Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

hlava5
21. srp 2016

@evulinka27 neeeeeee vše bylo ok... jen mi po měsíci povypadl níž než měl být a museli mi to opravovat právě. U nás v Jablonci se ani nikdo nezmínil, že by to dělali bez nárkozy. Přišla sem tam a rovnou po prohlídce se dělalo předoperační 🙂

evulinka27
22. srp 2016

@hlava5 tak to je fakt mazec ten rozdíl ve zdravotnictví... dnes mám navíc pocit, že se mi do toho asi dostal zánět.. od rána bolesti v ledvině, moč úplně hrozné barvy ( a to od rána piju jako blázen) a je mi na zvracení.. zachvilku pojedu radši na urologii

numesulidu
22. srp 2016

@hlava5 Mě narkozu nenabídli,řekli že se to dělá bez.Kdybych to věděla že to jde nikdy bych na to za živa nešla.

numesulidu
22. srp 2016

@evulinka27 Jak je?

hlava5
23. srp 2016

@numesulidu mě se ani neptali 🙂

evulinka27
23. srp 2016

@numesulidu po obědě se to srovnalo ty bolesti, hodně sem pila, tak sem nikam nejela. dnes dopo už jen bolest ale o něco menší, ale krev v moči, na ubrousku a taky i na kalhotkách.. celý den při čurání krev.. našla sem si, že i to se stává.. tak jsem neplašila.. ale tím, že to bylo celý den a odpoledne už tam asi doktoři nejsou a musela bych na pohotovost, tak jsem si řekla, že zajdu na kontrolu zítra ráno.. tak uvidím..

hlava5
23. srp 2016

Také jsem krvácela potom a dost 🙂
Vše bylo ok 😉

evulinka27
24. srp 2016

@hlava5 a krvácela jsi hned po zákroku, nebo až potom? protože já až teď po 14ti dnech po zavedení.. tak právě nevím. vím, že to může dělat.. ale spíš mě zaráží že po takové době.. ale možná to fakt jen někde "dře".. jsem moc ráda za tvoje zkušenosti. prakticky nic o tom nevím..

sternliebe
20. pro 2016

Ahoj holky, ja msm take zkusenost se sentem. Zaveden mi byt 25tt; puvodne jsem do nemocnice jela s menstruacnimi bolestmi, zjistili, ze to mam od diletace ledviny. Nejhorsi pro me bylo to cekani na zavedeni. Sedela jsem asi 15min na operacnim sale, vsude pristroje a hadicky. Nakonec to cele trvalo asi 10min ten zakrok, z toho asi 8min trvala priprava (upoutani nohou, desinfekce...). Bylo mi to provadeno bez umrtveni, ale aj kdyz jsem strasna citlivka, tak zadna hruza... jen takovy neprijemny tlak... Je pravda, ze tri dny jsem po zavedeni trpela jak kun, bolest pri moceni, krev v moci...po 3dnech skoro neprijimani tekutin (z duvodu strachu z bolesti na wc) jsem dala na radu sestricek a behem dne jsem vypila 3litry urologickeho caje a v noci 2litry caje normalniho, sice jsem na wc byla vic nez v posteli, ale uz po pul dnu bolesti pri moceni ustavali, krev zmizela, stent se usadil. 5ty den po zavedeni, jsem ani nevedela, ze tam nejaky stent mam. Dnes jsem 31+6 a o stentu skoro nevim, teda pokud do neho mala nekopne, krasne se mi usadil, uz nepiji tak moc. Staci jen 3l denne, pokud vypiji min, trochu to reze. Ale ja mam asi stesti, ze mi to nezpusobuje zadne problemy a vlastne ho ani necitim. Proto holky, opravdu doporucuji hodne tekutin a da se to zvladnout. Drzim vsem palecky, at je to nepotka a kdyz ano, tak at maji pohodovy prubeh!!!!

kepakova
4. čer 2017

Ahojte, mám také už týden zavedený stent (nyní jsem 27+1) a chtěla jsem se zeptat na následný porod. Rodily jste normálně nebo císařem? Mě urolog zakázal při močení a vlastně při všem tlačit, není mi teda jasné jak bych případně mohla bez jakéhokoliv "tlačení" rodit normálně...

evulinka27
4. čer 2017

@kepakova neboj, ze začátku je to hrozné a tlačit nesmíš, ale postupně si na to tělo zvykne a takhle to nebudeš vnímat. při porodu úplně vpohodě. pak jsem ani nevěděla že ho mám. největší problém byl s bříškem, když mimčo rostlo a tlačilo na vše.. a stent se odíral v močáku.. ale při porodu a po porodu jsem o něm už nevěděla.

kvetacek1
4. čer 2017

Tak ja jsem diky stentu bohuzel prvni decko porodila ve 30 tt. Presne mela jsem bolesti ktere me nutili tlacit a ve vane mi odtekla voda a uz jsem jela . Stent nejhorsi vzpominka . Diky nemu jsem se bala znovu otehotnet . Ted jsem v 38 tt a BEZ STENTU . takze opravdu nedoporučuji tlačit i když to bohužel někdy nejde . Rodila jsem cisarem , ale to se stentem nesouviselo u porodu tlačit budeš muset . jinak vyndáni uz je uplně v pohodě a děsna uleva . Stent jsem mela už od 14 tt a tělo si tedy na něj nikdy nezvyklo. vecně krev v moci a desny bolesti , ale kazda to mame jine jsou holky co o něm ani nevědi .

evulinka27
4. čer 2017

já o něm bohužel věděla, ale tak nějak se "sžila" naštěstí jsem ho dostala až ve 32tt, skoro ve 33. první týden byly muka, další dva tak nějak utrpení, pak to bylo lepší.. ale delší procházky nepřicházely v úvahu (to tření mě bolelo), také jízda v autě byla nepříjemná (drncání). a výše u mého příspěvku krev v moči až do porodu. ale pocit na tlačení ve mě nevyvolával.. pamatuji jen tu šílenou úlevu jít čurat do sprchy a pustit si na sebe horkou vodu na uvolnění svalů a zpříjemnění toho nepříjemnýho pocitu a "bolesti" u toho...

kepakova
5. čer 2017

Děkuji za info holky, zavádění pro mě bylo šílený, snad až napotřetí než se trefil, prý jsem měla močovou trubici zvrasněnou u ledvin. Krev v moči už nemám, ale při močení mě to lehce bolí někdy až píchne v ledvině je to nepříjemné ale nic co by se nedalo vydržet. Chůzi jakštakš zvládám a uvažuji zda si zacvičit těhotenskou jogu. Mám totiž trošku problémy s páteří takže věčné ležení a sezení jsou pro moje záda muka 🙂

janebee
5. čer 2017

Taky jsem měla v prvním těhotenství zavedený stent, od 24tt. Ale ve 33tt jsem musela ještě na výměnu, protože mi do močových cest se stentem zavedli i nějakou hnusnou bakterii, která se běžně nevyskytuje.. Díky tomu, že mám celiakii (moje tělo produkuje mnohonásobně více močových kamenů), jsem měla stent celý pokrytý kameny, takže jeho vytahování byla lahůdka :( Měla jsem celý močovod podřený a ty následné bolesti u čůrání.. :( Pak mě to samé samozřejmě čekalo i po šestinedělí, ale naštěstí už v celkové anestezii a následně 24 h na lůžku s katetrem v ledvině a moč. měchýři.
Ale jinak u porodu nebyl vůbec žádný problém, stent nejde nijak cítit a porod byl přirozenž 🙂 A když v těhotenství ledvina pobolívala, pomohla horká sprcha nebo teplá koupel 🙂

Teď jsem ve 34tt druhého těhotenství a naštěstí stent nemám, takže u dalších těhotenství takový problém mít nemusíš 🙂

jitulinka11
21. říj 2017

Ahoj chtěla jsem se optat jsem v 25tt a před týdnem mi zavedli sten. Už nevím jak si mám lehnout hrozně mě bolí záda, když si lehnu na pravý bok kde ho mám zavedený tak to vydržím jen chvíli a na levý vubec nemůžu. Je to normální, že mám stále bolesti někdy i v podbřišku. Předem děkuji za odpověďi🙂

evulinka27
21. říj 2017

@jitulinka11 také jsem to tak měla.. ale pak se to upravilo. A to mi chtěli zavést do obou ledvin.. sem přemýšlela jak bych ležela, protože bych asi umřela.. Ale týden byl hrozně krutý, ale opravdu se to pak lepšilo ze dne na den a tyhle obtíže přestaly. Jediný problém byl při delší chůzi (dělalo mi zle jak se otíral ten konec v močáku) a pak krev při čurání do porodu. Vše prý normální..

jitulinka11
21. říj 2017

Moc děkuji za info jsem z toho už úplně vyřízená. Tak snad to ustoupí jak píšete a ja se do konce těhotenství nezblaznim

wendy1802
9. únor 2019
kepakova
13. únor 2019

Přidávám ještě své zkušenosti, zavádění teda bolelo, prý to normálně umrtvují, mi tehdy nikoliv, nakonec jsem se při porodu dozvěděla, že je to zastaralá metoda a dneska už se to dělá pouze u vážných případů a častých recidivách (což já jsem nebyla). Jinak je se to léči už pouze klidovým režimem a antibiotiky. Stent vytáhnut až po šestinedělí (hurá). Porod naprosto v pohodě, ale v tom těhotenství mi dělal problém, při delší chůzi mě dřel v močovém měchýři, takže pomáhalo, když jsem někde měla jít se hooooodně napít 😉 jak byl močák naplněný nebo aspoň napůl tak to bylo v klidu.

Jinak dneska je to rok a půl a vše v pohodě, žádné komplikace a žádnou recidivu jsem neměla, takže příště bych ty lékaře poslala do prdele se stentem 😉 ale po bitvě je každý generál, když na mě hukli v nemocnici, že to třeba tak jsem to taky negooglila, podepsala co bylo třeba a nechala si jej zavést 😉

wendy1802
13. únor 2019

@kepakova Můžu se prosím zeptat, zda to vyndání stentu bolí? Jdu na to v úterý, a i když se už těším, že bude venku, tak se toho vyndání trochu bojím.

evulinka27
13. únor 2019

@wendy1802 za mě vpohodě. zavede jen opět přes močák jakoby cévku a to je tuším hadička s kleštičkama nějak uvnitř. a to bylo jediné nepříjemné. chytlo to pak ten konec stentu a během sekundy to vše vytáhl. obrovská úleva. zavedení hrůza, tohle pohoda

evulinka27
13. únor 2019

@wendy1802 myslím zavedení stentu hrůza 🙂 vytahování pohoda

wendy1802
22. únor 2019

@evulinka27 Tak už to mám za sebou, zavedení nevím jaké je, to jsem si vyřvala narkózu 😂 ale vyndání bylo opravdu v pohodě😎

evulinka27
22. únor 2019

@wendy1802 já už bych si příště taky vyřvala 😀 jenže mě řekli stent v ordinaci a za 5min jsem šla na zákrok.. to že může být v narkoze jsem se dočetla až potom a řádně naštvaná..

wendy1802
23. únor 2019

@evulinka27 já ani nevěděla, jestli může být narkóza, ale prostě jsem jim řekla, že bez ni ani náhodou! Ale jak mě přemlouvali, každopádně jsem neustoupila 😁 a jak to tu čtu, tak jsem ráda

sisinkaj
6. dub 2019

Ahoj maminky. Už po několikáté čtu celou tuto diskuzi a tak přidám svoji zkušenost. Jsem těhotná podruhé a v prvním těhotenství jsem neměla sebemenší komplikace ani žádné nepříjemnosti. Mám doma dvouletého kluka.
Teď čekám holčičku a mám ještě 2 měsíce do porodu.
Před 3 týdny jsem jela na pohotovost s bolestmi v podbřišku. Na gynde vše ok ale že to bude asi od ledvin. Tak url. Tam mě vyšetřil dr, který sotva mluvil česky že mám hydronefrozu a že mě musí zavést stent do pravé ledviny. Byla to sobota večer, že to trvá 10 min a zítra půjdu domů. Na sále jsem byla víc jak hodinu bez narkozy, umrtvení. Ležela jsem na stole jak nějaký pes a plakala bolestmi. Nakonec jsem skončila s vývodem z ledviny aj z močáku, protože se tam prý nemůže dostat a tak mě první přeléčí atb. Trvalo dva dny než mě brali na sál znova, o bolestech v té době ani nemluvím. V pondělí ráno jsem musela být na lačno a vzal si mě mladý pan doktor do parády. Motalo se kolem mě asi 10 lidí, v tu sobotu 3! Ihned mně bylo nabídnuto umrtvení na spodek a jen hodinu trvala příprava na zákrok. Bylo to jako bych byla úplně snad v jiné nemocnici. Dostala jsem epino a za 5 min jsem byla ze sálu pryč i se stentem a bylo tobez bolesti. Od té doby klid. První čurání teda se slzama ale jinak lepší. Teď ten stent ale neustále cítím. Není to furt ale asi malá naléhá a jakoby mě tam řezal. Jinak nic nebolí ani nepálí ani krev. V pátek jdu po měsíci na velkou kontrolu jestli je vše jak má. Tak snad je a nepůjdu na to znova. Jsem 32 týden.. Měla jste taky některá tybolesti, jako že jste ten stent takhle cítili? Já jsem i hrozný drobek. Mám 157cm a teď 50 kg, jinak 45. Zatím jsem nabrala 5 kg za těch 8 měsíců..

evulinka27
6. dub 2019

@sisinkaj já fakt nechápu, proč to neumrtvují rovnou!!! Bych chtěla vidět jací by byli ti chlapi hrdinové kdyby jim měli stent zavádět přes "tamto" 😀 Já tma taky brečela bolestí, pro mě byl následující týden očistec. čurání mi nešlo první den vůbec, museli mě zacévkovat. další dny v nemocnici jen v horké sprše, jinak vůbec. Jiak jsem ho tam cítila furt až do porodu. Delší procházky nepřicházely v úvahu. Spaní na straně se stentem také ne. Tlačilo to a bolelo. Po porodu jsem okamžitě zapoměla že ho mám. Naprosto bez problémů. Vytahovali mi ho až po šestinedělí

sisinkaj
6. dub 2019

@evulinka27 mně přišlo, že se na mě úplně vykašlali a až udělal přítel bubu na oddělení, že není možné aby těhotnou takhle trápili tak naráz šlo všechno úplně jinak.
no já zatím právě na žádném vyšetření znova nebyla, ale už se mně to fakt nelíbí. Jako říkám, žádný problém krom toho že co 5 minut mně tam jakoby bodne a nebo to začne řezat ale jinak nic. Čuram normálně. Bez krve, tak děkuji za "uklidnění" že je to normální nejspíš no 😞 a jinak byl porpd normálně v termínu?

evulinka27
6. dub 2019

@sisinkaj ano, porod byl v termínu (8dní před) Malej šel zadečkem a vše úplně vphodě. Hrozně jsem se bála jaké to u porodu s tím bude. Jestli mě to nebude vadit, bolet. ale vůbec ne. Jj, dělá to paseku nu.. mě to hodně "dralo" v močáku. Čurala jsem hlavně furt, cestou do brna (40min) mě manžel zastavoval i 3x 😀. už jsme měli zastavovací místa 😀 a teď si vybavuju jak mě bolela i cesta autem (třepání atd.)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru