Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

tanaalexdenis
8. črc 2009

A ty ako vies ci ti budu zavadzat stent?Takze si sa rozhodla,ze ides zase do toho?Ze si to nechas?

ajuskab
16. črc 2009

ahojte holky, ráda bych se přidala do této (strašné) diskuze

před 3 týdny mi byl zavedený stent do pravé ledviny, bylo to strašný, jak ten výkon tak dva dny po tom jsem myslela, že je můj konec 😢 pátý den ráno, po páté probdělé noci, se mi zdálo, že to přestává bolet, došel za mnou do nemocnice manžel s malým a v poledne se mi najednou udělalo pěkně blbě ☹ už jsem si připadala jak simulant, protože mi nikdo nevěřil, že je to tak strašný 😒 no a za hodinu jsem měla horečku se zimnicí jako pr... paralen nezabral, tak mi nasadili antibiotika do žíly, no hrůza, zimnice sem měla takový, že na mě sestra v noci ležela, jaký sem měla křeče 😢 prostě mi tam zavlekli nějakou infekci, do té doby jsem měla moč vždycky sterilní, nikdy žádnej zánět, i před výkonem moč ok....

ted jsem ve 29 týdnu těhotenství a představa, že tam ten debilní stent, kterej při chůzi, ohýbání atd bolí, že necítím vůbec kdy se mi chce čůrat, až mám tlak v ledvině, tak musím jít, budu mít až do konce šestinedělí a pak mi ho budou vytahovat (nevěřím, že to nic nebude jak mi opět všichni tvrdí) na mě jdou mrákoty ☹

nejvíc mě štve, že jsem do nemocnice přišla pro tvrdnutí bříška a občasný pobolívání podbřišku, najednou se zistila urostáza, nikdo mi nic nevysvětlil, jen mi na urologii sdělili, že mám přijít na druhej den ráno a že mi tam zavedou stent, nikdo mi neřekl, že budu mít bolesti jak kráva, že můžu dostat infekci, že je to hroznej zákrok a jak se vůbec provádí, jsem znechucená a naštvaná na celej svět :(

vlkousek
autor
20. črc 2009

Vítám tě mezi námi i když já zatím netrpím, ale když si to čtu, pomalu se na to psychicky připravuju. ☹
Hrozně mě štve, jak nám všem tvrdí, že nic nebude bolet, že o stentu nebudeme ani vědět a zatím všechny jsme měly takový problémy.
Taky ti to zaváděli "zaživa"? Mě ano, ale já jsem měla hrozný bolesti, tak jsem věřila, že mi pomůžou a bude líp. Miminko si určitě nechám už to ani jinak nejde, musím prostě doufat, že se tam nahoře nade mnou někdo slituje a nenechá mě to zažít znovu.Nedovedu si ani představit, že bych zase byla tak nepoužitelná. Hrozně se toho bojím a štve mě, že neexistuje jiná možnost, než ten hnusnej stent.
A taky jsem naštvaná, že mi tam nechali ty kameny v ledvině, že je ta pravděpodobnost stentu větší. Kdyby to zjistili a vyndali hned, možná bych teď byla klidnější a mohla bych si těhotenství užívat a ne se pořád pozorovat, jestli už mě náhodou nebolí ledvina. 😒

polianka
21. črc 2009

Ahojte. No mne zaviedli stent v 20 t a teraz som v 28t. Mala som velke bolesti a nedalo sa to vydrzat. A to ma zobrala zachranka a odviezli ma na chirurgiu. Bolo to v sobotu a tak so mnou nic nerobili iba mi davali nieco od bolesti a to len vtedy ked som uz nemohla vydrzat. Uz len cakam kedy mi ho vytiahnu. Myslim si ze to bude boliet. Nemozem ani poriadne chodit. Trochu sa prejdem a potom musim polhodinu lezat. Teraz nemam bolesti ale to sa meni zodna na den. Ked vypijem vela tak sa to da,len toho chodenia na zachod mam plne zuby a este aj v noci. Tiez som brala antibiotika co ma stve najviac. Uz mam toho plne zuby.

vlkousek
autor
21. črc 2009

Teda to jste mě moc nepotěšily, já myslela, že se to stává až tak kolem 29 týdne 😕 Já už si těhotenství počítám na zhruba tak 30 týdnů, protože pak jestli mi to zase dají tak už budu zase jenom ležet a bulit. Tak se snažím mít všechno nachystané dřív ať potom neplaším 😉 Při druhém těhu to za mě potom sháněl manžel a bylo mi to líto.

ajuskab
22. črc 2009

ahojky

vlkousek: ano, taky mi to dělali za živa a fakt se ta bolest nedala vydržet, bylo to strašný a dva dny po zavedení jsem měla tak šílený bolesti, že jsem to rozdýchávala jak u porodu a chvílema sem i zakřičela, fakt strašný a nepomohl ani novalgin v injekci 😢
nejvíc mě se*e, že tu všechny píšete, že vám to zavedli až jste měli nějaký problémy, já žádný neměla, mohli třeba ještě počkat :( dnes mě ta bolest vzbudila ve čtyři ráno a mám chut něco rozbít, sprostě tu nadávám a je mi fakt nanic, sakra proč zrovna my, holky :(
vlkousek: nemysli na to, že to přijde znova, fakt ne, já mám ještě k tomu nějaký potíže neurologický,mám takový záchvaty jakoby a taky se bojím,kdy to přijde, ale to je právě nejhorší, přijde mi to jako čekání na hrůzu :( moc ti přeju aby jsi na to tentokrát nemusela a s tím chystáním věcí chápu, já začnu zítra 30 týden a nemám náladu chystat vůbec nic, jsem uplně vyřízenej člověk

polianka: držím pěsti at to vydržíš, je to opravdu těžký, ostatní si to nedovedou představit a tak trochu si připadám jak simulant.... radši se přetvařuju a snažím se na to zapomenout a občas se i směju, to na to musím ale hodně zapomenout......

holky já mám ještě jeden takovej intimní problém: od toho zákroku necítím pocit na močení, ne že by mi unikala moč, to vůbec, prostě se mi nechce čůrat!!! chodím čůrat až mě bolí ta ledvina, nebo břicho, ale takovej ten pocit, jak se vám chce čůrat, to prostě nemám 😒 čekala jsem, že se to spraví, ale už je to skoro měsíc...... mám s tím někam jít?

vlkousek
autor
22. črc 2009

ajuskab: já to měla s močením obráceně, pořád jsem myslela ,že musím a ono vždy jen pár kapek. Tvrdili mi, že je to reakcí močáku na ten pitomej stent, tak třeba to máš taky. Radši to ale řekni až půjdeš na nějakou kontrolu.
Nechápu, proč ti to zaváděli, když jsi neměla žádné problémy, protože to bolí jako blázen, když je to městnání v ledvině, kvůli kterému se to dělá.Ptala jsi se na to?
Já si všechno o tom zjišťuju až teď, protože jak jsem u doktora, tak mlčím jak ryba. Nějak mám z nich vítr a hlavně jsem si myslela, že je jejich povinost mi všechno vysvětlovat a ne, že to z nich musím páčit.
Hlavně jsem o tomhle nikdy před tím neslyšela, a máš pravdu, že na mě potom všichni koukali jako na simulanta. Ale těžko někomu vysvětlovat, kdo to nezažil.Já jsem třeba vozila dcerku do školky autem a máme to zhruba 100metrů. To jsi měla slyšet, jak si na mě smlsly, jak jsem líná jít pěšky atd. Jenže mě i to zmohlo jako blázen a musela jsem pak ležet, jako lazar.
Řekli ti, kdy ti to vyndají?

ajuskab
22. črc 2009

vlkousek: uplně tě chápu, mě taky nikdo nic nevysvětlil a dosud mi nikdo neřekl, proč mi to tam dali, když sem němela vůbec žádný problémy :( mě taky řekli, at už nechodím na žádný kontroly, at přijdu až po šestinedělí si to nechat vytáhnout :( dobrý,že

a s tím že jsi vozila dcerku do školky tě taky uplně chápu, já jsem totálně vyřízená, tak mě to mrzí že mě to potkalo, mám taky dítě, 4- letýho syna a je léto a on když není u našich, tak je se mnou zavřenej doma jak pes a když člověk ani nemůže kvůli bolesti spát, tak je pak spavej přes den, když to bolí, jsem nervní, ach jo, ještě že si můžem postěžovat, protože on to opravdu nikdo nechápe :(

vlkousek
autor
22. črc 2009

Tak to je docela blblý s těma kontrolama, já chodila tak po čtrnácti dnech. Ale stejně to bylo k ničemu, pořád jsem jim říkala, že to bolí, pálí...a oni pořád že stent je na správném místě, že to nemůže dělat žádný problémy. Tak jsem si připadala jako debil, že si to snad i vymýšlím. 😖
Já být tebou tak si tam zajdu, kor když ti to taky nedělá dobře, přeci tě nemůžou takhle odbýt!
Mojí Šárce bylo 3,5 a byl to hnus, zdá se mi, že začala mimčo nemít ráda, že jsem se jí nemohla věnovat a taky spolu nemají zrovna ideální vztah. Ona je hyperaktivní(sice jen slabě, ale hrůža a děs i tak) a všechno svádí na bráchu, že se neměl vůbec narodit a tak.
My ještě v té době předělávali komplet byt, takže mi jenom přenášeli postel a televizi tam, kde se zrovna nepracovalo. Malá byla pořád u mojí mamky a začala k vůli tomu chodit dřív do školky, tak se to fakt celý pos...lo. 😠 Nechápu, že jsem do toho šla znova 😨 Ta touha po dalším mimču byla ale silnější a tak fakt musím doufat.
Jsem ráda, že si o tom můžu s někým pokecat(ne že bych to někomu přála),ale strašně mě štve, že se tomu nedá nijak předejít. V dnešní době zažívat takovej hnus... 😲

tanaalexdenis
22. črc 2009

Ahojte.Tak ja uz to mam konecne vonku ani si neviete predstavit aka som stastna.No,ale co som si tam vytrpela ked mi to vyberali tak to neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi.vytahovali mi to vyse pol hodiny pretoze som to mala strasne od soli a nemohli mi to vybrat dokonca pouzil aj zbijacku a aj s tou mal problem vravel,ze take cosi este nevidel mam to dokonca odlozene.

tanaalexdenis
22. črc 2009

Uz mam za sebou aj porod.Maly sa narodil 13.7. 3800g a 53 cm vola sa Hugo.

vlkousek
autor
22. črc 2009

tanaalexdenis, to ti moc gratuluji a závidím...takže ti to vyndavali před porodem?Přeji ať jste zdraví a všechno je už jenom krásný 🙂

ajuskab
24. črc 2009

ahojte děvčátka

tanaalesdenis: blahopřejii k miminku, malý byl opravdu kousek 🙂 a taky se chci zeptat, jestli sis to nechala vyndat již před porodem? no a to,že to šlo těžko, to mě nepotěšilo, ale tak nějak jsem to čekala, že to nebude jen tak jak oni vykládají 😒

vlkousek: no jo, mě to přijde divný, že mám přijít až v listopadu, kor když to bolí a měla jsem ten zánět ledviny!!! jsem sestřička a dělám na interně v nemocncic,(ted jsem samozřejmě na neschopence) tak jsem přemýšlela, že si zkusím vzít kontrolně moč, protože oni mi ji už nekontrolovali po tom zánětu a dobrání antibiotik
a s tím, že byla malá u mamky tě chápu, malej je ted od pondělka u našich a já jsem fakt štastná, mám dělat sama co se sebou :( i já jsem ráda, že si o tom můžu s někým povykládat, s někym, kdo rozumí tomu, jak je to strašný :( protože jinak to nikdo nechápe a myslím, že mi ani nevěří, že to bolí fakt POŘÁD!!!!

vlkousek
autor
25. črc 2009

ajuskab: Je to paradox, protože já chvíli před mateřskou pracovala na dialýze a starala se o lidi, co jim nefungují ledviny. Tak to mám asi za to. 😝
Napadlo mě, když se to vyndavá až po porodu (jako u mě), tak už by přeci mohli dát nějaký lokální umrtvení, nebo něco takovýho, ne? Já myslím, že na kojení to nemůže mít vliv, vždyt při císaři taky holky kojí a mají narkozu.
Mě se zdá, že co si člověk nezjistí a nevyřve sám, tak jim je to úplně jedno, že tě něco bolí 😠 Já být tebou, tak si zajdu fakt někam na urologii,kde ti to dělali a trvám na tom, že mě to bolí. To není normální, že by tě nechali bez kontrol.
Já jsem měla po celou dobu stentu v moči krev a to dost, hele a nikoho to moc nevzrušovalo a tady jsem se dozvěděla, že to vůbec není dobrý, že se na to dávají antibiotika. 😒
Jinak u mě to vyndávání nebylo tak hrozný, fakt se to dalo vydržet a bylo to hned, horší bylo první čůrání 😔 vůbec jsem nečekala, že to bude tak pálit.

ajuskab
25. črc 2009

vlkousek: no, tak to máme opravdu asi za to, však mě hned na sonu sestřička řeka: jo, holt jste zdravotník 😒
kdybych tehdy neotěhotněla s prvním, tak jsem šla taky na dialýzu, na té interně se to nehodí :( vždycky jsem si ale říkala, že je to asi to nejhorší, co může v životě člověka potkat- dialýza, zlatej diabetes, že :( bylo mi těch lidí strašně líto, my je tam měli dokud neměli našitej stent na packách, no však to znáš..... :( takže to máme opravdu asi za to :(
no já nad tím přemýšlím pořád, že bych to chtěla vytáhnout aspon v nějaké sedaci 😒 bez kontrol mě opravdu nechali a nezdá se mi to, protože to fakt bolí a co když se mi vrátí nějakej zánět, nechci už čtyřicítky horečky a vůbec, jsem tak naštvaná, člověk se práva opravdu nedovolá 😠 řekl mi, že krev v moči je normální, taky jsem to ze začátku měla a pak jsem dostala ty horečky a po antibiotikách to opravdu přestalo, takže nevím nevím, zda je to až tak normální!!!

ajuskab
25. črc 2009

vlkousek: jsem už z toho stentu magor, myslela jsem shunt v HK 😵

vlkousek
autor
25. črc 2009

Taky si myslím, že krev v moči je známka něčeho špatného, být tebou tak fakt mažu na kontrolu ať se ještě něco nezanedbá.Vyhodit tě nemůžou. Asi se začnu modlit, aby se mi to vyhnulo, tak moc to nechci znovu...kéž by se tomu dalo nějak zabránit ☹
I když celkově mě to třetí mimčo nějak vysává, jsem líná,pořád je mi špatně, kazí se mi zuby...asi si ho musím zasloužit 😉
Zajímalo by mě, jestli se ten stent bere, jako rizikové těhotenství, protože mě to nějak o dva měsíce nevyjde s mateřskou a nedovedu si představit, že bych se stentem běhala někde po pracáku. 🙄

polianka
27. črc 2009

Ahojte. Ja mam tiez 4 rocnu dceru a momentalne som u rodicov a dakkujem mame ze za nou stale beha. V izbe neposedi vonku je teplo ja by som to urcite nezvladla. Dnes som uplne na nervy zase ma ten stent boli. strasne ma bolia krize na pravej strane je to strasne. Ja mam tiez krv v moci. Dnes viac inokedy menej. Asi 5 lekari mi povedali ze je to v poriadku. Ak tam neni hnis tak je vsetko o.k. No ved ich nic neboli! Ked si predstavim ze mam vela pit tak uz sa mi chce vracat. Ja si tiez myslim ze by mali pri vyberani stentu nieco dat od bolesti. Ked budem mat po cisarskom rozrezane a bolave brucho a potom mam to ist este vyberat tak to je fakt nadherna predstava! tak sa drzte

ajuskab
9. srp 2009

ahojte holky, jak se vám vede?
můj organismus si už asi malinko zvykl, protože jsou fakt chvíle, kdy stent ani necítím, každopádně mám pořád zvýšené leukocyty a bílkovinu v moči...
vlkousek: myslím, že riziková jsi už proto, že si jednou stent měla a že je riziko, že tě to potká znova, já na neschopence jsem od začátku, protože jsem loni potratila a taky mi bylo ze začátku strašně zle, no a vůbec, stejně bych nemohla pracovat a na jiné, lehčí oddělení mě nikdo nedá, tak co

vlkousek
autor
9. srp 2009

ajuskab, to jsem ráda, že je ti líp, mám naději, že to snad taky budu snášet líp, než minule 😒 já už jsem konečně přestala zvracet, tak je to fajn.
Ale že bych si to nějak užívala to ne, pořád si říkám, kdy už to přijde, furt se hlídám, jestli mě to nebolí...
A nejvíc mě štvou ty kecy ostatních, který mi ten strach nevěří a maj blbý řeči, že to nevím jistě, jestli mě to znovu potká a že to nikdy neslyšely a tak ☹ Já vím, že to není jistý, ale když mi zatím všichni doktoři tvrdí, že je tam veliká pravděpodobnost tak co si mám myslet? Kéž by všichni ty rejpalové měli pravdu a nestalo se to...

ajuskab
10. srp 2009

ahoj vlkousku, tak já si to zakřikla :( včera mi začly šílený bolesti a trpim jak pes, zítra, jestli to nepřejde, zajdu na urologii, vzala jsem si dnes moč v práci a uvidím, třeba jen malá zase tlačí :(
já tě uplně chápu, nemá cenu to nikomu říkat, protože kdo tuhle bolest nezažil, nedokáže to pochopit, vim moc dobře, jak si o mě všichni myslí že se moc pozoruju a že to moc prožívám a že to přeháním.... dnes jsem celou noc brečela a vztekala se bolestí, dvakrát jsem se nahřívala v horké vaně a pořád hřála v mikrovlnce sáček s rýží :(
nemá cenu to nikomu ani říkat, vidím, jak se všichni tváří,když jim to řeknu, jen jedna moje kamarádka, se kterou jsme zašly náhodně na kafčo mi řekla, že to měla u obouch dětí, akorát že už je má velký a dřív se nedával stent na stálo, ale zavedli jí to do ledviny a měla to napojený na sáček a musela ležet, dycky 14 dní a pak jí to vytáhly, ale sama říkala, že třetí dítě ikdyž ho ještě moc chtěla už si mít netroufla, že tu bolest už nikdy nechce zažít a že mi naprosto rozumí, to mě fakt pomohlo, konečně někdo, kdo mi rozumí
moje mama mi řekne že mají ženský horší potíže, já to vím, že mají, ale já mám tuhe a opravdu to není sranda 😒 😠

vlkousek
autor
10. srp 2009

ajuskab,normálně jsi mě rozbrečela, protože stějně jak to píšeš jsem se cítila a cítím já. Aspoň, že máš tu kamarádku, že ví jaký to je. u nás je jedna "slečna", která byla na cévkování a myslí si, jak prožila hroznou hrůzu, kterou by nikdo jinej asi nezvládnul a právě ona si ze mě pořád utahuje, že bejt těhotná není nemoc a že ostatní holky v těhu cvičí a dělaj tohle a tamto.... no asi víš o čem mluvím.
Já to miminko tak moc chtěla, že jsem do toho šla, sama to nechápu, protože obě moje děti jsou hrozně živý a hlučný a jsem z nich často úplně vyfluslá, ale prostě to bylo tak nějak silnější než já.
Moc držím pěsti, aby se ti udělalo líp a ozvi se.

ajuskab
11. srp 2009

ahoj :( právě jsem dojela z urologie, stent je dislokovaný a je nutná výměna, zatím jsem to odmítla a za týden pokud nebudu mít velký bolesti už dřív, mám přijít na kontrolu a bude se to řešit 😔 nemám slov, napsal mi tam do papírů, že neakceptuji výměnu stentu a že bych preferovala výměnu jen v celkové anestezii
samozřejmě nezapoměl dodat, že to nic neni a že z toho dělám zbytečnou vědu
řvu tu jak kráva, jsem z toho uplně v haj*lu 😢 😢 😢

vlkousek
autor
12. srp 2009

tak to je síla ☹ ty doktoři se snad museli učit o tom, že to není nic příjemnýho, nebo už jsou tak zmagořelý, že tohle říkají všem a na všechno 😠
Co přesně znamená, že je stent dislokovaný? Třeba by ti ho tam znovu už nemuseli dávat, vždyť jsi žádný problémy předtím neměla. A co ti řekl na tu anestezii? Podle mě je to sice trochu riziko, ale nějaký lokální umrtvení je , co všude slýchám docela běžná věc i v těhu.

ajuskab
12. srp 2009

no řekl mi, že ten stent je stočený někde v močovodu, v močovým měchýři a zasahuje do ureteru, proto mám ty bolesti při močení, já jsem nad tím přemýšlela celej večer a asi to risknu a nechám si to vytáhnout a zavést ne, oni mě ale budou jistě strašit a nakonec si to tam nechám i dát :( celkovou anestezii si asi dát nenechám, to mám strach, abych neublížila miminku a stejně to bolelo tři dny a ne jen to zavádění :(
no nic, nezbývá, než doma všechno pochystat, kdybych se už ze špitálu nedostala, až s malou... minule mi to rozjelo kontrakce a ležela jsem tam 14 dní, chtěla bych je poprosit o ambulantní řešení, ale to asi nejde, si myslím

vlkousek
autor
24. srp 2009

ajuskab: Tak jak jste dopadly? Pořád na tebe myslím a pozoruji sebe, jestli už se něco neděje. Zaplať pámbu jsem zatím v pořádku, ale taky vím, že minule to přišlo ze dne na den tak si nedělám iluze.
Teď jsem byla 4 dny v nemocnici s malým, dělali mu obřízku a je to hrůza, jak vlezu do nemocnice tak brečím jak želva a chci domů. Vyloženě jsem to tam probrečela a kdyby nás nepustili domů, tak by mě musel vystřídat manžel, protože jsme malýmu nebyla moc dobrá opora.Snažila jsem se být v pohodě, ale vždycky se mi vybavilo, jak mi tam dělali ten stent a byla jsem v pr... ☹
Už teď se děsím, jak to zvládnu v porodnici a nedej bože někde ležet 14 dní. Jo a byli jsme na 3D ultrazvuku a čekáme holčičku, tak aspoň jedna dobrá zpráva 🙂

ajuskab
24. srp 2009

ahojky, já si rříkala, kdepak jsi a jestli už tě nedej bože netrápí 😉
no já dopadla asi takto: šla jsem čůrat a jak jsem se utírala, tak jsem našla na papíru krev, tak jsem se lekla jako blázen, že rodím, pak ze mě pořád něco teklo teplýho, tak jsem si myslela, že je to voda, ale ve vaně jsem zistila, že mi trčí z močové trubice zalomenej stent!!!! tak jsem si ho nakonec vytáhla sama, je to 10 dní a když jsem byla na urologii, tak mi řekl, že pokud to vydržím bez bolestí, tak mi ho tam už dávat nebudou, takže mi nezbývá nic jiného, než věřit, včera mě začala ledvina i dole vpravo podbřišek bolet a řeknu narovinu, že se mi chtělo brečet, když jsem si představila, že to budu muset podstoupit ☹

a s tou obřízkou - nás to čeká taky!!! měli jsme jít začátkem července, bylo to objedané, ale bohužel, já bych to nezvládla a tak to ted necháme asi až se malá narodí, půjde tam s ním manžel, protože já bych to ted určitě nezvládla psychicky ani fyzicky a jak říkáš, nebyla bych mu oporou a pak budu muset kojit, mám to 15min cesty pěšky, takže za nima budu chodit pořád, nebudu asi doma ani dýchat strachy, ale myslím, že to tak bude lepší, můžu se tě zeptat na podrobnosti? jak jste tam byli dlouho, jak zvládl narkozu, kolik mu to obřezali? já si to nedovedu představit, jestli už nebude mít tu předkožku vůbec?? no já mám takovej strach, že si to nikdo nedovede ani představit :(

a k holčičce blahopřeju, my také čekáme holčičku, to je super 🙂

vlkousek
autor
24. srp 2009

😖 AHOJKY držím palečky ať už to překlepeš bez stentu 🙂 Jinak ta obřízka: nastupovali jsme v úterý odpoledne, sepsali hafo papírů, jako jestli bydlíme v bytě nebo v baráku a jestli máme s manželem harmonický vztah 😕 to jsem moc nepochopila.
Večer přišel anesteziolog a vysvětlil mi co všechno mu budou dělat a jak dlouho to bude trvat. Docela mě uklidnil, že to dělají dost často.Ještě mu dali do ručičky tu hadičku(za boha si nevzpomenu jak se tomu nadává). Ráno mu dali na lžičce nějakej fujtajbl na uklidnění a začal pomalu mluvit a polehávat. Odvezli ho na operační sál a byl tak oblblej, že ani nevěděl, že jsem ho doprovázela k sálu. (možná že je to dobře, že neviděl jak brečím). To čekání sama na pokoji bylo hrozný ☹ .
Po 45 minutách mě volali, že si za ním můžu jít na ten dospávací pokoj a tam to bylo hrozný, hned jak se vzbudil tak hrozně brečel (já samo taky) trhal si ty hadičky a sestra byla hrozná kráva a řvala na něj, ať je zticha, že tam ostatní chtějí spát. Naštěstí usnul a potom už byl vcelku v pohodě.Byli jsme tam hodinu a pak jsme zase mohli na pokoj.
Nejvíc Deniskovi vadilo, že nemůže pít a bolelo ho to. Jemu to odřízli úplně celý tak nesnese ještě teď žádný oblečení, který by se ho dotýkalo. Ale po narkóze neblinkal ani žádný jiný komplikace, i na záchodě v pohodě, jen to bylo blbý v noci, že mu byla zima jak se nemohl zakrýt. Tak radši to nechte na léto v zimě si to moc dobře nedovedu představit, Denis jel i domů nahatej. Všechno jsme měli v pohodě tak jsem byla vytočená, že nás tam sušili ještě do pátku. Snad ti to trochu pomůže i když strach budeš mít určitě pořád. Oni ty děti to snášejí asi líp než my. Teď to koupeme v hypermanganu a pomáhá to na ty stehy a mažeme framykoinem, ale už toho nechám, protože mu to tam potom zasychá a je to hnusný.

ajuskab
24. srp 2009

jejda no mě z toho uplně ztvrdlo břicho na kámen, jsi hrozně moc hodná že jsi mi to popsala, já se nejvíc bojím té narkozy :( strašně moc a toho jak ho budu doprovázet k tomu sálu, no já budu řvát jak blázen :( mu se tam začalo hromadit to smegma a proto nám doporučili at na to jdeme co nejdřív, aby náhodou nedostal zánět, že by to pak bylo horší...
takže ho to chudáčka bolí, jo? no to je naprd, když na tom nesnese to oblečení a to musí uříznout uplně? já se toho hrozně bojím, co když z toho pak bude mít v pubertě nějaký trauma? ach jo :( to jsou komplikace, co.... ale víc se asi budeme bát, až budou ty naše dcerušky rodit, že 🙂

vlkousek
autor
25. srp 2009

Já se taky nejvíc bála té narkozy, aby se hlavně probudil.
Jemu to museli udělat celý, protože mu to vůbec nešlo přetahovat.Ale zase říkali, že když už se to dělá tak je to lepší, že potom je to lepší na hygienu.
Já se spíš bála, aby se mu holky nesmály , tak jsem se poptala u kámošú a byla jsem překvapená, že to mají skoro všichni a nikdy si prý nikdo nestěžoval 🙂 🙂 🙂
Tak to jsem ráda, že ta hnusná nemocniční zkušenost je aspoň k něčemu dobrá.Docela ti závidím, že už jsi v těh tak "daleko". Mě to tak nebaví 😒 Právě jsme ve fázi vybírání kočárku a jsem z toho docela paf, všechny jsou krásný, ale asi tak do obchoďáku a ne na vesnici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru