Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

bumibo
5. lis 2015

Baby po vybrati stentu zostavate v nemocnici, ci mozte ist domov? A koľko po porode vam ho vybrali? Ja som dostala odobrenie, kedze mi spôsobuje bolesti 4dni po cisárskom..mate skúsenosť? Dakujem krasne

mahuliena1
7. lis 2015

@bumibo mne bol vyberany ambulantne.Rano som dosla,vybrali a utekala som domov jak diva.Dufam ze sa to nebude opakovat. Vyberali ho po sestoned.,aj ked som mala tiez po cisarskom neskutocne palenie pri moceni asi 2 tyzdne.Moc bol ok,ze to bolo od stentu.Ale nechali ho,kym sa zavinie maternica,lebo podporuje oblicku.A tiez mi nakoniec ostal kamienok po nom v oblicke.Teraz cakam co s nim budu robit.

bumibo
7. lis 2015

A samotne vyberanie bolo bolestivé? Ci nebolo to také strašne ako davanie? A ako dlho ste ho mali zavesený? Od kolkeho tyzdna? Aj vam počas trhu sposoboval bolesti, krv v moci atd? Ja mam dni, ze som uplne odrovnana bolestou.. Ulavilo sa to po porode? Keď sa babo vybralo? Dakujem krásne za odpoved

mahuliena1
7. lis 2015

Vyberanie nebolo bolestive.Mala som sastie,ze nebol prilis kalcifikovany a siel tytmo sposobom. Nestihla som napocitat ani do 5 a bol von. Horsie to bolo potom cely den pri cikany. Neskutocne rezanie. Ale stastie na druhy den uz nic.
Mala som ho od 26tt. Krv v moci som mala stale a ked boli dni,ze som nemohla pit dostatocne vyzeralo to,ze cikam samu krv. Podla dr.to bolo normalne,kedze je cudzie teleso v tele. Prilisne bolesti som nemala,len sem tam ma pobolela oblicka,ked som malo pila.
Pravdupovediac ulavilo sa mi, az ked ho vybrali. Aj po porode ostala krv v moci,pichanie.

mykys24
17. pro 2015

Ahoj holky
přidávám se do klubu maminek se stentem. Mám podobné zkušenosti .. Přijela jsem do nemocnice někdy okolo 10. tt s kolikou, 2 dny jsem hekala bolestí a poté mi byl zaveden stent, slibovaly že to bude rychlovka ale prd, podařilo se to asi napotřetí a pak mi bylo sděleno že tam mám asi kamínek. Ale stent mi ulevil od bolesti, byla jsem šťastná že ho snáším dobře a potíže se zlepšily. Ale cca už 2 týdny najednou pořád cítím pálení, tlak, krev v moči ( na urologii říkaly že je to ok ) no prostě celkově strašně nepříjemně .. Zítra jsem 28. tt a pořád musím polehávat, připadám si nemožná, i po obchodě jdu jako bych měla naděláno v gatích a to jezdíme s manželem autem ... V pondělí mě čeká výměna stentu tak se jen modlím ať to není ještě horší než stávající pocity. Všem nám držím pěsti protože cítit se neustále nepříjemně je pěkně na nic, utěšuju se pořád tím že jsou i horší situace ale zabírá to jak kdy :D

numesulidu
13. led 2016

@mykys24 Ahoj,jak to vypadá?Pořád ten stent zlobí?
Já nejsem těhu,ale stent mám zavedený a je to peklo,ty bolesti.Zlepšilo se vám to?

mykys24
15. led 2016

Ahoj, po výměně se mi dost ulevilo tak snad to do konce zvládneme. Opravdu si hlídám pitný režim a procházky zvládnu jen krátké ... Tak přeju ať se to brzo zlepší ! 🙂

numesulidu
15. led 2016

@mykys24 Děkuji,no já nakonec včera musela na uroambulanci,ta bolest se už třetí den nedala vydržet.Stent je v pořádku,primář mi dal injekci od bolesti a antibiotika a bolest ustoupila.Jen ať to nezakřiknu,bojuju s tou bolestí už od 28.12. a od 30.12. mám ten stent.Příští pátek mě čeká operace.....už jsem z toho vyřízená.....

frenny
18. led 2016

ne v těhotenství. ale já o něm nevěděla, dokud mi ho neměli vyndávat.

mykys24
18. led 2016

@numesulidu Jej tak to mě mrzí že Tě to tak trápí ☹ Ty ledviny jsou fakt záhul, jedna známá ležela loni před Vánoci v nemocnici s teplotama týden na kapačkách se silným zánětem ledvin, doma totiž dokonce zkolabovala ... Tak budu držet pěsti, věřím že jsi fakt hotová ...

numesulidu
18. led 2016

@mykys24 Děkuju,teď zas ještě aby se operace povedla a vše se brzy zahojilo a byla jsem zase zdravá.......

mykys24
20. led 2016

@numesulidu Určitě se všechno podaří ! Jinou možnost si ani nepřipouštěj ... Budu držet pěsti 🙂 Mě už druhý den v močáku zase pichá takže dnes vyšlu manžela do lékárny pro brusinky a uvidím jak se to vyvine

numesulidu
20. led 2016

@mykys24 Snažím se na to nemyslet,ale zítra ráno nastupuju,tak to na to myslet začnu že,když tam budu čučet do druhého dne....
A hlavně ať brusinky zaberou a je klid!!

spiritkad
12. bře 2016

Ahoj ráda bych se zeptala byla jsem na zavedení stentu v pravé ledvině ve 22tt ted jsem ve 25tt ale stále mě to dole svědí nemám výtok nic jen ten tehotenský trochu žádné hrutky nic. A ted mi našli neco v kultivaci moči prý mírný zánět. A pořá se mi zdá že jí mm trochu citlivou hlavn u rodidel. Může to být tím stentem? 😒 nezdá se mi že bych měla mikozu. svědí to jinak. Nemáte s tim nekdo zkušenosti? Meju se i antibakterialním mídlem.
Dekuji 😖

bumibo
13. bře 2016

@spiritkad ahoj..ja som mala po zavedeni zapal az pokial mi ho nevybrali..pichalo to zospodu stale, bolelo to neskutocne kazdy den, pri kazdom cikani..cikala som krv.. Len som lezala, pohyb ma bolel este viac..drzim palce, aby ste to vydrzali do konca, ja som trpla kazdy den a nakoniec sme to dali do 39 tyzdna( lezala som od 25tt a dakpvala za kazdy dalsi den).Ked sa spatne pozriem, stalo to za ten uzasny pokladik 🙂.
Vela vela pite..ja ho mam 2 mesiace vonku, a uz si na to ani nespomeniem..pekny den a vsetucko dobre..pre zdrave babo vydrzime vsetko 🙂

spiritkad
20. dub 2016

ahoj ráda bych se zeptala. Slyšela jsem že když má nějaká těhotná zavedený stent v ledvině že většinou rodí dřív. Nevíte někdo zda je to pravda? před stentem jsem prodělala zánět v močáku a od zavedení už 2 x prodělaný zánět už my zbývají jen dva měsíce do porodu. Nemáte někdo zkušenost? Děkuji 😒

bumibo
21. dub 2016

@spiritkad ahoj..mne hrozil od 25teho predcasny porod, v 29 tt mi zaviedli stent a vydrzala som do terminu, tiez som citala, ze rodi sa s tym skor ale ja som pripad, ze nie..je pravda ze som lezala stale ale tak so stentom som ani nic ine robit nemohla..bolel jak slak a tolko krat som cikala ze to bol dostatocny pohyb ist na wc a spet 50x za den..treba oddychovat a mysliet pozitivne..inak zapal som mala so stentom stale este aj nejaky cas po vybrati..drzim palce 🙂 mimi za to stoji vydrzat

mahuliena1
21. dub 2016

@spiritkad
Ahoj, ja som tiez citala, ze hrozi predcasny.Ked som sa spytala na to svojej gynekol., tak povedala, ze nie, ze to nema s tym nic spolocne. Ja som mala stent od 26 tt a vydrzala som tiez do terminu. Mala som to stastie, ze mi ho dobre zaviedli a nemala okrem castejsieho cikania a krv. mocu ziadne problemy. Neboj, tie 2 mes. vydrzis 🙂

hlavinka
29. dub 2016

Dobry den,

na tema stentu jsem zalozila stranky a nyni je tam dotaz ohledne uniku moci.
Pokud se Vas to take tykalo, mohly byste prosim slecne/pani Karin odpovedet?
http://www.stent-v-tehotenstvi.estranky.cz/clan...

Moc dekuju!
Preju hodne zdravi vsem 😉

kajina3389
2. kvě 2016

Ahojda holky, i já mám zkušenost ze stentem :( jsem ve 30tt a mam ho už od 15tt, je to šílený. Za tu dobu jsem si na to nezvykla. mam stim stále potíže, jelikož mi dali moc dlouhý, takže mě řeže v mocaku a napichuje mě do moč. Trubice. Hrozně to bolí. při chůzi, sedání a nejhorší je, že i při čůrání. kolikrát se bojím i jít vycurat protože, jakmile se mi mocak vyprázdni tak to je nejhorší jelikož jak se stáhne tak ten stent pěkně řeže kde se dá :(.. Budou mi.ho prý vyndávat po porodu, nevíte jak se vytahuje? Doktoři řekli, že za živa bez narkózy a z toho mám hrůzu vyndáva se opět jak při zandávání přes moč. Trubici? :(

bumibo
2. kvě 2016

@kajina3389 ahoj.toto iste som si prezila kazde cikanie bolo utrpenir kazdy krok ma pichal..ale vyberanie sa nedá porovnat so zavadzanim.skutočne to nic nie je trva to par sekund..nic necitis..naozaj..ani si to neuvedomis a bude to vonku..cievkovanie je bolestivejsie ako toto..mne to vybrali necele 4tyzdne po porode..skor nechceli..malo by sa 6-8 tyzdnov po porode ale ja som uz nevedela fungovať..ale po porode sa to zlepsi..teda mne bolo 2tyzdne super a potom znova az kolikove bolesti..no a pak to slo konecne von..dnes ma nasa laska 5mesiacov a sem tam citim bolest v oblicke co som nikdy nemavala.ale v konecnom dôsledku stalo to za to 🙂..ale jed si na tu bolest spomeniem je mi zle..drzim silno palce 😉

kajina3389
2. kvě 2016

@bumibo děkuji za odpověď, já už jsem z toho hotova ale už to vydržím do konce. To jsme ráda bála jsem se, že to bude bolet. no ať to bolí nebo ne tak ať to hlavně mám už venku i s tím mým malým prdinkem :D ještě jednou děkuju a ať jste zdravoučky! 🙂

bumibo
3. kvě 2016

@kajina3389 pevne nervy a malinky pokladik to vsetko vynahradi aj keď mne osobne sa na tu bolest stentu tazko zabúda..vsetko dobre prajeme 😉

xxx91
27. kvě 2016

Dobry de, ve stredu mi vytahli dva stenty. A moje otazkazni, jak dlouho jste krvaceli po vytahnuti? Doktor me upozornoval ze muzu krvacet at se toho neleknu. Ale zda se mi ze docela dost krvacim jak u MS.

evulinka27
12. srp 2016

Obnovuji diskuzi..
Bohužel ve34tt mi zavedli také stent.. měla jsem 2x koliku, nezjistili příčinu, na to by museli mít utz a pak při druhé bolesti jsem chytla doktora, který mi ho chtěl zavést na obě ledviny. dovolila jsem jen jednu - tu, co bolí.
Prožívám si teď očistec, jsem hospitalizovaná, bolí to neskutečně!! Je pravda, že je to zatím jen 3. den, ale žádnou úlevu mi nepřinesl, trpím každou minutou, pořád to bolí, furt do mě rvou kapačky od bolesti, o čurání se nedá mluvit. šíleně to kope v té ledvině, tak ucvrkávám. snažím se hodně pít, ale nevím jak to půjde dál.
Jsem rozhodnuta, jeslti se to nezlepší po několika dnech, tak si ho na vlastní žádost nechám odstanit.. ono ty koliky byly snad lepší, než tohle týrání..
Podle doktorů je správně usazený a je třeba si na něj zvyknout. Ale sakra, přeci nemůžu být dalších 6týdnů vkuse na kapačce od bolesti, která mi stejně nezabírá!!! Děkuji bohu, že jsem druhou stranu odmítla, asi bych se tady už složila :(
Jinak stent mi zaváděl mudr. který měl jednání vesnickýho řezníka, úplný hovado. končila mu směna, mě přivezli odpoledne a řval na mě, že nemá čas na to, abych si pročítala souhlas co podepisuji (rozklepal mě tak, že nevím, co jsem podepsala) a stent mi zavedl zaživa.. na sále jsem ho prosila a škemrala, ať druhý nedává. málem mě neposlechl a ječel na mě, že jsem sobecká a myslím jen na sebe.. hrozný!

evulinka27
12. srp 2016

Oprava - na zjištění příčiny bych musela na rentgen a ten nechtějí kvůli miminku.

bumibo
12. srp 2016

Ach ☹ viem si predstavit co prezivas..nebudem to iste zbova vypisovat, len drz sa a vydrz to kvoli babatku..malinka ma 8 mesiacov a oblicka ma sem tam tak zacne boliet ze lezim na zemi..a to po vybrati som mala absolutny pokoj dva mesiace..hold nase a *vase* zdravotnictvo. Prajem Vam vela vela trpezlivosti a zdravicka

numesulidu
12. srp 2016

@evulinka27 Ahoj,stent ženám zavádí za živa,mě taky,ale kdyby se to mělo opakovat,už bych si ho dát nedala.Opravdu s ním bylo strašné trápení a bolesti.Měla jsem ho zavedený 2 měsíce,držím pěsti,ale neporadím nic,užila jsem si taky a nikoho to nezajímalo......

hlava5
21. srp 2016

@numesulidu mě dávali stent 2x v těhotenství a normálně pod nárkozou😉

evulinka27
21. srp 2016

@hlava5 no alespoň vím, že kdyby k tomu někdy mělo ještě dojít, tak vím, co můžu žádat.. nechápu, proč mi to nenabídli..
a jak ses pak s ním sžívala? měla jsi bolesti? U mě byl ten první týden strašidelný, teď už je to lepší, ale v močáku dost vadí.. :( ach jo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru