Mám problém se zácpou. Nemáte radu, jak to řešit?

petulka33
28. led 2008

😨 ahoj holky, mám poměrně silné problémy se zácpou a nepravidelným vyprazdňováním, nafouknutým, tvrdým břichem a silnými bolestmi.
Máte některá radu pro dobré řešení?
předem moc děkuji 😉

nadik
28. led 2008

no vím že to bude znít jako reklamní oblbovák, ale mě fakt pomáhá Activia a nebo kefír.... ale že se najím a cejtím se plně a mám tvrdší břicho, to mě trápí taky..... aůe zažívání mi zatím funguje normálně. chce to hodně zeleniny a ovoce...

petulka33
autor
28. led 2008

ovoce a zeleniny jím vcelku dost, doktorka mi řekla, že příliš mléčných výrobků může naopak zácpu taky způsobit. vápník totiž staví... a nezabírá ani kefír ☹

nadik
28. led 2008

hm to je fakt asi u každé maminy jiné... když jsem kouřila tak kafe a cigáro to bylo 100%. Mě doktor řekl, že zácpa je normální a víc se semnou otom nebavil....

petulka33
autor
28. led 2008

no, obvyklá sice asi je, ale určitě to není úplně v pořádku. mně napsal šumivý hořčík, ale zatím to nemá ten správný účinek. i tak díky

kachnicka01
28. led 2008

petulko, me na to pomahal Actimel...fakt jako kdyz sem ho pila, tak sem chodila pravidelne a pohoda... a to na me jinak mlecny vyrobky nefungujou... nekdo treba radi pit vodu ze svestkovyho kompotu, to sem ale nezkousela.. no a nebo rano na lacno trochu osolenou vlaznou vodu..tak ale tohle mi prijde, ze bych snad po ranu vyblila, takze asi podle toho, jak se citis i zaludecne.. no a snad proboha muzou byt nejaky cipky pro tehu nebo neco, ne??

Drz se, je to fakt hnus tyhle zacpy!!!! Ja ze zacatku tehu mela porad a porad sem byla strasne nafouknuta fuj.. pak v druhym trimestru to bylo docela dobry no a ted zase.. 😠

honzulka
28. led 2008

Mně zabírala Activia bílá na lačno...A pak se přidávám k té vlažné vodě a švestkový kompot a to vše nalačno.. 😉

petulka33
autor
28. led 2008

😀 slaná vlažná voda, hm, tak to bych nepolkla ani před těhotenstvím bez následků, který jsi sama zmínila, kompoty už mi taky radili, ale nemůžu jíst pořád jen to a taky to zabírá jen částečně. čípky pochopitelně (glycerinové) uškodit nemůžou, ale když nezaberou ani dva...

honzulka
28. led 2008

Tak pak mi ještě po porodu doktorka doporučila myslím že lněný semínka... 😖

honzulka
28. led 2008

A tu vlažnou vodu já myslela bez soli..to bych taky nepozřela a vyčistilo by mě to spíš vrchem... 😝

petulka33
autor
29. led 2008

a jooooooooo, lněný semínko, na to jsem zapomněla. to by mělo taky zabrat. ještě to zkusím zkombinovat s melasou a syrovátkou a uvidíme. jinak mockrát děkuji 🙂

noangel
29. led 2008

me zabirala rano na lacno sklenka dve jablecnyho mostu, ted uz neni potreba jak se malej hejbe a kopka tak me pomaha on 🙂

e.k.t
29. led 2008

já teda piju kysané nápoje, jím hodně celozrnná jídla a myslím že nemám problém, něco jiného ovšem je v případě že jste zácpou trpěly i před těhotenstvím, jinak myslím že Lepicol je možné užívat i v těhotenství, zeptejte se v lékárně.

jezevec
29. led 2008

ahojky, nekde jsem jeste cetla sirup Lactulosa, da se kopit v lekarne a ten pry tehule muzou, tak nevim, nebo to zkuste dat do vyhledavace...na plynatost si kupuji Espumisan tabletky a docela zabiraj ia k tomu matovy cajik...

noangel
29. led 2008

jo ta Lactulosa je super jednou sem si to dala kdyz sem byla uz zoufala. je to sladkej sirup, kterej se dava rano. a tehule ho muzou i kojici matky.

jezevec
29. led 2008

noangel: to je fajn, treba nekomu pomuze, diky za odpoved..mozna ho taky do zasoby zakoupim na nejhorsi casy....mejte se!

petulka33
autor
29. led 2008

Lactulosa? zeptam, kouknu, koupim. Dnes mi sice velmi dobře zabrala melasa, ale raději bych měla doma ještě nějakou pojistku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru