Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

vlkousek
autor
29. srp 2011

@katulienka86 Zkus si tu bolavou ledvinu nahřívat něčím teplým, hodně to pomáhá a taky hodně pít 🙂

janaj0
29. srp 2011

Ahoj holky, před časem jsem se vás ptala na zkušenosti se stentem při druhém těhu - teoreticky ateď už jedu v praxi 😉 . Dnes jsem byla na první kontrole a za 3 měsíce zas.
@katulienka86 určitě vyzkoušej dodržovat pitný režim, myslím si, že na zavádění je brzo, ještě by Ti ten stent měnili. Mě ho dávali v 27tt a měnili den před porodem, ale já stent nepřijala a měla komlikace - jednou za 3 týdny ATB
@vlkousek add lokální umrtvení - to je v podstatě to zaživa, jen natřou ústí močové trubice mesocainem

vlkousek
autor
1. zář 2011

@janaj0 Pochopila jsem dobře, že zatím chodíš jenom na kontroly? Jestli ano, tak moc moc držím palečky, ať je vše v pořádku a stejně jako mě a hlavince se ti stent vyhne dalekým obloukem 🙂
To lokální umrtvení jsem měla taky, ale jestli to mělo nějaký účinek...nevím, nevím

janaj0
1. zář 2011

@vlkousek jojo, teď jsem byla prvně jsem na konci prvního trimestru a další až za tři měsíce nebo kdyby se mi něco nezdálo tak dřív. Ale určitě si stent nenechám dát tak brzo jak minule 😝 , den před porodem mi ho měnili kvůli sepsi

janaj0
1. zář 2011

@vlkousek jinak děkuji

hlavinka
2. zář 2011

@janaj0 Tak moc drzim palecky!!! 😉

janaj0
2. zář 2011

@hlavinka děkuji

ivaova
2. zář 2011

Ahoj holky, tak to mám za ty řeči...byla jsem vytahovat stent po asi 5-6 měsících, celou dobu tvrdím, že se mi to zanáší, ale doktor na to přišek až ve chvíli, kdy mi kus vytáhl a zjistil, že dál to nepůjde, bolelo to docela slušně, tak to tam začal cpát zpět, mezitím odlupoval ty kamínky. PRotože to tam celé nenacpal, zbytek ustřihl. Bolelo mě pekelně všechno celé odpoledne, pak mi ten ustřižený kousek vyjel a šla jsem k Dr znova. Paradoxně se mi ulevilo a pominuly bolesti. Dnes je pátek, v úterý jdu na zákrok pod narkozou, kdy mi nějakým drátkem narovnají zatočení v ledvině, aby to šlo vyndat, snad se tím kamínky odloupou. Protože plně kojím, nevím, jak to bude dál, nedaří se mi odstříkávat. Prý po narkoze 48 hodin nekojit, potřebovala bych teda asi 2l a to po jednom kojení odstříkám s bídou 10ml. Takže musíme na umělou výživu, snad se podaří ji zase utnout... 😢 Takže paradoxně mám víc potíží při vytahování než zavádění. Prý se to doktorovi stalo zatím jen 2x. Zase se ozvu

nikous88
5. zář 2011

Zdravím těhulenky,i mě neminulo zavedení stentu,bohužel.Stent mi naštěstí zaváděli v narkoze🙂Je pravda,že se mi hnedka po probuzení ulevilo,že necitím žádnou bolest v zádech,jako předtím,ale ted asi po 3 týdnecj,co stent mám,mi příjde,že to nezabírá a v boku mě začiná opět bolet..Piju jak o život,chodím ustrojená,abych nenastydla a asi je to prd platné.Jinak v listopadu mě čeká výměna stentu a pak po šestinedělí se uvidí co a jak...Takže hrůza mě čeká ještě jednou... :-/

vlkousek
autor
6. zář 2011

@nikous88 Ahoj, vítám tě mezi námi. V kolikátém týdnu ti stent zaváděli? Že ti ho chtějí ještě měnit a trápit tě 😖

nikous88
6. zář 2011

Ahoj,děkuji za milé přivítání.Stent mi zaváděli v 24+1tt a měnit mi ho mají v 35+5.No tak snad mě uspěj,stejně jako ted....Jen je záhadou mi skoro švagrový,která dělá zdravotní sestru,že mi tu výměnu budou dělat ambulantně,když jsem těhu.No musím doufat v to,že vědí proč to tak dělají 🙂

vlkousek
autor
6. zář 2011

@nikous88 Já myslím, že když je narkóza, tak ambulantně to nelze. Aspoň mě to tvrdili při vyndavání ledvinových kamenů,že se musí hlídat celkovej stav. Nechci tě teda strašit, ale jestli oni nemají v plánu ti to udělat ambulantně jen tak "naživo".
Já ho měla od cca 28 týdne a nic mi zaplať pámbu neměnili. Já bych se tomu teda bránila zuby nehty.
Nechápu, proč ti to tam nenechají dýl a třeba kdyby se mimčo narodilo o nějaký týden dřív...mě to vyvolali o dva týdny dřív,už se jim mě asi zželelo, malej byl naprosto v pořádku.
Každopádně přeju hodně štěstí 😉

vlkousek
autor
6. zář 2011

@ivaova Tak jak je? Snad to proběhlo bez komplikací a je ti dobře 🙂

nikous88
6. zář 2011

@vlkousek Au,no ty brdo....To mi snad ani neřikej,já doufám,že mě trochu přidusej,jako ted....Dali mi fakt slabou,protože ze sálu jsem jela už probuzená a na pokoji jsem už pak taky nespala.No taky jsem se divila,že mi to chtějí vyměnit.Asi to tak bude lepší,nevím,můj gynekolog na tu výměnu nic neřekl,takže s tím asi taky souhlasí...No ted půjdu na urologii na kontrolu,tak se jich na to zeptám..uvidíme...Děkuji a budu přidávat postupně info 🙂

ivaova
8. zář 2011

@vlkousek Ahoj, tak se to povedlo, prý byl slušně obalený kamennou vrstvou a ta byla vmáčknutá do sliznice, takže to museli drátkem objet okolo, jak připálenou bábovku. Prý mi to i ukazovali jako mimino po narození, ale byla jsem ještě v narkoze, takže si to nepamatuju, i když jsem s nimi prý mluvila. Šoupli mi tam pro jistotu další kousek, ten vytáhnou ambulantě asi za 2 týdny, tak jsem zvědavá. Je mi fajn, po zákroku po asi 6h jsem šla domů. Trochu cítím tlak v boku, prý musíme ještě vyčistit ty úlomky, které tam zbyly, snad to neucpou. Vypadla jedena slušná asi 1cm dlouhá skořápka. Krvácení přestalo. Takže se ještě ozvu!

ivaova
8. zář 2011

@nikous88 Ahoj, já bych na konci těhotenství nechtěla nechat na stent sahat. Jak to vytáhnou, tak miminko to přimáčkne a bude hoodně málo místa na to, aby se tam cpal nějaký další. Navíc jak si pamatuju, tak mi miminko docela v břiše skákalo v tom 25t, jak to tam cpali (možná jak jsem byla nervozní a jak to bolelo, zatínala jsem břicho), zbytčně by vyvolávali riziko, že začneš rodit. Pokud budeš mít nějaké komplikace, je to něco jiného, taky jsem to tam měla moc dlouho na mé vápnění 🙂, ale vyndávat bych si to na konci těhu nenechala. Lepší bude to rozhodnout s doktory až bude ten čas

nikous88
8. zář 2011

@ivaova No mně to dělali pod narokozou,takže jsem nic necítila...A ten stent mi budou měnit,takže vyndají tem starý a nahradí ho..Nevím proč...A pak mi ho vyndají až po šestinedělí...Já vůbec nevím...No ještě se na to zeptám ted při kontrole...

vlkousek
autor
8. zář 2011

@ivaova Tak bezva, že jsi v pořádku 🙂 A co mrňousek,jak to bez tebe přežil?

ivaova
21. zář 2011

@vlkousek Díky, Jeníček byl vzorný, hodnější než s mamčiným prsem. Napil se a okamžitě usnul, a to celkem 3x než jsem se vrátila. Dnes jsem byla vytáhnout tu novou hadičku, bylo to ambulantně a nejvíc nepříjemné bylo zastrkávání nástrojů, ale nic strašného, asi jako když na gyndě dělají stěry. Vytahování nebolelo. Tak tím snad má eskapáda s ledvinami končí! 😀

hlavinka
28. čer 2012

Ahoj holky,

jdu k vam pro radu. Mam ledvinovy kamen (musel se mi udelat asi behem roku, mozna i kratsi doby, protoze v tehu s Majdou jsem byla na UTZ pro vylouceni mestnani moci a nic tam videt nebylo). Kamen mam v ledvonne panvicce, cca 1 cm.
Holky, jak Vam ho odstranovaly, kdo jste mely kamen v ledvine?
Chci teda zkusit jeste bylinky + Rowatinex, ale tak nejak je mi jasne, ze se asi nejakemu zakroku nevyhnu.

Dekuju.

vlkousek
autor
29. čer 2012

@hlavinka Ahoj, vyndavali mi ho pod narkózou a co je blbý, napoprvé se to nepovedlo a nevyhnula jsem se stentu. Psala jsem tu o tom o pár stránek zpět. A velikost cca 4mm

hlavinka
1. črc 2012

@vlkousek uf. chudero. diky, az bude cas, nalistuju to.

hancazivocich
12. črc 2012

@hlavinka - ahoj, už jsme si psaly do IP, ale podle mého se ti kamínek o velikosti 1 cm neudělá ,,ze dne na den" ani během týdnů. Teroreticky je možné, že zlobil už v těhu, ale nebyl vidět - na ultrazvuku... Např. můj brácha byl na urologii s nálezem krve v moči, podstoupil růžné vyš a nic, až ho chytla s odstupem kolika, za několik dní ho vyčůral.. Buď je kamínek nekontrastní, nebo dobře schovaný

hlavinka
13. črc 2012

@hancazivocich dekuju. tak asi zacal rust uz v tehu...diky moc

sveruska
21. pro 2012

Ahoj holky, předevčírem mi zavedli dr. stent do močovodu a chci se zepta, po cca jaké době se zlepšilo to neustále nutkání na močení? Mám takový pocit, že můžu na WC sedět snad celý den i noc... chodím čůrat každou půlhodinu a to i v noci.... Doufám, že to brzy zlepší... Jaké s tím máte zkušenosti vy?

ymladris
21. únor 2013

ahoj, chci jen pridat svou tyden starou zkusenost - pred zavadenim stentu (21. tyden) jsem si pocetla zde, dost mne to teda vydesilo, tak jsem to rikala urologovi, ten byl v pohode a rikal, ze bud to zvladne za 1-2 minuty a pokud to nepujde, bude to resit jinak; ze rovnou by anestezii fakt nedaval (kvuli decku). no, bolelo to behem te minuty tak 4x vzdy cca sekundu, pricemz mi rikal co dela a ze uz bude hotov, za mne fakt v pohode, to normalni zanet mocaku kdy se clovek boji jit vycurat boli podstatne vic a dele atd. Takze ja se hlasim k tem stastnejsim. Uz den predem jsem dostala ATB (ledvina mne fest bolela - takze na lecbu zanetu, plus to i omezi riziko pripadne infekce prave pri zavadeni stentu) a rano pred zakrokem jsem si lupla jeden paralen, aby mne nebolely ty zada jako takovy a moc jsem se jim tam necukala.

Nekolik dni celkova bolest mocove trubice, ale snesitelna. Mestnani v ledvine se okamzite spravilo (za den na UTZ uz ledvina vypadala jako zcela zdrava a nebolela - hura). Nekolik dni bolest mocaku po vycurani (moje laicka teorie - kdyz v mocaku je nejaka kapalina, je to mene citlive, nez kdyz je prazdny - i pri zavadeni stentu doktor naplni mocak vodou a pak tim proplouva). Ale opet, mene neprijemne nez zanet mocaku. Ted je to tyden, vim, kde tu pravou ledvinu mam (tj. citim ji), ale neni to bolest. A to zatim vse, tak doufam, ze se to i nadale bude vyvijet priznive. Pisu relativne pozitivni zkusenost, aby se dalsi adeptky mely k cemu upinat, ne kazdej to musi mit fakt desny. Tak se drzte.

adhosa
4. črc 2013

Ahojte, dufam ze tato diskusia je este ziva, nakolko mam rovajy problem. V pondelok a v utorok som mala pichave bolesti v pravom boku a v predu smerom dole. Absolvovala som vysetrenie u gynekologa, kr. Ma poslal na urologiu a zistli ze mam diletovanu oblicku. Kamene na sone nevideli ale nevedeli ci uz nie su v kanaliku kde ich nevidi sonom. Nariadili mi lezat na lavej srrane a vela pit, co mi velmi ulavilo ob bolesti. Vraj mi moze babetko a maternica tlacit na oblicku a kanalik a tym sa zadrzuje moc. V podstave ked lezim tak na to neboli. Doktor sa vcera rozhodol, ze teda stebt nebude davat, ked bemam akutnu bolest a dnes idem domov. Ale mam zmiesane pocity. Bojim sa, ze teraz budem musiet len lezat doma a hlavne aby sa mi to nezhorsilo. Ja som sa uz totiz vcera vyrovnavala s tym, ze mi daju stent a ze mi to pomoze. Tu baby mate niektora skusenost, ze pomohlo lezanie na opacnej strane ako picha? Doktor vravel, ze maju aj take tehu, vacsinou velmi chude ( aj ja som) a potom sa im to tam v tehu takto stlaca. Budem vdacna za akukolvek skusenist, povzdudenie 🙂 dakujem

dinnuska
2. říj 2013

@vlkousek

@hlavinka

Ahoj holky chci se zeptat, jestli vás i ta ledvina tlačila se stentem v těhu ? mně ho zaváděli někdy v 17 týdnu a už je to dalších 7 týdnů po, ale občam mě ta ledvina začně tupě bolet. Není to bolest jako taková , jen je to trochu nepříjemné .

hlavinka
4. říj 2013

@dinnuska Ano, mela jsem to tak. Ono to asi tak bude az do konce, bricho se zvetsuje a tlaci na to vic a vic. Ale nebylo to porad, jen nekdy. Ale nic, co by se nedlao vydrzet. Ja ho mela az pozdeji, myslim v 7 mesici (az 8), takze bricho jsem mela velky. Ale po produ se mi hned ulevilo.
Tak drzim moc a moc palce, at je ti dobre a vse jde, jak ma 🙂 😉 😵

dinnuska
4. říj 2013

@hlavinka

Ahojky, tak jsem byla na kontrole a mám stent obalenej solí :( . A docela dost, proto to bolí a mám furt v moči tu krev. Primář se hodně rozmejšlej, ale řekl mi,že za měsíc by ho nemuseli vytáhnout. Tak jsem dorazila celá uřvaná domů, protože to dělají vlastně vždy pod RTG 😢 . teďkonc jsem už teda 25tt, tak jsem volala doktorce z Gennetu, ta mi řekla, že to bude ok, že to teďkonc nevadí a navíc mám přes sebe ještě ochrannou desku, ale stejně. Když si ty diskuze čtu , tak ten rentgen nedělají snad nikde jenom u nás , nebo já nevím :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru