Mám se před otěhotněním nechat očkovat proti neštovicím?

lamiaaa
25. led 2013

Zdravím ženy. Miminko plánuju až za delší dobu, ale nedávno mi došlo, že jako malá jsem nikdy neprodělala neštovice a jak známo tohle onemocnění je v dospělosti a hlavně v těhotenství velmi nebezepčný. Měla bych se proti nim dát očkovat než začnu plánovat těhotenství? Řešila jste některá podobný problém?

baris
25. led 2013

@lamiaaa já jsem neštovice taky neměla. A nechala jsem se naočkovat - ale až když holky začaly chodit do školky. Ale jde to i před těhotenstvím - ale je tam nějaka doba, po kterou nemůžeš otěhotnět.

Takže pokud už intenzivně nepracujete na miminku, tak bych se nechala naočkovat. Dospělým se dávají dvě dávky v rozmezi 6-8 týdnů. Jedna dávka stojí cca 1500kč 😝 Stejně tě to očkování nemine (teda pokud je nechceš chytit 😀 ), protože je velká pravděpodobnost, že ti onemocní dítě ve školce.

andulkaavetrelec
25. led 2013

ano, nechala jsem se očkovat, ale až před druhým těhotenstvím, kdy hrozilo, že mi to dotáhne syn ze školky

beponka
26. led 2013

@lamiaaa já jsem je také neměla a nechala jsem se očkovat před druhým otěhotněním, protože jsem se bála že mi je ta starší dotáhne ze školky. jen to chvíli trvá. jsou to dvě vakcíny mezi kterýma je myslím 6 týdnů a pak se 3 měsíce nemá otěhotnět. jo a já si předtím pro jistotu nechala udělat z krve rozbor jeslti jsem neštovice opravdu neměla (na pojišťovnu)

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kajalka
14. únor 2013

Nechala bych si spíš nabrat protilátky, než hned do sebe cpát vakcínu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru