Mám silný atopický ekzém. Jak snížit riziko a miminka?

theresa
29. říj 2008

Přeji pěkný den, mám silný atopický ekzém od 3. měsíců, kdy mi začala moje mamka dávat Sunar. Nikdy mi, ale nikdo neudělal ani nenavrhl udělat testy na alergie, tak že nevím, zda jsem alergik na kravské mléko, prostě na můj dotaz bylo vždy odpovězeno, že testy nemá smysl dělat, že jsem určitě silný alergik. Mám 3 měsíčního syna, používáme Nutrilon HA1, prosím o radu, jak snížit riziko, aby Honzík taky trpěl na atop. ekzém?
Do kdy podávat hypoalergenní mléko?
Kdy můžu zkusit kaši? Mléčnou nebo nemléčnou? ( přemýšlím o kaši Sinlac)
Jak pak začít s příkrmy? A kdy?
Kupovat jen ve skleničce, kvůli obsahu dusičnanů?
Do kdy se vyhnout kravskému mléku?
Jak vůbec se dá zjistit alergie na kravské mléko?
Do kdy prát v Lovele?

Zatím žádnou vyrážku malej nemá, používáme na koupání Bébé Klorane a na tělíčko mažeme pouze olivový olejíček, jinak žádnou jinou kosmetiku. Prosím moc o pomoc, mám tolik otázek a nemám se koho zeptat nebo poradit, moje kožní je taková laxní, spíš k ní příjdu a jenom ji nadiktuji mastičky, co potřebuji předepsat. A když ji řeknu, že jsem si přečetla o nějaké novince, tak mi už mnohokrát řekla, že o tom ještě neslyšela, proto nemám moc k ní důvěru, se jít nějak radit, protože mi nedokázala poradit ani v těhotenství.

zuza.m
29. říj 2008

alergia sa zistuje na gastroend.....vyšetreni.odberom krvy.ale tam by vas asi poslali keby sa mu vyskytli nejake priznaky.moj mal velmi silne koliky,po zmene mlieka hnačky s krvavymi vlaknami.ak by som nezmenila mlieko tak by mu na to ani nedošli lebo každy ma ukludnoval že su to len koliky.preto že ani nevracal ani nehnačkoval.maval ,,iba zachvaty plaču´´a to bolo malo.ja periem v taide a nemali sme problemy.

dadlina
29. říj 2008

určitě bych zkusila vyvarovat se všech alergenů, zatím bych určitě dávala hypoalergenní mléko, a kaši sinlac, my ji taky používáme, je výborná a děti ji mají rády, my nejsme alergičtí, jen já trochu na kravské mléko, mám probl. se střevy. Atopický ekzém je spojen hodně s toxiny ve střevech, určitě bych se čistila co to dá, a hodně pít. a nedávala bych jogurty, smetan.krémy, pudinky do 1 roku

alishia
29. říj 2008

ahojky, jestli to podedil tak tomu nicim nepredejdes. Ha mleka jsou jen prevence, takove potlaceni na pozdeji....neni to lek, lek na to neexistuje, sem alergicka a astmaticka s atopickym ekzemem. Svagrova nikdy na to netrpela a ted ve 20 letech atopicky ekzem jak vysity. Davej dal ha mlicko, a kdyby se neco pokazilo jeste existuji mlicka treba od nutrilonu allergy care. Kasi bych z pocatku davala asi ryzovou a se zeleninou zacinat opravdu postupne jak se radi. Ale jak rikam, zabranit se tomu neda.

myschka
29. říj 2008

nám sse projevil AE až v pěti měsících a opravdu silně, malá byla kojená, nepoužívala jsem žádnou aviváž prala v lovele-prostě z ničeho nic. Přítel je atopik tak to má chudinka po něm. Nakonec jsme to zvládli a Aduš měla klid a ani flíček. Teď se to zase malinko vyrašilo, je to přesně to období kdy se to objevilo loni poprvé-prostě to vlhké počasí jí nedělá dobře.
Já bych se, přesně jak píšou holky ,vyvarovala alergenům. Malej nemusí mít žádné problémy tak bych se zbytečně nenervovala předčasně
😉 😉

junovka
29. říj 2008

Theresa, mas IP 😉

allizee
30. říj 2008

Ahoj holky, atopický ekzém a alergie na mlíčko jsou fakt problém. My užíváme Probiotické kapky, které nevadí ani alergickým maminkám, ani alergickým dětem a navíc nevadí, pokud je užíváte při kojení či těhotenství. měly by posilovat imunitu a pomáhat při léčbě ekzému a pokud máte navíc problémy se střevy jako dadlina, tak mám dobrou zprávu, že i na tohle zafungují. Obsahují laktobacily, takže pomáhají miminkům při trávení a upravují střevní pochody. Doporučuju pro vaše mimi zkusit, stačí pět kapek denně a opravdu to zabírá...

alishia
30. říj 2008

allizee : nam nezabraly...a jeste nas to stalo 690,-

dnada
30. říj 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
zkus to pročíst tady,třeba by Tobě něco pomohlo... jinak co sem četla o AE,tak pokud ho má jeden z rodičů má mimi 50% šanci,že ho bude mít taky,pokud ho mají oba,je to procento vyšší,nevim kolik. Já ho nemám,ale otec mého synka jo,ale on má ten dospělácký AE,jenže malej má citivou kůži po mě ☹ Bohužel to sou faktrory,kde hrozí AE,ale nevzdávám se naděje,že nás to mine a bude zdravý,popř. jen trochu citlivější jako já 😉 Držím palečky i Vám,ať ste v poho 😎

jabber
30. říj 2008

theresa - v Lovele radši neper, dcera měla AE zřejmě zrovna z ní 😒 Na příkrmy a kravské mléko máte ještě hromadu času 🙂 A taky nekoupej Honzíka každý den 😉

dadulienka2404
21. lis 2010

dobry den pracujem so 100% prirodnymi produktamy ktore dokazatelne pomahaju a mozem vam poslat link kde pisu ludia svoje skusenosti poznam pani ktorej dcera mala od troch mesiacov atopicky ekzem a pomocou tych produktov sa jej stav 100% zlepsil...no hlavné je, že všetky exémy a lergie sú spôsobené narušenou imunitou organizmu, ktorá sa v 80% skrýva v tenkom a hrubom čreve a produkt , tieto zle fungujú, potom sa to prejaví navonok práve ekzémom, prípadne alergiou na rôzne potraviny, alebo iné vnějšívlivy. ....
preto je potrebné čreva prečistiť a regenerovať ich sliznicu za pomocou FB
: A práve na podporu regenerácie a hojenia pleti a pokožky je potreba do organizmu dotat potrebné látky ktoré obsahuje práve Omega
tú možno použiť hlavne vnútorne ale aj zvonka na potieranie,,,FACTOR BASE Viackomponentný doplnok stravy s blahodárnymi a revitalizujúcimi účinkami.
A čo pre Vás môže urobiť?
DETOXIKÁCIA ĽUDSKÉHO ORGANIZMU:

Factor Base významne napomáha detoxikácii ľudského organizmu. Ovplyvňuje vyväzovanie
toxických látok - mykotoxinov.
OBRANYSCHOPNOSŤ ORGANIZMU:
OK Omega + (115 ml), doplnok stravy pre zdravé srdce a cievnu sústavu - exkluzívna zmes vysoko čistých rastlinných olejov s blahodárnymi a revitalizujúcimi účinky vyrobená z vybraných druhov pupalkového, brutnákového a repkového oleja obohatená vitamínom E OCHRANA ORGANIZMU:
OK Omega + posilní ochranu Vášho organizmu proti nebezpečným účinkom civilizačných vplyvov, podporí zdravý stav a funkciu Vášho srdca a ciev, pomôže udržať žiaduce hladinu cholesterolu a normálny krvný tlak. Stimuluje obranyschopnosť Vášho organizmu.VLASY, NECHTY A PLEŤ:
OK Omega + podporí revitalizačné procesy a prispeje k žiaduce kvalite a peknému vzhľadu Vašej kože, nechtov aj vlasov. ja by som vam tu urcite odporucila su s tym velmi dobre skusenosti ..piste do ip

rebeka25
24. lis 2010

theresa@ - ja som na tom uplne rovnako ako ty. Mne bolo povedane, ze sa to u synceka zisti ze ci ho zdedil alebo nie az ked dokojim. A ze mam kojit co najdlhsie

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru