Mám RH-, k čemu je dobrá injekce?

coreprincess
21. kvě 2014

Ahoj holky, čekám první mimčo. Mám Rh -. Chlapeček by měl být Rh+. Nikdo mě však neupozornil na to, že mám jít na nějakou injekci ohledně protilátek ve 28 tt. a já už jsem 30 tt. Sestra u doktora se mě dnes na kontrole ptala zda jsem tam byla a já ani nevěděla, že na nějakou injekci mám jít. Protože mi to nikdo neřekl. Je nutné dávat injekci při 1. těhu i před prvním porodem? Nebo jste dostali injekci až po porodu? K čemu je ta injekce dobrá a platí se když se dává se zpožděním či stačí až ta po tom porodu? Děkuji za rady 🙂

renca_hanych
21. kvě 2014

@coreprincess u prvního mimimka vůbec nevadí že máte rh minus, mám to tak sama, a to že dítě bude rh plus přeci nemůžete vědět, já mám A minus, muž má A plus a první syn je nula minus, takže shrnula bych to asi takto, injekci imunoglubulinu dostane nejdříve po porodu a to jen v případě pokud bude vaše miminko rh pozitivní, aby nedocházelo k imunizaci u dalších těhotenství.
Já jsem injekci nedostala jelikož syn je rh minus po mě a ta injekce se musí dát nejpozději tuším 48 hodin po narození miminka, a nic se za to neplatí

spaagetka
21. kvě 2014

Pokud jsi nepotratila nebo nebyla na interupci( i po ní, případně po potratu déle jak v 8.tt se imunoglobulin píchá také 😉 ), tak si s tím nezatěžuj hlavu, jsi poprvé těhotná, miminku nic nehrozí 😉 A i kdyby, tak protilátky ti budou ještě jednou nabírat a miminko sledují na utz. Takže kdyby neprospívalo nebo cokoli hrozilo, ukončí těhotenství dříve 😉

soleilll
21. kvě 2014

@coreprincess Jak můžeš vědět, jaký RH faktor má dítě? To se zjišťuje až po porodu a podle toho se pak postupuje. Na standardním těhotenském vyšetření z krve by měli zjistit, jestli tvoje tělo tvoří protilátky - to by napovídalo, že plod může mít jiný RH faktor (ale nemusí) a to by tě už určtě poslali na speciální pracoviště. Pro jistotu to ještě znovu podrobněji prober s gynekologem (ne se sestrou), ať máš klid. http://www.krevniskupiny.cz/rh-faktor-a-tehoten...

coreprincess
autor
21. kvě 2014

Oni mě posílali na výzkum krevní skupiny miminka 🙂 takže má Rh +. Poslali mi výsledky poštou.

soleilll
21. kvě 2014

@coreprincess Pokud nemáš problém s protilátkama, do porodu bych to neřešila, ale víc ti poví tvůj doktor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru