Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

hancazivocich
10. únor 2011

@hlavinka - může vypadnout! To se zase musím doktorů zastat!! Drží do jen stočení v ledvině - -do klubíčka. Ledvina je hrozně křehká - nemůže tam být žádný háček, balonek apod - víš, jak by ta ledvina pak vypadala?
A proč by ho nemohla vyčůrat, psala, že má potíže a bere léky - tak se to prostě smázlo - ty potíže.. A pokud si dala i kapku nějakýho alkoholu... Prostě se tělo bránilo a vypudilo ten stent postupnými kontrakcemi, nebo se hnul kamínek a stent se kousek svezl po něm...

hancazivocich
10. únor 2011

Tady jsem našla obrázky - je tam i zakončení stentu - pigtailu - http://www.nemjbc.cz/cs/o-nemocech/mocove-kamen..., košíčky na vyndávání, atd... Jsou to stránky jiné nemocnice

hlavinka
10. únor 2011

@hancazivocich Ty jo, to jsem fakt nevedela. Teda podle toho, co mi rikali u nas v Krci a jeste se tvarili, ze jsem se zblaznila, ze se na to ptam (ptala jsem se v souvislosti s porodem a tlacenim - neee, pani, to nemuze vubec vypadnout).
ja zas nejsem proti vsem doktorum, to vazne ne! jen proti tem spatnym.
Kazdopadne myslim, ze je mozna dobre, ze ho telo vypudilo, treba tam nebude ani ten kamen - kez by! 😉

No jo, ja jsem mela takovej hodne zakroucenej. je fakt, ze hacek by tam asi byt nemohl, to by vlastne poskodilo ledvinu, jak pises....

hancazivocich
10. únor 2011

@hlavinka - podle mě to může vypadnout i při porodu.. Ale - opakuji - já nejsem doktor! 😀 Já za svoji kariérku zdravotní sestry jsem se setkala s tolika situacema a stavama, že já..už věřím dost věcem - prostě naučila jsem se nepodceňovat stesky pacientů - a doktoři, kteří zažili mé služby se to naučili taky 😅 😅 Že když se mi něco nezdá, tak to většinou nedopadne..
Stent se zavede, stočí se, kontroluje se na rtg nebo ultrazvuku správné zavedení.. Při velkých obtížích se dělají kontrolní ultrazvuky, snímky (u netěhulí).. Hlavně - pokud by tam byl nějaký háček, tak ti to bude imitovat ledvin. koliku...
Právě, že příznak vylézajícího stentu je ,,počůrání"
A zažila jsem, že ,,vypadl" i při absolutním klidu na lůžku 😕 😅 Je to u minimálního procenta lidí, ale ta možnost prostě je.... A pokud se hnuly kamínky, kolem kterých je stent nacpaný, tak ho mohly vytlačit i ty kamínky... lTeda posunout

hlavinka
10. únor 2011

@hancazivocich hani, ja Ti samozrejme verim, nemam duvod k opaku. Jen mne proste zarazi, ze doktor urolog muze rict, ze to nemuze vypadnout....
je to teda sila

hancazivocich
10. únor 2011

@hlavinka - třeba tě jen nechtěl strašit, nebo se to zrovna jemu nestalo - co já vím...
Ono to asi kolikrát není o šikovnosti dr., ale o štěstí či smůle dotyčného či dotyčné, kteří ten stent dostali..
Vikousek - držím pěsti..

hancazivocich
10. únor 2011

@hlavinka - akorát je divný, že se Vikousek neozvala, tak doufám, že neleží v nem s kolikou či něčím 😅

hlavinka
10. únor 2011

@hancazivocich no, jeste toho trochu:o( chudak. Tak snad da vedet 😕

pavlluska4
11. únor 2011

Ahoj holkky, tak ja se taky přidávám, mám třetí den zavedený stent. Dělali mi to v nemocnici v Kroměříži, máte na ni odkaz dříve. Bylo to bez umrtveni( a to jsem doktorka), takze bych mohla mit nejkaou protekci, ale ne. Ale zase musím říct, že se to dalo vydrřet. Tedka se ale dost děsím, jak to bud eprobíhat dál, jsem ve 28tt a zatím mám jen krev v moči, jinak celkem bez obtíží a dost mi to pomohlo od bolestí, snad mi to vydrží až do porodu. Dost mě vzalo, že to skoro všechyn začalo zase bolest po pár dnech.

vlkousek
autor
12. únor 2011

Mám to za sebou 😉 Děkuju, že jste na mě myslely a omlouvám se, že jsem se neozvala dřív, ale hned si mě tam nechali a v pátek operace. Tentokrát se to podařilo rozdrtit a vyčůrala jsem to ( překvapilo mě, že je toho tolik). Zavedli mi znovu stent, ale tentokrát prý nějakej silnější, že mám hrozně úzkou asi močovou trubici či co 😒 A ten teda cítím fest. Možná je to jen tím, že to tam mám podrážděný, ale je to nepříjemný.S tím vypadnutím stentu - věděla jsem i od holek tady, že se to může stát, spíš mě hrozně překvapila ta situace, při který se to stalo. Vůbec jsem netušila, že to takhle probíhá 😢 Ještě teď se cítím blbě, když si na to vzpomenu. Tentokrát snad budu jen doma a nebo autem, abych někde zase neměla příhodu. Mám ho na šest týdnů. jeden kamen mám ještě v ledvině, tak se na kontrole chci zeptat, jestli by to nešlo třeba tou rázovou vlnou rozdrtit a vyčůrat, protože se mi nechce žít s obavou, kdy mi to způsobí koliku a třeba na dovolený, nebo tak...ještě jednou děkuju, že jste na mě myslely a musím říct, že i tentokrát byli v nemocnici všichni moc hodný a ochotný 🙂

hancazivocich
12. únor 2011

@pavlluska4 - třeba právě ty budeš jedna z těch šťastnějších - bez bolestí 😉

@vlkousek - teda, mazec - já si říkala, že se asi něco děje.. Jo - dovolená - to se teda pořádně poraď! Simtebe - ty tam máš hotovej kamenolom, ne? Z ledviny - záleží na tom, jak je velkej, noo - co ti k tomu řekli, napsali a tak...

vlkousek
autor
12. únor 2011

@hancazivocich no měla jsem dva vypadlý a jeden v ledvině,asi, protože na jednom rtg ho viděli, pak zas že ne a pak že tam teda asi je 😒 o velikosti nic neříkali, jen že s tím nebudou nic dělat, že tam může být dvacet let a nic se neděje 😒 ale že taky může vypadnout a je to zase na prd. No tak bych to raději měla venku
.Jsem zvědavá, jak dopadne rozbor, co je to zač a třeba i pomůže nějaká dietka (potřebuju jí i tak jak sůl).Hlavně ať už mám klid a nebolí to. Asi zbožný přání co 😉

pavlluska4
12. únor 2011

Můžu se zeptat, ja dlouho jste měly krev v moči? já ji tam mám teda dost a docela mě to znervozňujee..........

vlkousek
autor
12. únor 2011

@pavlluska4 když jsem měla stent v těhu, tak jsem měla krev v moči celou dobu, co jsem ho měla ☹ .
Netěhu poprvé jen jeden den a podruhé dva dny hodně a teď ještě sem tam taky, ale šťourali se mi tam , tak je to jiný.

slunisku
13. únor 2011

@hlavinka Ahoj 🙂 Dělali mi to v Jablonci nad Nisou, zapřísáhla jsem se, že od tohohle doktora si ho vyndat nenechám i kdybych měla jet třeba do jiné nemocnice 🙄 Vážně chování psa baskervilského 😠
Jinak už asi 14 dní to celkem ujde, pálení v močové trubici už není tak časté. Zjistila jsem, že se musím vážně hlídat a hodně pít a pít a pít. Ale docela se těším až mi to po 6-nedělí vyndají, přece jen mám v těle něco cizího 😒 Jak se mám psychicky připravit na to vyndání? jak to u tebe probíhalo?

hlavinka
14. únor 2011

@slunisku vyndavani bylo vazne v pohode. Fakt to trva zak minutu dve a je to. Potom to pali a mas krev v moci, ale neboli to tak, jako u zavadeni. Po zavedeni jsem stent citila cca 2 mesice, ale po vyndani bylo do tydnu po vsem, fakt v pohode.
Tak drzim palce! Verim, ze se tesis, az Ti ho vyndaji a budes mit klid.

@pavlluska4 Ja jsem mela krev v moci asi tyden. U kazdeho to je ale jinak....

zbibo
16. únor 2011

Ahojte babulky

Tak malinky sa narodil 18.1.2011 51cm a 4220g, samozrejme sekcia po 18h trapenia ale nic to, uz je vsetko ok, cakam kym sa docistim a sup ho vybrat stent.
Len teraz ma sere, a to vyslovene sere, ze ked ho tam ma uz od 16.tyzdna, teda pol roka, ci fakt to bude bez komplikacii to vyberanie, ja sa strasne nenormalne toho vyberania bojim, pomooooc ☹

hancazivocich
16. únor 2011

@zbibo - gratuluji k děťátku! Pěkný macík 😵
Každá z nás se něčeho nenormálně bojí - jeslti tě to uklidní... A čeho přesně se nejvíc bojíš? Možných komplikací nebo přímo toho odstraňování? Třeba by ti s tím dokázaly holky poradit....

vlkousek
autor
16. únor 2011

@zbibo gratuluji k chlapečkovi 🙂
Taky mě čeká vyndání stentu (bohužel až za šest týdnů). Chtěla bych tě nějak uklidnit, že to vyndání opravdu nebolí. U mě je spíš problém psychika, jak tam musím přijít, vyslíct se a šup, roztáhnout nohy na kozu. Tohle je pro mě trauma už teď a to se strašně moc těším až se toho hnusáka zbavím 😉 Vyndání trvá opravdu jen chvíli a trpěla jsem u prvního čůrání, ale potom už opravdu ani náznak nějaký bolesti.

zbibo
17. únor 2011

@hancazivocich dakujeme, bojim sa toho vyberania a ci to pojde lahko von, lebo ze niektore to maju tak zasolene, ze to musia ten kamen okolo, ci tu sol nejak rozbijat a to moc boli, dufam ze to bude naozaj raz dva a bez komplikacii.
@vlkousek jemine, aj teba to caka, ty si to mala viac krat zavedene, vsak?Naozja to neboli?A ako to prebieha?Tiez sa do mocovej rury zavadza ta blbost aby ti ju roztiahli?Lebo mna to nenormalne bolelo.

vlkousek
autor
17. únor 2011

@zbibo stent mám v podstatě potřetí ☹ jednou v těhu a teď dvakrát kvůli vyndavání ledv.kamenů.
Po těhotenství mi ho vytahovali, měla jsem ho fest zasolený, ale nic mi tam nestrkali na rozšíření, teda aspoň myslím.Opravdu to nebolelo, přirovnala bych ten pocit, jako při cévkování, jestli ti to někdy dělali.

zbibo
17. únor 2011

@vlkousek teda klobuk dole, ja uz nechcem dalsie babo len kvoli tomu ze by mi znova hrozil stent 😢 😢 😢 😢
Teda naozaj to neboli?Ano cievkovali ma aj mi zavadzali pri cisarskom tu kanilu ako to prebiehalo?Len si si lahla, roytiahla nozky a co urobili?Ako to vytiahli?Ja si to neviem ani predstavit

vlkousek
autor
17. únor 2011

@zbibo No však já dlouho třetí zvažovala kvůli tomu - no a vidíš, v těhu nic a dostalo mě to teď 😠
No u mě to probíhalo tak jak píšeš. Lehnout na kozu, roztáhnout nohy a potom přesně nevím (pod ruce jsem jim neviděla) ale fakt jen takový štípnutí a bylo to venku. Pak už oblíct a nashledanou.
Nedělali mi bohužel kontrolní ultrazvuk ani rtg a zůstaly mi tam kameny 😠 😠 😠 a teď s tím mám takový trápení.Takže možná bych se o to zajímala být tebou. Jenže já nikdy kameny neměla, tak mě ta možnost ani nenapadla.

aivinka
17. únor 2011

Ahoj holky, přidávám se k vám, od úterý jsem v nemocnici s bolestmi kolem pupíku a dnes mě poslali na urologii, kde mi zjistili, že mám zúžený močovod a usazuje se mi moč v pravé ledvině a zítra mě čeká zavádění stentu a děsím se toho. Jsem ve 30. týdnu a žádné problémy jsem neměla, až na tu bolest kolem pupíku. Já se toho opravdu bojím, že to bude bolet, doktor mi říkal, že to může bolet a nemusí, tak nevím.

vlkousek
autor
17. únor 2011

@aivinka ach jo ☹
Vysvětlili ti aspoň co a jak s tebou budou dělat? Budou to zavádět za živa?
Každopádně držím všechny prsty, co mám a přeju ať to máš rychle za sebou a bez komplikací. Určitě dej vědět, jak jsi na tom, třeba ti holky tady zvednou trochu náladu a poradí s tím, co si doktoři nechají pro sebe 😉

aivinka
17. únor 2011

Urolog mi toho moc nevysvětlil, až gynekolog, měli by to snad dělat v lokální anestezii, ale nikdo to nevěděl jistě.

vlkousek
autor
17. únor 2011

@aivinka Tak aspoň, že připustili tu možnost lokální anestezie. Nepříjemný to bude i potom, ale čím míň bolesti, tím líp.

vlkousek
autor
18. únor 2011

@aivinka myslím na tebe, drž se. 🙂

hancazivocich
18. únor 2011

@aivinka - držíme pěsti, ať to nebolí

@vlkousek - lokální se obávám že mysleli pomocí toho gelu....

vlkousek
autor
18. únor 2011

@hancazivocich a gel nefunguje?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru