Mám horečku a kašel. Co můžu brát?

lajla
4. bře 2007

holky prosim za jakoukoliv radu, mam teplotu 38, výš to zatím neslo, bolestivy kasel, nemuzu vykaslavat..nevíte co se může brát????????

strouzek
11. lis 2009

bosor půlka paralenu myslím neublíží, já se bála paralenu v 1. trimu tak jsem umírala na migreny bez ničeho a pak mi doktorka řekla že paralen se může ve všech trimáčích , ale zkusit po půlce jestli nezabere tak celý ale do 5 tablet denně je to prý v pohodě.

adelka89
15. lis 2009

ahoj holky tak se pridavam k nemocnym tehulkam ☹ mne nejaka viroza zklatila v sobotu rano a od te doby jen lezim piju caj a sem tam si vezmu paralen,ale to hlavne kvuli bolesti hlavy... Jsem celkove takova zeslabla, snad bude brzo lip 🙂

xsikulova
7. led 2010

ahoj holky, jsem tady nová. Nevím přesně v kolikátém jsem týdnu protože jsem ještě nebyla na gynekologii ale test mi vyšel pozitivně. V pondělí jsem měla teplotu 38 stupnů a tak jsem si vzala paralen a teplota se snížila na 37,5.Další den jsem už byla skoro ok. Moc se bojím, že to bude mít špatný vliv na mimi. Prosím napište jestli jste měli na začátku těhotenství taky takovou teplotu a jestli to mělo nějaký vliv. Předem děkuji za odpověď,

ojo
8. led 2010

hoj holky, no já dnes našla pozitivní test a včera jsem si vzala Ibalgin a předevčírem dokonce biparox antibiotikum a taky oxamet do nosu...tak se taky bojím, jestli to nebude mít vliv na mimi...snad ne, když je to takhle hodně na začátku... ☹

horečky nemám, ale bolení v krku jak blázen a teď se mi spustila rýma, tak kloktam šalvěj...

nensy
8. led 2010

ojo jákdyž čekala nečlu tak jsem taky měla ibalgin a ještě jsem cpala algifen a nic se nestalo

vitaka
2. únor 2010

Taky jsem nachlazená....že mám rýmu, o to mi ani nejde....ta už je lepší, stačil Pinosol a napařit se nad Vincentkou (inhalace - flašku na 2x, vždycky na noc), už mi to neteče z nosu, už je to lepší......jenže...začal šílený kašel....občas něco vykašlu, ale spíš to dráždí a je suchý..až dávvyvý....div se nepozvracím, jak mne to chytne...............co s tím? Už jsem si udělala i tu cibuli, ale nevím kolik a jak často ji jíst.....a teda nějaké kapky či sirup bych taky uvítala.....ale který je z těch co tu tak píšete fakt nelepší na ten suchý a dráždivý kašel? mám zkusit třeba ten Hedelix? Jsem 18tt.

syraell
5. únor 2010

ojo , xsikulova
prvni 4 tydny plati pravidlo: Vsechno, nebo nic. Bud se plod dal vyvine, nebo ne, takze bud bez obav, na uplnym zacatku je to vazne jedno. Priroda to tak zkratka zaridila - plno zenskych vubec o svym tehotenstvi z kraje nevi...
vitaka
Pokud vim, tak hedelix se smi i v tehu - me se ale nikdy moc neosvedcil...
Holky, ja uz se sty rymy asi pominu - za dva dny dva kartony kapesniku🙂

sarlotta
5. únor 2010

ojo šalvěj v těhotenství určitě ne 😅

nejlepší je kuřecí vývar, vincentka do nosu, priesnitzův obklad na krk a ležet v teple. když to nepomůže tak jít k obvoďákovi a poradit se tam... nic si neordinujte samy.

slovnicek
22. lis 2010

Tak jsem rada, ze jsem na tuto diskuzi narazila 🙂 ... Zrovna se dolecuju z horecky, kasle i rymy a bala jsem se o miminko 😖 Ale uklidnily jste me 🙂 ... Tak snad jen pridam moji zkusenost: v noci jsem si namerila horecku 38,2, takze jsem sahla po paralenu ... pulka nezabrala, k ni dalsi pulka take ne (to bude asi tou moji chatrnou imunitou 🙄 ) ... Takze jsem celou noc prolezela v obavach o miminko s teplotama 37,9 - 38,2. Rano jsem volala gynekologovi (v NEDELI-chudak 😀 , ale byl prijemny) a rikal at si vezmu 2 paraleny naraz. Tak jsem si je vzala 2x (po 7ti hodinach) a jsem OK 😉 A po vasich zkusenostech verim, ze je OK i miminko 😵 ...

blondys24
25. říj 2012

Taky se přidávám. Už skoro dva týdny poctivě ležim. Nejdřív teploty, rýma, bolest krku. Brala jsem paralen, pořád se prolívám čajema a teď už pátý den děsnej kašel. Zkouším mucosolvan,ale bez úspěchu. Nejhorší je to v noci, vykašlávám a dusím se. Nemáte něco zaručenýho? Na kašel jsou ATB asi zbytečné že? 16tt

alenapalanova
9. únor 2013

Ahojky holky, jsme s miminkem ve 30tt, a jak tady čtu tak všichni máme skoro to samé já mám tuberák strašnej až se kolikrát dusím a i z toho zvracím naštěstí jen hleny. Na nic nemám chuť ale hlad pořád takže taky nic moc. Jinak piju čaj pro těhulky s medem citronem a malinko čerstvého zázvoru. jinak ještě na kašel jitrocelový sirup a kapky TUSSIN doporučili mi je v lékarně že je můžu. Tak krásné uzdravování a pohlaďte bříška 🙂

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @strouzek @alenapalanova @blondys24 @slovnicek @sarlotta @syraell @vitaka @nensy @ojo @xsikulova @adelka89

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co mohou a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

blondys24
18. lis 2013

tenkrát jsem skončila na ATB, protože jsem měla dlouho silný kašel a bolelo mě břicho...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru