Malé bříško ve 23. týdnu. Mám si dělat starosti?

gilotek
12. zář 2007

Jsem ve 23 tt a zdá se mi že mám malé bříško. Podle posledního ulrazvuku má miminko velikost jakou má mít vzhledem k týdnům, tak nevím. Výšku fundu mám jen 17 cm 😒 . Mám si dělat starosti?

sisstin
12. zář 2007

gilotek: koukala jsem do alba a podle mě máš bříško úplně normální 😉 k tvému tt..to někdo nemá ani náhodou 😉 a velikost bříška stejně s mimi nemá nic společného 😉

katarina82
12. zář 2007

gilotek, já měla břicho ve 23tt ještě menší než ty a plno holek od nás taky.

vivian
12. zář 2007

Mě zase tchyně tvrdila, že mám břicho moc velký. A týden na to mi říkala sousedka, že to na mě ještě skoro není vidět 😀 Záleží na tom, kdo to posuzuje. A hlavně - každé ženě roste břicho úplně jinak, stejně jako prsa, zadek etc., a ty rozdíly mohou být i dost velké a přitom to neznamená vůbec nic nenormálního a už vůbec to není způsobeno moc velkým/moc malým dítětem! Není vůbec důvod si dělat starosti 🙂

katarina82
12. zář 2007

Přesně tak, já měla břicho malé a přitom byla malá o něco větší než měla být.

kalo
13. zář 2007

Já měla taky malinké břicho...do 8 měsíce jsem nosila svoje normální kalhoty 🙂 Až na konci osmého jsem měla břicho jako regulerní těhule. A ani před porodem mě nikdo nepustil v trolejbuse sednout, když jsem měla svetr.
Někomu se to bříško "rozjede" až ke konci těhotenství..

katarina82
13. zář 2007

Já byla před týdnem na oslavě narozek, slavilo se to venku, takže jsem na sobě měla takovou dost těsnou klokanku, no a jak jsem měla ruce v kapsách, tak si někteří nezasvěcení ani nevšimli, že jsem těhule. Natož v osmém měsíci 😀

maree
13. zář 2007

Já jsem 29 tt a téměř to na mě není vidět. Ve volnějším oblečení vůbec. Když se mě nedávno sestra na očním (která mě nezná) ptala v kterém jsem měsíci a řekla jsem v sedmém, ptala se mě, jestli si to nepletu s týdnem... Pustit mě nesedne vůbec nikdo. Můj gynekolog ale říká, že je to úplně v pohodě a ať jsem ráda.

kalo
13. zář 2007

Je to lepší i pro pohyb...lepší než být celých 9 měsíců jak velryba 🙂 S menším bříškem je ženská pohyblivější.
A velikost miminka s velikostí bříška taky vždy nesouvisí. Moje dcerka byla menší,to jo (2,70kg)...já jsem taky prcek. Ale např.moje sestra měla taky malé břicho a narodil se jí kluk jak buk 3,80kg!

lenkabu
13. zář 2007

Já jsem v 16 tt, břicho žádné a fundus údajně 16 cm...tak nevim kde ta děloha je 😅

kocurek
15. zář 2007

gilotek S velikosti briska si nedelej starosti, ja jej mela male i pred porodem, hlavne je, aby mimi bylo zdrave a dobre rostlo. V den porodu jsem mela brisko, jako v 5. mesici tehotenstvi, jak mi bylo receno. V 6. MESICI NA ME NIC MOC NEBYLO VIDET. 🙂

kamila3
15. zář 2007

JÁ MÁM BŘICHO TAKOVÉ JAKO MAJÍ NĚKTERÉ MAMINY PŘED PORODEM A TO JSEM TEPRVE VE 26tt,ALE DR ŘÍKALA,ŽE TO STEJNĚ NEMÁM ŘEŠIT,ŽE CO TĚHU TO JINÝ BŘICHO A ŽE MÁM HODNĚ PLODOVÝ VODY .NA VELIKOSTI MIMINA TO TAKY NEMÁ VLIV,TO MOJE MĚLO V PÁTEK 850G COŽ SE NORMÁLNÍ.TAKŽE TO NEŘEŠ A BUĎ RÁDA ,ŽE SE V POHODĚ OBUJEŠ.... AHOJ KAMILA

gilotek
autor
16. zář 2007

Díky holky, uklidnili jste mě 🙂 No s tím obutím mám trochu problémy, ale kvůli bolestem zad, který mám už několik let a ted se samozřejmě zvýšili. Bolí mě záda i kostrč a svaly na hýždích až ke kolenu - asi nějakej nerv ☹

s.arik
16. zář 2007

gilotek, jsem hubená holka a těhotenství na mě začali lidi i s úplým oblečením poznávat až kolem 30tt 🙂

pokud je dle UTZ mimi v pořádku, vůbec velikost břicha neřeš, naopak buď ráda, s menším se žije pohodlněji 😉

kajule
16. zář 2007

Gilotek podle mě je tvoje bříško vzhledem k tt tak jak má být. Já jsem ho neměla o nic větší. A kolikrát má ženská velký břicho a malý mimi. Velikost břicha s mimi nemá nic společného. 😉

petisan
18. zář 2007

Jo jo, souhlasím s Váma - na velikosti nezáleží 🙂 - pokud to teda není na úkor mimča. Na mně to vidět není - kolegyně, která má stejný TP jak já - je třikrát taková a podle UZ je váhový rozdíl mezi oběma prckama 3gramy 😀 Takže jsem ráda za to, že se nemusím tahat s velkým bříškem, i když na druhou stranu mě nikdo nepustí sednout v MHD ☹ a s oblečením díky tomu taky nemám potíže - ale velkobřicháčci nezoufejte - taky už začínám ztrácet rovnováhu 🙂

zuzik79
19. zář 2007

holky moc jste mě uklidnily, protože já mám pocit, že už neřeším nic jiného. 🙂 jsem v 16tt a nic, tak jsem zvědavá na kontrolu v pondělí... díkoš... 😉 😉

binki
19. zář 2007

Holky, buďte vklidu, pupík mi vyskočil až nedávno, v práci se divili, že "už" odcházím na md.
Jo a stejně mne v mhd nepouští sednout. Za celé těhulkování (každodenní dojíždění) mne pustilo 6 lidí. To je slušný od února ne? 😵

peige
20. zář 2007

já bych si nedělala starosti má kamarádka před porodem měla velmi malé bříško )takový mám v normálnímsavu 🙂 ), dítko bylo maličké, ale jinak vše ok. Takže žádné strachování, důležié jsou UTZ mimča y musí být v poho 🙂

liba23
20. zář 2007

Ahoj holky, jsem tu nová dneska jsem se zaregistrovala, tak nevim jak to tu chodí, když někam příjdu, tak mi taktně naznačí, že tam nepatřim. Mám 14 dní před porodem, první dítě a zajímalo by mě spousta věcí. ☹ . Ale nevim jestli patřim zrovna do vaší kategorie.
Jinak břicho mám malé, dokonce i boty si obuju skoro bez potíží 😀

smoulinda
24. zář 2007

Holky buďte rády, že máte bříško malý. Já jsem měla megaubytovnu a vůbec nejde pryč a to jsem přes dva měsíce po porodu 😝
Na velikosti bříška nezáleží. Důležitý je, aby bylo v pořádku miminko 😉

nikka.vo
24. zář 2007

libo... na hodně otázek co se týče porodu a tak ti odpoví porodní bába ve volné diskuzi

Tím nechci říct, že ti nechceme poradit, jen abys měla info 😉

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 23.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 23.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/23-tyden-tehotenstvi/ a nebo shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

luji
26. srp 2013

Já jsem v 23tt neměla bříško žádné spíš to vypadalo,že jsem se dobře najedla a malá se narodila v 37tt+2 s mírami 50cm a 3350g,takže žádný stres 🙂 POkud mimin ko odpovídá,tak je všechno OK 😉

sonamuchova
29. říj 2013

Ahoj tehulky, jmenuji se sona a name ve 23th a povim vam ze brisko mam strasne velky , skoro kdybych bila v 8mesici mam obavy

scorpionka
21. led 2015

také jsem ve 23tt a také mám malinké bříško,nedávno minulý týden jsem si jela měnit adresu k nám na úřad kde mě znají a když jsem jim řekla že jsem v tom začali si mě prohlížet ze všech stran ,že to na mě není vůbec vidět,,,,na UZ mi dr řekla že malá je opravdu malinká,tak mám taky lehce obavy... :( první dítě(syna) toho jsem odnosila s obřím pupkem už snad od třetího měsíce... to druhé těhu mám pro změnu asi po stopách žížal 😅 (a to měl syn 51 cm a 3,80) nejsem nejmenší mám 165 cm přítel má pomalu dva metry,takže jsem na UZ byla dost překvapená že je malá drobounká...dělá mi to starosti...příští týden tam jdu znova na kontrolu tak se zeptám pro svůj klid Dr jestli je to normální a v pořádku... to víte patřím mezi ty matky co strašně rády plašej se vším možným... :/

mulenka
21. led 2015

Buď v klidu, mě taky říkali, že mám strašně malý bříško a že malá bude malinká. První dcera - břicho jak buben, snad od 5. týdne to bylo vidět (porodní váha 3.20) a u druhýho to na mě někteří nepoznali ještě pomalu v 28.týdnu a taky mi doktor říkal, že bude menší a nakonec 3.50, byla uložená hodně vzadu, taky mě příšerně bolely záda. Takže podle břicha rozhodně nesoudit, je to podle toho jak jsou tam mimísci uložení.

faminka
21. led 2015

No ja pridam opacnou zkusenost, ale nechci tim rozhodne strasit ani nervovat... posilam foto myho bricha 2 dny pred porodem, ale zjistilo se, ze ma mala poloucpany pupecnik a neslo ji dost zivin, tak nepribirala, a tak sla pak cisarem ze dne na den ve 37+4 a mela 2,2 kg... ale nerikam, ze to musi byt tvuj pripad, nechci desit 🙂

tinka2223
27. čer 2016

Jsem ve 23 tydnu a zatím mi bříško roste

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru