Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

ivaova
21. črc 2011

Ahoj, tak jsme to zvládli při úplňku, 15.7. se nám narodil Jeníček. Stent se nijak neprojevil, akorát teď mám pocit, že mě něco tlačí v močáku a nutí čurat, těžko říct, co to je, bolí tam kde co 😖 . Snad to nebude zánět. Až budeme řešit vytahování, určitě se ozvu!

hlavinka
22. črc 2011

@ivaova Moc gratuluju a preju hodne zdravi obema! 😉
A jsi sita?
ja po prvnim porodu jsem mela taky nuceni na moceni a tlaky, ale tezko rict z ceho, zanet jsem nemela.

mifinka
22. črc 2011

Ahoj všem,
já měla stent při prvním tehu, měnili mě ho 3 x od 20TT , bud se mi ucpal šutrama ( a to je pak něco jak to tahají zkamenělé ven) a nebo mi vypadl.. No.. každopádně kdyby mi ted někdo řekl, že mi dá stent, nenechám si ho dát. Ve výsledku mi udělal víc škody než užitku.. Dali mi ho kvůli zánětu ledvin, ten se vyléčil (podle mě díky ATB a kapačkám) a pak jsem ležela v nemocnici jen kvůli stentu a potíže při močení taky jen díky němu.. Takže za mě nebrat...

ivaova
26. črc 2011

@hlavinka Co druhý porod, už jste na světě? Jsem zašitá. Snad bude pak všechno normální... 😖
Poradíte mi, vytahování stentu je jen ambulantně při prohlídce? Chvilička? A co další procedury...drcení kamínků případně...nemím si představit, že bych teď Jeníčka někde nechávala samotného.

vlkousek
autor
26. črc 2011

@ivaova Ahojky, prvně gratuluji k chlapečkovi 🙂
Vyndavání stentu jsem popisovala někde kousek dozadu a drcení kamínků taktéž 😖 To vyndání, pokud není stent zasolený je celkem v pohodě, jen ten pocit, že se mi tam budou hrabat byl pro mě víc stresující. Zažila jsem i vyndání zasolenýho a to už nebyla taková lahůdka, pálilo to jak čert a to hlavně potom na wecku 😢
Budu držet palečky ať je to všechno v pořádku a máš od toho pokoj 😉

ivaova
28. črc 2011

@vlkousek Díky 😉 To vyndávání je mi celkem jasné, jen jsem se dočetla, že v případě drcení kamenů se stent zavádí...a drtí se pod narkozou...takže mi není jasné, jak se to dělá s miminkem. Navíc už ten stent budu mít pěkně dlouho, takže nechvávat ho tam pak ještě po drcení, to už ho nikdy nikdo nevyndá ☹ Taky hezky kojíme a nechtěla bych to kazit lahvičkou

vlkousek
autor
28. črc 2011

@ivaova No já šla na vyndání kamenů bez stentu a probudila jsem se s ním, protože se tam dává aby se mohla ta močová trubice zahojit, je nateklá a dělalo by to neplechu. Aspoň tak jsem to pochopila. Říkali, že kdybych kojila, tak není problém, na dobu výkonu (cca 2hodiny) se odstříká i kvůli narkóze a tak a potom už bys mohla mít kloučka u sebe. Bylo by možná lepší si to když tak domluvit, aby tam s tebou byl manžel a staral se o malýho. Když je dobrej personál, dá se to všechno pořešit, neboj 🙂

hlavinka
19. srp 2011

@ivaova Ahoj - gratuluju k miminku a preji hodne zdravi.
Majda se narodila 9.7. nejak jsem na tohle tema uplne zapomnela, pres ty starosti okolo deti.

a kdy jdes na vyndani, asi po 6tinedeli, ze? Na drceni kameni drzim palce, ale jak rika Vlkousek, odstrikas jen trochu a za par hodin muzes kojit.

azeretka
21. srp 2011

ahoj holky, píšu vám z nemocnice, kde ležím kvůli bolestem pravé ledviny z důvodu jejího zvětšení a tudíž ztenčeho průchodu mezi ledvinou a měchýřem, bolesti mám silné, déle jak 24 hodin nevydržím bez utěšujících léků, ale zánět neprokázán, takže není co léčit ☹ . Urolog mě pro prohlížel v pátek a do zavedení stentu se mu moc nechtělo, resp. doporučil bolesti snášet tak dlouho jak jen to bude možné, protože se stentem samo o sobě o spojeno spoustu rizik a bolestí, jak se asi tady většina z vás přesvědčila ☹
Nevím do jaké míry jste musely snášet bolesti vy než vám byl zaveden stent, ale jak jsem psala, déle jak 24 hod nedám, tudíž by to pro mě znamenalo bez zavedení alespoň jednou denně na nějakém utěšujícím léku. Co myslíte, kde je ta hranice únosnosti, mám ten stent raději vyžadovat nebo ne?

azeretka
21. srp 2011

@nasekuratko ty jsi tady psala o tom, že ti byl doporučen nějaký lék 3xdenně, bez něho by jsi měla jak velké bolesti a jak často?

azeretka
21. srp 2011

samozřejmě velký dík zakladatelce tohoto tématu a všem zůčastněným, díky vám vím, co mě čeká a jak vše probíhá, ikdyž to nejsou hezké vyhlídky, informovanost je pro mě důležitá

vlkousek
autor
21. srp 2011

@azeretka Ahoj,s léky atd. moc neporadím, protože mi (a většině holkám tady) zavedli stent bez jakéhokoliv čekání a vysvětlování, i když si myslím, že to mohlo klidně počkat 😠
Tak snad jen přeji hodně štěstí a síly na to všechno. Máš velký štěstí na urologa, který se stentem nespěchá 😉

azeretka
22. srp 2011

@vlkousek jestli mám štěstí na urologa to nevím, dobrý dojem na mě neudělal a jeho rada zní, vydržet v bolestech co nejdéle a někdy jsou ty bolesti tak silné, že se to neobejde bez slziček, ve zbytku času mám na sobě nalepený nahřívaný pytlík, takže jsem ničeho schopná a odkázaná na nečinnost. Jestli je to výhra oproti stentu nemohu posoudit, ale určitě není co závidět, do porodu ještě daleko 😒 Každopádně moc děkuju za reakci, četla jsem od začátku čím vším sis prošla a o bolestech určitě víš své, tak hodně zdraví do budoucna 😉

hlavinka
22. srp 2011

@azeretka je mi moc lito, ze jsi k nam pribyla....Ale tedy vitej 😉
V tehu je to s lekama blby. Ja jsem mohla myslim brat buscopan, ale valny ucinek to nemelo. nejvic mi pomahal teply polstarek na bolave strane.
A kde lezis, myslim v jake nemocnici? (teda mesto)
Na jednu stranu je dobre, ze Te hospitalizovali, jsi pod dohledem, ale zas na druhou stranu, je to asi pekne stresujici. ☹
Pokud Ti stent zavedou, bolest bude prvnich par dni stejne, mozna vetsi, nez mas ted☹ A ani pak nemas bohuzel jistotu, zda Ti bude lepe. Minimalne se ale zlepsi ten odtok moci....kazde telo reaguje jinak, nektere ho prijme a nektere ne☹ Blby je, ze clovek nevi nic dopredu

tak moc a moc drzim palce, aby Ti bylo dobre. Ale asi by Ti ho meli dat, protoze do konce tehu daleko a deloha bude tlacit jeste vic☹

vlkousek
autor
22. srp 2011

@hlavinka Ahojky, mě se teda relativně po zavedení stentu na pár dní ulevilo (těch dní, co jsem ještě byla v nemocnici). Potom cca třetí den jak jsem začala doma fungovat už to bylo naprd. Člověk se sice snaží nic moc nedělat a co si budem povídat,ono to ani nejde,ale stejně by chtěl a pak jsou to muka.

vlkousek
autor
22. srp 2011

@azeretka Děkuji za přání zdraví, už si těchto přání jinak vážím 🙂
S tím urologem jsem to myslela tak, že někdy stent šoupnou bez rozmýšlení, jaksi preventivně, myslím, že ajuškab hned na začátku diskuze k němu přišla jak slepý k houslím. Samozřejmě jestli máš tak velké bolesti,bude to pro tebe i miminko lepší varianta a třeba zrovna tvoje tělo ho přijme dobře 😉 Moc bych ti to přála, protože tohle je opravdu věc,která ten zbytek těhotenství totálně zhnusí,samozřejmě z mého pohledu. Nic jsem si od zavedení stentu nepřála víc, než aby byl malej už venku a já bez bolestí. Takže o nějakém chystání výbavičky a sledování rostoucího bříška nemůže být ani řeč. Hrozně mě to zpětně mrzí, že jsem byla na to maličký stvoření tak naštvaná a vinila ho z toho všeho ☹
Budu ráda, když dáš vědět,jak se cítíš a jak pokračujete 🙂 Ono i to někdy trošku pomůže, protože je pravda pravdoucí, že lidi co to nezažili to nikdy nepochopí a koukají na tebe jako na simulanta (včetně doktorů 😠 )

hlavinka
22. srp 2011

@vlkousek No jo, to je jasny, ja kdyz jsem mela sanci lezet s teplym "na stentu" tak to taky prvni dny slo, ale kdyz jsem chodila nebo neco delala, tak to bylo horsi....

azeretka
24. srp 2011

@vlkousek @hlavinka moc Vám děkuju za podporu, to že se mnou soucítíte pro mě moc znamená. V pondělí mě pustili z nemocnice v Podolí (prozatím bez stentu), doporučili klidový režim a nahřívací pytlík. Vzhledem k tomu, že horečky ani žádný zánět nebyl, tak musím bolesti snážet co nejdéle to půjde. V úterý byl dobrý den (možná hrála roli i dobrá psychika z domova), dneska ta potvora bolí, tak se musím asi připravit na dobré a špatné dny. Je pravda, že jsem se na porod nikdy netěšila, tak jako teď a těhotenství si vůbec neužívám, v podstatě nemyslím na nic jiného než na ledviny a pitný režim 😒

hlavinka
24. srp 2011

@azeretka Tak hura, ze jsi doma. To je hnedka cloveku dusevne lip.
A merili Ti velikost toho mestnani moci v ledvine na UTZ? Jak ho mas velky? Ono kdyz je maly, tak stent nezavadi, zavadi, kdyz uz je pak vetsi (ja mela myslim 4-6cm, ale uz si to moc nepamatuju)
Tak drzim palce, at je Ti dobre 😉

azeretka
24. srp 2011

@hlavinka nevím, jestli je to to samé, ale ve zpávě jsou rozměry pánvičky a pak kalichy 13mm, to by mohlo být ono, tak to mám oproti tobě fakt menší. Vlastně jsem ráda, že ten stent zatím nemám, jsou chvilky, kdy je mi dobře a to by se stentem nebylo asi nikdy 🙂

hlavinka
24. srp 2011

@azeretka Tak to bude asi ono. To je jeste dobry. Spis je blby, ze Te to boli a i pri tomhle mestnani (zadrzovani) moci hrozi infekce. Ale to bys poznala - teplota, vic bolesti, paleni pri moceni. Tak se drz!!!! 😉

azeretka
24. srp 2011

@hlavinka je to tak, musím hlídat příznaky, aspoň budu hned vědět, která bije. Moc děkuju za rady, vážím si toho 😉

vlkousek
autor
24. srp 2011

@azeretka Super,že jsi doma 🙂 Mě hodně moc pomáhal nahřívací polštářek, co se zapojuje do elektriky, dá se regulovat teplota a fakt se mi hrozně ulevilo v době, kdy mi stent hrozil. Kdybys potřebovala, klidně zapůjčím 😉 Snaž se fakt hodně pít a nic moc nedělat,ale to ti asi řekli viď?

azeretka
25. srp 2011

@vlkousek moc děkuju, jsi hodná, elektrický nahřívací pytlík mám už slíbený k zapůjčený, zatím to zvládám s rýžovým 🙂 Nalívat vodou jsem se začala a fakt myslím, že to pomáhá, když tam ta moč nestojí, o to víc častěji jsem na záchodě, ale oproti stentu je to malá daň..tak musím zaťukat, ať mi to takto vydrží co nejdéle 😉

ivaova
26. srp 2011

Ahoj holky, zdravím novou azeretku! Tvůj příspěvek mě překvapil, tvůj doktor má skutečně výrazně jiný přístup. Já musím říct, že mám trochu jiný názor- já bych raději stent, než snášet denně bolesti se slzami. Při zavádění to bolelo, ale na slzy nedošlo a trvalo to jen asi 20 minut, a to jsem měla komplikaci, protože byl močovod ucpaný kamením a nešlo to prošťournout. A pak byla sice snížená má pohyblivost, než se to usadilo, ale nebyla to vysloveně bolest. Teď stejně nejsi schopná chodit po obchodech a chystat výbavičku, jak jsem pochopila. Mně dnes skončilo šestinedělí, uznávám, že mám pocit, že trubku cítím- už se nemůžu dočkat, až zajdu na Urologii. Ale snášet bolesti celý půlrok? To bych nedala. Tak držím pěsti, ať už je ti lépe!

ivaova
26. srp 2011

@hlavinka Upřímná gratulace! 😅

vlkousek
autor
26. srp 2011

@ivaova Ahojky, ono asi hodně záleží jak tělo stent přijme, protože já měla bolesti se slzami denno denně při stentu ☹ Taky mě překvapila reakce doktora, většinou to řeší hned stentem, ale možná,že usoudil,že není městnání tak velké aby to bylo třeba. Ono asi stejně, jestli budou bolesti velký, na to dojde 😒 Achich ouvej, tohle je fakt za trest. Přeji rychlé a pohodové vyndání stentu. Kamínky ti tam nechají, nebo budou řešit?

katulienka86
29. srp 2011

Ahojte,bohužial musím sa medzi Vás pridať ☹ Som v 25.tt . Tiež mám neskutočné bolesti ľavej obličky.. po kadejakých vyšetreniach zistili ,že mám zápal obličky... dali mi ATB a lieky od bolesti.. po doužívaní sa to na pár dní ukľudnilo ,ale od včera je to tu znova.. tiež mi navrhli zavedenie tej hadičky.. (ani vlastne poriadne neviem na čo to je ) .. no a ja neviem čo mám urobiť.. hlavne po tom čo tu čítam.. Nechcem sa zbytočne napchávať liekmi kvoli malej (v brušku) ,ale tie bolesti sú neznesiteľné... a píšete,že tá hadička aj tak asi veľmi nepomohla... tak čo mám urobiť??

A ako to ,že to zavádzajú ,,za živaˇˇ ?? bojím sa toho...

Poraďte prosím 🙂
Ďakujem

vlkousek
autor
29. srp 2011

@katulienka86 Vítám tě tu, i když nerada. Ty bolesti jsou nejspíš od toho, že se ti zadržuje moč a stent, kterej se tam zavede tu moč pomůže odvést tam kam patří 😉 Ty bolesti při stentu jsou rozhodně o dost menší než při samotným městnání,ale pokud ho tělo špatně přijme (jako ve většině případů tady) je to prostě nepříjemný. Ani to snad není bolest jako taková ale jakoby řezání.
Nechci tě ale nijak strašit, jsou tu i holky, co to snášely v pohodě jen s malým pohybovým omezením 😉
To zavádění prý jde udělat v nějakým lokálním umrtvení nebo krátký narkóze, ale chce to se přihlásit. My, co jsme nevěděly do čeho jdeme jsme si to užily "zaživa" a teda příjemný to není ☹
Přeji hodně sil a štěstí, třeba se to samo usadí 🙂

katulienka86
29. srp 2011

@vlkousek Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Pár dní počkám a uvidím čo ďalej.. ak to bude veľmi bolieť radšej pojdem.. aj keď nerada.. ☹
Tak ešte raz veľmi pekne ďakujem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru