Máte někdo v těhotenství pocit suchých očí a pálení?

jakelina
18. pro 2009

Mám pořád pocit, že mám úplně suché oči a řežou mě. Máte někdo podobnou zkušenost? Vyzkoušela jsem nějaké kapky co se můžou i v těhotenství, ale pomůžou jenom na krátko.

sarlotta
18. pro 2009

jakelina... takové pocity souvisí spíš s potřebou brýlí. Nech si zkontrolovat oči. žádnou lepší radu na netu asi nenajdeš. Než zajít k odborníkovi 😉

jaspina
18. pro 2009

A nebo ještě zkus buď nějaké visinky a nebo přímo ty umělé slzy. Jestli máš namáhané oči - třeba u PC, tak můžeš málo mrkat a ty oči jsou pak moc "suché"

mmmk
18. pro 2009

Jakelina, je to mozna monitorem nebo osvetlenim v mistnosti (min mrkas). V tehotenstvi se to muze stavat, muze tou souviset se zmenami hormonalnich hladin. Poptej se na ocnim, aby ti doporucili kapky na zvlhceni (umele slzy). Ja pouzivam cellufluid, jsou to takove kapslicky na jedno pouziti (je jich snad 50 v baleni, vyhoda je, ze to muzes nosit v kabelce jen treba po jedne, po dvou). Neni moc dobre pouzivat visine dlouhodobe.

jakelina
autor
19. pro 2009

Holky díky, já jsem byla u oční, hned jak to začalo poprvé. Brýle nepotřebuju, zánět to nebyl a dala mi Alomid a když jsem to přinesla z lékárny, tak v příbalovém letáku bylo. V těhotenství používat pouze v nejnutnějším případě. Přitom ta doktorka hladala dost dlouho co mi napsat. Tak zkusím Visine. U počítače sedím tak dvě hoďky denně. Možná je to i tím. Vzduch zvlhčuju, máme zvlhčovač. Snad to je těma hormonama .
Každopádně děkuju za rady, začalo to až v pátém měsíci, tak to nějak překlepu. 🙂

mmmk
19. pro 2009

Jakelina, ten visine radsi ne, kup si normalne umele slzy, jsou volne prodejne 😉 A snaz se i u pocitace vic mrkat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru