Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

ajuskab
26. srp 2009

no jo, přesně, jak se probere a tak, že :( ach jo, no musíme to vydržet a myslím, že mu to taky udělají celý, sice mu to přetáhnout jde, ale uplně kousíček, nejspíš to dělají každýmu celý, taky se právě bojím, aby s tím chudák neměla psychický problémy.... fakt? já právě nikoho neznám, kdo by měl uplnou obřízku, no ale nenaděláme stejně nic
no jsem ráda, že už jsem tak daleko, každej den se modlím, at ta ledvina vydrží ještě aspon dva týdny, pak už by mě to tam určitě nedali, ted mě právě už tak tři dny pobolívá, tak jsem nervozní a jsem na každýho nepříjemná 😠
my měli kočár inglesinu s nafukovacíma kolama, protože naši bydlí na dědině a nebyl problém si vyjet s ním do lesa 🙂 ted jsme koupili taky inglesinu, jen už né novou, s hlubokou korbičkou za 3000 kč i s autosedačkou, takže jsem spokojená 🙂 jak říkáš, kočárky jsou ted fakt nádherný, ale na výstavu, nebo do města, ale ne na špatný chodníky 🙂 my bydlíme sice ve městě, ale není problém pro mě zajet kousek za město a jít do lesíka a vymlátit dítěti mozek s hlavy jen proto aby byl kočárek krásnej, to taky neni nic pro mě 🙂 no neboj, už jsi 22 týden, vždyt ono to letí jako blázen 😉

vlkousek
autor
5. zář 2009

Začíná mě bolet ledvina,sakra ještě je na to brzo ☹ 😖 😠 ☹ 😖 😠 😉 😖 😠

ajuskab
12. zář 2009

ach jejda, mě teda bolí někdy fest, ale já už to snad doklepu do konce, už at porodím a co ty, jak jsi na tom teda? byla jsi na kontrole, nebo to necháš až by se to rozjelo ve velkým? to je hrozny, fakt

vlkousek
autor
14. zář 2009

na kontrolu jdu ve čtvrtek, mám strach jako blázen aby mi to tam nechtěli dát třeba jako prevantivně, ale to si myslím že můžu odmítnout a udělám to.Bolí to jak kdy, třeba teď jsme byli na víkend v chorvatsku a měla jsem z toho strach, ale ani jednou mě tam nic nezabolelo. Přijeli jsme domů a zase to trochu cítím.(asi se tam budu muset na zbytek těhu odstěhovat)

ajuskab
16. zář 2009

tak co? už si ledvina zvykla na čr a chladné podnebí, nebo jsi se odstěhovala? 🙂 držím pěsti at to nemusíš podstoupit až do konce těhu a užíváš si

vlkousek
autor
16. zář 2009

Kdepak, trčím doma, ale zaplať pámbu mě nic nebolí 🙂 Doufám, že mi ten optimismus zítra na urologii nevezmou.Myslím na tebe už to máš ze pár. To už bude v pohodě, určitě už by ti to tam nervali. ani nevíš, jak ti závidím. Přeju rychlej a pohodovej porod a dej vědět. Ach jo, zůstanu tu na to úplně sama ☹

ajuskab
17. zář 2009

neboj se, já na tebe nezanevřu, protože tohle kdo jednou zažil, už vždycky bude soucítit s tím, kdo se toho bojí, nebo to prožívá, je to fakt šílená zkušenost, bylo to moc moc krutý a mooooooc ti přeju, aby si se tomu tentokrát vyhla 😉

vlkousek
autor
17. zář 2009

Tak mám za sebou kontrolu a vypadá to zatím dobře. 🙂 Mám pravou ledvinu trochu zvětšenou, ale to říkal, že s mojí diagnozou není nic neobvyklého, kamínky jsou nezvětšený a zůstaly tam kde byly, takže zatím žádná léčba není nutná.Jsem ráda, že mě netrápí zbytečně, teď musím jen doufat, aby to vydrželo. Snad se dám na modlení.

ajuskab
19. zář 2009

no super, tak doufám a přeju ti, at se ti to vyhne 😉

tanaalexdenis
21. zář 2009

No ahojte babenky.No mne stent vyberali po sekcii pri nej sa to neda vybrat lebo to ide cez mocovy mechur.Hugo sa narodil v pondelok a vo stvrtok mi to vyberali.

tanaalexdenis
21. zář 2009

vlkousek:no aj ja som mala pravu ladvinu trocha zvecsenu-diletacia ci ako sa to vola uz po porode to som bola na urologii 20,08, no bola zvecsena chcela mi da´t antibiotika,ale este sdom aj kojila tak mi nemohla predpisat,ze mam prist na kontrolu o dva tyzdne a to uz som nestihla pretoze v nedelu 23,08,ma v noci brala sanitka. Od vecera ma zacalo pobolievat v pravej strane som myslela,ze ci nie z jedla bo som jedla vsetko za radom,ale bolest sa stale stupnovala tak som zacala vracat jak keby mi zato platili viacej zo mna vyslo ako som zjedla.No tak sup so sanitkou do nemocnice na urologiu a tam mi nasli na ultrazvuku kamen.V pondelok som isla na interne,rengen,odber krvy no a v utorok mi ho nrozbijali,ale chvalabohu v celkovej narkoze uz by som to neprezila keby mi ho mali vyberat zaziva.Lekar ma potesil ked mi povedal,ze sa mi to moze zopakovat tak teraz len trpnem ked ma pichne v praom boku,poslal ma este ku mojej obvodnej lekarke na vysetrenia,ale este som sa tam nedostala.Rozpravala som sa so sestrickou na urologii a ze tie urologicke-oblickove kamene takze su najhorsie-sposobuju najvecsiu bolest su to vecsie bolesti ako pri porode a to s nou suhlasim.

vlkousek
autor
22. zář 2009

Fuj fuj 😖 to jsi mě moc nepotěšila.Člověk by řekl, že budeš mít po vyndání stentu klid a nic viď?
Je možné, že se ti ten kamen udělal na tom stentu a nechali ti ho tam při vyndavání, jako mě. ☹
Počítám s tím, že mě to taky skolí, ale tajně i netajně doufám, že až po porodu.Fakt se asi dám na modlení.
Nevěděla jsem, jak se to vyndává, všude se ptám a nikdo to neví, tak mám aspoň naději, že se to dělá v narkoze a nebudou do mě nic rvát spodem.To tě to asi stálo kojení co? Ach jo nejraději bych tu ledvinu hodila do koše, pořád jenom čekám a pozoruji se, přesně jako ty. kde mě co píchne 😠

tanaalexdenis
22. zář 2009

No mne len teraz vyberali v narokoze,ale stent mmi vyberali normalne zaziva.Nechapem preco mohli mi tiez v narkoze pretoze ho nemohli vybrat.Poznam jednu co si s nou pisem tiez cez net a jej tiez vyberali normalne stent a v pohode vobec ho nemala osoleny.Takze to mas tak nie kazdy ma take stastie.A ty ho uz mas zavedeny?

vlkousek
autor
22. zář 2009

Zavedený ho nemám, ale nedělám si iluze 28.týden se blíží a to je ta krizová hranice.už mám komplet výbavičku doma, kdybych lehla ať to nemusí schánět manžel.Prostě s tím tak nějak počítám. Ale na urologii (chodím teď jinam než před tím) je docela fajn doktor, kterej mě docela uklidnil, že to přijít nemusí a další kontrolu mi napsal až na 8. prosince. Jestli vydržím do té doby, tak jsem šťastný člověk, to už bych si to tam dát nenechala ať se děje co se děje.

tanaalexdenis
22. zář 2009

No tak to ti drzim silno palce aj prsty nech ta to minie.No mne ho zavadzali v 24tt.

ajuskab
9. říj 2009

ahojky, my to máme za sebou 🙂 ledvina trošku pobolívá i po porodu, ale snad se to bude jen zlepšovat a na sonu na kontrole bude vše ok
narodila se nám holčička Zuzanka krásným, rychlým porodem 🙂

všem co zažijou tuhle otřesnou komplikaci v těhu,držím palce!!!!

vlkousek
autor
9. říj 2009

ajuskab: Moc moc gratuluji a děkuji za zkušenosti. Krásně si to užívejte a snad už bude všechno jen fajn.

tanaalexdenis
23. lis 2009

ajusk
srdecne blahozelam k malej Zuzanke a zavidim.Tiez som velmi chcela dievcatko.A ako stent uz ti ho vybrali?Aky bol porod?Rodila si normalne?

polianka
9. pro 2009

Ahojt. Tak ja to mam tiez uz za sebou. Posledne dva tyzdne som mala strasne bolesti. Maly sa narodil o dva tyzdne skor. To je 29.9.2009. Mal 3100g a 49cm. Pocas tehotenstva som vybrala 5 antbiotik tak to bola katastrofa a k tomu este injekcie od bolesti. No a este kopu liekov lebo mi hrozil predcasny porod. Chvalabohu malicky je zdravy a pekne pribera. Stent mi vybrali tri dni po porode. koli bolestiam a hnisu v moci. Este sem tam citim ako keby ma pichalo v boku ale inak je vsetko o.k.

tanaalexdenis
10. pro 2009

Srdecne blahozelam k syncekovi a ako sa vola?
Tak si urcite stastna,ze uz mas vybraty ten prekliaty stent.
Maly ma dobry datum narodenia.

vlkousek
autor
11. pro 2009

Holky ,moc vám gratuluju a přeji jen a jen zdraví.
Já jsem zatím ještě dva v jednom ALE BEZ STENTU 🙂 Jsem hrozně šťastná, že mi ho nemuseli dát (snad už to doklepu). Musím se přiznat, že jsem tomu moc nevěřila, protože bolesti mám příšerný, skoro pořád ležím, jak vstanu a snažím se něco dělat, nebo jen chodit, přijde tupá bolest a je po aktivitě. Připadám si jako lazar. Myslela jsem, že když se vyhnu stentu, tak to bude v pohodě, ale opak je pravdou. Ale zaplať pámbu aspoň za to, že mi nic nezaváděli a nehrabali do mě. Moč mám v pohodě tak se na kontrolách na urologii s tou bolestí moc nechlubím 😖 .Říkám si, že kdyby něco, tak už by mi pomohli jinak, než stentem. Jen se modlím ať mi nevypadnou ty kameny, to by byl hnus. Jsem zvědavá, co mi s nima budou potom dělat.
Každý den tu naši malou cácorku(jestli se nespletli)přemlouvám, ať už jde ven, ale moc se mnou nechce spolupracovat 😀

dejna3
11. pro 2009

vlkousek, mne po vybratí stentu povychádzali kamene samé, a našťastie, to nebolo vôbec bolestivé... ale sila, keď to človek vidí, čo z neho vylezie 😝
a keď máš kamene, nemáš krv v moči? 😕 ja som mala furt.. 😝

vlkousek
autor
11. pro 2009

Moč mám v pořádku, žádná krev, ale vzpomínám si, že v předchozím těhu, když jsem měla stent, tak jsem měla krev v moči pořád.doktor říkal, že po šestinedělí mě pošle na rengen a že se pak uvidí, co dál. Prej to některý lidi v sobě mají celej život a problémy to nedělá. je fakt, že kdybych nebyla těhotná, tak ani nevím, že nějaké kameny v sobě mám, neměla jsem žádnej problém. Tak snad to tak zůstane.

dejna3
11. pro 2009

vlkousek, už to máš za pár 😉 to už zvládneš 🙂 držím palčeky 😉
dúfam, že aj ja budem mať tentoraz trošku viac šťastia a obíde ma to

vlkousek
autor
12. pro 2009

dejna3 já jsem ukázkový příklad, všichni doktoři mi tvrdili, že to budu muset mít znovu a spletli se (zaplat pámbu). Hodně mi pomáhá nahřívací polštářek, když musím dýl stát, tak to hrozně bolí a tohle zapnu do elektriky, položím se na to a ono to přejde. Nevím, jak bych to bez něj přežila, do vany do teplý vody se mi pořád nechce a není to ani moc dobrý pro mimčo. Ale tohle je fakt super věc, tak kdyby tě to bolelo, tak vyzkoušej.Hrozně moc se těším až porodím a budu v klidu, teď pořád ještě trnu hrůzou aby mě to neskolilo. Vím, že stent by mi asi už nedali, ale nic příjemnýho by mě asi taky nečekalo.

dejna3
12. pro 2009

vlkousek, a ten vankúš si priložíš na ľadvinu? ja som nad tým premýšľala, ale bojím sa, aby som neprehriala bábätko alebo som mu nejak neublížila... 😕 ako dlho to máš priložené?

vlkousek
autor
13. pro 2009

Dejna3: Já se vždycky o něj jakoby opřu, tak 5-10 minut, dokud to nepřestane bolet. U toho mého se dá regulovat teplota, tak jsem to měla jen tak aby to bylo teplé, ne horké. Snad jsem mimču nijak neuškodila.

ajuskab
27. pro 2009

ahojky holky, jdu sem mrknout, jak to s váma vypadá 🙂 vlkousku, jeste si neporodila?
někdo se mě tu ptal, kdy jsem si stent nechala vyndat... no mě povyjel a vyndala jsem si ho sama asi kolem 32 týdne, nevím už přesně a pak už jsem se jen modlila, at na to nemusím jít znova
ted jsem skoro tři měsíce po porodu a na kontrole jsem ještě nebyla, protože nemám hlídání :( ale budu muset, ledvina mě občas pobolívá, ale není to žádná hrůza, snad se dá vše do normálu a na kontrole bude vše ok
držím vám všem palečky 😉

vlkousek
autor
30. pro 2009

Právě dneska mě ,teda nás propustili z porodnice. 😅 😅 😅 26.12. se nám narodila holčička Sofie Ella.
Jsem hrozně šťastná, že to ledvina přežila, protože díky ní jsem u porodu trpěla jako pes 😖
Ráno mi začala odtékat voda, bolesti žádný až do poledne a potom to začalo. Ale ne porod ale ledvina. Nikdy v životě jsem takovou bolest necítila.Dali mi dvě nějaký injekce do boku a to vždycky tak na hodinu jakš takš pomohlo ale třetí už nezabrala vůbec. Řekla jsem jim, aby to nějak urychlili a tak mi dali kapačku s oxytocinem , jenže pořád nic jen bolest ledviny. Zavolali si na mě primáře, protože už jsem brečela bolestí a ten tu kapačku pustil na plno a pak to byl mazec. 😨 Jedna kontrakce, otevření na tři prsty, další na osm a rychle jsme přebíhali na porodní sál, protože tu další kontrakci už jsem tlačila, no a další už byla maličká venku. Takže porod od první kontrakce cca 15 minut 😅 .
Kdyby nebylo té pitomé ledviny, tak je to ten nejkrásnější porod.
Takže to, že jsem neměla stent byla jenom malá výhra, ale i tak děkuji všem svatým a jsem důkaz, že doktoři nemusí mít vždycky pravdu.

dejna3
31. pro 2009

vlkousek, veeeľmi gratulujem k dcérke 😵 😵 😵 želám obom veľa veľa zdravíčka 😉
si ma trošinku vyplašila s tou bolesťou pri pôrode 😔 ja budem mať sekciu, tak dúfam, že ma to nepostretne... mňa už tiež trošinku ľadvina pobolieva... ale nie je to nič hrozné, zatiaľ, tak si to nepripúšťam 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru