Máte problémy s opakovanou blokací krční páteře? Poraďte

andulajda
3. led 2014

Zdravím všechny maminky a těhulky a zároveň se na Vás obracím s prosbou, zda-li některá nemáte zkušenosti s opakovanou blokací páteře? Měla jsem poprvé tento problém ještě před těhu, tak jsem byla napravována fyzioterapeutem, ale blokace se mi bohužel po určité době vrací. Je to asi způsobeno i tím, že převážná náplň mé práce je sedavá u PC a doktor mi doporučil hlavně pohyb. Snažím se cvičit, chodit na vycházky a plavat. Nemáte nějaký ozkoušený tip, jak předejít další blokaci? Bohužel v těhu nelze jít na žádnou magnetickou rezonanci nebo něco podobného, kde by se přesně zjistilo, proč se mi to po určité době blokuje znovu:( Sice poslední dobou už se cítím líp, ale i přesto budu vděčná za každý další příspěvek! 🙂

jinajana
3. led 2014

@andulajda Ahoj, jakého typu tu blokaci máš a kdy se ti to stane? Já na to dřív trpěla hodně, ale nevyhřezávaly mi ploténky a tím pádem neskřípaly nervy, jen se jakoby křečovitě sevřely svaly na jednom místě. A stávalo se mi to hlavně v noci, takže jsem z toho byla zoufalá, myslela jsem, že k blokaci dojde třeba nějakým prudkým pohybem, ale nebylo to tak. Po roce na rehabilitacích jsem zkusila hořčík, pořádnou dávku jakmile se s tím probudím, a za pár hodin cítím, jak to povoluje. Plus samozřejmě nahřívat, dá se i namazat nějaký hřejivý gel třeba a pořád trošku ty svaly protahovat, i když to bolí. A právě je super, že ten hořčík můžeš i v těhotenství 😉

andulajda
autor
3. led 2014

@jinajana Ahojky, poprvé se mi to stalo cca 14 dní po státnicích VŠ, kdy jsem byla pořád v jednom kole - škola, práce, doma. No a jak jsem se konečně těšila, že si odpočinu, jak to ze mě všechno spadlo, tak se mi tak za ty 2 týdny začala motat hlava, zalehávalo mi v uších a dělalo se mi zle od žaludku. Až tak po měsíci jsem zjistila z rentgenu, že mám blokaci krční páteře C4-C7. Obvoďák mi tehdy akorát řekl, že si mám zajít k nějakému fyzioterapeutovi, ale nikoho velice nedoporučil:( Tak jsem k jednomu šla, ten mi to popravil, motání hlavy a zalehávání v uších i žaludeční nevolnosti vymyzeli, ale po čase se vrátilo jenom občasné zalehávání v uších a spíš se mi drží takový pocit u nevolnosti u krku. Jak když máš štítnou žlázu nebo tak něco, ale štítou nemám. Tak jsem chodila následně po masážích a nakonec jsem byla u Neurologa...Ten mi asi pomohl nejvíc, ale vždycky to vydrželo tak cca 2 měsíce a občasné zalehávání v uších bylo znovu i ta nevolnost okolo krku:( To motání hlavy apod. naštěstí úplně vymyzelo, takže se to dá přežít. I ty uši bych nějak přežila, ale štvě mě ten pocit nevolnosti u krku. Teď jsem byla u jedné paní, která se specializuje na čínskou medicínu a ta mi řekla, že mám ramenní a krční svaly v napětí, přetěžované, tak mi navrhla kinesiotaping, tak uvidím zda-li pomůže. Jinak ten hořčík jsem si koupila, ale zatím jsem ho nezačala užívat, protože jsem četla, že když přesně nevíš hladinu hořčíku a máš ho přebytek, tak to taky není dobrý. Navíc každé ráno na lačno užívám železo, které snižuje vstřebávání hořčíku. Takže nevím no...

jinajana
6. led 2014

@andulajda Víš co jsem ráda? Žes nakousla tu čínskou medicínu, protože jak jsem postupně četla ty tvoje problémy, tak jsem si říkala, že problém je někde úplně jinde než v krční páteři. Nechceš zkusit kvalitního homeopata? Nejsem vyloženě zastáncem homeopatie, ale vždycky mě překvapí, co mi zjistí a jak to pak pomáhá...

megy
6. led 2014

já mám blokády páteře opakovaně - rychle jsem vyrostla - mám prodělaného scheuermanna, krční páteř opakované blokády běžné - pracovala jsem u pc - jednostranně přetížená krční páteř, v bederní páteři mám dva výhřezy a od toho souvisí i blokády SI skloubení. Já toho mám bohužel až moc na páteři, takže vím, z čeho to je a těhu je pro mě po této stránce v 37tt již velmi náročné :-/ chce to fakt cvičit a protahovat. Ono blokády jsou způsobené i stresem, špatnou spánkovou hygienou, výhřezy ač způsobují blokády, tak ty nebývají jen tak z ničeho nic, jsou spíše výsledkem třeba náhlého ústřelu či úrazu.

andulajda
autor
6. led 2014

@jinajana Zatím jsem na sobě týden měla kinesiotaping a můžu říct, že první 3 dny mi bylo úplně fajn, ale pak jsem sem tam zase cítila ty "krční nevolnosti". Dneska jsem to byla sundat přímo u té paní, co se specializuje i na čínskou medicínu, masáže apod. Je opravdu zkušená, má praxi už 20 let a jezdí všude po světě do ciziny, kde si získává další zkušenosti, že to není ten typ, který by si udělal pouze 14 denní kurz někdě v Praze. Pěkně mi promasírovala vrchní část - ramena, krční svaly...no úplně jsem se tam rozplývala:D mít toto doba každý den, tak je vyhráno! Ona mi tvrdí, že to mám ze špatného sezení, že dávám ramena moc nahoru a zbytečně to mám pak přetížené a od toho blokované. Budu se snažit teď dávat si pozor na to sezení u pc, hlavně v práci. Jinak ten hořčík už jsem začala užívat. Je tam napsáno 2-3 tablety denně po dobu 7-10 dní, tak si beru 2 denně po dobu 10 dní a pak to snížím jenom na jednu jako preventivku.

andulajda
autor
6. led 2014

@megy To jsem ráda, že v tom nejsem sama, i když vidím, že ty to máš ještě mnohem složitější :( A víš o něčem, co ti třeba zaručeně pomohlo? Co cvičíš? Já jsem teď začala s jógou, je to spíš takové protahování o nádechu a výdechu a přijde mi to fajn. Vždycky mi tam tak příjemně pokřupká, že mám dobrý pocit z toho, že jsem opravdu pro ty záda něco udělala a nebylo to takové "jako cvičení". Od kdy jsi šla na mateřskou nebo nemocenskou jestli se můžu zeptat? když píšeš, že máš taky sedavou práci...

megy
6. led 2014

@andulajda já pracuju ve zdravotnictví, takže jsem šla poprvé ve 4měsíci, měla jsem nevolnosti a taky díky nemocnosti lidí kolem se mi dělaly opary. jinak joga stopro skvělá a plavání

andulajda
autor
7. led 2014

@megy Aha, tak to se nedivím, že jsi šla hned ve 4. měsíci. Včera jsem kontaktovala jednu paní, co přímo předcvičuje gravidjógu, ale bohužel jsou kurzy v době, co jsem ještě v práci:( ale po práci odpoledne má cvičení na záda na balonech apod. tak budu chodit aspoň tam. Mám se jít s ní domluvit tento pátek, že se na mě mrkne a uvidí, co by mi tak doporučila, tak snad to bude jenom ve prospěch zad. Chtěla jsem se tě ještě zeptat jestli ses těch opakovaných blokací někdy zbavila nebo nikoliv?
Jinak vidím, že se ti termín rapidně krátí, očekáváš holčičku nebo kloučka?🙂

megy
7. led 2014

@andulajda kluka 🙂 už se těším, až porodím

21288
10. led 2014

@andulajda
Ahoj,doporučím ti biosakrální dynamiku 🙂

mer
13. lis 2014

Plánujeme druhé dítě a mě od září chytli bolesti krční páteře vyzařuje to do hlavy a do hrudníku, chodím na rehabilitaci, ale zatím nic moc, jako dá se stím být, ale sem tam si dám něco od bolesti, tak se právě bojím toho že v těhotenství si ž nebudu moc dát nic což si ted nejak neumím představi, protož e někdy se to fakt nedá vydržet a malá ještě hodně zlobí tak se pak asi zblázním

deedeedee
19. čer 2015

Taky bych potrebovala odblokovat

sasanka033
19. čer 2015

mne hrozne pomohla dornova metoda.

deedeedee
19. čer 2015

@sasanka033 na totalni blokaci krcni patere?? Hodne sem o tom slysela asi se na to dam

sasanka033
19. čer 2015

@deedeedee jasan.u dornovky je fuk, jestli jsi v akutni fazi nebo jsi to mela pred tremi tydny. Urcite zkus! Muzu vrele doporucit pani, ale je v praze.

deedeedee
19. čer 2015

@sasanka033 urco bude nekdo aj v Olomouc

sasanka033
19. čer 2015

@deedeedee urco!🙂

hlavinka
6. únor 2017

@sasanka033 Ahoj, prosim Te, mas jeste kontakt na tu pani s Dornovkou? Porad se mi blokuje krk bud z jedne ci druhe strany a uz nevim co s tim, klasicka fyzioterapie nepomaha. Dekuju

marrpa
11. dub 2017

@sasanka033 a lze dornovka v tehu? Nebo se ma cekat az po porodu 😀

sasanka033
11. dub 2017

@marrpa ja bych rekla, ze to zalezi na terapeutovi, na co si troufne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru