Mám výtok. Může to být plodová voda?

vendyy
24. zář 2007

holky,nosím intimku protože bez ní ani ránu...ale mám pořád takový výtok nebo co to je,proště flíčky na té intimce ☹ někdy nic,je suchá,někdy je to tam.vím že vodu by poznali v porodce,ale jet tam s takovým malým flíčkem,myslíte že by toho muselo být víc?a ještě se chci zeptat,kdyby někomu fakt voda odtekla a nepoznal by to,myslel si že je to pořád výtok,co by se dělo?kdyby šel třeba na kontrolu až za týden? ☹

kristynaw
24. zář 2007

v kolikatem ses tydnu?muzes mit vodovy vytok,ten ja mam ted porad. plodova voda tece porad,lehni si na postel dej si nmezi nohy treba zinku,a, uvidis,jestli to bude mokre

lajla
24. zář 2007

to urcite plodovka nebude, neboj, jak rika kristynaw plodovka tece neustale..bude ti rupne naraz velke mnozstvi, nebo odteka po trochach neustale, bez prestani

kristynaw
24. zář 2007

to mi delali v nemocnic,kdyz jsme meli podezreni,ze me odtika voda
taky se da koupit cosi v lekarne, tim si potres intimku a pokud to zmodra,je to plodovka

vendyy
autor
24. zář 2007

já jsem 37+2.doufám že je to ten výtok,neteče to moc,prostě mám jen malou skvrnku.někdy nic,imtimka suchá,někdy vlhká... ☹ už abych porodila,ty starosti 🙂

kristynaw
24. zář 2007

vendy,to mi povidej🙂 ale neboj, me rekli,ze v tehotenstvi jsi tovarna na ruzne vytoky atd,voda tece porad

vendyy
autor
24. zář 2007

tak to jsem ráda že nejsem sama 🙂 všude čtu že výtoky jsou hlenovité a mazklavé a kdesi cosi,a vodový nemá skoro nikdo 😅

vivian
24. zář 2007

já musím taky skoro od začátku těhotenství nosit intimky (a nejsou to teda žádný malý skvrnky 😀), a taky už jsem si říkala, jestli mi náhodou neprosakuje plodovka, protože mi to taky občas připadalo dost vodnaté... ale někde jsem četla, že je to normální, takže jsem to nijak neřešila...

vendyy
autor
24. zář 2007

no jo ale kdo ví co je a není normální, 😀 já si taky říkám že to určo bude výto,ale co když potom něco zanedbám,proto by mě i zajímalo co by se stalo... 😕

evulinkab
1. zář 2008

Ahojky holky, už jsem psala dnes na tema Kvasinky v těhotenství...
Protože tím trpím celé těhu a tak v podstatě už nepoznám, co je normální nebo nenormální výtok.
Ale k věci- dnes mám celý den pořád vodový výtok.Když jsem ráno vstala, doslova jsem citila, jak to ze mě vyteklo.A ted přes den se cítím tam dole vlhko a kdykoliv se utřu, tak tam mokro je.Mám strach, aby to nebyla plodová voda, ale zase na druhou stranu mě tam dole i pálí trochu.Tak vážně nevim,zitra samozřejmě zajdu k dr., ale i přesto mě zajímá, jestli jsme to některá měla nebo máte taky.Protože přece jen kvasinky se projevují hustým výtokem a né vodovým, ne?

konja
1. zář 2008

Tak já také v těhu hodně trpěla na výtoky, které byly občas hlenové a občas vodovaté, je to v těhu normální. Jelikož mě porod začal prasknutím vody, tak můžu posoudit jaký byl rozdíl mezi vodou a výtokem. Vody mě nepraskla naráz hodně, ale odtékala po troškách a dá se říct, že neustále. Prostě jsem najednou měla mokré kalhotky jak kdybych si " cvrkla" 😀 No a za chvilku zas, šla jsem na záchod a co pár kroků to zas "cvrknutí" 😀 Při výtoku jsem měla mokro v kalhotkách několikrát za den, ale tohle bylo fakt x krát za minutu, opravdu téměř pořád. Ale určitě jestli máte nějaké podezření, tak si zajděte k dr ať nic nezanedbáte 😉

danamatus
1. zář 2008

ahojky, tak já jsem byla v 27tt v nemocnici pro podezření z odtoku pl.vody. V naší nemocnici se mi to bohužel potvrdilo, ale ve fakultce, kam mě urychleně převezli, tak už ne. Prý to mohl být nějaký menší zánět ketrý to tak udělal nebo se neví. Každopádně si zajdi zítra k Dr, ať tě pošle do nemocnice a udělají ji temešvára, to ti polejí vložku vodou a ona se zabarví. Držím palečky, ať to dobře dopadne

krista
13. črc 2009

neu.sona • 46tt • 27. květen 2009 v 11:43
Ahoj Holky,potřebovala bych od Vás radu a jestli máte někdo podobné zkušenosti. Mám teď posledních čtrnáct dní úplně hrozný výtok a cítím se být strašně uvolněná a mám strach,že při nějakém blbém pohybu se počůrám. Bez vložky už nedám ani ránu. Když udělám nějaký špatný pohyb,tak mám pocit,že mi uniklo trochu moči. Nemůže to být plodová voda? Nemáte někdo podobné zkušenosti?

andreasek82 • 1d • 27. květen 2009 v 11:52
soni plodovku pry poznas tak, ze voni sladce.. to nam rikala PA..
a taky nam rikala, ze pokud si nejses jista, ma se prijet do porodky a oni udelaji testik, jestli se jedna o plodovku nebo ne.. kdyby ti unikala plodovka takhle dlouho, asi by to pro mimiska nebylo nejlepsi.. ale to bys myslim poznala.. 🙂

jmisa • 1d • 27. květen 2009 v 11:55
Někde tu tohle téma už je.

Ale plodovka může unikat i delší dobu, nejlíp zajet do porodky s vložkou, oni pokapou čímsi tu vložku a hned bude jasno. Taky to ale může být moč a nebo jen výtok.

neu.sona • 46tt • 27. květen 2009 ve 12:04
No právě jsem to téma nemohla vůbec najít ☹. Právě si moc jistá nejsem,ale zítra ráno jdu do poradny,tak asi ještě vydržím. Malej se pořád dost pohybuje a vypadá v pohodě,tak nechci být hysterka 🙂.

wacinka • 32tt • 27. květen 2009 ve 12:08
ahoj tak já mám zvýšený poševní výtok od začátku těhotenství, bez slipové vložky jsem nahraná. Když udělám nějaký špatný pohyb tak je to pocit jakoby toho ze mně vyteklo moc. pokaždé když jdu na konttrolu tak to doktorovi říkám a on mě uklidňuje, že to prostě některé těhulky tak mají a že se může stát, že s rostoucím těhotenstvím to bude ještě horší. Já mám taky vždycky strach aby malé neutíkala plodová voda.
neu.sona takže se na to zítra zeptej a hysterka nejsi určitě 😉 je dobře že máš a malého starost 😉

neu.sona • 46tt • 27. květen 2009 ve 12:22
wacinka: díky za odpověď,trošku si mě uklidnila. Právě,že jsem měla od začátku takový normální výtok,na to mi dal můj gynekolog nějaký čípky a stejně to nepomohlo. Tak říkal,že to tak asi bude celé těhotenství,ale teď mi to přijde už docela hodně,tak to musím zítra říct. Ale už jsem u konce,tak se to asi nijak moc řešit nebude. Ale trošku jsem se bála s tou plodovou vodou. Ale zase mi říkala moje PA,že plodová voda odtíká třeba pomalu,ale pořád a tohle nejsou pravidelný intervaly,takže to snad bude o.k. Děkuji všem za odpověď 🙂.

wacinka • 32tt • 27. květen 2009 ve 12:26
nemáš vůbec zač 😉 určitě to bude vše v pořádku 🙂

k.ate • 31tt • 27. květen 2009 ve 12:32
neu.sona - já mám od začátku těhu taky šílenej výtok, občas je to lepší, občas horší, dr. říkala, že se to stává... Každopádně posílala vzorky i do laboratoře, tak uvidím výsledek příští středu... Každopádně krom toho, že musím nosit intimky mi to problémy nedělá... Jinak vzhledem k tomu, že to mám fakt od začátku těhu a plodové vody máme normální množství, tak si myslim, že je to v pohodě, každopádně se zkus zeptat v poradně, za to nic nedáš a pro jistotu je to lepší...🙂

jeudi • 2d • 27. květen 2009 ve 13:35
ahojky tak ted uz bych se nebala spise bych byla rada ze uz se to blizi ale drive bych si dosla k lekari jestli je to inkontinence nebo voda..

seb • 9tt • 10. červenec 2009 v 19:48
já končím teprve 2. měsíc, a mám taky hojný vodový výtok a nevím co to je 😒

pikusa • 1d • 10. červenec 2009 ve 21:48
Ahojky...¨
tak já v den porodu s tím,že mi asi teče plodovka jela do prodnice....fakt mokro a dost,teklo mi to po nohách....ale plodovka to podle testu na vložce nebyla...prý dost vodnatý výtok...a poslali mě domů
Ale jen co jsme dojeli dom,chvíli jsem se pokoukala na TV...přišly bolesti...tak se pak jelo znova..
takže plodovka to opravdu být nemusí....

fidka79 • 1d • 10. červenec 2009 ve 23:56
ja som sa od 20tt bez slipky ani nepohla niekedy pocit uplne mokra akoby som "pustila" 😀 a ked toho uz moc bolo okolo 32tt som si zabehla na pohotovost u nas a vsetko bolo ok...

perla200 • 38tt • 11. červenec 2009 v 08:36
ale hádam únik plodovej vody by mi zistili na prietokoch a CTG nie?

barca3979 • 1d, 35tt • 11. červenec 2009 v 09:30
No já ve 21 tt měla mokro, tak jsem jela k doktorovi a plodovka to byla ☹ , hrozil mi,že přijdu o mimi, nařídil klidový režim a už je tomu 14 týdnů a ležím a vše se spravilo. Zřejmě jsem měla jen malou dírku někde v placentě a ta se díky klidovému režimu zacelila. Byly to strašné nervy, hrozila infekce miminka, hrozilo úplné protržení plodových obalů a následný porod mrtvého dítětě ☹ , horší nervy jsem nezažila.
Ale jsme oba v pořádku, sice stále ležím a budu ležet dokud nebude mimi plně vyvinuté,ale už jsem klidnější,protože dle UTZ je vše jak má být, mimi má vody dost, nic neteče a já se cítím dobře.
Tím vás nechci strašit,ale jen upozornit,že je lepší si vždy když si nejste jisté zajít k doktorovi. Raději 10x zbytečně než jednou pozdě.....

barca3979 • 1d, 35tt • 11. červenec 2009 v 09:33
A ještě co se týče té plodovky, je na to roztok Temešváryho činidlo. doktor mi trochu odlil domů,abych to mohla zkusit , kdybych si nebyla jistá jeslti něco teče nebo ne. No a já to asi ve 28 tt zkusila na vložku a zmodralo,tak jsem šílela a jela do nemocnice,ale plodovka to nebyla. Řekli mi,že reagovat může i moč, kvasinkový výtok i obyčejná voda nebo pot,takže je to dost zkreslující. Oni to v nemocnici jistě poznají až tak,když vám vezmou přímo stěr s čípku a ten když zmodrá, jde o plodovku. Barva reakce musí být tmavě modrá až tyrkysová.

shaolin
15. črc 2009

čistě teoreticky na "domácí" vyloučení úniku plodové vody postačí klasické indikační pH papírky 😅 plodová voda má 7,1-7,3, moč má 5-6.

kristie2008
24. říj 2015

ahoj zeny je mozne aby mi odtekala
voda uz v 9tt ? mam presne ty vytoky jako vy popisujete bily vytok a
kolem louzicka vody. dokonce jsem
i citila tlak jak ze me neco vyteka. dekuji za rady

im4fun
24. říj 2015

@kristie2008 takhle brzo urcite ne. Nevim jestli v tomto ranem stadiu tehotenstvi vubec nejaka plodova je, kdyz je to vlastne jeste embryo...Ale i pokud ano, tak se neboj protoze tenhle vytok je v teh.normalni a budes ho mit pravdepodobne celou dobu.

kristie2008
25. říj 2015

@im4fun dekuji moc za odpoved jsem asi zbytecene vystrasna s pritelem
jsme se dlouho snaZili uz me uklidnili moji
znamy i rodina dekuji

im4fun
25. říj 2015

@kristie2008 já tě úplně chápu. Nám se sice v obou případech povedlo otěhotnět na první pokus, ale o první jsme přišli ve 13. týdnu. Tak hodně štěstí

kristie2008
26. říj 2015

@im4fun to je mi moc lito! :( doufam ze budeme zdravi dekuji mockrat

dusanka88
Autor odpověď smazal
Zobraz
dusanka88
3. lis 2020

Chtěla bych se zeptat jsem v 36tt.... Mám stvrdil podbřišek a bílý hustý výtok ...nemůžu se zohnout nevíte někdo co to je ?😏

bobik14246
16. kvě 2021

@kristynaw víš jak se to jmenuje?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru