• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mám problém se zácpou. Nemáte radu, jak to řešit?

29. ledna 2008 
:fearful: ahoj holky, mám poměrně silné problémy se zácpou a nepravidelným vyprazdňováním, nafouknutým, tvrdým břichem a silnými bolestmi.
Máte některá radu pro dobré řešení?
předem moc děkuji :wink:
28. led 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vím že to bude znít jako reklamní oblbovák, ale mě fakt pomáhá Activia a nebo kefír.... ale že se najím a cejtím se plně a mám tvrdší břicho, to mě trápí taky..... aůe zažívání mi zatím funguje normálně. chce to hodně zeleniny a ovoce...
28. led 2008 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ovoce a zeleniny jím vcelku dost, doktorka mi řekla, že příliš mléčných výrobků může naopak zácpu taky způsobit. vápník totiž staví... a nezabírá ani kefír :frowning2:
28. led 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm to je fakt asi u každé maminy jiné... když jsem kouřila tak kafe a cigáro to bylo 100%. Mě doktor řekl, že zácpa je normální a víc se semnou otom nebavil....
28. led 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no, obvyklá sice asi je, ale určitě to není úplně v pořádku. mně napsal šumivý hořčík, ale zatím to nemá ten správný účinek. i tak díky
28. led 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulko, me na to pomahal Actimel...fakt jako kdyz sem ho pila, tak sem chodila pravidelne a pohoda... a to na me jinak mlecny vyrobky nefungujou... nekdo treba radi pit vodu ze svestkovyho kompotu, to sem ale nezkousela.. no a nebo rano na lacno trochu osolenou vlaznou vodu..tak ale tohle mi prijde, ze bych snad po ranu vyblila, takze asi podle toho, jak se citis i zaludecne.. no a snad proboha muzou byt nejaky cipky pro tehu nebo neco, ne??

Drz se, je to fakt hnus tyhle zacpy!!!! Ja ze zacatku tehu mela porad a porad sem byla strasne nafouknuta fuj.. pak v druhym trimestru to bylo docela dobry no a ted zase.. :angry:
28. led 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně zabírala Activia bílá na lačno...A pak se přidávám k té vlažné vodě a švestkový kompot a to vše nalačno.. :wink:
28. led 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:grinning: slaná vlažná voda, hm, tak to bych nepolkla ani před těhotenstvím bez následků, který jsi sama zmínila, kompoty už mi taky radili, ale nemůžu jíst pořád jen to a taky to zabírá jen částečně. čípky pochopitelně (glycerinové) uškodit nemůžou, ale když nezaberou ani dva...
28. led 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pak mi ještě po porodu doktorka doporučila myslím že lněný semínka... :confounded:
28. led 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tu vlažnou vodu já myslela bez soli..to bych taky nepozřela a vyčistilo by mě to spíš vrchem... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2008 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jooooooooo, lněný semínko, na to jsem zapomněla. to by mělo taky zabrat. ještě to zkusím zkombinovat s melasou a syrovátkou a uvidíme. jinak mockrát děkuji :slight_smile:
29. led 2008 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
me zabirala rano na lacno sklenka dve jablecnyho mostu, ted uz neni potreba jak se malej hejbe a kopka tak me pomaha on :slight_smile:
29. led 2008 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda piju kysané nápoje, jím hodně celozrnná jídla a myslím že nemám problém, něco jiného ovšem je v případě že jste zácpou trpěly i před těhotenstvím, jinak myslím že Lepicol je možné užívat i v těhotenství, zeptejte se v lékárně.
29. led 2008 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, nekde jsem jeste cetla sirup Lactulosa, da se kopit v lekarne a ten pry tehule muzou, tak nevim, nebo to zkuste dat do vyhledavace...na plynatost si kupuji Espumisan tabletky a docela zabiraj ia k tomu matovy cajik...
29. led 2008 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ta Lactulosa je super jednou sem si to dala kdyz sem byla uz zoufala. je to sladkej sirup, kterej se dava rano. a tehule ho muzou i kojici matky.
29. led 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
noangel: to je fajn, treba nekomu pomuze, diky za odpoved..mozna ho taky do zasoby zakoupim na nejhorsi casy....mejte se!
29. led 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lactulosa? zeptam, kouknu, koupim. Dnes mi sice velmi dobře zabrala melasa, ale raději bych měla doma ještě nějakou pojistku :wink:
29. led 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek