Mám strach o funkčnost placenty, pomůžete mi?

denousek
3. bře 2012

jsem ve 35tt ...mám těhu cukrovku a bojim se že mi dřív přestane fungovat placenta a mimi mi umře.. 15.3 jdu poprve do porodnice na ktg.. ptala jsem se svého dr jestli mi budou do porodu ještě delat uzv a prý když nebude potřeba tak ne.. ale já mam z te placenty hrozný strach. a ještě k tomu když mám tu cukrovku tam se to prý stáva!tak proč ty uzv nedělají?nevím co mám dělat... to se v podstatě nijak poznat nedá že ☹ a já mám z toho denně strach ☹
díky za pomoc co by jste dělali vy??

editah222
3. bře 2012

@denousek jestli máš glykovaný 2,1 tak máš cukrovku super a výborně kompenzovanou. Tak se uklidni a nestresuj, dej nohy na stůl a užij si poslední dny klidu 😉

denousek
autor
3. bře 2012

@marketa137 a hned ses klidnejsi ze..s tim uzv...proto jsem byla v nedeli na pohotovosti.. necitila jsem 2 dny pohyby..teda citila ale nejak tlumeny divne..a po uzv mi hned bylo lip... arekli mi taam ze kdyz se mi zase neco nebude zdat tak mam prijit zas a zase me natoci a udelaji uzv...ale to ti rekne jedna dr ja tam pojedu potkam tam nekoho jinyho a ten me treba pošle do prd..

jeudi
3. bře 2012

@denousek myslim ze se zbytecne stresujes ,ale kdyz chces mit klid na dusi tak utz se da udelat na prani ale za naky peniz u nas stoji utz myslim 400kc kdyz si ho vyzadam jinde min jinde zas vic ,ale myslim ze se nemusis bat pokud citis pohyby a vse je ok a navic od 36 tt se chodi na monitory tak klid 🙂

werumka
3. bře 2012

@marketa137 A neměla jsi ještě nějaké další komplikace? Nebyla Ti už na začátku těhotenství zjištěná nějaká ta glukózová intolerance? Tam se do rizikovky posílá, protože je jasné, že to bude v průběhu těhotenství horší. Ale zase se to týká těch, kterým je to zjištěné už na začátku těhotenství.

denousek
autor
3. bře 2012

@jeudi jj 15.tyho jdu pprve na ktg do porodky-teda jako na povinny uz jsem tam jednou byla -v nedeli jak jsem jela na pohotovost tak me nataceli.... tak doufam ze mate pravdu a ze by to fakt hodne řeklo to ktg..

ashlee
3. bře 2012

@denousek u mého gynekologa stoji ultrazvuk 300kč

denousek
autor
3. bře 2012

@werumka nene nic..me na to prisli po ogtt .. po hodine jsem to mela pres 10 a po dvou 7,79...a od te doby chodim do te dia poradny..

marketa137
3. bře 2012

@denousek nepošle 😉 , mě vždycky doktor z rizikovky říká že kdyby cokoliv mam okamžitě přiject, my tady máme i super neonatologii takže vim že kdyby něco tak péče fakt na úrovni ale nikdo tě domů nepošle pokud přijedeš s problémem. Já být bez pohybů tak tam taky budu plašit a tim co bylo minule se znam že od určitýho týdne tam budu asi často 😝 a vim že utz vždycky udělají a pak dýl i monitor 😉 a z monitoru toho taky poznají hodně a pokud je ta cukrovka takhle ok tak je to dobrý 😉

jeudi
3. bře 2012

@denousek to vis ze jo neboj se nic ten stres je pro mimi horsi mozna jak pro tebe tak bud v klidu a tes se 🙂

marketa137
3. bře 2012

@werumka u prvního určitě ne, to jsme byla snad do 25tt bez inzulínu, u druhýho jsem měla inzulín brzo ale doktor říkal že i bez inzulínu tam diabetičky prostě chodí a doktor na UTz v rizikovce se vždycky ptá jestlii jsme na dietě nebo i pícham inzulín 😉 . zase jsem radši enž mít 3utz za celé těhu 😉 , ted mě hlídají i kvůli dvoum sekcím 😒

denousek
autor
3. bře 2012

@marketa137 dekuji snad mas pravdu... no uz se tesim vzdycky na kazdou dalsi kontrolu a jsem rada ze uz budu chodit i na ten monitor...

denousek
autor
3. bře 2012

@jeudi jo dekuji moc... ja jsem do ted byla v klidu ale ted posledni tyden ..nevim..nejak to na me přišlo čas se mi vleče... už se broučka nemuzu dočkat..

denousek
autor
3. bře 2012

@marketa137 tak vidim ze seš živej přiklad toho ze po dvou klukach človek muze mit i holčičku 😵 😵 😵 chtela jsem holku le moc to neklaplo..tak si rikam třeba do třetice 😀 a pak budu mit plnej barák chlapů -- 😀

werumka
3. bře 2012

@marketa137 Tak to jsou u vás poctivci 🙂 U nás jsou to holt velký kliniky a je tam příliš mnoho rizikových pacientů... Mně třeba trochu mrzelo, že jsem měla tak málo ultrazvuků, ale na druhou stranu jsem to nebrala jako nějaký handicap (zvlášť, když vezmu v úvahu, že by to zabralo třeba další dvě hodiny čekání 😀). Věřila jsem v tomhle zkušené diabetoložce, že ví, co říká a dělá, tak jsem se nebála 🙂 Ale po dvou sekcích už je asi potřeba kontrolovat kde co...

@denousek Jo, já bych taky ráda holčičku. Jako jediná jsem to v rodině prohlašovala a jako jediná mám kluka 😀 😀

denousek
autor
3. bře 2012

@werumka me prvni bylo jedno... 😀 ale chtela jsem pak páreček..a kolik je synovi?tak bude určitě sourozeneček nééé?? 😝

werumka
3. bře 2012

@denousek No vzhledem k tomu, že mám tři bratry, tak já jsem holku fakt chtěla 😀 Synkovi jsou dva a kousek. Sourozeneček bude, ale adoptovanej 😀 A tentokrát to ta holka být musí 😀 😀

denousek
autor
3. bře 2012

@werumka nebláznííí!!to je sranda s tim adoptovanim ze jo 😀 nebo se na druhy necitis?

werumka
3. bře 2012

@denousek Je to v naší situaci nejlepší řešení. V tuhle chvíli jsem z hlediska dalšího těhotenství příliš velkej srab vzhledem k tomu, jak dlouho jsem se lízala z prvního těhotenství (objevila se retinopatie na očích, rok skákala štítná žláza apod.), tak si radši nepředstavuju, co by udělalo to druhý 😀 Já budu radši použitelnou mámou pro svoje dítě, který mám teď a třeba nějaký další adopče 🙂

denousek
autor
3. bře 2012

@werumka jéé no ono to prvni tehu bylo hrozny ale nikde neni psany že by bylo i to druhy problemovy..prave naopak...telo uz to zazilo...tak myslis ze si netroufnes jo..

werumka
3. bře 2012

@denousek No já vím zatím s jistotou jen to, že každý další těhotenství bude z hlediska cukrovky pro mě i pro další mimčo větší zátěž. Říkali jsme si, že třeba až štítná žláza odejde do věčných lovišť, tak bychom ještě nějaké svoje mít mohli. Ale ona mi udělala po tom porodu paseku snad ve všem.
Ale jinak všechny komplikace se objevily až po porodu. A trvaly asi rok a půl. A retinopatii už nespravim...

denousek
autor
3. bře 2012

@werumka jejda ☹ tak to je mi moc lito..vubec nevim co ti na to rict ☹ no hlavne ze mas jednoho svyho chlapecka.. 😉

marketa137
3. bře 2012

@denousek 😀 😀 hele já počítala s dalšim klukem, v manželovo rodině se na holku čeká už hodně dlouho, už tchán chtěl dceru a má dva kluky 😀 😀

@werumka my jsme taky velká klinika, vlastně pro celý západní čechy 😕 takže rizikovka ve čtvrtek vždycky je an několik hodin 😒 a moje dokorka tam dělá taky tak nevim jestli to má víc podchycený ale každopádně jsem ráda a je fakt že ted mě to přijde že to víc hlíddaj kvůli sekcím 😕 i když doktorka už minule říkala že koukne na mimčo jeslti už tam bude prosáknutí měkkých tkání 😒 a pak říkala že je zatim spokojená a že snad to takhle vydrží co nejdéle 🙂

werumka
3. bře 2012

@denousek Na to nemusíš nic říkat, není to žádná tragédie a na adopče se těšíme 🙂 Jsem na tom dobře a budu ráda, když to tak zůstane a pro to to tak děláme, což je fajn 🙂

@marketa137 Já chodila do Motola, taky se čekalo několik hodin. Obecně nechápu, proč nemají třeba utrazvuk i přímo v ordinácích, kde jsou poradny. Na normální gynekologii o pár dveří dál ho mají a těhotný posílají přes chodbu na jiný oddělení...

marketa137
3. bře 2012

@werumka hele tady mají ambulanci ale diabetičky, to jsme už vypozorovala chodí rovnou na porodnici na rizikový oddělenía tam na utz jenže pak stejně se čeká na poradnu kde doktor se zeptá na problémy a kdy mam zase přijít 😀 . tentokrát ale chci řešit tu placentu, ten průser co byl minule, na to ale mě stejně nic neřekne a na bolest zad 😝 ale hlavní bude pro mě utz a snad mimi moc nenabralo 😀

werumka
3. bře 2012

@marketa137 Mě právě mrzelo, že jak tam je hodně pacientek, tak na každou mají zhruba pět minut a ani si třeba nestihli přečíst zprávy od jiných lékařů... když jsem pak přišla do Kladna, tak najednou bylo pochopitelně toho času víc, dalo se lépe vyhodnocovat. Kdybych byla jen diabetik, tak mi ten Motol v tomhle nevadí, ale jakmile jde o kombinaci nějakých nemocí, tak na to tam čas prostě není... Myslím, že po Tvých zkušenostech už jsou ty ultrazvuky a kontroly více než na místě. Když máš v anamnéze to, co máš, tak být jima Tě taky hlídám jak ostříž 🙂 Tak pak dej vědět, jaký byl váhový přírůstek, třeba se to tak nerozjede 🙂

marketa137
3. bře 2012

@werumka tady pročítají všechny zprávy 😉 . já už jsme známá ikona porodnice. Minule mě potkal doktor co dělal sekci a on dělal i tu první a pokaždý se mu vylila plodovka do bot 😀 a říkal minule že jestli příště tak jedině v létě a ted mě potkal a prý kdy mam TP tak říkam že v červnu a on že je rád když pacientky poslouchají 😀 😀 . uzel by se oapkovat neměl ne? navíc prý s cukrovkou neměl co dělat 😒 . Já doufam že tentokrát to nejhorší jsem si odbyla už na začátku a porod bude relativně v klidu max v 37tt 🙂 . tomík měl 28-29tt 1200gr tak jsem zvědavá kolik naměří v 27tt ve čtvrtek 😉 , zase holky jsou většinou menší ne tak třeba víc než 800mít nebude 😉

werumka
3. bře 2012

@marketa137 Právě, taky bych důvěřovala tomu, že holky jsou menší 🙂 Právě kvůli té váze by bylo fajn, aby mimčo kontrolovali. Uzel by se fakt opakovat neměl. Tak snad si pan doktor udělá čas i na třetí sekci, aby to měl pěkně po kupě 😀

slundo
3. bře 2012

Uplně tě chápu, strach o mimi je v těhu normální 🙂 Hlavně ke konci je to způsobený hormanama, který nás hodně ovlivňují. Některá jsme náladová, některá plačtivá a u některých žen se to projevuje jako velký strach o mimčo. Neboj, nejsi žádná vyjímka, k těhotenství to patří. Vždycky se může stát cokoli, ale pravděpodobnost je opravdu malá. A když už se to stane, není vše ztracený. Znám jednu paní, která měla cukrovku a přestala ji vyživovat placenta. Ale na monitoru na to přišli a hned ji poslali na sál. Mimi bylo jen o trošku menší, ale uplně zdravé 🙂Ale to byla spíš výjimka, ostatní cukrovkářky co znám neměly vůbec žádný problém 🙂 Na konci těhotenství se chodí na kontroly často, tak se neboj a věř doktorům 🙂 A neboj se předčasnýho porodu , od ukončeného 36. týdne má mimi vyvinuté plíce a pokud se narodí , bude vpořádku 🙂 Snad jsem tě alespoň trošku uklidnila. Moc Ti držím pěsti, aby Ti ten konec těhotenství utekl a všechno dobře dopadlo 🙂

marketa137
3. bře 2012

@werumka říkal že jediný štěstí že jsem měla vždycky čistou plodovku 😀 . já vždycky slyšela jen to šplouchání na zem 😀 😀 😀 . Uvidíme na váhu ale furt tam byl rozdíl 4 dnů a minule že už je to nastejno 😀

evabelk
5. bře 2012

@denousek Já tedy nevím...já si stojím za tím, že podle KTG se prvotně pozná jak funguje placenta!, ohledně zásobení kyslíkem (zda placenta předčasně stárne- infarkty...) samozřejmě, že jde placentou i výživa a podle toho je mimi váhově větší nebo menší, ale to je dlouhodobější proces. Samozřejmě, že nejlépe, to jde vidět, až po vlastním porodu placenty, tam se až vidí na vlastní oči ty infarkty...Pokud je KTG špatné, tak se mamina pošle na průtoky pupečníkovými cévami. Pokud je špatné KTG nebo průtoky, tak se točí častější KTG, hospitalituje, nebo dělá akutní císař...pokud máš jen těhu cukrovku, tak se většinou do rizikové poradny nechodí, nedělají se ani častější UZ, ani se nechodí na častější KTG... To by ty poradny pak byly přeplněné, těhu cukrovku má hodně mamin. Jinak se s těhu cukrovkou nenechává přenášet a porod se vyvolává po 38.týdnu.Pokud seš v takovém stresu, což podle toho, co tady píšeš asi seš, tak bych se domluvila, jak půjdeš na KTG do nemocnice, zda ti ty UZ mohou pro jistotu dělat. Možná tam bude problém, že jim to nezaplatí pojišťovna, během těhu je daný placený počet UZ. Kolem mě je spousta mamin s těhu cukrovkou, a probíhalo to u nich tak jak píšu. Ale jiný kraj(nemocnice,lékař) jiný mrav....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru