Málo plodové vody, co to může (nebo nemusí) znamenat?

peetta
28. bře 2014

na dnešní ko.mi mudra zdělila že mimís má nějak málo vody,že to může být špatná funkce ledvin(doufám,že bude vše ok) nebo že málo piju?což je pravda že pití moc nedám.máte někdo podobnou zkušenost?

romantika
28. bře 2014

@peetta nevim v jakem ses tydnu. ja to mela na konci a to uz mi museli vyvolat. ke konci uz je to nebezpecne, říká se tomu oligohydramnio. Ja uz rodila téměř bez vody, maly mel pak predilekci hlavicky - nakřivo,jak tam zapadl bez vody a lezel na ni na krcku. o ledvinách nikdo nic nerikal. ale to byl ten pripad malo vody na konci.

zazana81
28. bře 2014

Já jsem měla také málo vody na konci těhotenství, také mi říkali , že to může být špatná funkce ledvin. Nechali si mě pak v nemocnici až do porodu a protože vodu jsem už neměla pak snad žádnou, těhotenství ukončili. Narodila se zaplať pán bůh zdravá holčička a nikdo už pak nepátral po tom, proč tam teda té vody bylo málo. Nevím, kde byla chyba, ale myslím, že to není až tak o tvém pití. Já pila dost.

peetta
autor
28. bře 2014

JSEM 16 TT

romantika
28. bře 2014

@peetta tak to musí sledovat, ono se to muze hodne menit. ja mela druhé tehu nejdriv porad hodne, to je taky nejaka vada a na konci skoro zadnou. u mne se teda při poorud projevila vada placenty, byla mala a moc to nestihala. takze at te casteji kontroluje.

maladama
30. bře 2014

@peetta malé množství plodovky může být buď z důvodů na straně dítěte (plodovka je tvořená tím, co miminko vyčůrá, takže když je něco s ledvinami/vylučovací soustavou, tak se to projeví takhle), nebo z důvodů na straně matky - tam je dehydratace nejčastější příčina. Takže si teď hlídej pitný režim, a s největší pravděpodobností se to spraví samo - ono ty důvody u dítěte se většinou projevují až později v těhotenství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru