Máte zkušenost se zánětem močových cest v těhotenství?

kaaaczenka7
4. dub 2013

Dobrý den, prodělala jsem koncem března zánět moč. měchýře, bez příznaků-průkaz bakterií v moči po kultivaci, pro jistotu mi můj Dr. nasadil ATB, ty jsem dobrala a v kontrolní moči, byli opět zjištěny bakterie, ale jiné, než před tím, na které jsem brala ATB... Opět naštěstí žádné příznaky nemám, Dr. chce počkat 14 dní a pak opakovat odběr a dle toho se rozhodne zda další ATB či ne.... Myslela jsem, že bych mezitím užívala Mega brusinky v kapslích z lékárny, ale nevím jestli je v těhu můžu....
Máte někdo zkušenost, jak s brusinkami v těhu, tak s opakujícím se zánětem? Případně jiný tip či radu na zlepšení obtíží.... předem děkuji 🙂

ivasad.
4. dub 2013

Ahoj, já nedám dopustit na Uroval Manosa, je to něco jiného než brusinky, samotné brusinky na můj močák vůbec neúčinkují. 😅 Uroval se může v těhu i při kojení. Ale brusinkama určitě nic nepokazíš. A samořejmě hodně pít.

llluckaaa
4. dub 2013

@kaaaczenka7 Ahoj, taky jsem měla zánět močáku a ATB. Chce to pořádně pít, i na noc, nezadržovat moč a cpát se brusinkama, klidně sušenýma. Pak to chce bavlněné spodní prádlo a chránit bedra před prochladnutím. Snad se ti to spraví. Já s tím bohužel bojuji pravidelně ☹

kaaaczenka7
autor
5. dub 2013

@llluckaaa Díky🙂 Taky se mi to objevuje celkem pravidelně, cca co 2 roky ☹ Jinak vše, co píšeš dělám, a stejně... prostě rádo se to vrací, bohužel ☹ Tak nám přeji, ať nás to už brzy pustí 🙂

kaaaczenka7
autor
5. dub 2013

@ivasad. Díky 🙂 Vyzkouším, ještě jsem o něm neslyšela, třeba zabere i mě 🙂

monaida
5. dub 2013

Mám zkušenost velmi čerstvou, z předminulýho týdne. V moči E-coli, dostala jsem Zinat, ten se může, mudr to konzultovala s další doktorkou. Hodně pít, brusinky můžeš. Závodní doktorka mi zase řekla, že do určitý míry bakterie v moči jsou, že to je normální, ale nefroložce věřim víc, když mi dala ATB, tak ví co dělá... A může se v těhotenství lichořeřišnice, asi nejlepší věc a bylinka na světě - hubí všechny strepto- a stafylokoky, je dobrá právě ma močové cesty a ledviny. Já si jí pěstovala v truhlíku a jedla listy a měla jsem vloni klid.

evulinkab
5. dub 2013

@kaaaczenka7 Ahojky, já mela silný zánet ve 12tt, mela jsem vysoké horečky, krev v moči, bolest močoveho mechyre..Také jsem brala antibiotika.Jinak teda brusinky mužeš..V lékarne ti poradi.Nebo si kup čaj na pročištění močového měchyře...samozřejme s konzultací dr. nebo lékarnika.

kaaaczenka7
autor
5. dub 2013

@evulinkab Ahoj, díky 🙂 Mě naštěstí tyto příznaky míjejí, ale před těhu jsem to taky tak měla... Určitě se poradím, začátkem příštího týdne si mám volat na výsledky stěrů, tak se Dr. zeptám, jestli můžu ty brusinky, protože ještě beru těhu vitamíny - Femibion, tak aby se to nějak nebilo... uvidíme

monty2
7. dub 2013

Ahoj, já právě čekám na další výsledky - první byly nejednoznačné. Bohužel se mi to dostavilo podruhé ( teď v 26tt ) a mám alergii na PNC. Tak uvidíme .... Také nemám žádné příznaky jako je pálení nebo nutkavý pocit k močení - o to je to zrádnější. Hlavně se to musí včas přeléčit, aby se infekce bedostala do ledvin. To by byl prů.....

speedygon
10. dub 2013

@llluckaaa ohledně sušených brusinek mi moje dr řekla, že bych jich musela jíst hrozně moc, aby to k něčemu bylo...že v těch tobolkách je mnohem vyšší množství, tudíž jsou účinnější....

llluckaaa
10. dub 2013

@speedygon Já jsem začala brusinky pravidelně jíst každý den a musím říct, že mi to preventivně docela pomáhá 😉 Ale když je rozjetý zánět, tak to bude určitě lepší doplnit ještě tabletkama 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru