Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

ivaova
5. dub 2011

Tak hlásím, že jsem dnes byla na procházce...rychlostí důchodkyně jsem se došourala na poštu a zpět...pod vidinou WC a motlitbou, aby hadička nevyjela 😀 ale dopadlo to dobře. Večer jsem byla jak princezna na hrášku, samé polštáře, ale nakonec jsem je vyházela, spíš mě tlačily a nevěděla jsem, kam s nima. Kojící polštář asi dostanu k narozeninám, sestra ho měla a moc si to chválila, tak uvidíme. Jinak jsem zjistila, že mám ze spaní fobii, protože manžel není doma 3dny v týdnu a spí se mi dobře jen na zádech...tak aby mě měl kdo křísit, kdyby něco. 😖 taky jsem zjistila, že nejvíc "grepovou" mám po spaní, když sedím celý den, tak se to uklidní. Pálení zatím přestalo...jím 1 APO brusinky denně a acidofilní tabletky. Jo a taky mi sníží bolení, když si zajdu pořídně na záchod 😕 to je hned více místa i pro hadičku 😉

hlavinka
5. dub 2011

@ivaova jo, to si jeste zive pamatuju. byly to cesty od zachodu k zachodu. A blby bylo, ze se mi chtelo furt a nikdy jsem nepoznala, zda budu curat malo nebo hodne. A kdyz treba drncal autobus, proste to samo trochu uteklo, takze jsem asi 14 dni (mozna az mesic?) radsi nosila inkontinencni vlozky.....
Hele, ze spani na zadech fobii nemej. Ono si telo samo rekne. Ja jsem jeste do nedavna spala cast noci na zadech. Urcite se nic nestane, proste se v noci ve spanku otocis, neboj se.
Ono to zbarveni moci muze byt i treba zvysenym bilirubinem ci tim druhym hormonem z jater. Ja ji mam rano taky takovou skoro grepovou a krev tam nemam. Na to jsou dobry lakmusovy papirky. Je jich tam 50 a stoji 230 kc http://www.lekarna.cz/dp-heptaphan-50ks-1/ Ja jsem si moc testovala doma, abych furt nemusela litat k dr. Ukaze Ti to jak krev, tak bilkovinu. takze kdyby byla zvysena bilkovina, sup k dr., to by byl zanet, ale jinak dobry. Ja vim, ze to jsou dve stovky, ale zas to vydrzi treba na pul roku rok, a jestli i normalne trpis na ledviny, tak je vyuzijes. Ja jsem podle toho poznala, kdy jit k dr. a kdy to bylo zbytecny.
Ta drzim palce, paa!

vlkousek
autor
5. dub 2011

@ivaova ráno to máš více "grepový" to je jasný, protože to není naředěný. Přes den piješ, tak se to smíchá. Fakt vyzkoušej hodně pít, já vím, je to opruz a ty cesty na záchod budou častější, ale ta bolest, ten tupej tlak se zmírní. Teda aspoň u mě to tak bylo.
Ony všechny tyhle rady jsou sice hezký, ale nebudem si lhát, potíže zmizí až zmizí stent ☹
Ale působíš na mě, že to bereš s nadhledem a humorem, tak to je plus pro tebe, já byla hromádka neštěstí a ještě bez informací ☹

hlavinka
6. dub 2011

@vlkousek Mas pravdu, rady jsou hezky, dobre mysleny, ale az bude hadicka venku, bude po problemech.
A mas pravdu, nase nova kamoska je silna zenska a bere to dobre! A to je pulka uspechu! Tak se drz ivaova 😉

ivaova
6. dub 2011

Díky holky, se skoro červenám. Asi proto, že se to nezhoršuje, spíš to má občas nějaký výkyv, tak se držím. NAvíc na miminko jsme čekali 3 roky, přece si to nenechám pokazit hadičkou? 😉 Ale počkejte, až budu mít větší břicho a bude to víc bolet, však si přijdu pobrečet... 😢 Jo a s tím ránem, že je to koncentrované...to mě nenapadlo. Myslela jsem, že ležení hadičku někam "zapíchne". Hned se mi bude spát lépe, i na zádech!

hlavinka
6. dub 2011

@ivaova nerekla bych, ze s vetsim brichem mne to vic bolelo, to spis ne. Pak to bylo fakt lepsi. Ale zalezi na kazdem....

vlkousek
autor
7. dub 2011

@ivaova taky si nevzpomínám, že by se to zhoršovalo s větším břichem 😉 Neukazovali ti doktoři, jak ta hadička vypadá? Takovej kreslenej obrázek? Já až když mi stent vypadl jsem si dokázala představit, jak to tam vevnitř vypadá.Nemá se to čím zapíchnout, je to na koncích stočený jak šnek. Klidně ti ho můžu vyfotit, mám ho schovanej "na památku" 😉

ivaova
11. dub 2011

@vlkousek Ne díky, hadičku jsem si našla na internetu. Asi nejlépe to vypadá na http://www.missioklinik.de/urologie/schwerpunkt... . 😎 Já vím, že se to nemůže zapíchnout, ale prostě se to tam někdy "zapře". Právě jsem byla na kontrole, vše je na svém místě, kontrola moči v 33t a pak kontrola před porordem, zda není třeba nasadit Antibiotika, aby mimino při "průlezu" něco nechytlo.

hlavinka
19. dub 2011

@ivaova Tak jak Ti je, je to aspon trochu lepsi?

ivaova
19. dub 2011

@hlavinka Díky za optání, už jsem si zvykla. Ovšem padá ze mě písek a kamenné kousky, které se evidentně odlupují z té trubičky...jen nevím, jestli zvenku nebo zevnitř. Snad se to neucpe. Trochu mě pobolívá ledvina, ale jen občas. Už mám nahřívací polštářek. CHodím občas i ven, ale jen krátké trasy 🙂 delší stání mě docela vysiluje a vždy mám pocit, jakoby se vše pohyblivé v bříšku nasunulo na močový měchýř, takže radši pak hurá domů 😉 A co ty, jak se držíš??

hlavinka
19. dub 2011

@ivaova Fiha, tak to tedy neni prijemny, ze z Tebe jde pisek nebo ten nanos z hadicky:o( Nedoporucili Ti treba nejakou dietu, aby se to tvorilo mene? Ja tohle nezazila, takze nevim.
Verim, ze chodis na kratky vychazky. Ja jsem taky chodila curat co 20 minut, i kdyz to bylo treba jen par kapek, ale clovek proste mel celou dobu pocit, ze se mu chce:o(
takze to ani nemuzes do kina treba na nejaky hezky film nebo tak, skoda....
Ale jo, u mne dobry, ledviny spinkaji jak miminko, tak jsem moc rada! akorat jsem unevana, ze musim litat okolo Adelky a nemuzu si natahnout nohy, jak bych potrebovala. No, ale co, za 3 mesice si nohy budu moct natahnout, ne? 😀

ivaova
20. dub 2011

@hlavinka to je fajn, že je ti fajn 🙂 Já jsem začala zase trochu víc hlídat pití a už je to lepší. Dietu nemám, ptala jsem se i na ty kapky, o kterých se tady mluvilo, ale doktor překulil oči a doporučil mi, abych raději vůůůůbec nečetla internetové rady 😀 prý není zjištěno, co by to dělalo na miminko, tak radši ať vydržím. Asi proto ani nechce omezovat jídelníček...ale to se mi myslím zatím neodlupovaly ty kamínky. Kontrola až za 3t.

hlavinka
20. dub 2011

@ivaova no, s tema kapkama tezko rict. Mne treba lekarnice rekla, ze to nevadi a na letacku neni napsano, ze to nesmi tehule. Ale je jasny, ze pres doktora nepujdes a pokud to neni nijak strasne, tak se to da bez leku. ja jsem taky nic nebrala, teda jen antibiotika. (Taky si rikam, ze atb. jsou prece daleko horsi, nez prirodni kapky, a k tem se lekari uchyluji mnohem casteji a vliv to zadny nema na mimco).

vlkousek
autor
20. dub 2011

@ivaova Ahojky asi se budu opakovat, ale co homeopatika??? Hodně lidí sice tvrdí, že je to jen placebo, ale když to funguje i na malý mimísky, tak ti si to přece vsugerovat nedokáží. 😨 Já po svých zkušenostech bych po nich sáhla 🙂 ,fakt mi pomohly a to jsem nebyla těhu a mohla jsem tím pádem do sebe nacpat spoustu silných sajrajtů. Nějak mi to přišlo zbytečný, když to jde i jinak. Každopádně přeji hodně sil a ať to rychle utíká.

vlkousek
autor
20. dub 2011

@hlavinka Holka zlatá, děláš mi radost 🙂 a to nás obě strašili, že se tomu v dalším těhu 100% nevyhneme 😀 😀 😀 No mě si to sice našlo později,ale to už je jiná a i tak je to "příjemnější" než v těhu. Držím palečky 😉

hlavinka
20. dub 2011

@vlkousek 🙂 dekuju. No, pevne doufam, ze budu zdrava a ledviny budou stale v klidu.....

slunisku
26. dub 2011

ahoj holky, psala jsem sem, cca před dvěma měsíci, že mám taky stent a taky problémy 😒 Teď už se mi ale blíží termín vyndání toho hnusáka (za týden mám po šestinedělí) a tak se chci zeptat, jak přesně to probíhá...Jde mi hlavně o to, jestli můžu jít na vyndání i s malou.... přítel jezdí kamionem a doma je jen o víkendech. Prosím moc o detailní popis, zajímá mě vše 😕 Děkuji 🙂 Míša

vlkousek
autor
26. dub 2011

@slunisku Ahoj, tak s takhle malou by se to teoreticky dalo zvládnout, jde jen o to, jestli ti to oni dovolí. Nejlépe tam zavolat a domluvit se, jestli je to možný, že by jí na těch pár minut, co ti to budou vyndávat (u mě to trvalo tak dvě minuty?) některá sestřička pohlídala. U mě to probíhalo tak, že si lehneš na kozu, nastříkají ti na (nevím jak to říct slušně 🙂 ),prostě mezi nohy nějakej znecitlivující gel, potom zavedou ten přístroj. To je trochu nepříjemný, ale nebolí to, no a potom to vytáhnou a je to. Já pořád čekala, kdy přijde ta bolest a ležela tam a sestřička si ze mě začala dělat srandu, že se mi tam nějak líbí, že nechci dolu 🙂 Opravdu se neboj, já třeba bych raději znovu toto, než třeba cévkování. Bála jsem se potom jít na malou, protože poprvé jsem stent měla nasolenej, tak to bylo podrážděný a děsně to pálilo, ale tentokrát to bylo úplně v pohodě.Držím palečky a dej vědět.

slunisku
27. dub 2011

@vlkousek Ahoj, jé vážně? Takže se nemusím bát? Hned ráno tam zavolám a domluvím to 😉 Děkuju, moc jsi mě uklidnila!

vlkousek
autor
27. dub 2011

@slunisku No to jsem ráda, že jsem tě uklidnila. Já byla úplně vystreslá, když jsem na vyndání šla, protože jsem měla v živé paměti jak mi to vyndavali předtím, jak to hrozně štípalo. Ale teď to údajně dělají jinak a fakt to bylo v pohodě. No jak se znám, stresovala bych znovu, jsem posera 😖

pavlluska4
29. dub 2011

Tak já po nějaké době taky přidám, jak jsem na tom. Jinak krev v moči celou dobu, když se hodně pije, tak se to naředí a není to tak vidět. Jinak jeden týden lepší, druhej strašný pálení a tak se to střídá, když víc stojím nebo něco dělám je to horší, než když se leží. Už bych měla rodit, dělali mi kontrolní UZ ledvin a zjistili, že mi to zase málo odtíká, že je možná stent ucpaný, tak, že mi vyvolají porod, už jsem se těšila, že to budu mít za sebou a stentu se brzo zbavím. Pak ale, že nejsem dost otevřená na vyvolání, tak musím ještě čekat. Takže jsem naštvaná, už ho chci taky vatáhnout, oni fakt nechápou, jak je to otravný, to mít v sobě a řeknou, že když se to prostě dá vydržet, tak budeme čekat, přitom malá by už mohla být klidně venku. Brala bych i Císaře, jen ať už je konec 😒

vlkousek
autor
29. dub 2011

@pavlluska4 To je mi líto, že takhle prudí ☹ Mě taky vyvolávali o 14 dní dřív asi se jim mě zželelo, nebo co a jsem za to ráda. Bylo to sice potom víc nepříjemný, než když se mimčo rozhodne samo, ale za ty dva týdny to stálo. Třeba se princezna rozhodne sama, moc bych ti to přála. 🙂 Přeji krásnej porod a ať už máš klid. Určitě ti stent budou chtít vyndat co nejdřív, když už neplní, co má.

ivaova
2. kvě 2011

@pavlluska4 Teda jak to tak čtu, ještě mě možná čeká pěkné nadělení! Musím zaklepat, žádné svědění nemám, vyhnala jsem to asi brusinkama a probiotikama do pochvy a omýváním hypermanganem po každém čurání. Mám jediný problém- že mě ledvina občas pobolívá, takový stálý tlak, občas nemůžu zvednout ani nohu třeba při oblékání. Taky se vyplavují stále kousky kamínků- jakoby odloupnuté z hadičky. Příští týden mám kontrolu, tak uvidíme. Držím ti palce, ať obojí jde hladce 🙂

slunisku
2. kvě 2011

@vlkousek Ahoj, tak jsem byla v pátek na odběru moči a na kontrolním RTG, byl tam primář a podle rent.snímku říkal, že mám ten konec stentu v moč. měchýři pěkně zasolený a že neví zda to půjde vyndat 😨 normálně nebo zda budu muset jít pod narkózu 😖 To samo nechci, protože kojím! Jsem teda napnutá, jak to dopadne, objednali mě na čtvrtek ráno ☹ ☹ ☹

vlkousek
autor
2. kvě 2011

@slunisku Jejda 😒 to je naprd. Myslíš, že by narkóza moc na kojení vadila? Než to absolvovat spodem... ☹ To je furt něco, člověk se těší, že mu to vyndají a bude klid a vždycky se k tomu něco přimele ☹ Dej potom vědět jak jsi dopadla, budu na tebe myslet.

hancazivocich
2. kvě 2011

@slunisku - omlouvám se, že vám se vpadám, ale... Teoreticky narkoza jde.A pokud bys věděla, že na ní půjdeš, tak si teoreticky určité množství mléka můžeš zamrazit nebo tak. Kojit by se nemělo cca několik hodin po výkonu - doporučuje se tuším mléko odstříkávat. Ale je tu někde poradna porodní babičky, tak se zkus zeptat tam. Myslím, že jde minimálně o tři až šest hodin nekojení a odstříkávání mléka.

ivaova
3. kvě 2011

@slunisku No tak to mě podrž! 😨 JAk dlouho jsi to tam měla? Mě to čeká asi 5 měsíců a asi bude taky dobře zatuhlý...podle toho kamení, co se ze mě furt sype. Jenže to nikdo asi nezkontroluje, dokud neporodím, tak začínám mít nervy...dej prosím vědět, jak to dopadlo. Mimochodem při umělém oplodnění při odběru vajíček jsem mívala krátkodobou narkózu cca jen na 15-20 minut a po 3 hodinách jsem šla domů, jakmile jsem se domotala, tak třeba to nebude na dlouho. A to při odběru 20 vajíček bylo docela hodně píchání...u toho stentu to nemůže být horší a delší...doufám

vlkousek
autor
4. kvě 2011

@slunisku Hodně štěstí zítra 🙂

vlkousek
autor
10. kvě 2011

Tak holky jak? Myslím na Vás 🙂
Pavlluska4, už se princeznička umoudřila? Hodně štěstí všem 🙂

pavlluska4
12. kvě 2011

Tak malá se narodila 6.5., nakonec cisarem, po 8 hodinach kontrakci sem se vubec neotevrela. Jinak stent- rekli, ze mi ho vytahnou, za 4 tydny, dnes jsem sla do nemocnice s bolestma, ze uz to nevydrzim, tak, ze mi ho teda vytahnou. Vetsi bolest jsem nezazila, stent byl vypadeny v močovém měchýři a byl obalený celý kamenem, nešel vytáhnout, pak se ještě roztrhl při vytahování, takže jsem půl hodiny ležela a bolestí břečela, jak ho tahal, pak mi ještě tahal pár kamenů, co tam zůstaly. Jinak pořád čurám čistou krev, a děsně to bolí při močení. Je to normální, znervoznuje me ta čistá krev, co čurám. Jak vám bylo po vytažení stentu? Doufam, ze jestli budu někdy zase těhotná, obejdu se bez tohoto zákroku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru