Má vliv nachlazení na těhu?

michalka1402
6. črc 2013

Ahojky chtěla jsem se zeptat jestli nemáte zkušenost byt nachlazená během těhu???Jestli máte tak prosím o rady jak se z nachlazení dostat aby to nemělo vliv na mimčo. Předem moc děkuju 🙂

evulinkab
6. črc 2013

@michalka1402 Ahojky, běžné nachlazení vliv na mimčo nemá.Na teplotu lze použít Paralen, jinak na rýmu třeba sprej do nosu s mořskou vodou(Quixx), na trhu je spoustu přirodních přípravků, chce to pozeptat se v lékarne.

betysek
6. črc 2013

@michalka1402 Běžné nachlazení nevadí. Byla jsem nachlazená při obou těhu a děti v pohodě. Měla jsem taky celkem strach si cokoliv vzít, tak že jsem zvládala nachlazení jen se sprejem Vincentka, Vincentkou na pití a čajem s citronem....Nesmí být horečka...V lékárně ti nebudou chtít nic dát, pokud na tom nebude vyloženě napsáno, že se to v těhu může, ale hledala jsem info na www.porodnice.cz a doktoři tam tvrdí, že běžné léky na nachlazení mimču nevadí...
Přečti si článek. http://www.porodnice.cz/clanek/lecba-viroz-teho...

michalka1402
autor
6. črc 2013

Moc děkuju měla jsem obavy 🙂

sona_sv
6. črc 2013

Na bolest v krku jsou dobré pastilky Isla (opravdu doporučují i v těhu), na kašel si dělám šťávu z cibule a cukru. Nachlazení vážně nevadí, jen hodně odpočívej. Já musela brát i antibiotika a všechno bylo dobré 🙂

linchilli
6. črc 2013

Ještě můžu vřele doporučit Jitrocelový sirup, můžou ho i těhotné. 🙂

iveet1
6. črc 2013

@michalka1402 ahoj, jsem tehu a tento tyden jsem jiz podruhe bojovala s nachlazenim, chce to hodne pit, aby se to co nejdrive dostalo z tela ven a pak muzes paralen pri teplotach, teploty do 38C nevadi a pokud te boli v krku je dobry Tamtum verde Forte a nebo Bioparox a ten je i do nosu, oboji muzes, vse mam zjisteno od gynekolozky. Akorat Bioparox musis strikat alespon 5 dnu, je to slabe antibiotikum. Ja jsem se to snazila vylezet a nic nebrat, ale byla jsem jen trochu, takze to nastesti rychle bylo pryc 🙂 tak brzske uzdraveni a pekne tehulkovani 🙂 pa

marses
6. črc 2013

Běžné nachlazení vliv nemá. Paralen můžeš pi teplotě nad 38, Ibalgin ne. Jinak existuje spousta přírodních přípravků, ani antibiotika nejsou problém, pokud by ti je lékař předepsal při nějaké závažnější infekci. Záleží jen na druhu, třeba penicilinová řada se v těhotenství může...

1234567891011
15. čer 2014

Ahoj,chtěla bych se zeptat,jestli má některá zkušenost s nachlazením v 11 týdnu těhotenství,
jestli to nemělo dopad na narozené dítě.První trimestr je prý nejhorší,já jsem měla jen trochu rýmu a
škrábání v krku.Předem díky.

kass86
15. čer 2014

@1234567891011 Já byla také nachlazená hned na začátku těhotenství. Pokud jsi neměla teploty, mělo by to být ok. Jinak jsem se léčila jen pocením v posteli a na ucpaný nos si pořídila mořskou vodu.

janinek
15. čer 2014

@1234567891011 Jestlis nemela horecky nad 38,5, ktere jsi nesrazela, tak by to vliv mit nemelo. Nachlazeni ma na zacatku hodne mamin. Ja mela rovnou anginu a v 7tt antibiotika :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru