrovku, ale to si myslím že by neměl být problém. Každopádně tam probíhají předporodní kurzy, tak se tam můžeš na vše vyptat. Možná by šlo tam i zavolat 😉

rilwen
autor
5. zář 2013

@llluckaaa po dvou hodinách mi vyšlo 11,5. Zatím se neměřím, ještě stojím frontu do poradny. Prej si to zatím mám nastudovat z internetu sama a držet přísnou dietu...

llluckaaa
5. zář 2013

@rilwen Tak to jsou teda rady odborníka 😕 Držet přísnou dietu podle internetu...

rilwen
autor
5. zář 2013

@llluckaaa člověče, poraď si sám. A nesvedeš-li to, není potřeba tě zachraňovat... 😎 Nejčastější heslo našeho zdravotnictví.

llluckaaa
5. zář 2013

@rilwen Já si nemůžu stěžovat, já šla z laborky rovnou na dia a tam dostala rozpis diety. Takže žádná čekačka nebyla 🙂

rilwen
autor
5. zář 2013

@llluckaaa tak by to mělo být. Já teď čekám, až se jim vejdu k objednání.

rilwen
autor
16. zář 2013

@llluckaaa
@hrusti
Právě jsem volala do Brodu. Pokud budu jen na dietě a nepřesáhnu nějaké nižší hodnoty než jsou normou pro kompenzovaný diabetes (které mi řeknou, až mne převezmou před porodem), vezmou mne a domluví se termín vyvolávaného porodu ☹ . Pokud budu mít hodnoty vyšší, nebo skončím na inzulínu, tak mně nevezmou vůbec. 😒

llluckaaa
16. zář 2013

@rilwen Tak to je naprd. Ale jejich jednání nechápu 😒 ☹ Proč ti ty hodnoty neřeknou rovnou?

rilwen
autor
16. zář 2013

@llluckaaa viděla bych to tak, že na to nemají čas... Zažila jsem i horší jednání. Uvidíme v poradně, tam bych měla začít chodit za 5-6 týdnů.

hrusti
16. zář 2013

@rilwen To tedy taky nechapu☹ Ja jsem rodila o 3 tydny driv, tim padem jsem nemela zpravu z dia poradny. Rodila jsem normalne, zadne dalsi vysetreni behem a po porodu mu nedelali.

llluckaaa
16. zář 2013

@rilwen Je rodila teda plánovaným císařským řezem, ale nebylo to kvůli cukrovce. Cukrovka tam nikoho nezajímala 😒

rilwen
autor
16. zář 2013

@hrusti
@llluckaaa
Jak jsem psala, uvidíme. Dokud mne nevykopnou, tak to není definitivní. Snad budu mít z poradny jiné a lepší informace. Třeba prostě měla ta paní na druhém konci linky blbý den, nebo málo, nebo jiné informace, než je skutečnost. 🙂 I když, abych se jen nedělala, moc dobře mi ten první hovor dneska neudělal, to je fakt.

anetka1701
16. zář 2013

já moc nechápu ten přístup :o( v HB jsem rodila dvakrát, chodila na poradny a vždycky byl přístup na 100% a nemůžu si na nic stěžovat... je fakt, že tam je jediná protivnější doktorka - mladá blondýna - ale jinak opravdu všichni až do posledního moc příjemní... Asi jsi narazila na špatnou službu (jedna možnost) a nebo prostě ten člověk ty hodnoty nevěděl z hlavy... Bude to dobrý :o) držím palce, ať vše dopadne jak má...

rilwen
autor
23. zář 2013

@anetka1701 Taky si myslím, že by to mohlo být jednou ze dvou možností, o kterých píšeš. Děkuju. Kdyby to nedopadlo tady, tak asi skončím v Jihlavě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru