Mám horečku a kašel. Co můžu brát?

lajla
4. bře 2007

holky prosim za jakoukoliv radu, mam teplotu 38, výš to zatím neslo, bolestivy kasel, nemuzu vykaslavat..nevíte co se může brát????????

konoupek
4. bře 2007

ahoj lajlo,
no hlavne lez a pij cacijcky....sipkovy,lipovy,hermanek...Jestli te boli i v krku tak je dobre koupit lokalni antibiotikum Bioparox,ten se v tehotenstvi muze,snad i Paralen,kdyz mas tak vysokou teplotu,ale me ho doktorka na zacatku taky moc nedoporucovala.Na kasel si udelej cibuli s cukrem....makrajis cibuli na kousicky ,pridas mlety cukr a nejlip necim prikryt a nechat ulezet...za par hodin cibule pusti stavu,takovy sirup,tak si davej po lzickach.Jinak na kasel me nic jineho nenapada,asi bude lepsi se jit v pondeli zeptak doktorky.
Preju brzke uzdraveni...na me taky neco leze 😖

lajla
autor
4. bře 2007

děkuji moc, uz posilám přítele do lékarny, snad to bude dobre, taky si lehni, asi v tom ovzduší opravdu neco je

iga
4. bře 2007

Mne dovolili jen jednen paralem denne, ale moc mi pomohl chladny (ne uplne studeny) zabal, po tom mi horecka klesla, jinak ty tekutiny jsou strasne dulezite! Pij caje a hodne hodne, ale ne horke - to by ti zase zvysovalo teplotu, spis vlazne a zkuz se vypotit. Jestli ti bude odpoledne hur, radsi jdi na pohotovost. Odpocivej, spinkej a uzdrav se!

konoupek
4. bře 2007

No ja uz lezim tri tydny ☹ ,ale ne kvuli nachlazeni...musim,aby sme neporodili drive,ale pritel je nemocny a uz tri tydny mi tu roznasi bacily 😖 .
tak snad to vsechno brzo zabere a v lekarne mu taky neco poradi
😉 .

zdenucha
4. bře 2007

lajla v lékárně jsem byla včera strašná bolest v krku píchání v uchu dostala homeopatika taky se můžou a je velký váběr

webi
4. bře 2007

Holky, doporucuji zajimavy servr lekarske fakulty: www.safebryo.cz. Je Tam hodne leku rozdelenych podle kategorii, jestli se smi nebo nesmi v tehotenstvi.

mykesak
5. bře 2007

Já jsem měla nej.virozu a už cibule ani paralen nepomáhali,musela jsem brát penicilin Penbene.Měla jsem strach,ale v 6.měsíci je plod chráněn placentou.Horší je to v 1.trimestru.

stovinda
6. bře 2007

Ahoj holky, já byla nemocná v polovině února - nějaká viróza s teplotou až 38,7 C, hrozná rýma a trochu i kašel. Na tu horečku mi doktorka dala paralen, ale jen pokud budu mít nad 38 C, ze pod 38 C to není tak nebezpečné a že tělo bojuje tak proti bacilům. Paralen je prý bezpečný - dle více zdrojů. Doporučovala hodně vitamínů a ovocných a zeleninových šťáv - prý nejlépe mít doma odšťavňovač 😉 - a studené zábaly na předloktí a podkolení na sražení horečky (což mě bylo na nic, když jsem se klepala jako ratlík při zimnici). tak všem brzké uzdravení!

pucik
6. bře 2007

ahojky holky, je to bída s těma lékama, člověk má strach, jestli to neublíží miminku, hlavně, že je v televizi 150 přípravků na rýmu a kašel,ale na nás těhulky se vůbec nemyslí, já měla taky 3 dny přes38, tak paralen , ale pouze pokud je přes 38, hodně pít čajíky třeba s medem a taky ty závala, mě mažel dával ponožky namočený v roztoku 1:1 ocet a voda a na zápěstí taky, má se to dávat 2 hoďky, docela to pomohlo, sice takový to pokašlávání a smrkání počád přetrvává už 3 týdny,ale naštěstí to nejhorší včetně teplot je pryč, a homeopatika se taky může, psala jsem si o radu na vois.boiron.cz, kde mi doktor odpověděl, že se antibiotika můžou bez vlivu na mimi, doporučil mi oscillococcinum a potom i něco na rýmu. tak se úspěšně braňte bacilům 🙂 😉

baruna
6. bře 2007

Určitě se může paralen a panadol. Pokud máš teploty do 38 nech to být, tělo si s tím poradí samo. Přes 38 a víc jak jeden den musíš teploty srazit dolů. Nejlepší se studená koupel - napustit vanu vlažnou vodou,hupsnout do ní a pak připouštět studenou. Jak ti začnou drkotat zuby, rychle ven a pod peřinu. Taky zabírají octové oblady na nohy.
Na bolest v krku je super kloktat slanou vlažnou vodu, stejně tak na rýmu. Na rýmu si můžeš koupit v lékárně solný roztok ve spraji.

nikitka26
6. bře 2007

Ahoj holky, mě sklátila včera asi nějaká viróza. Bylo mi dost zle, na zvracení, bolela mě hlava a točila se mi a skoro jsem se neudržela na nohou. Pak jsem si změřila teplotu a měla jsem 38°C, tak jsem si vzala Paralen. Odpoledne se držela na 37,4°C a večer zase vylezla na 38°C. Tak jsem to konzultovala s obvoďačkou (ségry tchýně)a ona, že nemusím plašit a ať si vezmu ještě jeden Paralen. No a dneska ráno mi už nic není. Tak nevím co to bylo a doufám, že to mimi neublížilo. Dneska jsem jen taková unavená a rozbolavělá. A taky jsem si dávala vlažný obklad na hrudník a manžílek mi vařil čajíčky.

kilona
6. bře 2007

Ahoj holky tak já už jsem prodělala 2 chřipky ted to zas vypadá na nějakou střevní páč mám pořád průjem.. jediné co mohu dělat je že neberu léky ,snažím se vypotit se zábaly a čaji a piju vincentku ted jsem v 5 tém a doktorka říká že jsme v pořádku .. tak se držíme takže držím palce i vám..

musko
6. bře 2007

Jitrocelový sirup a šalviové pastilky. Na teplotu Paralen.

lajla
autor
6. bře 2007

takze holky ja mam ted 14dni nemocenskou. doktorka mi predepsala jitrocelovy sirup ale pouze od dr. Theisse, je tam napsane ze to je i pro tehotne, pak Bioparox, ten se taky můze, a preventan quatro (jednu tobolku, ne dvě)je tam sice napsane ze az od druheho trimestru, ale pokud jste uz 11tt tak je to oka. na teplotu paralen. vse jsem pak jeste kontultovala s gynekologem a pohoda. dneska jsem uz teploty nemela akorat k veceru mi zacala zase stoupat tak jsem to nechtela nechat hodne vyskocit a vzala si pulku paralenu, prevence. ale doufam, ze zitra uz nebudu muset. jinak ty zabaly jsou dobre.
ptala jsem se i dr jestli je ta teplota nebezpecna, oba me ujistili, ze neni, tak bude urcite vse v poradku, aby to bylo nebezpecne, musela by byt teplota nekolik dni hooodne vysoka, pres 39

gandy
11. bře 2007

Ahojky holky, mě včera taky sklátila nemoc... Měla jsem jen 37,3 takže teplota dobrý, ale hrozně mě bolelo v krku a dneska i kašel, ale bolí to když kašlu. Byla jsem v lékarně a tam mi doporučila homeopatika, tak snad to bude dobrý. Jsem v 7tt tak snad se nic nestane, ale dneska skoro vůbec nemluvím. Zítra mám jít do práce, ale nevím nevím....

lajla
autor
11. bře 2007

gandy hlavne si hlidej tu teplotu a k dr si radsi zajdi, do prace ne, to se musi vylezet

perada
18. bře 2007

Ahojky holky, jsem 12 tt a vlastně už předevčírem mě začalo pálit v krku. teplota tedy nic...zatím, klep klep! užívám Bioparox a piju čaje. Krk je tedy fakt hodně nepříjemný a úplně zapálený. Bojím se, co na to miminko ☹ Může ho to v takhle ranném těhotenství ovlivnit ☹

lajla
autor
18. bře 2007

ahojki mi dr rekl, ze takové ty běžné viry nemaji na mimi vliv, blbé by bylo dlouhodobá teplota pres 39, já jsem měla několik dní v 11-12tt kolem 38 ale mám taky pořád strach. jestli tě bolí v krku, nech si raději uedělat výtěr, protože mě taky hodně bolelo, a nasli mi tam streptokoka, takže ted k tomu beru antibiotika

arietiska
18. bře 2007

Tak jsem právě psala do jiného tématu . . .hodím to ještě sem.
lajla: S těma teplotama si mě uklidnila.

arietiska
18. bře 2007

Ahoj, jsem krátce těhotná a mám zánět prudušek (bolí mně na pruduškách, v krku, kašlu a bohužel už mám asi i teplotu).Začalo to v sobotu, tak jsem vyaslala manžela do lékárny pro něco. Třeba bylinkový čaj na prudušky. Bohužel mu bylo řečeno, že mu nedají nic, vše i čaje v ranném těhotenství po konzultaci s lékařem a ať piju čaj. Tak piju čaj z černého rybízu (domácí) na nachlazení co si připravujeme, ale můj stav je od včerejška daleko horší. Už mě i z kašle bolí břicho. Zítra chci jít k doktorce, ale manžel mě chce vzít na pohotovost kvůli těplotě. Proč jsou vlastně ty teploty tak nebezpečný. Taky byste počkali až do zítra??? Stejně mně asi na pohotovosti taky nic moc nedají ne???

lajla
autor
18. bře 2007

arietiska ja jsem predtim taky posilala pritele do lekarny,a tam mu dali s obrovskym presvedcenim leky, ktere opravdu muzu, a samo, ze to nebylo dobre, oni v lekarne tomu vetsinou nerozumi..jinak paralen se v 1trimestru můze, ale nic se nesmi prehanet, konzultovala jsem to jak s obvodni tak gynekologem a v poho, s tema teplotama, pokud jiz je mas nad 38 tak si paralen vem, ale zkus jenom pulku, jinak si delej zabaly. sirup od dr theisse taky muzes, i v letacku je napsane, ze je pro tehotne. a bioparox na krk. jsou to lokalni antibiotika. ty se taky muzou. bralo to tu hodne holek, a taky je to schvalene ze vsech stran. ale stoji kolem 150kč. jinak kazdemu koho boli v krku radim, at si necha udelat vyter z krku. mi zjistili streptokoka, takze k tomu jeste beru antibiotika. radsi si zitra skoc k doktorce, na to musis mit i nemocenskou, ja ted budu doma treti tyden, takze ze me maji v praci radost

nikitka26
18. bře 2007

Ahoj holky, taky přidám troškou do mlýna.
Už jsem tu psala, že jsem minulý týden v pondělí měla teplotu 38°C a chřipkové příznaky a druhý den už jsem byla ok. Ale mělo to pokračování, ješte ve středu jsem byla ok,jsem na PN, takže jsem se válela v posteli a odpočívala a ve čtvrtek mi začal kašel a vylezla mi zase teplota na 38°C. Tak jsem to večer konzultovala se ségřinou tchýní,ke které chodím jako k obvoďačce. A domluvily jsme se, že se jí v pátek příjdu ukázat. Teploty pokračovaly i v pátek, poslechově to ještě na průduškách nebylo, ale nakonec jsme se domluvily, že mi ATB stejně dá, aby se mi to nerozjelo. pořád mě ukdňovala, že mimču ta viróza neublíží, ani ty ATB (konzultovala to kvůli mě ještě s kolegyní na gyndě), brala jsem 7 dní Rovamycine (v příbal. létaku je psáno, že se mohou v těhu). Na kašel jsem měla jitrocelový sirup a kapky Hedelix, na rýmu mořskou vodu a Pinosol a na teplotu Paralen. Teploty pokračovali (nejvíce jsem měla 38,3°C)ještě do soboty, nejhorší byl asi ten kašel, měla jsem pocit, že to mimčo snad vykašlu. No a od něděle už jsem byla bez teplot. Ležela jsem v posteli ještě do středy a vlastně se šetřila celý tento týden, ale je to za mnou. Toť můj příběh. Teď jdu ve čtvrtek na ultrazvuk, tak trochu trnu, aby bylo vše v pořádku, ale věřím dr, že to mimču neublížilo. Tvrdila, že 11tt je už v pohodě. tak doufám, že měla pravdu.

arietiska
19. bře 2007

Tak jsem na neschopence. Moje doktorka mně taky nedoporučila nic brát v začátku. Mám si dávat na prudušky olejový zábaly, pít na kašel vymačkanou cibuli,na rýmu (kapesník)a hooodně čaje citronovýho třeba. Prostě doporučila všechny bäbské vyzkoušené léčivé postupy bez léků. Horečky nemám, ale i ty se dají sundat možná bez paralenu nastrouhanou bramborou, kterou si dáte kolem kotníků do kapesníku.Nebo prostě studené zábaly kolem kotníků. Vhodné i pro děti.

adisko
14. kvě 2007

ahojky vubec nevim co mam delat jsem v zahranici a mam strasnej kasel, jsem tehotna, v zacatku, ale jak dlouho to jeste nevim, cekam na ultrazvuk doktor mi dal medicinku, ale je to ste
ale horsi a ne lepsi...jsem uz zoufala a bojim se, ze to bude mit spatny vliv na mimi. poradite mi?????dekuji

lajla
autor
14. kvě 2007

adisko kasel nevadi, neboj, jen lez, pij teply caj s medem a citronem, kdybys mela vysoke teploty tak zabaly nebo neco na způsob paralenu, ja jsem tim taky prosla ale s horeckama a antibiotiky

adisko
14. kvě 2007

lajla...no tak dekuji..akorat jsem se vratila od doktora, nedal mi nic jen mam odpocivat....
snad me to prejde a bude to v poradku..vubec jsem nespala...

liaa
21. čer 2007

11tt Ahojky tak jsem taky sklácená kašlemJe takový dráždivý.Kdyby někdo měl nějakou radu,budu ráda.Teplotu nemám ale tu nemám nikdy.Ani při mononukleoze jsem ji neměla.Za to bolí celý člověk.Na základě některých příspěvků od Vás mne zaujal recept cibule s cukrem a kloktat slanou vodu.Stejně si ale budu musit skočit na výtěr z krku zda tam není streptok či haemofil.Tito se mne často drží.Jen bych chtěla upozornit,že někde jsem četla jako radu šalvějové pastilky a několikrát jsem již četla článek o tom,že v těhu v žádném případě nic z bylinky šalvěje.Tak pozor na to!Pa Lia

susik77
21. čer 2007

liaa: urcite salvej ne! Muze spusobit potrat! Bezpecny je napr. Jitrocel-muzes si koupit bud sirup, nebo uvarit caj-hezky to obali sliznice a nebude Te to drazdit ke kasli,a urcite zajdi k lekari. Existuji antibiotika, ktere muzes brat v tehotenstvi. Je bezpecnejsi to vylecit.

lajla
autor
21. čer 2007

liaa ja jsem v tehu brala atb kvuli streptokoka a heamofila, dala mi to moje dr obvodni, ale gynekolog mi rekl, ze pokud se jinak citim dobre tak jsem je nemela brat..ze na mimi to nema zadny vliv, ony ho ty atb stejne na cvhili vymyti a pak se zase objevi..
na krk se take muze vsechno co obsahuje vincentku a super je bioparox, lokalni atb, normalne prodejne

susik77
21. čer 2007

liaa: existuji ATB, ktere jsou v tehu bezpecne, takze si myslim, ze radsi brat. Jinak, ten Bioparox je taky bezpecny a je dobry.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru