Mám rok toxoplazmózu a málo plodové vody ve 22tt

bsilver
23. lis 2012

Mám rok toxoplazmózu a málo plodové vody ve 22 tt těhotenství máte někdo zkušenosti?

denisa_svatba
23. lis 2012

Já jsem měla hrooozně málo plodový vody kolem 20. týdne. Tak málo, že doktoři uvažovali o nějhorším. Sledovali mě v Gennetu, chodila jsem na podroné ultrazvuky každých 14 dní. Postupně vždy naměřili plodové vody o něco více (ač je to měření dost subjektivní, objektivně změřit nejde) a ke konci těhotenství jsem se dostala na spodní hranici normy. Narodila se mi úplně zdravá holčička, jen doporučili ve 38. týdnu porod vyvolat (já nakonec 2 dny před plánovaným termínem porodila spontálně). Jen měla nepatrně hůř rozhejbanou jednu stranu tělíčka, zřejmě by se to upravilo i samo, ale raději jsem s ní pár měsíců cvičila 3 cviky z Vojtovy metody.

eloana
23. lis 2012

tak toxopaxmoza pokud neni v akutni forme by vadit nemela.... te se uz nikdy nezbavis- mas dozivoti protilatky...mas uz ji rok-to znamena,ze jsi ji jiz prodelala a naopak to je v tehotenstvi spis vyhoda. S plodovou vodou bohuzel nepradim

lucifereeek
24. lis 2012

já měla taky pozitivní protilátky na toxoplazmózu, ale nezvyšovala se mi hladina, tudiž nebyla v akutní formě, brali mi pak ještě krev na DNA toxoplazmozy, kde zjistili, že ji teď nemám, ale prodělala jsem ji už někdy dřív, narodila se mi zdravá holčička, tak snad to budeš mít stejný a bude to ok 🙂

daasenka85
24. lis 2012

taky mám protilátky na toxošku a tušim, že to má většina lidí.. ono je ale asi rozdíl mít jen protilátky (setkat se s nemocí, ale neprodělat ji) a prodělat přímo nemoc.. myslim, že když Tě ale sledují a akutně jsi ji v těhu neprodělala, tak je to dobré. s plodovkou nevím, ale vzhledem k tomu, že mám na začátku 6. měsíci pidi bříško, tak jí taky asi moc nemám. podle mě by to nemělo až tak vadit..? hlavně, že je miminko vpořádku, jen tak dál, držim pěstičky 😉

jennyska
9. pro 2013

Ahoj @daasenka85 @lucifereeek @eloana @denisa_svatba @bsilver a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Toxoplazmózou do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/toxoplazmoza/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím, potřebují se s ním vyrovnat a na MK hledají podržení, radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim pomohou v této chvíli...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

pojik
7. zář 2016

Ahojky maminky chci se zeptat jsem v 24 tt a mam malo plodove vody . Doktori me napsali oligohydramnion 7 cm. Ze prej me neubejva ani nepribyva. Je to vazny mam se bat. Vsechny vysledky mam dobry.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru