Mám horečku a kašel. Co můžu brát?

lajla
4. bře 2007

holky prosim za jakoukoliv radu, mam teplotu 38, výš to zatím neslo, bolestivy kasel, nemuzu vykaslavat..nevíte co se může brát????????

anatanka
21. čer 2007

Myslim, ze snad kazda si v tehu projdeme nejakou nemoci, znam spoustu holek, co mely antibiotika, sestrenka dokonce trikrat. Pokud to nejsou zardenky apod, tak verim, ze to na mimco nema vliv. Ja byla nemocna nekolikrat, ale antibiotika jsem brala jen jednou, zato jsem mela horecku 40 stupnu. Snad poprvy v zivote a zrovna v tehotenstvi. Bylo mi lito my maly holcicky, ze to musi v tom brise prozivat se mnou...

liaa
25. zář 2007

Ahoj děvčata.Z pobytu v nemocnici(kvůli podezření na předčasný porod)jsem si přitáhla urputný kašel.Nejdříve jsem to zkoušela po domácku a také nakoupila vhodné,volně prodejné léky.Na rady zde na koníkovi jsem též dnes večer vyzkoušela Bioparox.Měla jsem na to ale šílenou reakci.Neuvěřitelně jsem se začala dusit.Manžel už chtěl volat záchranku.Zítra tedy už musím k lékařce.Má někdo s bioparoxem obdobnou zkušenost?Je mi líto,že jej nesnesu a netroufám si,použít jej znovu.Myslela jsem,že to bude můj konec. ☹

daluri
25. zář 2007

Liaa, s bioparoxem mám zkušenost jen u dcerky, ten ji dr nasadila, když už měla všechny antibiotika vyzkoušené a nic už nemohla, celkem jí to pomohlo, ale je to hnus, já jsem si to taky kdysi nasadila, je to opravdu hnus, na zvracení. No jelikož čekáš miminko, zajdi si raději k dr. Ale můžeš ještě vyzkoušet ty domácí recepty, jako cibuli s cukrem, ta dost pomáhá, nebo různé přírodní sirupy, ale zas musíš vědět z jakých bylinek jsou, všechny zas těhotné nemůžou. A jak jsou čaje proti kašli, tak ty taky se nemůžou dlouho pít, v těhotenství.. Přeji brzké uzdravení. U toho počasí ale budem nemocní všichni, taky čekám, kdy co chytnu od děcek..

bambulik
25. zář 2007

V sobotu jsem byla u neteří, obě na antibiotikách, ale já frajerka že mi to jako nic neudělá...
vždy jsem byla vůči ostatních nemocem imunní, ale doktor říká, že teď jsme dva a tělo je více náchylné na nemoce že...
no a tak mám rýmu, kašel jako prase, sucho a pálení v krku, ale můžu paralen, panadol, ten je oproti paralenu šetrnější, můžu bromhexin, ale ten bez alkoholu...
a nebojte mimča něco vydrží...
sestřenka měla v těhotenství střevní chřipku, teploty, zápal plic a její Martínek je kluk zdravej jako buk..
takže hodně zdraví a nebojte...

liaa
25. zář 2007

Bambulíku díky za podporu.Starosti si tedy vážně opravdu dělám.Mám spoustu chronických nemocí a tohle mi teda vážně nepřidá.Kašlu jak tuberák.Nicméně doktorka se rozhodla ještě s antibiotiky vyčkávat.CRP mám teda zvýšené.Můj osobní názor je,že mi ta ATB měla dát hned a nenechat mne tak trápit.Tak uvidíme...

liaa
27. zář 2007

Ahoj holky.Tak od středy beru Rovamycin.Kašel mne naprosto ničí.Ale je prý dobře,že to jde z průdušek ven.Nevíte podle svých zkušeností,za jak dlouho ta ATB tak zaberou?Začala jsem brát včera ráno ve středu.Mám to po 12 hodinách.Za chvilku beru teda 3-tí tabletku.
A ještě dotaz.Kvůli tvrdnutí bříška mám od gynekologa brát magnezium.Dvojmocné prvky se mají užívat co nejdál od ATB-protože to snižuje jejich učinek.Je tu někdo,kdo si toto musel také hlídat?
A ještě poprosím o ,,babský"recept alespoň ke zmírnění kašle.Zkoušela jsem tu cibuli s cukrem.To není špatné.Kolikrát denně se musí užívat aby to mělo učinek?
Díky Liaa

lenulin
29. říj 2007

on je to spíš dotaz než odpověď, ale jsem tu nová a nevim jestli jdu na to správně.Ahojte všichni jsem asi v 6měsíci a začal mě trápit kašel jinak se cítím fajn bez teplot a do práce chodím. Ale uvažuji,že radši zajdu zítra k doktorovi nemá smysl dělat hrdinku už na to nejsem sama. neodvážila jsem si nic vzít, aby jsem tomu maličkému neublížila, ale ten kašel začíná být unavný.myslíte,že bude lepší zůstat doma?Bojím se, abych o to nepřišla svou blbostí.

liaa
30. říj 2007

Lenulin-já mám kašel od poloviny září.Ted začne listopad-ale stále jsem se jej nezbavila. 😒 Je to hrozně unavné a náročné pro bříško.Dobrala jsem ATB,zkoušela tu cibuli,jitrocelové sirupy,pastilky,čaje a já nevím co všechno a stejně jsem se toho kašle nezbavila.Dokonce jsem byla i na plicním-prý je důležité vyloučit alergii.Tu mi vyloučili a nic jiného nedoporučili a kašlu dál.Mám jednoho imunolga v Praze,tak jsem se obrátila o pomoc na něj.Do Prahy jsem nedojela(i když jsem se snažila)kvůli velkým bolestem bříška a kontrakcím a to hned ze začátku cesty.Tak mi poslal žádanky na ty testy poštou.Dnes jsem na ně šla-ale prý jsou příliš specifické a musím do Prahy.Tam ale nedojedu....-)Takže jak(u blbejch) 🙂Takže nakonec jsme se dohodli,že testy mi naberou ve čtvrtek ráno v místě bydliště a manžel je osobně tranportuje do Pražské laboratoře.Takže pokud vše ještě nedopadne zcela jinak a já konečně se těch testů dočkám-tak mohu pak referovat,co by event.mohlo být příčinou.Ze žádanek jsem vyrozuměla že jde zejména o test na plicní chlamýdie a mykoplasmata.

mandragora
30. říj 2007

ahojky lenulin,já mám 30tt a už víc jak týden se potýkám s průduškama,kašlaní mně bolí jak blázen,ale už aspon můžu dýchat.mělajsem namožené břišní svaly od vykašlávání a furt to bolí.mám si nato brát dvakrát denně paralen.doktorka mně vymněnila antibiotika,měla jsem ve spreyi přímo do krku,ale ty mně nezabraly,tak mám tablety a kapky na vykašlávání.už jsem z toho kašlání unavená,bolí mně břicho,také mám strach o miminko,ale mudr říkala,že ted už by antibiotikaneměly vadit,spíš by vadily v prvním trimestru.za každým práškem a kapkama,malému pošlu ovoce.má se i hodně hodně pít,aby se ti kašel uvolnoval.já piju i průduškový čaj,tak to zkus,ale za mudr si radši dojdi,at něco nezanedbáš

lenulin
30. říj 2007

tak u doktora už jsem byla a předepsal mi šumivé tablety ACC long no a v letáku je jen na doporučení lékaře 1tabletu denně, tak jsem si vzala radši jen půlku a koupila jsem si jitrocelový sirup a čaj.Zůstanu doma a uvidíme.přeji vám všem ať se to zlepší je to únavné a taky mě občas píchne v břichu

mandragora
30. říj 2007

na ty tablety acc jsem viděla reklamu,ale myslela jsem si,že nejsou pro těhu,a ono asi jo.No vidíš,třeba se ti uleví,napiš sem pak,jak ti po nich je,jo?já věřím tomu,že mně ty průdušky chytnou určitě znova až budu kojit,tak bych je zkusila.tak pěkně lež a pij hodně tekutin,je to prý na odhlenění.

caira
30. říj 2007

holky j mela taky pred par tydny desny ale desny kasel a na rad holek tady na konikovi jsem zkusila ted odvar z cibule a medu a vazne to desne pomohlo, po dvou dnech uzivani uz se to zacalo zlepsovat a rychle jsem se ho zbavila.. takze doporucuju, sice to nechutna zrovna skvele, ale pomuze to 😉

caira
30. říj 2007

jinak vseobecne na chripku je dobra horka voda s citronem a medem, chutna to jako cajicek a pomuze to, chce to ale pit tak 5x denne.

lenulin
30. říj 2007

No tak si zpětně čtu co jsem napsala do prvního příspěvku a nějak jsem se tam sekla jsem v 6týdnu a ne měsíci a proto mám i strach ze všech léku.Našla jsem na kašel ambrosan,ale je tam psáno teď nevím přesně, ale myslím, že ve 23týdnu už je bez rizika, ale je to napsáno v příbalovém letáku.Tak snad to někomu pomůže.

fim
30. říj 2007

Nazdárek holky. Omlouvám se, pokud jsem mimo mísu, ale:
- ambrosan "během těhotenství, zejména v prvních třech měsících, a v období kojení je možné přípravek užívat pouze s vědomím lékaře a jen je-li to nebytně nutné. KOjení .... se doporučuje přerušit."
- proč jsem nakoukla. Může mi urputný kašel posunout MS? Přála bych si být těhu, ale test je negativní. ☹

lenulin
30. říj 2007

Ono je stejně nejlepší se poradit s lékařem .a ten první trimestr ten je vážně choulostivý

kim
31. říj 2007

Holky zrovna jsem byla v Po u Dr.protože mám lehce nastuzené průdušky..taky mi řekla, že Amrosan ano...ale stejnak jsem si ho nekoupila...v lékárně jsem se s magistrou domluvila, že nejlepší bude to vyležet a pít Vincentku a čaje s medem...také jestli ale kašlete, můžete Hedelix - kapky, mohou je i kojenci, takže těhule taky.Mě ta Vincentka tedy hodně pomohla, po 2 dnech už nechrmlám vůbec!!!!

lenulin
1. lis 2007

no tak je to tři dny a kašel nějak nepolevuje.Ty léky ACC long jsem brala jen po půlce a dnes vůbec mám strach něco brát.Dnes jsem nasadila vincentku a udělala sirup z medu a cibule zkusím babské medicíny uvidíme jestli to zabere.Teplotu nemám cítím se fyzicky velmi dobře jen ten kašel ☹

zuzik03
1. lis 2007

Vincentka je zázrak, prodávají ji i jako sprej do nosu, to mi docela pomohlo minulý týden na rýmu. Úplně nejvíc mi ale pomáhají litry čajje, být pořád v teple a jednou denně si dát chleba s česnekem a chleba s cibulí - je to brutální na žaludek a v puse to pálí až člověk brečí, ale vždycky mi to pomohlo. Jen to pak chce pořádnou ústní hygienu, aby kolegové v práci moc netrpěli 😀

lenulin
1. lis 2007

No já sem doma tak to nevadí.a napadla mě silná česnečka to by mi chutnalo 🙂 česnek je přírodní antibiotikum.samozřejmě se nesmí převařit jinak ztratí účinek.A na ucpaný nos mám dobrý trik zvlášt když člověk nemůže dýchat.Silně zatlačit prstem na kořen nosu na ten přechod mezi očima a tlačit jazyk na patro alespoň 10vteřin lepší než kapky a úplně neškodné a může se to opakovat.

lenulin
3. lis 2007

Tak vincentka zabrala konečně mi ten kašel začíná povolovat a uvolnil se mi hlen.asi na tom něco bude.

martina46
3. lis 2007

Ja mám kašeľ už asi mesiac, ale je to z toho, že nejako mi nádcha ešte neskončila, alebo to už nie je nádcha, ja neviem. Nemám upchatý nos, iba mi steká riedky hlien do hrdla, nedá sa to vysmrkať a ani vykašľať. Usádza sa to v hrdle a dráždi na kašeľ. Vyskúšala som naozaj všetko prírodné.
Tá vincentka proti kašľu - tú pijete, alebo vyplachujete hrdlo- kloktáte?

lenulin
4. lis 2007

Já ji piju.A s tím hlenem mi to taky tak připadá.Ale teď už to můžu alespoň vykašlat a tolik mě to nedráždí.Nejhorší je to večer.

martina46
4. lis 2007

lenulin, kolko jej vypijes za den?

lenulin
4. lis 2007

Podle návodu 2 pohárky 1ráno a 1večer.

scharfinka
27. bře 2008

Ahoj maminky,potrebovala bych poradit. Uz paty den me trapi silena bolest v krku a kasel. teploty nemam a jinak se citim dobre. Jen ten krk me boli a to hlavne v noci a rano, pres den to jde. Zkousela jsem to vylecit doma cajikama s medem a citronama, ale nezda se mi, ze by to melo nejaky vysledek. Tak nevim, jestli bych se pro jistotu nemela vypravit k doktorce. jenze ona je takova, ze by mi hned napsala atb a nejak moc se mi do jejich uzivani nechce, abych neublizila mimi, jsem ve 22 tt. Nekde jsem cetla, ze lecba ruznych nemoci v tehu trva delsi dobu nez kdyz nejme tehotne, tak nevim, jestli mam jeste pockat nebo zitra radsi navstivit dr. Ma nekdo podobnou zkusenost?

lenulin
28. bře 2008

ahoj mě trápil kašel hned na začátku těhotenství v 6tt ale nebolelo mě moc v krku. cucala jsem pastilky značka dr.Theisse a sirup a na kašel mi zabrala vincentka a vincentkový sirup a taky je výborná na zažívání.Pila jsem ji asi týden pravidelně podle návodu a krásně se všechno uvolnilo.Kolem Mě teď začinají všichni marodit tak doufám že to nechytnu jelikož je trápí i horečky toho se celkem bojím.

bosorkajarka
10. lis 2009

Ahoj holky chtela bych se zeptat jak nebezpecna je zvysena teplota ve tretim trimestru. Mam zatim jenom 37,5 ale k tomu hroznou rymu a kasel, bojim se ze mi to sleze na prudusky (u me klasika). Nemuze to prckovi takhle kratce pred porodem ublizit???

strouzek
10. lis 2009

ahoj holky tak i já se řadím k nemocným těhulím, jsem na začátku 6. měs. a zklátilo mě nachlazení, teploty nemám ale rýmu, bolest v krku a šílený dusivý kašel to mě fakt zabije. snažila jsem se bojovat čajíkama a ležením max nějaký cucavý bonbon ale po týdnu kdy to bylo ještě horší jsem šla pro antibiotika. je to fakt děs, nejen že je člověku blbě alehlavně se bojí o mimi, já jak kašlu tak se pořád kontroluju na kalhotkách jestli nekrvácím bojím se aby nepovolil čípek s toho namáhání břicha.
Lenulin vincentku jsem si šla koupit zrovna dneska, k tomu vincentkový kapky do nosu a nějaký jitrocelovo vincentkový sirup na kašel tak jestli to nepomůže tak už fakt nevím 😝

bosorjarko no já byla v pondělí u doktorky (obvodní) jak mě viděla s pupkem a kašlem tak říkala že přišla další kulička, že tam zrovna před chvíli byla těhule v 9 měs. co má teploty, rýmu a kašel, tak říkala že je fakt že v 3. trimu to není zrovna dobrý ale určo to není nebezpečný stejně jako u mě v 2. trimu to je prý v pohodě ještě víc. jediný co jsem četla že by to mohlo uspíšit porod

bosorkajarka
11. lis 2009

Strouzi dik za info tak na noc jsem si vzala pulku paralenu a rano jsem mela uz jenom 37 tak snad to odejde samo a bude stacit vylezet 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru