Málo plodové vody, vysoký tlak a otékání ve 35tt

matous24
19. črc 2014

Ahoj holky, tak tohle vše na mě vybalili v pořádně. Nohy mám oteklé od prstů až po kolena, ruce také... Tlak jsem mela 135/85 a mnozstvi plodové vody je prý hraniční... Jsem 35 tt a od pondělka jsem předána do péče porodnice... Mám hrůzu, že se přes víkend nic nezmění a budou si mě tam chtit nechat... Měla jste to prosím taky některá tak???

anetadr
19. črc 2014

@matous24 málo plodové vody jsem neměla (naopak hodně), ale jinak vše. Ten tlak není až zas tak vysoký - spíš hraniční. Důležité je, zda je v pořádku moč, protože vyšší tlak a otoky ukazují na preeklampsii. Pokud máš moč v pořádku (bez přítomnosti bílkovin), tak si myslím, že tě budou kontrolovat, možná i na pár dní hospitalizují, ale léky se tlak upraví a budeš moct být v pohodě doma. Jinak málo plodovky nevím. Určitě je dobré, že tě už budou kontrolovat v porodnici. Hospitalizaci bych se nevyhýbala - tento stav se může rychle zvrhnout v život ohrožující HELP syndrom. Až budeš v klidu v nemocnici, tak se teprve uvidí, jak je to s tím tlakem - zda nebyl jen tak ojediněle naměřený. Každopádně vše co píšeš je spíš hraniční, než nějak problematické🙂

matous24
autor
19. črc 2014

@anetadr moč jsem zapomněla, takže tu netestovali... Vím, ze je lepší, když budu pod dohledem, ale je to na prd... A taky se bojim vyvolávání porodu... Ty jsi rodila normálně???

mufinka26
19. črc 2014

mě si nechali v porodnici až když se měla tlak 140/100 otoky sem měla taky, prostě o bylo s toho šílenýho vedra. Pokud neni bílkovina v moči, tak by to mělo být ok 😉 jen budou hlídat ten tlak a moč, kvůli možnosti hrozící preeklampsie

nonnni
19. črc 2014

@matous24 malo plodove vody muze znacit, ze placenta nepracuje poradne a jeji funkce odumira = nevyzivuje. Tam je sance, ze te nechaji na pozorovani a v klidovem rezimu i v pripade, ze se preaklampsie nepotvrdi...coz moc preji, at ne.

Jsi skoro u konce tehotenstvi, i ta hospitalizace by byla pro dobro tebe i miminka. No a nekdy je miminkum lepe venku, nez uvnitr...takhle ke monci.

Me praskla voda se starsi dcerou ve 36+0, klasicky vaginalni porod a byla naprosto v poradku. Vazila 2 290g a sla domu paty den, protoze mela zloutenku a svitili ji🙂

matous24
autor
19. črc 2014

No jsem na ten pondělek zvědavá... Snažím se teď jen válet... Bylo toho teď moc... Dodělali jsme byt, stehovali se, zařizovali plno věcí... Ještě k tomu ty vedra... No ale spoustu věcí bych ještě zařídit potřebovala... Snad bude vše ok a stihnu to... 🙂 A děkuji moc za komenty... 🙂

anetadr
19. črc 2014

@matous24 já šla do nemocnice ve 38+4 a porod mi ve 39+2 vyvolali, protože se tlak nelepšil. Ale při příjmu jsem měla 160/105 - ten tvůj tlak je fakt spíš hraniční, než vyšší. Škoda, že ti nevyšetřili tu moč - určitě ji vezmi v pondělí sebou. Jinak zkus studené obklady a dávej si na co nejdéle nohy nad úroveň pánve. Pokud se otoky budou potom zlepšovat, nebo i po noci - ránou budou lepší, tak to je dobré znamení, to bude pravděpodobně pouze z toho vedra a z toho, že jsi toho měla teď víc. Pokud jim nic pomáhat nebude, a budou se jen zhoršovat, tak to bude možná ukazovat spíš na tu preeklampsii. Ale nevěš hlavu - vyvolávaný porod není tak šílený🙂

matous24
autor
19. črc 2014

@anetadr Dekuju, určitě ji vezmu... Dost piju zelený čaj, řekla bych, ze malinko na ty otoky pomáhá... Vecer si dam tedy jeste ty obklady a uvidíme... 🙂 Ty jsi teda ale mela pořádně vysoký tlak... Hlavne, ze jste to zmakli... 🙂

anetadr
19. črc 2014

@matous24 no, co jsem tady tak četla, tak jsem měla ještě vcelku dobrý tlak - jsou i horší:( ale s pomocí léků se to vážně dá hodně dobře korigovat. Moc držím palce, ať to byla jen nějaká výjimka a máš už tlak v pořádku! A hlavně - ať máš co nejpohodovější porod a to v termínu🙂

matous24
autor
19. črc 2014

@anetdr Dekuju, jsi hodna... 🙂

tehulka12
20. črc 2014

@matous24 mně pomáhal na otoky meloun. Jedla jsem ho koncem těhotenství skoro každý den. Pak jsem strávila sice skoro celé odpoledne na záchodě,ale otoky se zlepšili..
Při té praeklampsii je taky důležité,jak ti vyjde krev na biochemii. Ten tlak nemáš zase tak děsný.
Držím palce,ať to na tu hospitalizaci není. No, a kdyby náhodou jo,tak je miminko už veliké a všechno by už mělo zvládnou, ikdyby se muselo narodit.Drž se.

matous24
autor
20. črc 2014

@tehulka12 Mně ten tlak taky nepřijde jako nějaká katastrofa oproti jiným maminám. Pres víkend jsem měřila a mela jsem kolem 125/65... Jenze to je hezky v klidu doma... Uvidíme, co mi zitra poví... V nemocnici jsem nikdy nebyla a počítala jsem akorat s par dny po porodu, tak doufam, ze to nebude jinak... 🙂

micka1
25. črc 2014

Já se léčím na vysoký tlak, takže hodnota 135/85 je u mě normální. Včera v poradně 145/90. Beru dopegyt 3x1. U prvniho těhu jsem ležela s tlakem 3 týdny v nemocnici u druhého všechno ok a teď u třetího sice mám mám někdy vyšší, ale ustála jsem to. 🙂 vzhledem k tomu že mám ještě tehu curkovku a špatnou krev tak si myslím že porodu budu vyvolaný. Po včerejší kontrole u mého dr mě raději odeslala do rizikové poradny do nemocnice. Tak uvidím co mě v ut řeknou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru